Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar; arkadaşlar aracımı satıyorum. ilgilenen arkadaslara duyrulur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-orjinal-km-servis-bakimli/detay?
  • ARACIMLA ANKARADAN İZMİRE GELİRKEN EKSOZ EMİSYONUNU KONTROL EDİN ARIZASI VERDİ.GECE GEÇ SAAT OLDUĞU İÇİN YOLA DEVAM ETTİM ÇEKİŞTE HERHANGİ BİR PROBLEM YOKTU.ARIZA NEDEN KAYNAKLANMIŞ OLABİLİR.
  • Mernid o arızayı bir kez mi verdi Hala yanıyor mu ikaz ışığı? Eğer bir ara yanıp söndüyse çok da önemli bir şey değildir diye düşünüyorum. İskenderun Antep arasında da benimki vermişti bir ara, sonrasında normale ddöndü
  • Ben elimden geleni yaparim .Yardimci olabilirsem ne ala .Herkes icin gecerli alin adresime gelsin ben yollarim tr ye ama cok ta buyuk parcalar olmasin tabii (tutup sanzuman da almiyalim hani :) )
    quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

Orijinalden alıntı: mberat69

Zevgili Nickozy kardeşim "gedikli" ifademden ne anladın bilmiyorum ama ben forumun müdavimi anlamıyla kullanmıştım. Kimseyi kırmayı bırak incitmek dahi istemem. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma. Yine de şu benim kalorifer ızgarasını sorarsan ya da sordurursan çok sevinirim.

est. kardeşim üzülmedim. umarım bende seni üzmemişimdir.

istediğin parçayı söyledim ayrıca araştırıyorum bulduğum zaman link ya da haber veririm...

gökhan ve mberat69
    biz mümkün mertebe parçaları ebayde bulma yoluna gidiyoruz. alan arkadaşlarımız var ve lubof gibi yardımcı olacak dostlarımız.
    gökhan sana verdiğim linkte parçanın fiyatının 5 pound olduğunu gördün mü? bizim burada 100-150 tl isterler o kadarcık parçaya
    bilmem anlatabiliyormuyum ?

bu arada konyada haber bıraktığımız arkadaşlarımızdan bir netice alırsam hemen yazarım sana ama maalesef henüz bi dönüş olmadı

Ebay sürekli takip ediyorum ama işime yarar tüm parçaların gönderi olarak Tr seçeneği olmuyor. Gerçekten fiyatlar hayret verici. İnşallah lubof bana yardımcı olacak. Haber bırakılan yerlerde de bulunması zordur herhalde :) Yardım ve ilgin için teşekkürler.

• Zaten kenidis ncap testinde 5 yildiz almis bi arabadir .Hepimize guven veriyor :)
    quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5efbebc9e7e757ed336cc4c27195b4fbe7f180f8cd7d51a3d9108d70a19c2346e7a10ad43d3c572fdd29653490a93c19d57706be274c889417646

laguna çarpışma testi. bana güven verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

bu arada ne zamandır sorucam,bagajda sol tarafta kapalı kutu gibi birşey var o ne ?
    araç bilgisayarlarından birimi acaba? bilen varmı?
    cd changer değil o kesin...

Babacan 2004 veya üst model için cabasse ise, önden yüklemedir. benimkide öyle çünkü. Afedersin ama onun ne bok oldugunu bende anlamadım daha
    SAYGILAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

dostlar merhaba
    acaba elinde laguna II kullanma klavuzu ve e-broşürü olan var mı ?
    (yalnız laguna II B değil sadece laguna II )
    SAYGILAR...

??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

arkadaşlar bişey sorcam bugün aracın frenine sert basınca tık diye bir ses duydum çok sert basınca durduk haldede yapıyor ama frenlemede yada herhangibi sistemde sorun yok acaba balata spreyi sıktırdım ondanmıdır yoksa bu bi sorun değilmidir

aynı ses olayı bende de var ve bakımdan çıktıktan sonra bu sesi duymaya başlamış ve hemen tekrar servise gitmiştim. Görevli arkadaşa böyle bir ses var ve bakımdan sonra çıktı bu ses dedim ve ve ve sıkı durun yine her zamanki cevabımı tekrar aldım tabiki "Bunlar lagunaların kronik sorunu önemli birşey değil araca zararı yok ama sesten rahatsız oluyorsanız 200 tl ye işçilik dahil hallediyoruz" dediler bilgilerinize...
  • arkadaşlar aracımda atiker marka lpg var.şöyle bir sorunum var.aracı sabah ılk calıstırdıgımda rolantı 900 cıvarında ıken gaza bastıgımda devır saatı once 300 lere dusuyor daha sonra yukselmeye baslıyor.gaz basıp ısıtınca bu sorun duzelıyr.ısıtmadan hareket ettıgımde 2 saatte yolculuk yapsam yavaslayıp vıtes kucultmek ıcın debrıyaja bastıgımda arac stop edıyor..

oncesınde bu stop sorunu 5. vıteste ıken bıle oluyordu. rolantı motoru mu ıcındekı kelebeklerı mı ne temızledıler bu sorun ortadan kalktı ama ustte yazdıgım mevzu bakı oldu.benzer bır sey yasayan veya bır fıkrı olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doa7

quote:

arkadaşlar bişey sorcam bugün aracın frenine sert basınca tık diye bir ses duydum çok sert basınca durduk haldede yapıyor ama frenlemede yada herhangibi sistemde sorun yok acaba balata spreyi sıktırdım ondanmıdır yoksa bu bi sorun değilmidir

aynı ses olayı bende de var ve bakımdan çıktıktan sonra bu sesi duymaya başlamış ve hemen tekrar servise gitmiştim. Görevli arkadaşa böyle bir ses var ve bakımdan sonra çıktı bu ses dedim ve ve ve sıkı durun yine her zamanki cevabımı tekrar aldım tabiki "Bunlar lagunaların kronik sorunu önemli birşey değil araca zararı yok ama sesten rahatsız oluyorsanız 200 tl ye işçilik dahil hallediyoruz" dediler bilgilerinize...

Neden kaynaklanıyormuş peki söylediler mi , yoksa oda kronik bir Laguna sırrı mı

• Arkadaşlar hepinize merhaba. bende artık aranıza katılma kararı aldım. yaklaşık 1.5 yıllık lagunacıyım ve arabamdan çok memnunum hastası denilebilcek kadar. şimdiye kadar başıma herhangi bir sorun gelmedi. sadece aldığım ilk hafta adam aküyü değiştirdiğinden aküsü boşaldı o kadar. şimdi ise tabiri caiz ise saat gibi çalışıyor. sadece kronik sorun olan ön konsoldan ses gelmesi dışında. onunda yapılacak bir şeyi yokmuş yaşadığım bölgedeki yolar sayesinde o duruma geldik :(

forumumuz için herkese teşekkür ederim çok faydalıbilgiler edindim.

bu arada listeye eklerseniz sevinirim:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos-59 -- 12 Temmuz 2010; 14:44:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

quote:

Neden kaynaklanıyormuş peki söylediler mi , yoksa oda kronik bir Laguna sırrı mı

sormadım cevabın aynı olacağını düşündüğüm için. O da sizin dediğiniz gibi kronik laguna sırrı büyük ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos-59

Arkadaşlar hepinize merhaba. bende artık aranıza katılma kararı aldım. yaklaşık 1.5 yıllık lagunacıyım ve arabamdan çok memnunum hastası denilebilcek kadar. şimdiye kadar başıma herhangi bir sorun gelmedi. sadece aldığım ilk hafta adam aküyü değiştirdiğinden aküsü boşaldı o kadar. şimdi ise tabiri caiz ise saat gibi çalışıyor. sadece kronik sorun olan ön konsoldan ses gelmesi dışında. onunda yapılacak bir şeyi yokmuş yaşadığım bölgedeki yolar sayesinde o duruma geldik :(

o ses sorunu için neziroğluna gitmiştim 1 2 ay önce nereden daha çok ses geldiğini kendim gösterdim çünkü elimin veya yolcu tarafında oturan birinin dizi değdiğinde ses gelen yerler bariz, sonra birde biz bakalım dediler bir gece araç onlarda kaldı ertesi gün öğlen saatlerinde almaya gittim aracı neler yapıldığını sorduğumda izolasyon yaptık dediler ama inanmadım ondan önce maise gitmiştim ordakiler piyasada spreyler var bunun için dedi ama ben göremedim bir türlü gerçi çokta aradığım söyelenemez yani maisin dediğinden çıkarttığım sonuca göre piyasada bulunduğu söylenen basit spreylerden sıktılar büyük ihtimal çünkü gösterdiğim yerlerde belli aralıklarda baktığımda bir akıntı izi görüyorum ama belli oranda azaldı ses ancak hala var ve yine tahminimce 2 3 aya o spreyin özelliği gidince ses tekrardan artacak gibi gelliyor sizde çok rahatsız oluyorsanız geçici bir çözüm olarak bulursanız bu spreyden kullanabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dionysos-59

Arkadaşlar hepinize merhaba. bende artık aranıza katılma kararı aldım. yaklaşık 1.5 yıllık lagunacıyım ve arabamdan çok memnunum hastası denilebilcek kadar. şimdiye kadar başıma herhangi bir sorun gelmedi. sadece aldığım ilk hafta adam aküyü değiştirdiğinden aküsü boşaldı o kadar. şimdi ise tabiri caiz ise saat gibi çalışıyor. sadece kronik sorun olan ön konsoldan ses gelmesi dışında. onunda yapılacak bir şeyi yokmuş yaşadığım bölgedeki yolar sayesinde o duruma geldik :(

o ses sorunu için neziroğluna gitmiştim 1 2 ay önce nereden daha çok ses geldiğini kendim gösterdim çünkü elimin veya yolcu tarafında oturan birinin dizi değdiğinde ses gelen yerler bariz, sonra birde biz bakalım dediler bir gece araç onlarda kaldı ertesi gün öğlen saatlerinde almaya gittim aracı neler yapıldığını sorduğumda izolasyon yaptık dediler ama inanmadım ondan önce maise gitmiştim ordakiler piyasada spreyler var bunun için dedi ama ben göremedim bir türlü gerçi çokta aradığım söyelenemez yani maisin dediğinden çıkarttığım sonuca göre piyasada bulunduğu söylenen basit spreylerden sıktılar büyük ihtimal çünkü gösterdiğim yerlerde belli aralıklarda baktığımda bir akıntı izi görüyorum ama belli oranda azaldı ses ancak hala var ve yine tahminimce 2 3 aya o spreyin özelliği gidince ses tekrardan artacak gibi gelliyor sizde çok rahatsız oluyorsanız geçici bir çözüm olarak bulursanız bu spreyden kullanabilirsiniz.

Aslında artık alıştım denebilir. arada bir kulağımı tırmalıyor değil ama yapacak bişey yok her güzelin bir kusuru vardır:)) ilk aldığımda çok gıcık olmuştum şimdi o kadar değil. çünkü yollarımız çok bozuk ve şantiye sahası gibi o kadar ses çıkması gayet normal. ama düz yolda maaşallahı var tık yok ve tabiri caizse hayvan gibi gidiyor:)) teşekkür ederim cevabınız için.

• dionysos-59
    arkadaşım hoş geldiniz ekledim sizi de

arabanın göğsünden gelen sesler falan normal bence 1.5 tonluk bir araba haliyle esneyecektir.
  • quote:

dionysos-59
    arkadaşım hoş geldiniz ekledim sizi de

arabanın göğsünden gelen sesler falan normal bence 1.5 tonluk bir araba haliyle esneyecektir.

haklısınız acaba laguna 3'lerde de durum aynı mı?
  • benim bindiğim bir Laguna III te hafif sesler vardı (2009 model) ve rahatsız edici değildi.
    benim kendi arabamın göğsünden duyduğum sesler genellikle yazın klima, kışın da kalorifer açıkken duyuluyor
    neticede plastik malzeme genleşecek mecburen hiçte rahatsız olmuyorum
    rahatsız olan arkadaşlarım belki de gerçekten abartılı sesler duyuyordur ve bir sorundan kaynaklanıyor olabilir...
  • eksoz emisyonunu kontrol edin ikazı kısa süreli yanmadı.yandı ve hiç sönmedi.bugün izmirde yetkili servise gittim araç tüplü olduğu için yaptığını söylediler.bilgisayara bağlayıp söndürdüler ve bu iş için 60TL istediler.fiyat bildirimini yapmadıkları ücret ödemedik.dışarıdada bu işin 10-15 tl yapıldığını öğrendik.kısacası zorda kalmadıkça yetkili servise gidilmez.özel servisler fiyat ve pazarlık konusunda daha iyiler.
  • quote:

benim bindiğim bir Laguna III te hafif sesler vardı (2009 model) ve rahatsız edici değildi.
    benim kendi arabamın göğsünden duyduğum sesler genellikle yazın klima, kışın da kalorifer açıkken duyuluyor
    neticede plastik malzeme genleşecek mecburen hiçte rahatsız olmuyorum
    rahatsız olan arkadaşlarım belki de gerçekten abartılı sesler duyuyordur ve bir sorundan kaynaklanıyor olabilir...

bencede aslında "mecburen" olmaması gereken birşey çünkü lagunadan önce laguna sınıfında bile olmayan araçlar kullandım 2001 megane 2006 polo 2007 jetta ve 2008 civic hepsinide kullanırken şehrimde evimde aynıydı yani kullandığım yollar aynıydı ve hiç birinde ne çukurda çıkan sesler ne de klima açıkken çıkan çıtırtılar vardı ama şuda bir gerçek onlarda da lagunayı tercih ettiren bu konfor ve özellik yoktu işte beni sinirlendiren şeyde tam olarak bu bu araç öyle bir araçki 2007 model olmasına rağmen hala daha 2010 D sınıfı araçlarda bile bu kadar özellik yok ama bu kalitesiz malzemeyi kullanmalarının nedeni nedir? ta 2001 meganeda ses yok kötü polo da ses yok ama D sınıfı özellikte tavan yapmış lagunada bu ses var çok büyük çelişki bence.

• Arkadaşlar Laguna için boğaz kelebeği temizliğini fazla tavsiye etmiyor ustalar(!) Boğaz temizliği yaptırıp pişman olan var mı aranızda?
    Veya ben temizletsem faydasını görürmüyüm arabam ara sıra tekleme yapıyor ve son birkaç gündür stop etmesi çoğaldı. Tavsiye eder misiniz? Ve nelere dikkat edilmesi gerekiyor.
    Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.