Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.187
Cevap
248
Favori
1.646.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar benim ayna ayar anahtarının katlama kısmı çalışmıyor. Buluduğum yerde de her sanayiye gidişimde soruyorum ama küçük bir yer olduğu için kimsede bulamıyorum. Çıkmacı da yok buralarda. İnternette çıkmacıları aradım ama onlardanda sonuç alamadım. Bulunduğu çevrede çıkmacı olanlar yolları oraya düştüğünde benim için katlamalı ayar anahtarı bakabilirler mi acaba. Çıkmacıya gidiş geliş yol parasını falan da karşılarım. Çok sinir bozuyor, aracımda çalışmayan tek aksam o şu anda. İlgi gösterenlere şimdiden teşekkürler.

kardeş buyur parçan:
    http://cgi.ebay.co.uk/Renault-Laguna-II-mirror-switch-/270600311451?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0109129b#ht_500wt_1154

Kardeşim sağol ama linkteki ürün türkiye kargosu yok :(

• Sen satinal benim adresime gelsin ben sana postalarim :)
    isvec te yasiyorum bu arada

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benim ayna ayar anahtarının katlama kısmı çalışmıyor. Buluduğum yerde de her sanayiye gidişimde soruyorum ama küçük bir yer olduğu için kimsede bulamıyorum. Çıkmacı da yok buralarda. İnternette çıkmacıları aradım ama onlardanda sonuç alamadım. Bulunduğu çevrede çıkmacı olanlar yolları oraya düştüğünde benim için katlamalı ayar anahtarı bakabilirler mi acaba. Çıkmacıya gidiş geliş yol parasını falan da karşılarım. Çok sinir bozuyor, aracımda çalışmayan tek aksam o şu anda. İlgi gösterenlere şimdiden teşekkürler.

kardeş buyur parçan:
    http://cgi.ebay.co.uk/Renault-Laguna-II-mirror-switch-/270600311451?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0109129b#ht_500wt_1154

• Zevgili Nickozy kardeşim "gedikli" ifademden ne anladın bilmiyorum ama ben forumun müdavimi anlamıyla kullanmıştım. Kimseyi kırmayı bırak incitmek dahi istemem. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma. Yine de şu benim kalorifer ızgarasını sorarsan ya da sordurursan çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mberat69

Zevgili Nickozy kardeşim "gedikli" ifademden ne anladın bilmiyorum ama ben forumun müdavimi anlamıyla kullanmıştım. Kimseyi kırmayı bırak incitmek dahi istemem. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma. Yine de şu benim kalorifer ızgarasını sorarsan ya da sordurursan çok sevinirim.

est. kardeşim üzülmedim. umarım bende seni üzmemişimdir.

istediğin parçayı söyledim ayrıca araştırıyorum bulduğum zaman link ya da haber veririm...

gökhan ve mberat69
    biz mümkün mertebe parçaları ebayde bulma yoluna gidiyoruz. alan arkadaşlarımız var ve lubof gibi yardımcı olacak dostlarımız.
    gökhan sana verdiğim linkte parçanın fiyatının 5 pound olduğunu gördün mü? bizim burada 100-150 tl isterler o kadarcık parçaya
    bilmem anlatabiliyormuyum ?

bu arada konyada haber bıraktığımız arkadaşlarımızdan bir netice alırsam hemen yazarım sana ama maalesef henüz bi dönüş olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: lubof

Sen satinal benim adresime gelsin ben sana postalarim :)
    isvec te yasiyorum bu arada

quote:

quote:

quote:

kardeş buyur parçan:

Size pm den paypal bilgilerimi versem kendi adınıza satın alıp bana yollar mısınız acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mberat69

Zevgili Nickozy kardeşim "gedikli" ifademden ne anladın bilmiyorum ama ben forumun müdavimi anlamıyla kullanmıştım. Kimseyi kırmayı bırak incitmek dahi istemem. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma. Yine de şu benim kalorifer ızgarasını sorarsan ya da sordurursan çok sevinirim.

est. kardeşim üzülmedim. umarım bende seni üzmemişimdir.

istediğin parçayı söyledim ayrıca araştırıyorum bulduğum zaman link ya da haber veririm...

gökhan ve mberat69
    biz mümkün mertebe parçaları ebayde bulma yoluna gidiyoruz. alan arkadaşlarımız var ve lubof gibi yardımcı olacak dostlarımız.
    gökhan sana verdiğim linkte parçanın fiyatının 5 pound olduğunu gördün mü? bizim burada 100-150 tl isterler o kadarcık parçaya
    bilmem anlatabiliyormuyum ?

bu arada konyada haber bıraktığımız arkadaşlarımızdan bir netice alırsam hemen yazarım sana ama maalesef henüz bi dönüş olmadı

Ebay sürekli takip ediyorum ama işime yarar tüm parçaların gönderi olarak Tr seçeneği olmuyor. Gerçekten fiyatlar hayret verici. İnşallah lubof bana yardımcı olacak. Haber bırakılan yerlerde de bulunması zordur herhalde :) Yardım ve ilgin için teşekkürler.

• Bizim araçlarda lastik basınç sensörü olayı var fakat araçta bu özellik aktif değil.

Arabamı alırken serviste bu araçlar için Türkiye'ye bazı özellikleri kapatılarak getiriliyor gibi bir açıklama yapmışlardı.
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
    Araçlarımızın bu özelliğini nasıl kullanabiliriz acaba?
  • Teşekkürler Nickozy haber bekliyorum senden.
  • Merhaba dostlar,
    Başıma gelen bir hadiseyi paylaşım olması amacıyla yazıyorum.Sizinde basınıza gelebilir.(belki de gelmiştir )

Hafta sonu Istanbul-Adapazarı yaptım.Otobanda genelde 130 ile kullandım.Dönüş yolunda klima acıkken havalandırmalardan kokusuz beyaz duman geldi.
    "NE oluyor yav" falan derken kapattım klimayı.Sonra yine actım bir süre olmadı, sonra tekrar duman gelmeye başladı.Bu sekilde seyahati tamamladım.

Bu sabah hemen Google a sordum ne iş diye Baya bir yerde , farklı otomobil marka/modellerinde forumlara baktım.Bu olay normal birseymiş.Olası sebepleri aşağıda.Sizinde basınıza gelirse panik yapmayın, önemli bir olay değilmiş.

KLİMADAN GELEN BEYAZ DUMAN (Aslında su buharı, buzdolabinın buzlugunu actıgımızda sıcak hava ile karşılasan soguk havanın verdiği tepki sonucu gördüğümüz beyaz dumandan/buhar farkı yok)

Bu nemden kaynaklanmaktadır. Klimada herhangi bir arıza olduğunu göstermez ve aşağıdaki durumlarda oluşabilir.
    *İç ve dış ortam arasındaki sıcaklık farkının fazla olması durumunda.
    *Yoğun yağmur (Sağanak) sırasında.
    *Dışarıdan hava alındığında.

• quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

arkadaşlar,
    imzamdaki aracımındaki kompresörde kaç gr klima gazı olması gerekiyor normalde?

Sorumun cevabı 650 gr olduğunu düşünüyorum, ama emin değilim. 1 ay önce klima gazını doldurduğumda kompresöre 600 gr gaz bastılarda ondan soruyorum. bu seferde klima tam verimli çalışmıyor diye bir hisse kapıldım. Sonradan gaz bastırmak mümkün oluyor mu acaba?
  • Mesajlara biraz göz gezdirdimde çoğunda renault un ülkemizdeki donanım politakasına vurgulanıyor . Ben sadece bir video koymak istiyorum, video daki faz II lagunayı dikkatlice inceleyin, hiç böyle bir laguna II ülkemizde gördünüzmü?

http://www.youtube.com/watch?v=t6qvRHvwD-c
  • macmaneman
    birader ben arabayı ilk aldığımda ustalarım klima gazı eksik dediler 50 gr kadar bastık diye hatırlıyorum içindekini tahliye etmeden
    hatta servisteki yeni kalfalardan bir tanesi gazın kontrolünü tahliye sibobuna basarak yaptı usta bir ensesini okşadı "salak o gazın kaç para olduğunu biliyormusun keserim haftalığından" dedi. hoşuma gitti ustanın tavrı. netice çocuğa "biz klima gazı seviyesini soğutmasından anlarız dedi" ızgaraya bi
    elektronik termostat koydu çalıştırdık seviyene hoşuna gitmedi 50 gr kadar gaz koydu 6-7 derecelere kadar düştü soğutma gücü. tamam çok iyi dedi.

klimadan gelen gaz kokmazsa sorun yok ama kokarsa gaz borusu patlayabiliyor ve ızgara yoluna klima gazıı boşaltıyor o sakat... dikkat etmek lazım

karagozgilh
    bizim arabalrda lastik sensörüne hazırlık var evet ama o sen sörün çalışması için lastiklerde sensörler olması lazım
    o sensörler sibop başlarında olan 4 renk halkadan anlaşılıyor. bence çok elzem bir donanım değil...

gkhnck
    birader bulunması zor değilde bulunduğu zaman alınması zor adamlar sıfırndan fazla fiyat istiyorlar.
    ayrıca laguna II lerde çıkma bulmaının en kolay yolu ebay
    çünkü bu kasa araba avrupada çok fazla satılıyor. ve en ufak kazada bile pert ediyorlar hattta alıp parçalayıp sayıyorlar arabalar avrupada ucuz olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 7 Temmuz 2010; 0:35:06 >

• arkadaşlar ankarada carwax ta aracın motorunu yıkatmak istyorum sizce tavsiyeniz nedir yıkatayımmı yoksa yıkatmıyayyımmı fikrinizi bekliyoruym acilen
  • yıkatırsan kurutmak için çok para harcarsın :)
    bizim arabaların motoru yıkatılmaz yıkatılamaz yıkatılmamalı......
    kuru temizleme olabilir yapan varsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 5 Temmuz 2010; 19:53:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

Tüm foruma selam.. 20 gündür tatildeydim. 200 km.si sehiriçi tarzında 1650 km. yol yaptım. Aldığım lpg fişleri üzerinden yaptığım ölçümde 163 lt lpg yaktım (ortalama 10 lt. Full klima açıktı) En düşük yaptığım ölçüm 300 km.lik bir periyotta 8.4 lt oldu. Ancak yol bilgisayarı ile epey bi çakıştık. Toplam yakılanı 130 lt verdi.
    Aracı alalı yaklaşık bir ay oldu. Bu süreçte Yol bilgisayarında garip bir duruma daha rastladım. şehiriçi kullanımda Km sayacını sıfırladıktan sonra genel km sayacından farklı değer veriyor. Genel sayaçta 50 km yol katettiğinizi görürken sıfırlanmış sayaçta 45 km gibi değerlere çok sık rastladım.
    Sizlerde de bu durum böyle mi bilmiyorum? Yakıt değerindeki çelişkiyi anlıyorum da Katedilen mesafe için aracın iki farklı değer göstermesi ilginç…
    Motordan da 2000 devirde başlayıp 2500 devirde kesilen bir cızırtı, titreme sesi çıkıyor. 1 ve 2. viteste daha net duyuyorum bu sesi. Muhtemelen 3 ve 4 . viteste rüzgar, yol ve lastik sesinden ötürü duyamadığımı sanıyorum. Benzinde de aynı sesi yapıyor. Park halinde kaputu açıp aynı devir aralığında dinledim ancak ses yoktu.araç yükteyken yapıyor. Yardım…

son lpg yakış ölçümünde şehiriçi (şehiriçinde ziyade mahalle arası tabiri daha ugun olur herhalde. araba 60km/s'i anca görmüştür) 15 lt. yaktım. ama normal karşılıyorum. 2001 otomatik 1.6 megane ile aynı yol ve şartlarda 13 lt. yakıyordum. yol bilgisayarında ise genel sayaçta en son 163 km. katettiğimi görürken sıfırlanmış sayacım 125 km. gösteriyordu. fena takıldım....

birde benim sol far kazadan ötürü yenilenmiş. sağ far ise orjinal ve içten kirli duruyor. çok canımı sıkan bir görüntü veriyor. internette araştırdım ama sizlerden de görüş bekliyorum. niyetim kendim söküp temizlemek.
    sizler hiç içten far temizliği işlemi yaptırdınızmı?

• Teşekkür ederim Nickozy arkadaşım. Bugün birşey daha farkettim. Klimayı açtığımda kompresörden ses geliyor, usta 2-3 yıl daha gider sonra değiştirilmesi gerekir dedi, tamiratı da olmuyormuş. Şöyle ebay den baktım da kompresörler ne kadar diye, 400-500 $ civarı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Teşekkür ederim Nickozy arkadaşım. Bugün birşey daha farkettim. Klimayı açtığımda kompresörden ses geliyor, usta 2-3 yıl daha gider sonra değiştirilmesi gerekir dedi, tamiratı da olmuyormuş. Şöyle ebay den baktım da kompresörler ne kadar diye, 400-500 $ civarı...

o bahsettiğiniz sesi ne aralıklarda yapıyor çünkü bende de klima 2, 3 ve sonraki kademlerinde, soğutması 16 17 18 de bulunuyorsa ve 1. veya 2. vitesteyse ilginç bir ses çıkartıyor off a bastığımda o seste anında bitiyor neziroğluna gittiğmde yine ve her zamanki gibi "KRONİK" tir cevabını aldım klima gazını ayarlamamız gerek dedi ama zamanım olmadığı için bekleyip yaptırmamıştım öylece kaldı sizinkindeki sorunda bunun gibi bir olay mı?
  • bugün o ses geldiğinde klima derecesi 16 idi, ve son ayardaydı. diğer derecelerde denemedim açıkçası. bu ses, hani fan bir yerlere sürter ya, onun gibi bir şey. klimayı kapatınca anında ses kesiliyor.
  • Bir de soğutmasını test ettik, dış hava sıcaklığı 36 derece iken, klima sıcaklık ayarı 16 dayken, orta ızgaradan ölçülen sıcaklık 14,5 derece idi. normalde 8 derece olması gerekiyormus ustanın dediğine göre.
  • nikoziy kardeş peki şöyle bi sıvı aldım hepsiburada.comdan diyorki suyla yıkamanaıza gerek yok yrn gelecek sence boşamı aldım kullanmıyayımmı

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson543200

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.