Şimdi Ara

L - Carnitine Nedir ? (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
19
Favori
718.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba
    Bunu sek mi içiyoruz ?
    Birde 3500 mg fazla değil mi ? Her antrenman öncesinde yarısını kullansak olmaz mı ?
    Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karninin faydası yok diyen arkadaşlar sanırım spor yapmayan arkadaşlar yiyip içip yatan arkadaşlar olmalı ki kilo veremesinler ben 138 kilo bir insandım karnitin kullandım Powerlife karnitini kullandım 3000mg olandan hiç zararını görmedim her kutudan sonra 1 hafta ara veriyordum tekrar açıyordum düzenli bir beslenme güzel bir spor ile emin olun sizi daha fazla terletecektir yağ yakımın da faydasını göreceksiniz kanıt olarak resmi şuraya bırakıyorum an itibari ile kilom 93.http://i.hizliresim.com/jB5rGJ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drazdec -- 22 Ağustos 2016; 13:51:46 >
  • bakacak olursanız etkisi sert bir kahve kadar. lakin spora yeni başladım çok yoruluyorum, açılamadım diyorsanız 1000 mg alırsanız yardimci olur. 3000 mg'ye kadar yolu var diyorlar ama bence gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drazdec D kullanıcısına yanıt
    hocam tebrikler. cidden kilo vermeniz takdire şayan...
  • herkese merhaba,
    bu ürünü kullanıp kullanmama konusunda çok kararsızım. 3 yıldır masa başı işte çalışıyorum. üniversite ve askerlik zamanlarında vucudum gayet iyi idi. boy 1.80 kilo 75 ve yağ oranım çok düşüktü. şimdi kilo 80 oldu. yaza kısmetse düğünüm var. yeniden eski fit ve yağsız vucuduma kavuşmak istiyorum. görünürde 5 kilo aldım gibi görülebilir ama kas kaybı da oldu onun yerine de yağ aldım malesef. bir arkadaş bu ürünü tavsiye ediyor. bahar gelmeden eski haline kavuşursun diyor. herhangi bir sağlık problemim yok. kullanmayı düşünüyorum ama markalar kapsül mü sıvı mı derken biraz kafam karıştı. sizce ilaç olarak mı alınmalı yoksa sıvı şekilde mi?
  • Çok az bir süre kullandım, vücüdumu aşırı ısındırdı, spor yapan biri için gerek yok bence. Bir de eğer ek gıda alıyorsanız tehlikeli olabilir, özellikle creatin ile kullanılmaz deniliyordu.
  • LCarnitnede yüzde 100 kural spor ve diyet yapmaktır

Spor ve diyet yapmadan sadece LCarnitne içip kilo vereceğini sanan kendini kandırır, boşa cebe zarar.

Ayrıca tahminin trigleserid ve kolesterolude düzenler.
  • Karnitin için spor şarttır.Sporla yakılan kalorilere de şöyle bir baktığımızda çok da fazla yakmadığımızı görüp asıl fayda verecek olanın diyet olduğunu anlıyoruz ne yazık ki.En sağlıklı spor olarak yürüyüş ya da hafif tempo koşu önerilse de kilo vermek isteyenler için doğru tercih interval olacaktır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yağ yakıcı mı oneriyorsunuz L Karnitin mi?
  • trouble48 T kullanıcısına yanıt
    kilo boy durumu nasıl? kilo çok fazla ise öncelik sağlıklı bir diyet ve hafif tempo yürüyüş şeklinde olmalı. çünkü yağ yakıcı için de l carnitin için de spor şart ve çok fazla kilo varsa bu ilaçların atımını sağlayacak sporu yapamayabilirsin kardeşim.
  • Kayzersoze38 kullanıcısına yanıt
    185 boy 131 kilo . Haftanın 4-5 günü 1 saat kardiyo 1 saat ağırlık çalışıyorum.Sporun yeterli olduğunu düşünüyorum.l Karnitin aldım bugün gelicek. Nutrade xtreme 3000 aldım
    bizim salonda her türlü kimyasalı kullanan arkadaş var her biri ile yan etkileri dahil hepsini konuşuyoruz bilmediğimiz bir durum olursa diye buradan da fikir alıyorum. l carnitine kullanımını sürekli devam edilmemesine yönelik bir görüş hakim. yağ yakıcı suplement kullanan arkadaşlara sordum yani hocamıza, hocanın tavsiyesi şu oldu, bir saat ağırlık bir saat kardiyo ile yemesine dikkat ettiği takdirde ona kilo verdirir hele bi de l carnitine ile destek atarsa kardiyolarda daha fazla verim almaya başlar diyo. vucuda çok yüklenmeye gerek yok şuan için zaten kilo vermesi devam edecektir ancak ilerde isterse vucudunda oturmuş göbek altkarın bel gibi yerleri eritmek için kullanabilir diyo. ama kilo verirken dikkat et kardeşim vucudu şoka sokma tabirini kullanıyorlar vucud hızlı ve aşırı yüklenmeyle kilo verdirilmeye zorlanırsa yan etkiler ortaya çıkabiliyormuş. hoca ısrarla hiçbir rahatsızlığı olmasa bile hiçbir suplementi aralıksız 2-3 ay kullanmayın diyor. yani bir müddet kullandıktan sonra ara verin diyo. özellikle karaciğere yük binmemesi gerekiyormuş. bence hiçbir sağlık sorunun yoksa l carnitine kullansan bile cla falan şimdilik dursun diğer suplementlere girme derim. ama tabi bulunduğun yerde profesyonel destek alacağın bir yer varsa oraya da danış. çok yüklenmemek gerek şahsi kanaatim.

Çok teşekkürler hocam ilgilendiğiniz icin. Yağ yakıcı kullananlar mı memnun yoksa L carnitin mı? Hangisini tavsiye ediyorlar.tesekkurler.
    hocam şimdi l carnitine ile yağ yakıcı kullananları karşılaştırmak izim salonda pek mümkün değil çünkü ikisini aynı anda yada aynı durumda kullanan fazla yok. hocadan dolayı. hoca genel olarak kullanılmasını tavsiye etmiyor. şöyle ki, antrenmanı kondisyona dayalı ise yani crosfit, interval, p90x ya da insanity gibi dayanıklılık gerektiriyorsa l carnitine kullanıyorlar, ama vucudunda yağ oranı takıntısı olanlar var örneğin adam fit bir vucuda sahip ama yağ oranını daha da aşağı çekmek istiyor onlar yağyakıcı kullanıyor. hocam benim sana ısrarla tavsiyem mutlaka kapsamlı bir salonda iyi bir hoca ile oturup yapacağın spora ve beslenmene göre kullanman. mesela hocaya ben bu durumu soruyorum adamın beslenme tablosunu nasıl diyor. çünkü sen gerekli miktarda yağ ve karbonhidrad alıyorsan ve fazlasına kaçmıyosan yağ yakıcı kullanmana gerek yok. yapacağın sporun gerektirdiği kadar beslenmen çok önemli. keşke o kısmına yardımcı olabilsem ama bilmediğim kısma girip yalan yanlış konuşmam olmaz, bunlarıda kullanan arkadaşlardan konuştuğumuz ve küçücük tcrübemiz doğrultusunda paylaşıyorum. ama kesinlikle sporu bırakma. suplement kullanırsan da ishal, sivilce gibi yan etkilerine dikkat et. selametle...

İshal gibi etkisini okumuştum da her kullananın başına geliyor mu? Sıkıntılı bir durum :) milletin sporunu mahvetmeyelim.
    yok herkeste farklı olabiliyor hiç olmayabiliyor da, bu güne kadar bi facia yaşamadık çok şükür salondakilerle bir kaç kere istemsiz gaz atan oldu benchpress de o kadar :)
    Mekikte sıkıntı 😂
    mekik tahtası salonun en ucunda orda adam öldürse duyulmaz zaten müzik sesi de var ama normalde dediğin gibi çok büyük sıkıntı çıkarabilir
  • Bence en iyi ve sağlıklı yöntem spor ve diyet yapmaktır. Takviyeler en son çözüm olarak görülmesi gerekebilir. Eğer düzenli bir şekilde egzersiz yapıyorsanız, beslenme konusunda bilinçliyseniz, yağ yakımı sürecinizin de verimini arttırmak istiyorsanız spor yapmaya özen gösterin. İlla da takviye ile desteklerim diyorsanız da l-karnitin olabilir. Şurada içeriklerini ve etkilerini yazmışlar;https://muscleandfitness.com.tr/en-iyi-l-carnitine/
    Eğer her gün spor yapar ve yediklerinize dikkat ederseniz istediğiniz kiloya kavuşursunuz bence.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.