Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • babamın sigorta kartında ssk sicil no kısmının karsısında bu yazıyormus .

34.05.1997 17606

bu bastaki daha cok tarih gibi geldi kafa basmadı pek bir de herkesin sicil nosunda sanırım arada nokta oluyor ben bu numarayı mı girecegim yoksa arada 17606 dan once nokta koymalı mıyım anlayamadım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SepticFlash -- 23 Ağustos 2011; 16:51:17 >
  • 17606 gireceksiniz. Diğeri tarih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Beyler babası ssk emeklisi olup sicil no kısmını dolduran var mı ? ben tahsis no girdim ama 13 haneli bir numaraymış kyk yı arıyorum çıkmıyor

Bende aynı durumdayım. 13 haneli bir sayı var ama o yazılmıcakmış. Bende SSK ya gittim.Orda anneme bir kağıt verdiler onu doldurup bizi yönlendirdiler bilgisayardan 8 haneli bir sicil no çıkardılar. Onu yazacaksın oraya. SSK ya bir başvur istersen.
  • mrb demin katkı kredisi hakkında bilgi almak icin kyk'nın sitesine girdm ama yazı tipi bozulmuş bir şeyler olmuş hiçbir şey okuyamadım. :)
    katkı kredisi alanlar hiç harç ödemiyor mu yoksa gene de para yatırıyor muyuz, ve eylülde yatırmam gerekiyormuş ilk harcı katkı kredisi cıkıp cıkmadığı o zaman belli olmadığı için ilk harcımı kendim yatırcam değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker2323

mrb demin katkı kredisi hakkında bilgi almak icin kyk'nın sitesine girdm ama yazı tipi bozulmuş bir şeyler olmuş hiçbir şey okuyamadım. :)
    katkı kredisi alanlar hiç harç ödemiyor mu yoksa gene de para yatırıyor muyuz, ve eylülde yatırmam gerekiyormuş ilk harcı katkı kredisi cıkıp cıkmadığı o zaman belli olmadığı için ilk harcımı kendim yatırcam değil mi

Yatırırsın; ama küçük bir kısmı. Katkı Kredisi indirim sağlıyor. Ben geçen dönem 35,40 TL yatırmıştım mesela.

Bazı üniversiteler Katkı Kredisi çıkmış gibi indirimli ücretleri yatırmanızı isteyebilir. Ama hepsi değil. Kazandığın üniversitenin resmî sitesinde duyrulmuş olabilir ya da en kısa zamanda duyrulacaktır, iyice incele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 23 Ağustos 2011; 19:10:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: rocker2323

mrb demin katkı kredisi hakkında bilgi almak icin kyk'nın sitesine girdm ama yazı tipi bozulmuş bir şeyler olmuş hiçbir şey okuyamadım. :)

Yatırırsın; ama küçük bir kısmı. Katkı Kredisi indirim sağlıyor. Ben geçen dönem 35,40 TL yatırmıştım mesela.

Bazı üniversiteler Katkı Kredisi çıkmış gibi indirimli ücretleri yatırmanızı isteyebilir. Ama hepsi değil. Kazandığın üniversitenin resmî sitesinde duyrulmuş olabilir ya da en kısa zamanda duyrulacaktır, iyice incele.

tamam teşekkür ederm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

17606 gireceksiniz. Diğeri tarih.

8 haneli diyorlar - ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SepticFlash

quote:

Sağlık karnesinde yazıyor diyorlar. Ama ben işi sağlama amacıyla SSK ya gittim. Baban ssk emeklisi falansa git bence ssk ya ücretsiz çıkartıyorlar. 8 haneli olcak.
  • quote:

babamın sigorta kartında ssk sicil no kısmının karsısında bu yazıyormus .

34.05.1997 17606

bu bastaki daha cok tarih gibi geldi kafa basmadı pek bir de herkesin sicil nosunda sanırım arada nokta oluyor ben bu numarayı mı girecegim yoksa arada 17606 dan once nokta koymalı mıyım anlayamadım ..

Buradaki bilgileri göre ssk sicil no: 17606
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldorz

quote:

quote:

Sağlık karnesinde yazıyor diyorlar. Ama ben işi sağlama amacıyla SSK ya gittim. Baban ssk emeklisi falansa git bence ssk ya ücretsiz çıkartıyorlar. 8 haneli olcak.

yok ssk emeklisi degil .. aslında sskdan sonra bagkura basvurması gerekirken basvurmamıs - suan ssk lı da gozukuyor olabilir bagkurlu da ... kendisinin de bilgisi yok bu konuda .

e-devlet ten baksam acaba sicil no bulabilir miyim - suan uzaktayım da babamdan ptt den sifreyi kendimiz alabiliyor muyuz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok ssk emeklisi degil .. aslında sskdan sonra bagkura basvurması gerekirken basvurmamıs - suan ssk lı da gozukuyor olabilir bagkurlu da ... kendisinin de bilgisi yok bu konuda .

e-devlet ten baksam acaba sicil no bulabilir miyim - suan uzaktayım da babamdan ptt den sifreyi kendimiz alabiliyor muyuz ?

e-devlet ten bakabilirsin.Postaneden şifreyi belli bir ücret karşılığında veriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: rpm7200

kendi sorumu kendim cevaplamış olayım. ilgilenen arkadaşlar şuraya baksın.

http://www.muhasebeciyizbiz.com/vergi-mukellefiyeti-var-mi.html

Sukur ya. Yanlis yapmisim basvuruyu guncelliyorum hemen. Cok saol dostum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

e-devlet ten bakabilirsin.Postaneden şifreyi belli bir ücret karşılığında veriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

evet 1 lira karsılıgında veriyorlarmıs - babamın tc no suyla veya ne isteniyorsa onunla alabilir miyim acaba sifreyi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SepticFlash -- 23 Ağustos 2011; 19:39:12 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet 1 lira karsılıgında veriyorlarmıs - babamın tc no suyla veya ne isteniyorsa onunla alabilir miyim acaba sifreyi ?

Bilmiyorum onu.Belki baban olmadan vermiyorlardır sen bir git dene.Ama babanla ayrı şehirlerdeysiniz, ve şifreyi ancak baban alabiliyorsa o alsın sana internet ,telefon üzerinden versin şifreyi. Sende e-devletten onun sicil no sunu öğrenip yaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilmiyorum onu.Belki baban olmadan vermiyorlardır sen bir git dene.Ama babanla ayrı şehirlerdeysiniz, ve şifreyi ancak baban alabiliyorsa o alsın sana internet ,telefon üzerinden versin şifreyi. Sende e-devletten onun sicil no sunu öğrenip yaz.

tmm teşekkrler ona zahmet olmasın diye şey etmiştim zaten de şimdi arayıp öğrendim kişinin kendisinin olması gerekiyormuş mecbur ona aldırtacagım ..

• mrb arkadaşlar
    1- babamın sicil nosu 7 haneli ama babam çok emin sicil numarasının doğru oldugundan
    2-işçi emeklisi babanızın mesleği kısmında YAŞLILIK AYLIGI (SSK MEMUR BAĞKUR EMEKLİLERİN KENDİLERİ)'ni seçtim doğrumudur?
    3-babamın aldığı maaşı kuruşu kuruşuna yazmak zorundamıyız ?

teşkkrler.
  • merhabalar

lys ile boğaziçi kimya bölümünü kazandım.ancak galatasaray üniversitesinin fransız liselerine yaptığı iç geçiş sınavıyla galatasaray üniversitesi endüstri mühendisliğine kaydolacağım.kyk başvurusunda okul/bölüm adı bölümüne hangisini yazmam gerekiyor?gsü deki görevliler bilmiyor.kyk nın çapadaki istanbul bölge müdürlüğü ankaraya sor diyor,ankara telefonu açmıyor.ne yapacağımı şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

mrb arkadaşlar
    1- babamın sicil nosu 7 haneli ama babam çok emin sicil numarasının doğru oldugundan
    2-işçi emeklisi babanızın mesleği kısmında YAŞLILIK AYLIGI (SSK MEMUR BAĞKUR EMEKLİLERİN KENDİLERİ)'ni seçtim doğrumudur?
    3-babamın aldığı maaşı kuruşu kuruşuna yazmak zorundamıyız ?

teşkkrler.

3) Kuruşu kuruşuna yazmak zorunda değilsin; ama yakın bir şeye yuvarlayabilirsin.

2) Tam emin değilim; ama en mantıklısı o gözüküyor.

İlk sorun hakkında benim bilgim yok, iyice yılan hikayesine döndü ama.

En doğru bilgi için KYK'yı aramanızı öneririm. Şu aralar çok meşgul çalabilir; ama hattı düşürmek için ısrarcı olun.

• arkadaşlar, üstadlar lisans başvuruları zamanı buralardasınız eyvallah çok sağ olun da 19 eylül haftası yüksek lisans başvurularında da faal olsanız negzel olur

gerçi aynı olur süreç herhalde az çok ama, siz yine de aktif olsanız süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhöküzü -- 23 Ağustos 2011; 21:55:15 >
  • arkadaşlar bi şey soracam baba mesleği seçeneğine emekli öğretmen yazmam lazım ama olmuyo emekli seçeneğini tıklarsam gazi aylığı malul aylığı gibi seçenekler çıkıyo öğretmen mesleğini seçtim ama babam emekli bi sorun olurmu yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.