Şimdi Ara

Kuzeni annemi dolandırdı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Annem yıllar önce kuzenine kefil oldu. Kuzeninin oğlu pilot olmak istiyormuş, paraları yokmuş çocuk depresyondaymış falan filan. Annem bankadaki parasını teminat göstererek kuzeninin kredi çekmesini ve oğlunun pilot okuluna gitmesini sağladı. Kuzeni kredinin ödemelerin iki ay yaptıktan sonra ortadan kayboldu. Bankada tabi ki bir süre sonra annemin bankada teminat gösterdiği paraya çekilen kredi karşılığında el koydu ve bir miktar da faiz aldı. Oğlan şunan Alman havayollarında kaptan pilot. Senelerce annemi borcumuzu ödeyeceğiz diye oyaladılar. Ailece Berlin’de yaşıyorlar. Bir bakıma yurt dışında yaşadıkları için kendilerini dokunulmaz görüyorlar sanırım. Bu konuda ne yapılabilir sizlerden fikir almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. (Bu dolandırıcı aileyi resimlerini ve isimlerini internette paylaşarak ifşa etmeyi düşünüyorum ama ne kadar etkisi olur bilemiyorum tabi.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • valla hocam pek birşey yapma şansın yok senedin yok evragın yok imzan yok elde tutulur bir durumun yok annen resmiyete göre parayı hibe etmiş gibi sosyal medyadan yayman falanda bu kadar yüzsüz olan karektersiz olan hele bide yurtdısında yasayan birileri için pek işe yararmı bilmiyorum geçmiş olsun ama merak etme elbet çıkar acısı onlardan haram paradan ah alınmış insandan kimseye hayır gelmez
  • Soğuk su için yada almanyaya gidip sert gözükün dökülürler

• Ne kadar adi insanlar var, orda böyle çete mafya işine karışmış bir tanıdık biraz para verin gidip gözlerini korkutsunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnansetek -- 4 Temmuz 2019; 20:28:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birisinin beni açık açık kullanmasını hiç haz edemem.
    Onlar kesin "Nasıl olsa bu eşşekler bir bok yapamaz!, biz keyfimizi bozmayalım." diyorlardır.
    Parayı da geri alabileceğinizi düşünmüyorum.
    Almanya'ya git bunların 1 gün bile peşini bırakma.Ağzını burnunu dağıt hepsinin.
  • Annende kredi sözleşmesi duruyordur yoksa da bankadan istesin. Ardından o havayoluna gönderin ve altına ekleyin bakın pilotunuz bu kadar güvenilir diye
  • Almanya'ya git dov hepsini

• Tehdit etmek ve kavga bunlar boş işler sakın girme. Millete saçma sapan tavsiyeler vermeyin.

Elinizde herhangi bir sözleşme veya kanıt gösterebileceği bir şey varmı ? Hiçbir şey ortada yokken bi hak talep edemezsiniz. Ayrıca burada konuya resim eklemek gibi saflık yapma. Haklı olarak sana dava açabilirler.

Ve gördüğüm üzere linç hemen başlamış. Yahu arkadaşlar ortada kanıt yok elle tutulur bir şey yok. Birde adam fotoğraflarını yayıcam diyor. Nerden biliyoruz iftira atmadığını ?

Bana saçma geldi hikayen. Adam annenin sayesinde pilot olmuş ve şuan almanyada. Muhtemelen çok iyi bi geliride vardır. Annenin parasını ödememesi için bir neden göremiyorum ben ortada. Her şeyi doğru şekilde anlattığından eminmisin?

• Oğlu babasını dolandırıyor kuzen kim ki...

• Zor kullanmak...

• Arkadaşlar yazdıklarım sonuna kadar doğrudur. Annemin kuzenine kefil olduğu ve kredi çekilen bankadan (Ziraat) aldığımız üzerinde kadının adı soyadı (A.G) TC si vs. yazan belgeler mevcut. Kadın çektiği kredinin bir kısmıyla başka bir bankadaki kredi borcunu ödemiş, geri kalanını da Euro ya çevirip oğlunu (O.G) Almanya’da pilot okuluna yazdırmış. Türkiye berlin konsolosluğuyla irtibata geçtik ve bize söylenen pilotluk maaşıyla bu borcun rahatça 3 ay gibi bir sürede ödenebileceği. En başından beri annemi dolandırma amaçları olduğu çok bariz. Bu oğlan ilk başlarda Antalya’da freebird havayollarında çalışmaya başladı. Yaklaşık son 1 senedir de daha önce yazdığım gibi Alman Havayollarında kaptan pilot. Bu konuyu avukatla da konuştuk. Miktar yüksek olduğu için tabi dava açmadan önce yüklü bir miktarı mahkemeye yatırmak gerekiyormuş. Sonuç ne olur kesin birşey diyemiyorlar lakin kadının emekli maaşından başka bir geliri yok Almanya’da. Belgelerde oğlunun adı imzası olmadığı için Alman Havayollarına yollasak pek ilgilenmezler sanırım.

• Hicbir sey yapamazsan almanyadaki firmalarina yada almanyada ucusla ilgili devlet kurumlarina ulas anlat durumu boyle bir şerefsiz daha fazla pilotluk yapamasin

• Bu arada, öğrendiğime göre bu şahsın kaptan pilotluk yaptığı Germania Airlines geçtiğimiz şubat ayında iflas etmiş. Yorumsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bosphorusf

Bu arada, öğrendiğime göre bu şahsın kaptan pilotluk yaptığı Germania Airlines geçtiğimiz şubat ayında iflas etmiş. Yorumsuz.
    desene adamın elinin değdiği yeri kurutuyor bitiriyor.
  • Annenin hesabına bankanın el koymasından itibaren BK göre 5 yıl müruru zaman süreci var.

Annen kime kefil oldu? kardeşinemi , kuzeninizemi , kime kefil oldu ise ona borçu yöneltebilirsiniz.

Yapacağınız adres tespiti yapıp kefil olunan borcu ve banka dekontu vs gösterip haciz dosyası düzenleye bilirsiniz.
    Bu işlemler için avukat tutma gereksiz. Hatırladığım kadarı ile ilamsız haciz dosyası düzenlenecek.
    Adliye kapısındaki yazıcılarda işinizi görür . tüm evrakları toplayıp haciz işlemini başlatın.

7 gün içinde itiraz etmezlerse dünyanın neresinde olursa olsun adres doğru ise haciz işlemi gerçekleşir.

5 yıl geçti ise yapılacak bir şey yok. ancak anneniz kardeşlik bağı ile teyzenizi zorlayabilir.

Teşhir vs. başınızı ağrıtabilir. boşa zaman kaybı.
  • Hocam YouTube'a fotograflarinin oldugu video yukleyip videonun adini su linkteki videonun adi gibi yapip heryere yay, arkada da Tombul Tombul Memeler calsin videoda annesinin fotograflarinin cikmaya basladigi kisimda.

https://www.youtube.com/watch?v=R4ZQWUPm1Vo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 18 Kasım 2019; 14:47:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.