Şimdi Ara

kurşun asitli akü bakımı nasıl yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kurşun asitli akü bakımı nasıl yapılır.şarjlı fenerlerde falan kullanılan.
     kurşun asitli akü bakımı nasıl yapılır

• cartel14w kullanıcısına yanıt
    Bu aküler jel aküdür ve tam kapalı tiptedir. Bakım yapamazsın. Tek yapacağın şey voltajı cok düşmeden şarj etmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Bu aküler jel aküdür ve tam kapalı tiptedir. Bakım yapamazsın. Tek yapacağın şey voltajı cok düşmeden şarj etmek.

Bu tip aküler bakım gerektirmez sallayınca içinden çatır çutur ses gelene kadar kullan sonra götür hurdacıya ver çöpe atma
  • cames123 kullanıcısına yanıt
    Ben hep öyle yapıyorum zaten. Farkındalığınız için teşekkürler... Tarlanın içinde bir tane akü yatıyor, gelip geçiyorlar üstünden ama adamın aklına gelmiyor, sonra da o tarladan kaldırdığı ekinleri yiyor. Ekini sulayan kanalın içinde de bitik piller yatıyordu. Be o aküyü oradan alıp hurdacıya satmıştım. Aklımda kalmış, maalesef bilinçsiz insanlar da var bu konuda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 18 Eylül 2014; 10:20:40 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • eyvallah sağolun
  • onun iç kısmında valfler var kauçuk tıpalı 5lik enjektörle çok az 3 ml civarı her göze saf su ilave edebilirsin ama esas olarak aküyü aylarca şarjsız bırakma o zaman elden gidiyor.
  • Üst kapağı kaldır.
    Altında 3 adet lastik tapa var , aç.
    Yukarıda dendiği gibi enjektörle 10 cc saf su ekle hepsine.
    Daha doğrusu içine bakabilirsen lamba ile filan plakaların üstüne kadar doldur( 10cc ölçü değil yani ).

O akünün jel olduğunu sanmıyorum.
    Kağıt mendil benzeri asitten etkilenmeyen seperatör vardır.
    Jel olsa da sorun yok fark etmez.
    Sonuçta kuru dendiğine filan aldırış etmeyin kuru olması imkansızdır.
    Elektrolitsiz olmaz !!!
    Sadece , elektrolit , seperatöre ya da jel ( sıvı emen pelte gibi olan kimyasal zavazingo ) , emdirilmiş haldedir.

İçerisinden "çatır çutur çıtırt" ses gelmesinin sebebi , yanlış şarj ve ya aşırı ve ya yüksek deşarj sonucu elektrolitin buharlaşması ve plakalardaki reçinelerin ve tabii onunla birlikte kurşun plakaların dökülmesi
    .

Tarlaya ya da ortalık yere atacağına götür çöpe at.
    Bir ihtimal ayıklanacaktır.
    Değilse bile hiç olmazsa belirli bir sahada kalır.
    İçlerindeki kurşunun tabiattaki diğer elementlerle buluşunca oluşturduğu bileşikler zehirlidir ve vücutta birikir - kanserojen maddelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musallim -- 19 Eylül 2014; 18:19:41 >

• sakın tarlaya gömme kurşun toprağa geçer akü dönüşüm mesela belediyelerin vardır mutlaka kurşunu ayrıştırırlar

elektroliti jelimsi maddeye emdirilmiştir her cell (hücredeki) asit oranı düşerse o hücr az elektrik üretir 12v aküdeki her hücre 2v üretir 6 göz 6 hücredir.

yalnız dikkat et şarj edince su kaynar gibi ses yapar asit geçer eline yüzüne değdirme sakın betone döktümde cazır cazır bembeyaz etti betonu aman dikkat hele gözüne felan gelirse ve bu işlemi açık havada yap kapalı ortamda yapma
  • bende 5-6 tane 6 v luk vardı.üstteki mesajlarda şarj olmaz uğraşma dediler ya.bende bugün attım çöpe.
  • Yalandan kim ölmüş ...
  • nasıl yani saf su eklesem acaba düzelirmiydi ama 2 senedir falan şarj olmamış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.