Şimdi Ara

'KURGU' KISA FİLM ÇEKTİK - 2014 - Gerilim-Psikoloji - HERKES İZLESİN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bitburun

quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

quote:

quote:

Müzikler kulağımı sağır etti oyunculuklar kötü orda çocuğu öldürme sahnesi olmamalıymış konu ise sıradan yalnız müzikler gerçekten başımı ağrıttı

Konu sıradan mı? Siz ne çıkarttıktiniz konudan merak ediyorum

bi halt çıkaramadım doğrusu herşey bir birine girmiş filmde

Tebrik ediyorum seni :D

Bu adam körse nasıl kardeşini öldürüyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Müzikler kulağımı sağır etti oyunculuklar kötü orda çocuğu öldürme sahnesi olmamalıymış konu ise sıradan yalnız müzikler gerçekten başımı ağrıttı

Konu sıradan mı? Siz ne çıkarttıktiniz konudan merak ediyorum

bi halt çıkaramadım doğrusu herşey bir birine girmiş filmde

Tebrik ediyorum seni :D

Bu adam körse nasıl kardeşini öldürüyor

Yaw he he

• quote:

Orijinalden alıntı: Karıncayiyen Yiyen Adam

Oyuncular çöp ve sözler gerçekten klişe. Tamamını izlemedim bile bu yüzden.
    Daha iyi olabilirdi.

Tamamını izleseniz belki klişeden uzak olduğunu fark edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

Eline sağlık kardeşim
    Müzik hoş ve konuya uyabilecek bir tonu var fakat konuşma fonu olarak kullanman konuşmayı 2. plana atmış.Film başlangıcı mesaj içeren izleyiciyi düşünmeye iten bir senaryo ile yapılmasıda yanlış olmuş.Öncelikle aynı müzik ile yer,mekan,zaman veya çevresel örnekler mesela boğazda balık tutan insanları,sokaktaki çaresiz insanları,aç insanları ( senaryoya bağlamak için ) çekip bu müzikte creditsi boşluk olan yere koysanız filme girişi daha ilgi çekici olur.Filmin konusu,mekanalar karanlık olması özellikle dışarıdaki çekimler özelliklemi yaptınız yoksa ışık yetersizliğimi bilmiyorum senaryoya çok uymuş.Keşke geçiş sayısını arttırıp izleyiciye daha daha basit bir başlangıç yapsaydın.
    Film bana göre tiyatro gibidir başrol ayırmıyorum ama ilk sahnedeki arkadaşın ses tonu bu kadar uzun konuşmak için elverişli değil.Gözünü morartmak yetersiz kalmış mimikler hiç yoktu.Bunu oyuncuya değil de yönetmene bağlıyorum yani size.Diğer müzikler uygun olmamış daha uygununu seçebilirdiniz.
    Yap diyeceğim her sahnedeki çekim sayısını artır.Direk yüz ifadelerini çekme.Sahnelere giriş süresini uzat.Bu arada polisin giriş sahnesi muhteşem olmuş.
    Elinize kolunuza sağlık.Ben beğendim ama daha iyi olabilirdi.Başarılarının devamını diliyorum

Teşekkür ederim , her filmde kendimizi geliştirmekle uğraşıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

İnat ettim sonuna kadar izledim. Aslında sonu bağdaştırmışsınız. En azından o elemanın elindeki silahı neden öyle saçma salladığı ortaya çıktı.
    Başroldeki oyuncu ünlü bir dizide oynuyor demişsin ünlü dizilerde oynayan çoğu oyuncu zaten çöp niteliğinde türkiyedeki dizi sektörünün hali bu malesef kimse kusura bakmasın.

Aslında bir çok seyirciye sıkıcı gelecek bir çok flim izledim ama bu biraz daha farklı iç bunaltıyor insanın izleyesi gelmiyor sonuna kadar.
    Polisin adamı dövdüğü sahnede sag eliyle adama vururken sol tarafından gözüküyor eli tamam gercekte vurma ama bu kadarda belli etme sahte oldugunu.

Elinize sağlık bir emek var sonuçta ortada geliştirirseniz kendinizi neden bir yere gelemeyesiniz.

Eski filmi izlerseniz çok çok daha kötüydü , bu film ile biraz daha iyileştirdik, inşallah daha iyilerini sizlere sunacağız.

• Yukarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buse Biebs

Ben hepsini izledim ve gerçekten beğendim ama hiçbişe anlamadım.Adı ölüm olan adam kızı niye öldürüyor?Kız ölmeyi neden istiyor?Ve bizim eleman gerçekten de güzel kızı ve kardeşini öldürdü mü yoksa polisten korktuğu için yalan mı söyledi?Kısacası hiçbişe anlamadım.Ama çok beğendim.

Filmin isminden de anlaşılacağı gibi , bizim eleman dayaktan dolayı suçluluk psikolojisine bürünüyor ve o sebep ile hafif tırlatıp o kızı ve kardeşini öldürdüğü yalanını söylüyor. Onu kurguluyor kafasında , halbuki görgü şahidi. Öbür eleman ise tamamen soru işaretleri ile dolu bir hikaye. İstediğiniz gibi doldurabilirsiniz , mesela töre cinayeti ?
  • Elemanın sesine daha fazla tahamül edemedim ve yarı olmadan kapadım.
  • başta biraz sıkıcı ama genel olarak baktığın da güzel olmuş bazı yerlerde müziğin sesini çok açmışsınız konuşanın sesi az geliyor. Birde daha dikkatli seçerseniz müzikleri iyi olur.

• Eline sağlık dostum gayet güzel olmuş...

Benden sana tavsiye bizim millete bi tabloyu eleştir dediğinde bin tane hata bulurlar ama düzeltiverin dediğinde kimse çıkmaz...

Eleştirileri tabi ki dinle ama çok fazla da takılma deneye deneye daha fazla çeke çeke gelişecektir herşey emin ol...
  • quote:

quote:

quote:

Ben hepsini izledim ve gerçekten beğendim ama hiçbişe anlamadım.Adı ölüm olan adam kızı niye öldürüyor?Kız ölmeyi neden istiyor?Ve bizim eleman gerçekten de güzel kızı ve kardeşini öldürdü mü yoksa polisten korktuğu için yalan mı söyledi?Kısacası hiçbişe anlamadım.Ama çok beğendim.

Filmin isminden de anlaşılacağı gibi , bizim eleman dayaktan dolayı suçluluk psikolojisine bürünüyor ve o sebep ile hafif tırlatıp o kızı ve kardeşini öldürdüğü yalanını söylüyor. Onu kurguluyor kafasında , halbuki görgü şahidi. Öbür eleman ise tamamen soru işaretleri ile dolu bir hikaye. İstediğiniz gibi doldurabilirsiniz , mesela töre cinayeti ?

2. filminiz olduğunu söylediniz.İlk filminizi izlemek isterim.Ve youtubeda kendinize ait kanalınız varmı?Filmlerinizi takip etmek isterim.Kurgu filmini gerçekten beğendim.İnşallah profesyonel 2 saat film çekersiniz.Fİlm çektiğinizde falan beni haberdar edin izlemek istiyorum.

İlk filmim bu. Burda senaryo - yönetmenlik ve oyunculuk yaptım. Görüntüye , yani kameraya hiç bakmadım.. İlkti ve istediğimi net alamadım. Yavaş yavaş gelişiyoruz ama sanki..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2. filminiz olduğunu söylediniz.İlk filminizi izlemek isterim.Ve youtubeda kendinize ait kanalınız varmı?Filmlerinizi takip etmek isterim.Kurgu filmini gerçekten beğendim.İnşallah profesyonel 2 saat film çekersiniz.Fİlm çektiğinizde falan beni haberdar edin izlemek istiyorum.

İlk filmim bu. Burda senaryo - yönetmenlik ve oyunculuk yaptım. Görüntüye , yani kameraya hiç bakmadım.. İlkti ve istediğimi net alamadım. Yavaş yavaş gelişiyoruz ama sanki..

oo bunu izlemiştim çok beğendim.O gözlüklü eleman sen misin hocam?
    Ayrıca youtube kanalınız varsa abone olmak isterim.

Evet benim. Maviyüzler Tiyatro ve kamera önü oyunculuk eğitiminin kendine ait youtube sayfasında diğer arkadaşlarımızın çektiği filmleri de izleyebilirsiniz..

http://www.youtube.com/user/maviyuzler

• quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

Elemanın sesine daha fazla tahamül edemedim ve yarı olmadan kapadım.

Keşke sese değil konuya odaklı gitseydiniz..
  • Ciddi noise kayıpları var sürekli sinyal alıyor kayıt ve çınlama sağlıyor. ses konusunda ağır hatalar var görüntü hikaye konusunda bilgili değilim

• bitburun B kullanıcısına yanıt
    Hocam konu güzel olmuş ama sonunda adı ölüm olan adama bir eldiven vereydiniz sonuçta o adamında birparmak izi olur tabancada , kardeşini öldürdüğü sahnede neden sehpanın üstündeki kağıda kurgu yazma ihtiyacı duydunuz , polis adamı döverken elinde kelepçe ile yüzüne vuruyor ama makyaj hep aynı yani illa kan çıkması lazımdı , sevgilisini öldürdügü sahnede boyuna biraz kızarıklk verilebilirdi birde bazı şeyler çok yapmacık olumuş ama genede devam edin kısa film yapmaya canınızı sıktıysam yorumlarla af ola ;))

• "Kurgu" için: Diyaloglar çok basit olmuş. Daha güzel sözcükler, daha güzel cümleler kullanılabilirdi. Katilin kızın kafasına silah dayadığı sahne için hazırlanmış diyaloglar cidden kötüydü. Konusu gayet güzel fakat tam olarak filmin içine işlenememiş. Kardeşini öldürdüğünü anlattığı kısım ile senaryo arasında tam bir bağ kuramadım ben. Polisin, adamın kardeşiyle ilgili bir iki soru sormasıyla küçük bir bağlantı kurulabilirdi. Bunların dışında, renkten veya sesten anlayan biri değilim fakat müzik seçiminde de kolaya kaçılmış gibi geldi bana.

Bunlar benim görüşüm tabii, ben uzman değilim. Uzmanım diyen de yalan söylüyordur zaten.

Son olarak; bu tarz filmleri bir kez izleyip de eleştiri bombardımanına tutmak doğru olmaz, illa konuşacağım diyenlerin filmi en az iki kez izlemesini öneririm.
  • İzlemedim ama herhalde kötüdür

• sonuna kadar izleyince güzel geldi karşim aynen devam. bide 2.58 de kardeşe baya güldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norton_E -- 25 Eylül 2014; 13:29:03 >
  • Olmuş, sadece o polisin başroldeki elemanı dövme sahneleri çok yapmacık geldi, yani bize gerçekten vurduğu hissiyatını bir şekilde yansıtmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobsantino

İzlemedim ama herhalde kötüdür

İzleseydin ya bi ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.