Şimdi Ara

'KURGU' KISA FİLM ÇEKTİK - 2014 - Gerilim-Psikoloji - HERKES İZLESİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazıp Yönettiğim 2. film olan Kurgu, festival ve yarışmalar için amatörce hazırlamış olduğumuz bir kısa film. Benim 2. deneyimim olan bu filmde sadece kamera arkasında bulunuyorum.. İzleyin, paylaşın ve olumlu olumsuz yorumlarınızı , imkanlarımızı da düşünerekten yapmayı unutmayın. Şimdiden Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitburun -- 26 Eylül 2014; 12:07:04 >

• Yarıya kadar tahammül ettim bence olmamış ama bu kötü olduğunu göstermez elmette benim tarzım değildir belkide.
    Fikrimi soracak olursan İlk baştaki diyalogları farklı filmlerde çok duydum yani klişe gibi geldi bana.
    O elemanın elindeki silahı sallaması korkması falan hiç tiyatro eğitimi almamış biri bile daha iyi o sahnede oynardı aşırıya çok kaçmış.

O gözüne mor makyaj yapan elemanında anlatımını beğenmedim.

Şahsi fikrimdir umarım alınmazsın.
  • Müzik seçimini beğenmedim ve ilk baştaki arkadaş olmamış sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başroldaki arkadaş hiç olmamış. Birde kardeşi öldürme sahnesi çok yapmacık geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugradrn

Müzik seçimini beğenmedim ve ilk baştaki arkadaş olmamış sanırım

Başroldeki arkadaş mı ?
  • İzliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theozer3

İzliyorum

Bekliyorum. kısa ve öz zaten film.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitburun

quote:

Orijinalden alıntı: Theozer3

İzliyorum

Bekliyorum. kısa ve öz zaten film.

Çok beğendim

• Oyuncular çöp ve sözler gerçekten klişe. Tamamını izlemedim bile bu yüzden.
    Daha iyi olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karıncayiyen Yiyen Adam

Oyuncular çöp ve sözler gerçekten klişe. Tamamını izlemedim bile bu yüzden.
    Daha iyi olabilirdi.

Başrol arkadaş çok çok ünlü bir dizide oynamaya başladı.. Zaten odak noktası sözler değil , gerilim ve konu. Belki tamamını izlemenizi istemek bundan dolayıdır.
  • Bozulma ama sıkıldım. Olmamış dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Bozulma ama sıkıldım. Olmamış dostum.

Konu olarak ne anladınız peki ?
  • İnat ettim sonuna kadar izledim. Aslında sonu bağdaştırmışsınız. En azından o elemanın elindeki silahı neden öyle saçma salladığı ortaya çıktı.
    Başroldeki oyuncu ünlü bir dizide oynuyor demişsin ünlü dizilerde oynayan çoğu oyuncu zaten çöp niteliğinde türkiyedeki dizi sektörünün hali bu malesef kimse kusura bakmasın.

Aslında bir çok seyirciye sıkıcı gelecek bir çok flim izledim ama bu biraz daha farklı iç bunaltıyor insanın izleyesi gelmiyor sonuna kadar.
    Polisin adamı dövdüğü sahnede sag eliyle adama vururken sol tarafından gözüküyor eli tamam gercekte vurma ama bu kadarda belli etme sahte oldugunu.

Elinize sağlık bir emek var sonuçta ortada geliştirirseniz kendinizi neden bir yere gelemeyesiniz.
  • Müzikler daha iyi olabilirdi sanırım.Birde mikrofon daha kaliteli olursa iyi olur gerçekten çok fark ettirir.
  • bitburun B kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık kardeşim
    Müzik hoş ve konuya uyabilecek bir tonu var fakat konuşma fonu olarak kullanman konuşmayı 2. plana atmış.Film başlangıcı mesaj içeren izleyiciyi düşünmeye iten bir senaryo ile yapılmasıda yanlış olmuş.Öncelikle aynı müzik ile yer,mekan,zaman veya çevresel örnekler mesela boğazda balık tutan insanları,sokaktaki çaresiz insanları,aç insanları ( senaryoya bağlamak için ) çekip bu müzikte creditsi boşluk olan yere koysanız filme girişi daha ilgi çekici olur.Filmin konusu,mekanalar karanlık olması özellikle dışarıdaki çekimler özelliklemi yaptınız yoksa ışık yetersizliğimi bilmiyorum senaryoya çok uymuş.Keşke geçiş sayısını arttırıp izleyiciye daha daha basit bir başlangıç yapsaydın.
    Film bana göre tiyatro gibidir başrol ayırmıyorum ama ilk sahnedeki arkadaşın ses tonu bu kadar uzun konuşmak için elverişli değil.Gözünü morartmak yetersiz kalmış mimikler hiç yoktu.Bunu oyuncuya değil de yönetmene bağlıyorum yani size.Diğer müzikler uygun olmamış daha uygununu seçebilirdiniz.
    Yap diyeceğim her sahnedeki çekim sayısını artır.Direk yüz ifadelerini çekme.Sahnelere giriş süresini uzat.Bu arada polisin giriş sahnesi muhteşem olmuş.
    Elinize kolunuza sağlık.Ben beğendim ama daha iyi olabilirdi.Başarılarının devamını diliyorum

• Müzikler kulağımı sağır etti oyunculuklar kötü orda çocuğu öldürme sahnesi olmamalıymış konu ise sıradan yalnız müzikler gerçekten başımı ağrıttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Müzikler kulağımı sağır etti oyunculuklar kötü orda çocuğu öldürme sahnesi olmamalıymış konu ise sıradan yalnız müzikler gerçekten başımı ağrıttı

Konu sıradan mı? Siz ne çıkarttıktiniz konudan merak ediyorum

• quote:

quote:

Müzikler kulağımı sağır etti oyunculuklar kötü orda çocuğu öldürme sahnesi olmamalıymış konu ise sıradan yalnız müzikler gerçekten başımı ağrıttı

bi halt çıkaramadım doğrusu herşey bir birine girmiş filmde
  • quote:

quote:

quote:

bi halt çıkaramadım doğrusu herşey bir birine girmiş filmde

Tebrik ediyorum seni :D

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.