Şimdi Ara

Kuracağım sistemde GTX 970 ekran kartı sırıtır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Khet

Hocam SLI muhabbetini baya araştırdım ama bazı oyunlar desteklemiyor falan yazmışlar o yüzden SLI dan uzak durun falan dediler tabi ki destekleyenlerde ciddi bir fark yaratacağı aşikar ama ne bileyim 1 tane ekran kartı almak daha makul geliyor o tarz bir SLI ile ilgili bir yazı okuyunca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 980 TI diye bir kart çıkacak sanıyorsam bu o yabancı arkadaşların bahsettiği kart olsa gerek GTX 980 fiyatlarının ciddi bir biçimde düşeceği yazıyor çünkü bu 980 TI denilen kart Titan ile 980 arasında olan bir kart olacakmış ve bu durum GTX 900 serisini ciddi bir şekilde aşağıya alır diyorlar beklesem mi beklemesem mi bilemedim

https://www.youtube.com/watch?v=CpmuXd52Ce0

Linkteki videoda , 980,970 SLI ve Oc halinde Titan X , Stok hızda Titan X ile SLI bazı oyunlarda 4k çözünürlükte karşılaştırılmış...

980 SLI oc halinde Titan X ekran kartına ortalama 10 fps (4k da !,diğer çözünürlüklerde fark açılacaktır) fark atıyor hani ben sıfırdan paraya kıyıp 4k da oyun oynamak için oyun sistemi yapacak olsam videodan sonra tek titan X yerine 970 veya gücüm yetiyorsa 980 SLI yaparım görünürde fark var...

Daha aşağı çözünürlüklerde mesela Rog Swift in sahip olduğu 2k çözünürlükte bu fark açılacaktır eğer o monitöre karar kıldıysan ki benim de bir türlü içime sinmemiş bir monitördür her ne kadar estetik olarak çok beğensem de , 2k da ağız tadıyla oynamak için tek 980 bence yetecektir. Gücün yetiyorsa R9 290X 8GB Vram modelini alabilirsin az da olsa daha uygun fiyatlara bulursun

• quote:

Aslında haklısınız ben GTX 970 alayım bunu kullanayım bakalım 980 TI çıkınca zaten bir fiyat düşüşü yaşanacak dediğinize göre çok gerilemez diyorsunuz 3-4 ay kadar kullanayım 980 TI hoşuma gider parasını da denkleştirebilirsem 980 TI alırım olmadı yada GTX 980 peki bu 2. el ürünleri satmak zor mu oluyor kolay mı hocam? Özellikle bu ürün GTX 970 gibi ekran kartlarını satmak?

Dostum sana tavsiyem sabret bir süre daha , söz konusu 970 oldu mu asla kimsenin içi rahat olmayacaktır adam cw yi , vram i kafaya takacak satmaya kalktın mı başını ağrıtabilir.Bekle dediğin gibi duyurulursa 980 ti alırsın , şahsi kanaatim 980ti aman aman bir fark yaratmayacak amaç Amd yeni 300 serisini duyururken boş durmamak,ortalığı boş bırakmamak o kadar...

Tek 980 alacaksan Asus Rog Poseidon eğer uygun bir fiyata bulabilirsen alınabilir ilerde satarken de elin güçlü olur sıvı soğutmalı bir kart çünkü.

• quote:

Arkadaşlar şöyle bir sistem toplamayı planlıyorum kısa sürede tedarik edeceğim kuracağım sistemi genelde oyun oynamakta kullanacağım dediğim üzere GTX 970 burada sizce sırıtmış mı sırıtmamış mı çünkü bir çok forumda hatta bu forumda dahil üst model olan GTX 980 in 2000+ etmeyeceğini savunuyor o yüzden daha da üstünü koymaya maddi durumum el vermez diye 970 koydum siz neler söylemek istersiniz eklemek istediğiniz birşey var mı?

İntel i7 5820K İşlemci
    G.Skill Ripjaws 2800mhz 4x8 Quad Ram
    Asus X99-A Anakart
    Asus GTX 970 Ekran Kartı
    Samsung 850 Evo 500GB SSD
    Corsair 750D Full Tower Kasa
    Asus ROG SWIFT PG278Q 1MS Gaming Monitör

Bileşenler gayet iyi Corsair 750d tam bir fiyasko onu alacağına gözün kapalı corsair 760t veya 780t almalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shmurda

Bu sisteme ssd gereksiz bence. Zaten sistemin uçacak o parayı da 980 için yatır.

Yav he he asıl ssd olmassa darboğazın tillahı yaşanır, az mantıklı yorumlar yapın.
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Ben sadelikten yanayım dostum ya T serisinin oval yapısı benim hoşuma gitmiyor hatları sert ve sade olmalı o yüzden 750D param olsa 900D alırım ama aralarında uçurum var 750D 550 lira ortalama 900D 1250 lira civarı
  • Sade diyorsan 760t den sasma derim mod bile süper olur 750d nin on kapağı hemen bozuluyor.corsair markası normalde kazalarda vs çok iyi hatta ilkleri oynuyor

• Provisioner kullanıcısına yanıt
    Dostum bende isterim poseidon almak matrix almak ama elimde o kadar para yok ne çare son önermiş olduğun Amd serisinden de kart alamam çünkü AMD ye karşı kesin ve net bir antipatim var sevmiyorum abi o zaman 980 TI bekleyelim haziran civarında AMD nin 300 serisi ile hatta 390X ile karşılıklı duyurulacak diyorlar onu beklemem daha makul olur o zaman hem GTX 900 serisinin fiyatı ucuzlar
    Abi sadelik diyorum sen bi 760t nin görüntüsü ile 750D yi görüntü olarak karşılaştırsana hangisi daha sade ben yumuşak hatlı bir kasa almayı planlamıyorum gerçekten full tower ve ben buradayım diyen bir kasa alacağım ön kapak muhabbetini bilmiyorum ama araştırırım
  • 750d ben burada can çekiyorum diyor sen hala 750d diyorsun :( allah aşkına 760t daha sade bana göre daha şık hele mod yapınca tasma takip gezdirirken o derece güzel bana gore

Abi bir şeyin sade ve şık olması da bana sorarsan keskin ayrıtlarla mümkün olacak birşey mesela örnek vereyim sırf bu yüzden telefonum iphone 5s i iphone 6 ile değiştirmedim ki madde gücüm de vardı o sırada ama ne bileyim keskin hatların olması birşeyi bana göre daha erkeksi sade ve güzel kılıyor o yüzden 750D veya 900D çok hoşuma gidiyor ama dediğin gibi tasarım olarak 760t nin mod hali gerçekten 750D ve 900D den daha gösterişli duruyor ama ne biliyim ben biraz böyle kalas seviyorum galiba ve heybetli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khet -- 24 Mayıs 2015; 3:31:58 >
  • -Bence kesinlikle i7-4790k lı sistem toplayıp(2011 sistemde işlemci, anakart ve rame verdiğiniz ekstra paranın oyun performansına getirisi hemen hemen 0, ileriye dönük olacağıda söylenemez nasılolsa intel her sene yeni sokete geçiyor. Kusura bakmayın ama şuan bir oyun sisteminde 2011 soket çok saçma bence.)

-Monitör olarak Acer Predator XB270HAbprz(27",144hz,1ms,Gsync, Rog Swiftten eksiği yok,~1600Tlye bulursunuz) alıp

-Bunlardan artan parayla da 980 alırsınız. Gerçi ben olsam 970 sli alırdım ama siz bilirsiniz.(+ cebinizde ekstra para bile kalır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 24 Mayıs 2015; 6:11:12 >

• quote:

Dostum bende isterim poseidon almak matrix almak ama elimde o kadar para yok ne çare son önermiş olduğun Amd serisinden de kart alamam çünkü AMD ye karşı kesin ve net bir antipatim var sevmiyorum abi o zaman 980 TI bekleyelim haziran civarında AMD nin 300 serisi ile hatta 390X ile karşılıklı duyurulacak diyorlar onu beklemem daha makul olur o zaman hem GTX 900 serisinin fiyatı ucuzlar

980 Strix modeli ile Poseidon modeli arasında verilmeyecek kadar fark yok , 2000 lira üzerinde bir para düz 980 e verilebiliyorsa + 200 250 liraya poseidon modeli de alınabilir ben bunu söylüyorum yoksa sana r9 280 alacakken yok alma gtx 980 rog poseidon al demiyorum :)

Sen zaten 980ti modelini beklemeyi seçmişsin senin kararın senin keyfin

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.