Şimdi Ara

Kuracağım sistemde GTX 970 ekran kartı sırıtır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şöyle bir sistem toplamayı planlıyorum kısa sürede tedarik edeceğim kuracağım sistemi genelde oyun oynamakta kullanacağım dediğim üzere GTX 970 burada sizce sırıtmış mı sırıtmamış mı çünkü bir çok forumda hatta bu forumda dahil üst model olan GTX 980 in 2000+ etmeyeceğini savunuyor o yüzden daha da üstünü koymaya maddi durumum el vermez diye 970 koydum siz neler söylemek istersiniz eklemek istediğiniz birşey var mı?

İntel i7 5820K İşlemci
    G.Skill Ripjaws 2800mhz 4x8 Quad Ram
    Asus X99-A Anakart
    Asus GTX 970 Ekran Kartı
    Samsung 850 Evo 500GB SSD
    Corsair 750D Full Tower Kasa
    Asus ROG SWIFT PG278Q 1MS Gaming Monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khet -- 24 Mayıs 2015; 0:06:19 >

• Bu sisteme ssd gereksiz bence. Zaten sistemin uçacak o parayı da 980 için yatır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i5-4690k, z97 anakart,250 gb ssd,gtx 970,full hd bir ekran oyun için yeterde artar fazlasına gerek yok bence
  • Khet kullanıcısına yanıt
    144 hz daha uygun monitor ve 980 al 144 hz nin keyfi iyi gt980 ile cikar Monitör cok eleştirisi var pahali ederi o değil diye.
    bir şekil sigdir özetle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Mayıs 2015; 0:26:44 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Hocam GTX 980 sahipleri bile konulara cevap verdiler ve konu açtılar GTX 980 in 2000+ etmeyeceğine dair yani tam bir f/p ürünü olmadığını söylediler o yüzden paramı 980 e yatırmayı tercih etmeyeyim diye düşündüm 144 hz monitöre gelince dostum bu monitör benim hayalim özellikle g-sync özelliği için alıyorum dersem yalan olmaz ki bi ara kafamda BenQ XL2720Z monitörde vardı ama ne bileyim Asus Rog çok farklı diyorlar kafam oraya kaydı başka önerileriniz varmı benim için ekran kartı için bazı arkadaşlar 980 TI bekleyin dediler çıkacakmış o da yaz sonu diyorlar hani çıkınca pahalı olsa dahi 980 in fiyatını baya aşağı çeker onu alırsınız falan dediler siz yada siz arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • sırıtmaz maddi durum olunca 1 tane daha 970 alınır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yabancı bir forumda (tomshardware) haftaya yeni bir ekran kartı çıkacağını ve gtx 980 fiyatlarının ucuzlayacağı yazıyordu.tabi türkiye için bu ne kadar geçerli olur bilemem.
  • Hocam SLI muhabbetini baya araştırdım ama bazı oyunlar desteklemiyor falan yazmışlar o yüzden SLI dan uzak durun falan dediler tabi ki destekleyenlerde ciddi bir fark yaratacağı aşikar ama ne bileyim 1 tane ekran kartı almak daha makul geliyor o tarz bir SLI ile ilgili bir yazı okuyunca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 980 TI diye bir kart çıkacak sanıyorsam bu o yabancı arkadaşların bahsettiği kart olsa gerek GTX 980 fiyatlarının ciddi bir biçimde düşeceği yazıyor çünkü bu 980 TI denilen kart Titan ile 980 arasında olan bir kart olacakmış ve bu durum GTX 900 serisini ciddi bir şekilde aşağıya alır diyorlar beklesem mi beklemesem mi bilemedim
  • talatcaner kullanıcısına yanıt
    Dostum tavsiyen için teşekkür ederim ama sistemi DDR 4 LGA 2011-V3 üzerine kurmayı planlıyorum okuduğum bilgilere göre DDR 3 ün ara teknoloji olduğundan bahsediliyor tıpkı DDR 2 nin DDR 3 yeni piyasa girdiğinde onun içinde söylendiği gibi o yüzden güncel teknolojiye ayak uydurup çok da cebimi zorlamadan ileride köklü değişikliklere gitmeden güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum ama yinede cevabın için teşekkür ederim
    sli yapmayı düşünmüyorsan 4790k alabilirsin çok farkı olmaz yoksa 5820k nın hakkı sli da verilir

• Ssd yi 240gb yapıp 290x dusunebilirsin

• Üstte arkadaşa da yazmış olduğum üzere chip seti 2011-v3 yapmayı planlıyorum bir daha uğraşmamak için
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle AMD ye karşıyım
  • 970 uzmez sizi 980ide eleyince geriyr bi tek o kalıyor zaten

alternatif olarak skylake bekleyip i7 sini ddr4 ile birlikte alabilirsin çok birşey kalmadı zaten hem o zamana ram fiyatlarıda makulleşir ben öyle yapacağım şahsen

• quote:

Orijinalden alıntı: thedumbcusin

alternatif olarak skylake bekleyip i7 sini ddr4 ile birlikte alabilirsin çok birşey kalmadı zaten hem o zamana ram fiyatlarıda makulleşir ben öyle yapacağım şahsen

Skylake işlemci fiyatları çok kopuk bir fiyatla çıkmasın hocam? Birde beklemekten imanım gevredi artık ya bilgisayar sektörü çok acayip birşey her 2-3 ayda bir bekleyerek daha iyi parçalar edinebiliyorsun ama bu beklemenin bir sonu yok gibi gözüküyor çünkü beklemekten parça satın alamaz hale geldik
    bence acil ihtiyacın yoksa beklemelisin uçuk fiyatlı olacağanı sanmam şuanki 4790k neyse o olur herhalde

• Dostum şöyle bir şey yapabilirsin al 970'i 1 sene kullan 2. elden yine bir en az 800 falan gideri olur (bu da en kötü ihtimaldir, yoksa 950'den aşağı düşmez bence) satarsın üzerine kendin ekleyip 980 alırsın. Ben böyle yapabilirim, bende de 970 var. Eğer 4k gibi bir hayalin yoksa aslında yeni bir mimari gelene kadar beklemek en doğrusu bence yani 970 ile 980 arasında pek bir fark yok 1080p'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spycho -- 24 Mayıs 2015; 1:25:03 >
  • hocam ilerde köklü değişime gitmicem, güncellemek kolay olucak yazmışsınız, sistemi ama o olay artık olmuyor malesef, 2011'soket nasıl 2011-V3' soket'e uyumlu değilse ilerde'de bi işlemci çıkaracaklar misal 2012'soket yapıcaklar, sistemi yine kökkten değiştirmek zorunda kalıcak insanlar 1150' soket ne oldu? şimdi bu 1151'soketler gelicek piyasaya, amaç her defasında uyumsuz parçalar çıkarıp, insanların sistemlerini update etmeleri durumunda çıkar yol bulamayıp yeni sistem toplamasını sağlamaktır.

Tabi durumunuz varsa ddr4 sistem toplayın, bende bunu öneririm tabiki ama çok uzun düşünmeyin, özellikle bir tüyo vereyim ram olarak ddr4 2x4' ram alın sizi idare edicektir yakın zamanda ram'belleklerde ciddi fiyat düşüşü olucak o zaman + 2x4' olarak yine kit alırsınız 4x4' 16'gb olarak kullanırsınız.

Özellikle bende x99 Sistem toplucam aşağıdaki gibi olucak.

Corsair rm 750w

asus x99a ve msi gaming7 x99a usb3.1 'arasında kaldım.

intel 5820k 2011v3 soket

Gskill ddr4 2x4' 8gb 2133Mhz

Ekran kartı Asus gtx960 Veya msigtx960

120gb corsair ssd (alındı)

1tb hitachi hdd Japon üretim. (alındı)

Corsair h110'sıvı soğutma (alındı)

Cooler master cosmos II (alındı)

Bende ddr3 sistem toplucaktım son anda vazgeçtim, ddr4' tarafına yöneldim ama ddr3 sistem toplasaydım ekran kartı asus gtx970' olucaktı ddr4 tarafına geçince ekran kartın2dan kısmak zorunda kaldım.

Performans olarak hissedilmeyecek farklılıklar var ddr4 almak varken ddr3 almak istemedim.

• Spycho kullanıcısına yanıt
    Aslında haklısınız ben GTX 970 alayım bunu kullanayım bakalım 980 TI çıkınca zaten bir fiyat düşüşü yaşanacak dediğinize göre çok gerilemez diyorsunuz 3-4 ay kadar kullanayım 980 TI hoşuma gider parasını da denkleştirebilirsem 980 TI alırım olmadı yada GTX 980 peki bu 2. el ürünleri satmak zor mu oluyor kolay mı hocam? Özellikle bu ürün GTX 970 gibi ekran kartlarını satmak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khet -- 24 Mayıs 2015; 1:59:51 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.