Şimdi Ara

kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engellemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim yapmak istediğim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engellemek Windows 8 de gpedit ile kullanıcı yapılandırmadan yapıyorum fakat işe yaramıyor yinede düzenlenebiliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim yada yanlış yerimi seçiyorum hangisini seçmeliyim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engelleyebilmek için ?

ayarlarımda şöyle
    http://hizliresim.com/gLJy2Z

• Vaio kullanıcısına yanıt
    Bu ayarlari yaptigin kullanicinin yonetici degil sinirli kullanici veya power user olmasi gerekiyor. Yonetici ise bu ayarlar herhangi bir islem yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduranli

Bu ayarlari yaptigin kullanicinin yonetici degil sinirli kullanici veya power user olmasi gerekiyor. Yonetici ise bu ayarlar herhangi bir islem yapmaz.

Evet dediğiniz gibiymiş teşekkürler yeni yetkisiz kullanıcı açınca istediklerim oldu o zaman tüm pclerde yeni kullanıcı açıp yönetici hesaplarına şifre koymak gerekli bu uğraştıracak biraz :)
    Aynen :) biraz ugrastiracak malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaio

Benim yapmak istediğim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engellemek Windows 8 de gpedit ile kullanıcı yapılandırmadan yapıyorum fakat işe yaramıyor yinede düzenlenebiliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim yada yanlış yerimi seçiyorum hangisini seçmeliyim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engelleyebilmek için ?

ayarlarımda şöyle

neden manuel dns engellemek istiyorsun ki?

bu ayarlar sadece windowsta yapılmıyor, mesela ben dns ayarları için kesinlikle windowsu kullanmam, modemde bu ayar çok daha kolay, modemide iyi bir şifreyle korumaya alman gerek....

• quote:

Orijinalden alıntı: NONAM2

quote:

Orijinalden alıntı: Vaio

Benim yapmak istediğim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engellemek Windows 8 de gpedit ile kullanıcı yapılandırmadan yapıyorum fakat işe yaramıyor yinede düzenlenebiliyor. Bunu nasıl engelleyebilirim yada yanlış yerimi seçiyorum hangisini seçmeliyim kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engelleyebilmek için ?

ayarlarımda şöyle

neden manuel dns engellemek istiyorsun ki?

bu ayarlar sadece windowsta yapılmıyor, mesela ben dns ayarları için kesinlikle windowsu kullanmam, modemde bu ayar çok daha kolay, modemide iyi bir şifreyle korumaya alman gerek....

modemden istediğim dnsleri zaten girdim opendns adam alternatif dnsleri mesela 8.8.8.8 8.8.4.4. eliyle girdimi modemin dnslerini umursamıyor yasaklı siteleri açıyor amacım açamamalarını sağlamak

neyse kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 3 Kasım 2014; 18:42:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NONAM2

opendns de yasaklı site açıyor, ama yanlış yöntem peşindesin,

o tarz şeyleri, (antivirüslerin aile hesabı cart curtu var , çok işe yarıyor), antivirüs kullanarak engelle istersen, norton kullanıyorum, neyse kolay gelsin

kullanıcıların el ile ip ve dns girmelerini engellemek

benim peşinde olduğum şey doğruda sen çok yanlış gelmişsin. Opendnsin ne işe yaradığını bir öğren sonra konuşalım

hacı bi sakin ol, kızma, ne yapmak istiyorsan kolay gelsin,
  • :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanaltavsiye -- 5 Kasım 2014; 14:16:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.