Şimdi Ara

Krediyle Özel Üniversite...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Mart ortası gibi YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan özel üniversitede okumak isteyen öğrenciye 15-20 yıl arasında geri ödemek şartıyla eğitim kredisi verilecek demişti. Fakat hala bu sistemden ses seda çıkmadı. İnternette araştırma yaptım fakat pek birşey bulamadım. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...

• Ses çıktı mı bilmiyorum, ama arkanda destek yoksa özel okula gitmek için krediye falan güvenme derim ben. O kadar parayı geri ödemek kolay değil.
    15-20 yıldan bahsediliyor, 20 yıl boyunca borçla mı yaşayacaksın ki ?
  • 20 yıl vadeyle kredi verecek birim sana verdiği paranın rahat bir iki katını istiyor. Özel bankalar bunu yapmaz. Devlet bankaları hiç yapmaz. Öğrenciye hayrı olsa zaten KYK Kredilerine %0 sıfır faiz uygular.

Ortalama bir özel üniversiteye %50 bursla girdiğini varsayarsak 5 yılda 60.000 civarı para eder. Senin 20 yılda ödeyeceğin para da 150.000TL dolaylarında eder. Düşün gerisini. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür

20 yıl vadeyle kredi verecek birim sana verdiği paranın rahat bir iki katını istiyor. Özel bankalar bunu yapmaz. Devlet bankaları hiç yapmaz. Öğrenciye hayrı olsa zaten KYK Kredilerine %0 sıfır faiz uygular.

Ortalama bir özel üniversiteye %50 bursla girdiğini varsayarsak 5 yılda 60.000 civarı para eder. Senin 20 yılda ödeyeceğin para da 150.000TL dolaylarında eder. Düşün gerisini. :)

Bir de sınıfta kaldığını düşün.
  • haklısınız ama 150 000 tl ye çıkacağını sanmıyorum.Peki yurtdışı öğrencilerine verilen kredi miktarı ne kadar?Alan var mı?Örneğin almanya daki öğrencilere aylık ne kadar veriliyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.