Şimdi Ara

Kredi Kartı Borcunu Son Ödeme Tarihi Gelmeden Ödersek Ne Olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
48
Cevap
1
Favori
201.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kredi kartının hesap kesim tarihi ayın 7'si son ödeme tarihi ise 17'si.Ben bu borcu ayın 2'sinde ödesem ne olur?Ayın 7'sinden sonra tekrar ödeme yapmam gerekirmi , kalan borcumu öderim 7'sinden sonra?

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaYC

bankalar az kazanıp çok harcayanı sever. heleki kazara üstüne ev araba arsa varsa. kredi kartının limitini 50milyarlara çıkartırki sen al ödeyeme evin benim olsun diye. ben her ay tıkır tıkır öderim limiti artır diyorum yapmıyorlar. bende protesto olarak her ay limiti düşürüyorum :)

Alıntıları Göster
    Eğer bütün borcu ödeyeceksen bişey olmaz ancak bir kısmını ödersen hesap kesiminden sonra yine sana ödenecek bir asgari ücret çıkarırlar 2 kez ödeme yapmak durumunda kalırsın.
  • ödersin ama ne gerek var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fake Hunter

ödersin ama ne gerek var?
    hesap kesim tarihi gelmeden yaptığın zaman faturan 0 TL olarak kesilir. Yani bir farkı olmuyor. ekstre yine gelir ama ödeme yapman gerekmez.
  • Böyle davranışlar sanırım ileride bankayla ilgili isin olunca sana artı puan olarak donüyor.kredi çekmek falan vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocKMyC

hesap kesim tarihi gelmeden yaptığın zaman faturan 0 TL olarak kesilir. Yani bir farkı olmuyor. ekstre yine gelir ama ödeme yapman gerekmez.

Teşekkürler.Şuan bir kısmını ödesem heralde faturada kalan kısmı yazar 17'sine kadar onu ödemem gerekir.

propescia ayın 7'sinden sonraya elimde para kalmayabilir o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 25 Şubat 2010; 10:20:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: red a!ert

Böyle davranışlar sanırım ileride bankayla ilgili isin olunca sana artı puan olarak donüyor.kredi çekmek falan vs.

alakası yok hocam banka erken ödemene bakmaz aksine erken ödersen onun için artı puan değil eksi puandır. unutma banka senden alacağı faizlerden mutlu olur.
  • quote:

quote:

Böyle davranışlar sanırım ileride bankayla ilgili isin olunca sana artı puan olarak donüyor.kredi çekmek falan vs.

alakası yok hocam banka erken ödemene bakmaz aksine erken ödersen onun için artı puan değil eksi puandır. unutma banka senden alacağı faizlerden mutlu olur.

Alıntıları Göster
    bankalar az kazanıp çok harcayanı sever. heleki kazara üstüne ev araba arsa varsa. kredi kartının limitini 50milyarlara çıkartırki sen al ödeyeme evin benim olsun diye. ben her ay tıkır tıkır öderim limiti artır diyorum yapmıyorlar. bende protesto olarak her ay limiti düşürüyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaYC

Alıntıları Göster
    Eğer bütün borcu ödeyeceksen bişey olmaz ancak bir kısmını ödersen hesap kesiminden sonra yine sana ödenecek bir asgari ücret çıkarırlar 2 kez ödeme yapmak durumunda kalırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: propescia

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvodor_07

quote:

Orijinalden alıntı: propescia

quote:

Alıntıları Göster
    Ödeminin bir mahsuru yok.Kullanılabilir limitin artmış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pazardaki Artist

Ödeminin bir mahsuru yok.Kullanılabilir limitin artmış olur.

Alıntıları Göster
    Borcunu Erken Ödemiş Olursun Adaş.Hiç Birşey Olmaz Yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSF3RatU

+1

O ekstreye yansıyacak olan taksitlerin,öncesinde yapılan alışverişlerin tamamını ödersen; hesap kesimden sonra ödemezsin ama ekstrenin toplam

borcundan 1 lira bile eksik yatırsan 1 lira için faiz hesaplanır ve yeni bir asgari ödeme ve toplam borç belirlenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRSrL

Borcunu Erken Ödemiş Olursun Adaş.Hiç Birşey Olmaz Yani

Alıntıları Göster
    Boş versene ya niye erken ödüryorsun son ödeme tarihinde öde,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Boş versene ya niye erken ödüryorsun son ödeme tarihinde öde,

Alıntıları Göster
    Eğer asgari bir miktar ödemeden bahsediyorsan ;
    Asgari ödemenin yasal kanunla belirlenmiş şekli toplam borcunun %20 sidir. Eğer borcunun bir kısmını ödersen hesap kesim tarihinde kalan tutarın yine %20 si kadar asgari ödeme yapman gerekir.

Eğer sabit sağlam bir kurumdan maaşın varsa ya da üzerine mal varlığı varsa bankalar yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu işten pek haz almazlar onlar için ne kadar geç ödersen o kadar karlıdırlar parayı işletmiş yani faiz almış olurlar. Zaten sana o parayı kredi olarak bu amaçla sağladıklarını düşünürsen ve bugünün bankacılığı üçe beşe bakan ne koparsam kardır felsefesinden olduğundan arkadaş haklı. Geç ödeme her zaman karlarınadır.

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhunturk -- 25 Şubat 2010; 11:32:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Eğer asgari bir miktar ödemeden bahsediyorsan ;
    Asgari ödemenin yasal kanunla belirlenmiş şekli toplam borcunun %20 sidir. Eğer borcunun bir kısmını ödersen hesap kesim tarihinde kalan tutarın yine %20 si kadar asgari ödeme yapman gerekir.

Eğer sabit sağlam bir kurumdan maaşın varsa ya da üzerine mal varlığı varsa bankalar yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu işten pek haz almazlar onlar için ne kadar geç ödersen o kadar karlıdırlar parayı işletmiş yani faiz almış olurlar. Zaten sana o parayı kredi olarak bu amaçla sağladıklarını düşünürsen ve bugünün bankacılığı üçe beşe bakan ne koparsam kardır felsefesinden olduğundan arkadaş haklı. Geç ödeme her zaman karlarınadır.

edit : imla

Alıntıları Göster
    bende bu konudan birşey soriyim,diyelim 75-75 2taksit var.ocak ayında 100tl borç ödeme yaparsam bi sonraki ay taksiti 50 lira ödemem gerekir di mi?birde hesap kesim tarihinden önce borç ödeme yaparsam,ocak ayı borcu 0tl,şubat borcu 50tl mi olur?

• sen yenisin galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

sen yenisin galiba..
    konuyu okudum ancak net bir cevap alamadım

diyelimki haziran ayının 5inde ilk ödeme günü
    ben haziran1 de ödesem sorun olur mu?
    kesin cevap veren yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

kesin cevap veren yok mu

Tabi ödeyebilirsiniz.Neden sorun olsun?Ödediğiniz para borçtan düşülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

kesin cevap veren yok mu

Tabi ödeyebilirsiniz.Neden sorun olsun?Ödediğiniz para borçtan düşülür.

ya yukarıda bir kaç kişi iki kere ödersin falan demiş kafam karıştı :)
  • quote:

quote:

aynen öyle onlar için ne kadar geç ödersen o kadar iyidir

:S
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.