Şimdi Ara

KONU DIŞI 'ÖLÜLERİN DEVRİMİ' 19. BÖLÜM (ATEŞ VE KAN) 31.05.2014 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
109
Favori
11.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öztürk bence değişecek komutanla arasında bir şeyler olabilir.
  • Güzel şeyler olacak
    @TheCaliph_
    Teşekkürler
    @Stan Marsh @WISDOM @Dark Knıght
    Güzel bir takipcisin :) Bakıp göreceğiz ileri bölümde roller netleşecek daha da
    @BÖCCÜK ♂
    Olası diğer kahramanlar da karşılaşabilir
    @DeathlyVisage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPHOS -- 10 Mayıs 2014; 20:51:43 >

• Yeni bölümünde falan değilim sesin soluğun çıkmıyor.İyisin inşallah?
  • Üye bugün saat 08:01'de ölmüştür. Bilginize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    Yapma ama böyle şeyler. XPHOS iyidir.
  • Soma'da yaşananlardan dolayı bölüm çıkaramamıştım kaldığım yerden devam edeceğim
  • XPHOS kullanıcısına yanıt
    Seni merak ettim ya bölümünde değilim.
  • Devami ne zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAYIN
    Uzunca bir konvoy ilerliyordu. Deniz tüm hırçınlığıyla kayaları dövüyor, tuzlu su araçların camlarına çarpıyordu. Kış gelip çatmış, ama henüz etkisini fazla göstermemişti. Ortalık tamamen zombilerin kontrolündeydi. Çoğunlukla gruplar halinde ilerliyorlar, hareket eden her şeye saldırıyorlardı. Geride kalan insanlar ise, yaşamlarını sürdürmek için vahşice bir sınavın içine girmişlerdi. İnsanlar çoğunlukla bir yere gizleniyor yada göçebe bir yaşam sürdürüyorlardı. Dağlara ve ormanlara kaçanların sayısı bir hayli fazla, adaları tercih edenlerin durumu ise mechuldü. Yeryüzünde ki insan sayısı bir hayli azalmıştı. Yavaş yavaş açlık ve susuzluk baş göstermeye gebe kalmıştı. Dünya her geçen zaman siyaha boyanıyordu. Salt korku dolu bir siyah…
    Komutan piposunu tüttürürken uçsuz bucaksız denize bakıyordu. Gereken adamları toplamıştı. Aralarına yeni katılanlar, dayanıklı ve her profilden insanlardı. Komutan planı, çok önceden planlamıştı. Buna göre silah, araç, insan ve yakıt temin edilmişti.
    Komutanın önceden bildiği bir bölümde, albayların, generallerin barındığı kıyıyla bağlantılı bir deniz üssü vardı. Amacı kıyıyı ele geçirip gemiye olan yardımı kesmekti. Böylece gemi erzaksız kalacak, komutanın dediklerini yerine getireceklerdi. Ayrıca kaçma ihtimaline karşın, tersane de elde ettikleri mayınları döşetecekti. Bir hayli zahmetli olan bu plan, eğer başarıyla sonlandırılırsa büyük bir kale kazanılacaktı. Komutan, oradakileri böyle bir saldırıyı tahmin edemeyeceklerini iyi biliyordu.
    Komutan sessizliğini bozmamıştı. Yanında her zaman ki gibi Alp vardı.
    ”Mayınları yerleştirmek için konaklayacağımız yere ne kadar kaldı?” diye sordu Alp.
    ”Elli kilometre kaldı. Yarım saat civarında orada oluruz diye düşünüyorum. Mayınları da planladığımız gibi gece yerleştireceğiz.” Diye cevapladı komutan.
    ”Umarım eğittiğimiz gibi davranırlar.”
    ”Defalarca uyguladık bir sorun çıkacağını sanmıyorum”
    ”Göreceğiz… Bu iş epey bir riskli” diye tedirgin bir şekilde cevapladı Alp.
    ”Riskli olduğunu biliyorum, herkes biliyor. Ancak risk ne kadar çok büyük olursa ödülde o denli büyük olur…” diye karşılık verdi komutan.
    Varılmak istenen bölgeye ulaşmışlardı. Arazi sarp kayalıklarla ve mağaralarla doluydu. Pek ağaç olmamasına rağmen sığınılacak mağaralar durumu kurtarıyordu. Arabalar uçurumun dibine gelip kalabalık bir görüntü oluşturdular. Komutan Alp’e buradaki mağara da konaklayacaklarını söyledi. Alp’de gruba bunu iletip çevreyi keşif için yanına iki kişi aldı. Mağaralar da tek bir zombi bile çıkmamıştı. Kimse daha önce buraya gelmemişti. Gece için oldukça güvenli yerlerdi. Bir süre burada dinlenilecek, gece yarısı mayınlar döşenecek şafak vakti ise baskın yapılacaktı.
    Günün son ışıkları da kaybolmaya başlıyordu. Akşam ateş yakılması kesinlikle yasaklanmıştı. Herkes bir köşede soğuk konservelerini yiyordu… Daha sonra bütün gruba sessizlik hakim oldu..
    Güneş batmış sessizlik soğuk bir rüzgar esmeye başlamıştı. Çoğunluk miskin bir halde yatıyordu.
    "Artık yola koyulalım" diye seslendi komutan.
    Belirledikleri adamlar dalgıç kıyafetlerini giymek için hareketlendiler. Diğerleri ise pek oralı olmadı. İkişerli grup halinde hazırlandılar. Mayınlar hücüm botlara yerleştirildi. Deniz hafif dalgalı olmasına rağmen tehdit oluşturmuyordu. Hızlı bir şekilde seçili olanlar hücum botlarına bindiler. Aynı anda açık denize doğru dalgaları köpürterek ilerlemeye başladılar. Her yer olabildiğince zifiri karanlıktı. Önceden yaptıkları keşfe ve pusulaya bağlı kalarak hareket ediyorlardı. Belirli bir süre ilerledikten sonra uzaya fırlatılan füze başlığı gibi ayrılmaya başladılar. Her biri istenilen derinlikteki suya mayınları bırakmaya başladı. Özel bir halatla mayınlar birbirine bağlantılı hale geliyordu. Belli aralıklarla açığa doğru oval olacak şekilde mayınlar büyük bir dikkat ve özenle yerleştirildi.
    Bir hayli yorgun düşmüşler ve kıyıya doğru yol almaya başlamışlardı. En arkadan gelen hücum bottaki adamlardan biri siyah tuzlu suyun içinde yeşilimsi parıltılar gördü...

• yeşilimsi parıltılar...
    okurken heyecanlandım
    sen nerdeydin peki hastamıydın uzun zaman oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demek yeşilimsi parıltılar. Heyecan yapıp bıraktın yani.
    Yosun çıkarsa bozuşuruz bak.
  • Çok güzel ya ellerine sağlık hocam.

Neredeydiniz bunca zaman?
  • çoooooooook iyi bir bölüm daha forumun en iyi hikayesi olmali bu

• Bölümleri ilk mesajdan okuyasım gelmiyor.

O eski 66 bölümlüğü bir solukta okumuştum ama artık böyle yazıları okuyasım gelmiyor.

8 sayfa boyunca her sayfada parça parça olarak da eklemişsin artık öyle okurum.
  • Teşekkürler Soma olaylarından dolayı yazamadım
    @OutSecT @Dark Knıght
    Tehdit etmek yok
    @BÖCCÜK ♂
    Teşekkür ederim hocam
    @Da Vinci was here
    Diğer konudan sıkı bir takipçi çok sevindim hocam hoşgeldin
    @Teecem
  • Yoksa mayınlardan biri yanlışlıkla patladı mı ?
  • Cok guzel bölümdü hocam ellerinize sağlık.

• ölümüne takip
  • Bu ne abi okumaya kalksam 1 hafta sürer

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.