Şimdi Ara

Klimadan Gelen Ses Sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
27.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni Mitsubishi 9000 btu DXK-09Z4-S inverter klima aldım. İklimsa servisi taktı ancak klimada bazen aşırı şekilde titreme oluyordu. Ve 2 gün geçmeden servisi yeniden çağırmak zorunda kaldım. Klimanın duvar nedeniyle yerine tam oturmadığını söyleyip arkasına kağıt sıkıştırıp, klimayı biraz daha sabitleştirip gittiler.

Şu an eskisi kadar güçlü titreme farketmedim ama o ses yine oluyor. Klimadan devamlı tıkırtı geliyor ve bu tıkırtı bazen, arızalı mı acaba diye huzursuz edecek şekilde güçleniyor. Yani tamamen sessiz, tıkırtısız bir üfleme şeklinde soğutması yok gibi cihazın. Klimayı 25 derece ve üzerinde eco modda ya da en düşük fan hızı modunda çalıştırıyorum. Bulunduğum bölge biraz fazla sessiz olduğu için bu ses fazla dikkatimi çekiyor olabilir emin değilim. Normal çalışma halinde bu ses bilgisayarımın çalışma sesini geçmiyor ama farkediliyor. Bazen tamamen sessizleşiyor.

İnverter klimalarda bu şekilde sesler olması normal mi? Aynı nofrost dolaplardaki gibi buz çözme v.b. işlemler nedeniyle ses çıkarıyor olabilir mi? Eve ilk defa klima taktırdığım için bu konularda tecrübem yok. Uzman arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nsy77 -- 9 Ağustos 2012; 8:10:28 >

• KAĞIT SIKIŞTIRMAK NE DEMEK YA.BU SES,İÇ ÜNİTEYİ YERİNDEN SALLAYAN BİR TİTREŞİM MİDİR?YÜKSEK FAN HIZINDA ARTIYOR MU?ÇOK HAFİFSE İÇ ÜNİTE FAN MOTORU,PLASTİK AKSAMI ZIRILDATAN BİR SES KÜÇÜK DE OLSA YARATABİLİR.AMA O KADAR SES ARASINDA DUYULUYORSA VE ELİNİZİ KOYUN,İÇ ÜNİTEDE SALLANTI BAYA VARSA Kİ BENCE VAR,iç ünite fan motorunun balansı bozuktur,ya söküp blower kontrolü yapıp oturtsunlar,fan motorund asorun varsa ki budur büyük ihtimal DEĞİŞTİRSİNLER..geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

KAĞIT SIKIŞTIRMAK NE DEMEK YA.BU SES,İÇ ÜNİTEYİ YERİNDEN SALLAYAN BİR TİTREŞİM MİDİR?YÜKSEK FAN HIZINDA ARTIYOR MU?ÇOK HAFİFSE İÇ ÜNİTE FAN MOTORU,PLASTİK AKSAMI ZIRILDATAN BİR SES KÜÇÜK DE OLSA YARATABİLİR.AMA O KADAR SES ARASINDA DUYULUYORSA VE ELİNİZİ KOYUN,İÇ ÜNİTEDE SALLANTI BAYA VARSA Kİ BENCE VAR,iç ünite fan motorunun balansı bozuktur,ya söküp blower kontrolü yapıp oturtsunlar,fan motorund asorun varsa ki budur büyük ihtimal DEĞİŞTİRSİNLER..geçmiş olsun.

Evet iç üniteyi yerinden sallayan bir titreşim dostum. İç ünitenin arkasına kağıt sıkıştırılınca biraz kesti ve dediğiniz gibi yüksek fan hızında artıyor. Gürültüsü uykudan uyandırmıştı. Çok teşekkürler.

• Aynı sorun daisekada başımıza geldi alarko 40 gün sonra bize inanarak iç üniteyi değiştirdi.
  • Bu paraya alınmayacak klima yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazdaki tıkırtı sesi titreşim sorunundan bağımsız bir sorunmuş anladığım kadarıyla. İç ünitedeki sağa/sola hava yönlendiren plastik parçalardan birinin yerinden oynamasıymış sorun. Bu parçayı elimle kurcalayacarak sorunu düzelttim. Titreşim sorunu ise servis karton parçası sıkıştırdığından beri olmuyor gibi ama yukarıdaki bilgiler ışığında iç üniteyi yeniden inceleyeceğim. An itibariyle durum budur. İlgilenen, yardımcı olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
  • sonucu bildirirseniz sorunu yaşayan arkadaşlar için yararlı olur. ilgilendiler mi ilgilenmediler mi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

sonucu bildirirseniz sorunu yaşayan arkadaşlar için yararlı olur. ilgilendiler mi ilgilenmediler mi gibi.

Tavsiye olarak şunu söyliyeyim. Kaliteli, sessiz, sorunsuz bir klima isteyen bu makineden uzak dursun. Markaya kanarak yaşayabileceğiniz bir hayalkırıklığından başka bir şey değil. Aynı ayarda bir cihazla mukayese edemediğim için emin değilim ama cihazın çalışması bana sesli geliyor. Yarın servis tekrar bakacak. Sonuç ne olur bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Eskici

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

sonucu bildirirseniz sorunu yaşayan arkadaşlar için yararlı olur. ilgilendiler mi ilgilenmediler mi gibi.

Tavsiye olarak şunu söyliyeyim. Kaliteli, sessiz, sorunsuz bir klima isteyen bu makineden uzak dursun. Markaya kanarak yaşayabileceğiniz bir hayalkırıklığından başka bir şey değil. Aynı ayarda bir cihazla mukayese edemediğim için emin değilim ama cihazın çalışması bana sesli geliyor. Yarın servis tekrar bakacak. Sonuç ne olur bilemiyorum.

teşekkürler hocam.. mitsubishi gibi bir cihazın sesli olması tuhaf. tabii modelden de olabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.