Şimdi Ara

KIŞI İSTANBUL EGE VE AKDENİZDE GEÇİRECEKLER LASTİK ALMASIN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
2.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbulda max 1 ay için almaya gerek yok ama kış lastiği çok iyi bir icat .ayrıca kış lastiğini kar lastiği sananlar var.
  • Bildiğim kadarı ile kış kar buz üç çeşit lastik var.
  • Kar olursa zaten cikarmam araci.

Herseyin tas tamam olsa da bi denyo gelir vurur.

Burasi Turkiye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış lastiği 2 sene önce çok popüler bir hale sokuldu, birçok kişi aldı ama İstanbul'da çok da gerekli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 mevsim lastik kesinlikle tavsiye etmem. Yazın da kışın da madara eder sizi. Tecrube ile sabit.

• Yanlış bilgi veriyorsun.
    Belki yaşadığın şehir için kış lastiği gerekli değil fakat hafta sonu yaptığım
    İstanbul-ısparta gezimde kış lastiği birçok yerde hayatımı kurtardı.
    Senin buzda hiçbir farkı olmaz dediğin önümdeki 4x4 jeep ve Audi A4 bariyerlere vururken,ben daha kısa mesafede durup kurtulabildim.
    Yukarıdada arkadaş video atmış oradada kanıtı mevcut zaten buzlu-karlı zeminlerde kış lastiği göz ardı edilemeyecek bir fark yaratır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

4 mevsim lastik kesinlikle tavsiye etmem. Yazın da kışın da madara eder sizi. Tecrube ile sabit.

Su bir gerçek ki yapılan testler sonucu 4 mevsim lastiklerin kaliteli olanlar tabii,performanslari ne kış ne de yaz kadar etkili ancak uygun mevsimsel şartlar halinde cok kaliteli 4 mevsim lastik kislik lastik ihtiyacı hissettirmeyecek kadar iyi..ancak yaz lastiği performansından % 30 fedakarlık yapmanız gerekebilir..erzurum yada hakkari veya neresi ise senenin en az 7-8 ayı kis şartları kalanida bahar ve yaz olmak uzereyse 4 mevsim lastik kullanılabilir..stok sıkıntısı halinde...yoksa kis ayrı yaz ayrı lastik en iyisi..

• Bir de özellikle yaşadığı il dışına gitme ihtimali olanlar kis lastiği kullanmali..örneğin istanbulda kis lastiği en cok 2-3 ay aralığı bir zaman diliminde lazım oluyor ve de esp örneğinde olduğu gibi lazım olduğu an kullanımda ve hayat kurtarıyor..bir de anadoluya trakyaya gitme ihtimaliniz varsa 2-4 ay arasi kis lastiği kullanmak Cok mantıklı..krizi degil riski yonetin..

• dusau kullanıcısına yanıt
    Haklı oldugunuz taraf bulunduğunuz bolgede sıcaklığın kis lastiği kullanımını gerektirmeyecek değerlerde olması fakat belen geçidi gibi dağ gecitlerini de düşününce yaz lastigiyle bu bölgelerden geçmek risk almak demek..hele de gece..cok dikkatli ve de tedbirli olmak şart..Allah kaza bela vermesin..Hatay Belen ise kastettiginiz yer virajlariyla meshur zaten..birkaç kez gecmisligim var oradan..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Haklı oldugunuz taraf bulunduğunuz bolgede sıcaklığın kis lastiği kullanımını gerektirmeyecek değerlerde olması fakat belen geçidi gibi dağ gecitlerini de düşününce yaz lastigiyle bu bölgelerden geçmek risk almak demek..hele de gece..cok dikkatli ve de tedbirli olmak şart..Allah kaza bela vermesin..Hatay Belen ise kastettiginiz yer virajlariyla meshur zaten..birkaç kez gecmisligim var oradan..

Kast ettiğim yer orası kışın kendi aracımla geçmek zorunda kalırsam gündüz 1-2 gibi geçmeye çalışıyorum. Olmazsa gündüz herhangi bir vakitte olur ama akşam orayı buz tutuyor. Dediğim gibi benim lastiğim olsa da diğerlerinde olmayacağı için almanın da girmenin de bir mantığı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

Yanlış bilgi veriyorsun.
    Belki yaşadığın şehir için kış lastiği gerekli değil fakat hafta sonu yaptığım
    İstanbul-ısparta gezimde kış lastiği birçok yerde hayatımı kurtardı.
    Senin buzda hiçbir farkı olmaz dediğin önümdeki 4x4 jeep ve Audi A4 bariyerlere vururken,ben daha kısa mesafede durup kurtulabildim.
    Yukarıdada arkadaş video atmış oradada kanıtı mevcut zaten buzlu-karlı zeminlerde kış lastiği göz ardı edilemeyecek bir fark yaratır.

İstanbul dan anadoluya yada Trakya ya gidecekseniz kesin alınmalı. Ben İstanbul içinden bahsediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

4 mevsim lastik kesinlikle tavsiye etmem. Yazın da kışın da madara eder sizi. Tecrube ile sabit.

Su bir gerçek ki yapılan testler sonucu 4 mevsim lastiklerin kaliteli olanlar tabii,performanslari ne kış ne de yaz kadar etkili ancak uygun mevsimsel şartlar halinde cok kaliteli 4 mevsim lastik kislik lastik ihtiyacı hissettirmeyecek kadar iyi..ancak yaz lastiği performansından % 30 fedakarlık yapmanız gerekebilir..erzurum yada hakkari veya neresi ise senenin en az 7-8 ayı kis şartları kalanida bahar ve yaz olmak uzereyse 4 mevsim lastik kullanılabilir..stok sıkıntısı halinde...yoksa kis ayrı yaz ayrı lastik en iyisi..

Yaz ayında daha tehlikeli 4 mevsim. Uzayan fren mesafesi veya kaybolan yol tutuş kabiliyeti. Yüksek hızlarda daha da lazım olan şeyler.

• cpc5 dört mevsim değil mi? yoksa yaz lastiğimi ? ben 50 bindir kullanıyorum ,yağmurda da sıcak havada da çok iyi performansı var özelikle yağmurda çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensodrive

Dört mevsim lastikte yazın İstanbul'da ne güzelde gider..
    Aracınızı yerle temasını sağlayan tek şey lastiktir.
    Araç alırken konular açıp, Şartları zorlayıp, borca girerek alınabilecek en iyi aracı al, sonrada dört mevsim lastik al gez, veya alınabilecek en ucuz lastiği al..
    Siz dört mevsim lastikle yazlık lastik Arasında ki fren mesafe farkını biliyormusunuz..
    En iyisi arkada oturanlarda kemer takmasın, Nasılsa kaza durumunda öndeki koltuk tutar..

Hayatımın hiç bir Döneminde lastik satıcısı olmadım, hiçbir tanıdığım da lastik satmıyor, çok uzun yıllardır yazın yazlık, kışın da kışlık lastik kullanıyorum. Tıpkı yazın yazlık kışında kışlık ayakkabı kullandığım gibi.

Ayrıca lütfen lastik alırken araştırıp kaliteli lastik alın, 100 lira tasarruf edeceğim diye ne kendinizin ne başkasının hayatını tehlikeye atmayın.

Siz almaya devam edin, birileri elbet bu sektöre para kazandıracak ne de olsa.

Biz daha yıllardır bir zararını görmedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

cpc5 dört mevsim değil mi? yoksa yaz lastiğimi ? ben 50 bindir kullanıyorum ,yağmurda da sıcak havada da çok iyi performansı var özelikle yağmurda çok iyi.

yaz lastigi..conti premium contact 5..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen saçmalık yer de kar yok adam buz lastiği alıyor.Kar lastiği ve kar istiyorsanız Muş'a bekleriz.30 Mart seçimlerinde sandıkların karda yolda mahsur kaldığını bilirim o gün sular donmuştu. 23 Nisan kar yağışını falan gördük o yüzden buralarda elzem de İzmir falan hikaye.
  • dusau kullanıcısına yanıt
    Bu neye benziyor biliyor musunuz?

Siz alsanız,başkası almasa gelse size vurur.Mantık çok saçma.

Neden derseniz?

Tüm kazalar zincirleme mi oluyor? Kimse kendi başına kaza yapamıyor mu?

Farz edelim önünüzde kaza oldu.Frene bastınız.Kış lastiği yoksa duramayığ vurarsınız ama olursa tutar.

Ya da bir viyadükten geçerken yazlık lastik kaydırır bariyerler arasında gezersiniz.Ama kışık lastik size manevra imkanı sunar.

O zaman güvenli arabada almayın.

Sonuçta sizi kamyon altına alsa güvenli ile güvensiz araba arasında çok fark olmaz.

Kış lastiği de zaten böyle efsane bir şey değil ama gerekli.

Ha benim kış latiğine verecek param yok diyende af edersiniz de o arabaya da binmesin.

Yazlık ve ya iklimi yumuşak olan yerleri anlarım ama kışlık yerde olupta sizin mantığınızda olan aracına binmesin.

Başkası takmaz bende takmayayım.Başkası uymaz,bende uymayayım.Başkası haksızlığa susuyor bende susayım.

Bu zihniyette devam.O yapmazsa bende yapmam sanki çocuk var.

Trafikte bende varım.Şayet kışlık yerse paşa paşa takarsınız.Sizin benim canımı tehlikeye atmak gibi de bir lüksünüz yok.

Sizin aracınızdaki lastik sadece sizi ve ya araçtakileri korumuyor.Çevrenizdeki yayaları ve diğer araçları da koruyor.

Ha lastik pahalı alamıyorum derseniz de binmeyin bu kadar basit bir olay.

• Son 4 yıldır Vector 4 kullanıyorum. 205/55/16 ölçülerinde. yaz kış kullandım 2.nci senede ön arka değiştim.
    Erciyes'ede çıktım, kış mevsiminde. Ege sahillerine, Bodrum'a da gittim yaz mevsiminde.
    Adam gibi, efendi efendi gidince hiçbir sıkıntı yaşamadım. Lastiğimin sınırlarını bilerek hareket ettim.
    Dört mevsim lastik yoktur diyenler kullanmasın. Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Bu neye benziyor biliyor musunuz?

Siz alsanız,başkası almasa gelse size vurur.Mantık çok saçma.

Neden derseniz?

Tüm kazalar zincirleme mi oluyor? Kimse kendi başına kaza yapamıyor mu?

Farz edelim önünüzde kaza oldu.Frene bastınız.Kış lastiği yoksa duramayığ vurarsınız ama olursa tutar.

Ya da bir viyadükten geçerken yazlık lastik kaydırır bariyerler arasında gezersiniz.Ama kışık lastik size manevra imkanı sunar.

O zaman güvenli arabada almayın.

Sonuçta sizi kamyon altına alsa güvenli ile güvensiz araba arasında çok fark olmaz.

Kış lastiği de zaten böyle efsane bir şey değil ama gerekli.

Ha benim kış latiğine verecek param yok diyende af edersiniz de o arabaya da binmesin.

Yazlık ve ya iklimi yumuşak olan yerleri anlarım ama kışlık yerde olupta sizin mantığınızda olan aracına binmesin.

Başkası takmaz bende takmayayım.Başkası uymaz,bende uymayayım.Başkası haksızlığa susuyor bende susayım.

Bu zihniyette devam.O yapmazsa bende yapmam sanki çocuk var.

Trafikte bende varım.Şayet kışlık yerse paşa paşa takarsınız.Sizin benim canımı tehlikeye atmak gibi de bir lüksünüz yok.

Sizin aracınızdaki lastik sadece sizi ve ya araçtakileri korumuyor.Çevrenizdeki yayaları ve diğer araçları da koruyor.

Ha lastik pahalı alamıyorum derseniz de binmeyin bu kadar basit bir olay.

Ben mi iyi anlatamadım, yoksa okuduklarını algılamada problem mi yaşıyorsun bilmiyorum.
    Burası Akdeniz bölgesi, kışın kar yağmaz, buz tutmaz. Geceleri yüksek rakımlı geçitleri kış vakti buz tutuyor. Ama kimse ayda 1 kere oradan geçerim diye de kış lastiği almaz. Bende kendimi yeterli ifade ettiğimi sanıyorum. Oradan gündüz ve günün en sıcak vaktinde geçiyorum. Yani buz ve sis yokken.
    Ancak geceleri buz da olur siste olur. Hadi ben aldım kış lastiği taktım. Gene bile akşam oradan geçerken kafam rahat etmez. Çünkü buralarda kış lastiği takma alışkanlığı yok. Bizim insanımıza anlatamazsın ayda 1 kere yolum düşer diye lastik mi alacağım der. Takmaz. Adam şahinle kartalla torosla giriyor oraya. Inanıyor musun ki gidip kış lastiği alacak bu adamlar? O yüzden en güvenlisi gündüz vakti geçmek. Bahsettiğim yer bol yokuşlu ve virajlı bir geçit. Geceleri buz tutar ve yoğun sis olur.

Hatta bir arkadaşım orada kaza yaptı geçen kış. Önündeki durmuş bu duramamış adamı kamyonun altına yollamış, çok yavaş hızda olduğundan sadece maddi hasar var. Ancak etraftaki herkes duran adama sövmüş. Sen gel bu zihniyette kış lastiğim var de akşam vakti çık bakalım oraya. Benim dediğim oluyor mu olmuyor mu kendin görürsün.

Kışlık yerde yaşayıpta kış lastiği almamak delilik demiştim zaten. Daha neyin hesabını soruyorsun anlamış değilim.

Neyse bir gün bu taraflara kışın akşam vakti yolunuz düşerse yaşayarak öğrenirsiniz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Son 4 yıldır Vector 4 kullanıyorum. 205/55/16 ölçülerinde. yaz kış kullandım 2.nci senede ön arka değiştim.
    Erciyes'ede çıktım, kış mevsiminde. Ege sahillerine, Bodrum'a da gittim yaz mevsiminde.
    Adam gibi, efendi efendi gidince hiçbir sıkıntı yaşamadım. Lastiğimin sınırlarını bilerek hareket ettim.
    Dört mevsim lastik yoktur diyenler kullanmasın. Bu kadar basit.

Sen yinede iyi bir kış lastigi al kardeşim , erciyes öyle yazlık lastigi kaldırmaz.
    İç anadolu bölgesi sürekli 7 derecenin altında zaten .
    Ayrıca dört mevsim lastigide hikayedir anlayın artık bunu. Kışlık ve yazlık lastik vardır.
    Yıllardır dört mevsim lastik diye diye uyuttular , millet dört mevsim lastigim var diye bilincsizce kış mevsiminde kullandı sonrası facia oldu karda , soguk havalarda kazayıda beraberinde getirdi.
    Olaya geniş bakalım lütfen.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.