Şimdi Ara

Kırtasiye açıyorum arkadaşlar [(yardım)(fikir değiştik ps3 cafe açıyoruz)]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
6.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle kendimden biraz söz edeyim daha 18 yaşındayım ve iş hayatına bir yerden başlamak gerek.
    Bizim buralarda iki tane okul var (teki ilk öğretim teki lise) bunlar neredeyse bitişik ve yanından geçen bi yol var ve bu yolun kenarında boş ve lüks ortalama büyüklükte dükkanlar var. Ve okullar yeni olduğu için henüz o çevrede kırtasiye bulunmuyor. Daha önce muhasebe bürosunda çalıştım fakat bu iş dalının resmi açılış prosedürleri hakkında hiçbir bilgim yok. Dükkanda kırtasiye malzemeleri ve fotokopi olacak yani klasik bir kırtasiye , sizinde önerileriniz var mı baya gösterişli olmasını istiyorum sizce neler yapabilirim

edit:
    arkadaşların mantıklı yorumları üzerine pes kafe açmanın daha iyi olacağını düşündüm. Ve ortamdan sslerde geldi

burası iki okulun yol üzerindeki şeklini gösteriyor yani tam çektiğim yer dükkanın bulunduğu yer sizce bu kadar mesafe yeter mi?

bu fotoda dükkanın dıştan görünümü beyler camlar büyük ve merdivenli girişleri var sizce merdiven felan sorun olurmu yani gösterişli mi dükkan ilginizi felan çekermi cafe olunca?

bu da dükkanın yakından görünümü , çift kapıdan oluşuyor ve camlar büyük içinde wc felanda olduğu için ben baya uygun gördüm. oradaki binaların sahibi bizim gatemden çok eskiden beri arkadaşlarımız oluyor yani dükkanı kiralama konusunda bi sorun çıkaracaklarını sanmıyorum. neyse arkadaşlar mekan nasıl yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şaşкıп -- 23 Nisan 2011; 16:14:55 >

• kırtasiye açıcağına internet cafe aç şaşkın
  • ps3 cafe aç daha mantıklı bide guitar hero alırsın bak o zaman paraya

not:ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

ps3 cafe aç daha mantıklı bide guitar hero alırsın bak o zaman paraya

hocam haklısında bu suç olmazmı yani şikayet felan etmezlermi sonuçta orda açarsam üniformalı elemanları almak zorunda kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

ps3 cafe aç daha mantıklı bide guitar hero alırsın bak o zaman paraya

Kırtasiye fazla iş yapmaz söyleyeyim. Bizim orda 2 lise 1 ilkokul var ama kırtasiyeler sinek avlıyor. Fakat dönerciler ya da PS cafeler vızır vızır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Kırtasiye fazla iş yapmaz söyleyeyim. Bizim orda 2 lise 1 ilkokul var ama kırtasiyeler sinek avlıyor. Fakat dönerciler ya da PS cafeler vızır vızır.

Alıntıları Göster
    1 liraya yarım döner + ayran yapsan liseliler doldurur zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lars Ulrich

Alıntıları Göster
    Ulrich Game Cafe

cama da fotokopi çekilir, ödev yazdırılr diye yazı as.

biraz sermaye birikince de bilardo masası atarsın. sonra gel babam paralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poker in the Face

Ulrich Game Cafe

cama da fotokopi çekilir, ödev yazdırılr diye yazı as.

biraz sermaye birikince de bilardo masası atarsın. sonra gel babam paralar

Alıntıları Göster
    harbi pes kafe çok iyi fikirmiş arkadaşlar, ben şuan çevreye bi göz atmaya gidiyorum bakalım tam okulun önünde olmasın bence fazla dikkat cekmemeli... ortamla iligili boş dükkanlar felan bol bol ss çekip gelicem yarım saate burada olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: şaşкıп

harbi pes kafe çok iyi fikirmiş arkadaşlar, ben şuan çevreye bi göz atmaya gidiyorum bakalım tam okulun önünde olmasın bence fazla dikkat cekmemeli... ortamla iligili boş dükkanlar felan bol bol ss çekip gelicem yarım saate burada olurum

ps cafe icin belli bir m2 de dükkanın olması lazımmış, bizim burda da biri açacaktı, gidip araştırmış, öyle demişler. tam m2sini bilmiyorum. bir araştırma yap sende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eurotrip

quote:

ps cafe icin belli bir m2 de dükkanın olması lazımmış, bizim burda da biri açacaktı, gidip araştırmış, öyle demişler. tam m2sini bilmiyorum. bir araştırma yap sende.

Alıntıları Göster
    kurala göre internet kafeler okulların 150 metre uzağında olması zorunluymuş diye biliyorum.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    insanlardan nefret etmek istiyorsan int kafe aç tutturdugun zaman para kazanırsın ama zamanı gelir kazandığın parayı bile görmezsin bir an önce bu işten kurtulmak istersin işin olumsuz yönleri dükkana gelen müşterilere saati 1 - 1,5 liraya bilgisayar dersi verirsin (kullanmayı bilmeyenler için) öyle şeyler gelirki başına kendş haline gülmeye başlarsın :) kafene gelen öğrencilerin velileriyle uğrasırsın polisle belediye ile uğrasırsın bilgisayarların sürekli güncel olmalı bakımı seni bıktırır artık en gec 3 senede komple kafeyı yenilemen gerekir yenilesende cins musterilerini yine memnun edemessin ayrıca internet açmak ve işletmek eskisi gibi kolay değil kamera sistemin olmalı, tib onaylı filtren olmalı, kafedeki makinelerin ip log kayıtlarını tutman ve saklaman zorunlu, yaş sınırlaması, bazı şehirlerde üniformalı öğrenci yasağı gibi + ruhsat almak içinde baya bi uğraşırsın.
    Her işin kendine göre zorlukları vardır. ama internet kafelerin denetimi resmen eziyet
    ps3 kafede bu kadar zahmeti yok virüs ve format derdin yok sadece oyun kollarına her kira öder gibi para verirsin yaş sınırlaması hakkında tam bir bilgim yok ama ps3 işletirsen int kafeye göre kafan daha rahat olur bence

• quote:

quote:

dükkan çok büyük hocam en azından gördüğüm bi çok ps kafeden daha büyük o yüzden sorun olmaz sanırım
  • quote:

quote:

quote:

dükkan çok büyük hocam en azından gördüğüm bi çok ps kafeden daha büyük o yüzden sorun olmaz sanırım

Alıntıları Göster
    ilk mesaja ssler eklendi arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: denizhandurgut

insanlardan nefret etmek istiyorsan int kafe aç tutturdugun zaman para kazanırsın ama zamanı gelir kazandığın parayı bile görmezsin bir an önce bu işten kurtulmak istersin işin olumsuz yönleri dükkana gelen müşterilere saati 1 - 1,5 liraya bilgisayar dersi verirsin (kullanmayı bilmeyenler için) öyle şeyler gelirki başına kendş haline gülmeye başlarsın :) kafene gelen öğrencilerin velileriyle uğrasırsın polisle belediye ile uğrasırsın bilgisayarların sürekli güncel olmalı bakımı seni bıktırır artık en gec 3 senede komple kafeyı yenilemen gerekir yenilesende cins musterilerini yine memnun edemessin ayrıca internet açmak ve işletmek eskisi gibi kolay değil kamera sistemin olmalı, tib onaylı filtren olmalı, kafedeki makinelerin ip log kayıtlarını tutman ve saklaman zorunlu, yaş sınırlaması, bazı şehirlerde üniformalı öğrenci yasağı gibi + ruhsat almak içinde baya bi uğraşırsın.
    Her işin kendine göre zorlukları vardır. ama internet kafelerin denetimi resmen eziyet
    ps3 kafede bu kadar zahmeti yok virüs ve format derdin yok sadece oyun kollarına her kira öder gibi para verirsin yaş sınırlaması hakkında tam bir bilgim yok ama ps3 işletirsen int kafeye göre kafan daha rahat olur bence

internet cafe düşünmüyorum hocam yorumun için saol dediğin gibi ps3 daha mantıklı

• quote:

Alıntıları Göster
    Ps3 cafe aç bu arada öğrenci velisi ne diyebilir ki ?

zorla sokmuyor ki çocuk o yaşa gelmiş aklını kullansın beyin bedava :)

Guitar hero ya gidiyor bizim arklar sırf bizim arklardan 2-3 milyar kazanıyordur :P:P

dediğim gibi birde cafeyi açtın tamam ama iyi davranman lazım liseli diip geçme sohbet et oyun öner bazen indirim yap

Böylece o arkadaşını çağırır arkadaşı arkadaşını böylece müşterin olur

Birde Nargile ruhsatı var sanırım ondan da al o zaman kral olursun :P:P

• quote:

Alıntıları Göster
    yer bayağı güzel yasal bi problem olmazsa kesinlikle aç hemen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizhandurgut

internet cafe düşünmüyorum hocam yorumun için saol dediğin gibi ps3 daha mantıklı

Alıntıları Göster
    2 okul var bence cafelerin sonu gelir ama kırtasiye sürekli iş yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Guitar hero ya gidiyor bizim arklar sırf bizim arklardan 2-3 milyar kazanıyordur :P:P

dediğim gibi birde cafeyi açtın tamam ama iyi davranman lazım liseli diip geçme sohbet et oyun öner bazen indirim yap

Alıntıları Göster
    Dürümcü aç..

• quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

hacam çok güzel yazdın saolasın.. bende lise terkim yani genç muhabbetlerinden iyi anlarım zaten ayak alışana kadar 3-5 indirim yaparız . buralarda hiç ps cafe yok o yüzden tutar sanırım millet ps için yaklaşık 1-2 km yol katetmesi lazım.. nargile konusuna gelince o da kafama yattı yani gençler nargileye meraklılar her ps ye 1 tane alırım ondan da güzel olacak sanırım güzel güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-47CB66FB8

Dürümcü aç..

Alıntıları Göster
    o kadar büyük mekan bence kırtasiye için harcanmaz. ps kafe en güzeli. baktın işler iyi gidiyor küçük bir yer alırsın orayı da kırtasiye yaparsın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.