Şimdi Ara

Kimyacılar Buraya l Lütfen DH Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Benim yarın sınavım var kimyadan ancak anlamadığım bir iki nokta var 10.sınıftayım yasaları görüyoruz işte gay lussac yasası, boyle moriette yasası vs..bu yasaların problemleri var yarın yazılıda problem geldiğinde önüme probleme bakıp ona göre mi yasanın formulünü uygulayacağım yoksa verilen bilgiye göre falan mı nasıl bir çözüm yöntemi uygulamalıyım ?

Sınav akşamı gelmiş bunu bilmiyorsun demeyin, diğer derslerim çok iyi ama Kimya hocamız sağolsun bir derste en fazla 2 soru çözdüğü için eksik kaldım :(. Yazdığınız cevaplar çok önemli arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 27 Mayıs 2010; 1:48:00 >

• En kolay konulardan biri, kimyanın temeli yani. Dostum hocayı bahane etmeyipte internette tonlarca kimya videosu vardu izleseydin, kitaplardan anlamaya çalışsaydın.

Herneyse soruna gelince, öncelikle soruda isteneni kavrayıp ona göre formülü anımsayıp verilen değerleri istenilenlere çevirerek rahatça bulabilirsin. Konu zor değil zaten sadece bul yerleştir çıkart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

En kolay konulardan biri, kimyanın temeli yani. Dostum hocayı bahane etmeyipte internette tonlarca kimya videosu vardu izleseydin, kitaplardan anlamaya çalışsaydın.

Herneyse soruna gelince, öncelikle soruda isteneni kavrayıp ona göre formülü anımsayıp verilen değerleri istenilenlere çevirerek rahatça bulabilirsin. Konu zor değil zaten sadece bul yerleştir çıkart.

Valla ne deseniz haklısınız, hocaya çamur atmak hiç alışkanlığım değildir aslında ama..

Bakıcaz artık yarın. Konu çok kolay, hiçbir zorluğu yok sadece işte bazı sorular benzer benzer olunca da yasaların formülleri karışıyor arada xD
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.