Şimdi Ara

Kha'Zix Jungle Rehber (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
9
Favori
46.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Jungle itemlerine gelen nerften dolayı dorans shield ile baslasak rahat donermiyiz yoksa jungle itemi daha mi viable ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brody-xtreme

Jungle itemlerine gelen nerften dolayı dorans shield ile baslasak rahat donermiyiz yoksa jungle itemi daha mi viable ?

nerf?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auspexa

quote:

Jungle itemlerine gelen nerften dolayı dorans shield ile baslasak rahat donermiyiz yoksa jungle itemi daha mi viable ?

nerf?

"1. oldum qnqlar" konunu bekliyorum

stream yap noooluur stream yap

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

nerf?

Mobildeyim su an .Baktim azcik ama bulamadim.Eger yanlis hatirlamiyorsam dps yada tenacitye nerf gelmis olmasi lazim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus Ice

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasin350

Top lane Khazix için hydra çok tercih ediliyor bu aralar.Jungle kha için iyi midir hydra?

değil

nightblue alıyor ama .s.s

o kim?

na rank 3 challenger imiş
  • güzel build teşekkürler.
  • Hem güncellemiş olayım hem de yorum yazmadıysam yorum yazayım.

Kha'Zix Jungle Rehber

Not:Farma laf atacaklar olacaksa Türkiye hesabı 27 level olduğumu,lane'e gidince farm bırakmadıklarını,hard snowball yaptığımı göze alsınlar lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rauge -- 1 Ocak 2014; 22:40:20 >
  • Eline sağlık güzel rehber olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiddenPower24 -- 3 Ocak 2014; 18:51:20 >
  • Rehberi okudum dp den yazıyorum

Kha'Zix Jungle Rehber

DENENDİ ÇALIŞIYOR !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuÇekmeBunuÇek -- 3 Ocak 2014; 20:47:06 >
  •  Kha'Zix Jungle Rehber

Rehber için teşekkürler.Normal oyunda denedim güzel gözüküyor.Sormak istediğim birşey var kabiliyetlerde Spell Weaving e neden veriyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulas. -- 10 Ocak 2014; 19:35:14 >
  • eyvallah kardeşim normalde kha'zix e hiç sıcak bakmıyodum rehberden sonra deneyeyim dedim gerçekten çok iyi başka rehberlerinide bekliyoruz

Edit:
     Kha'Zix Jungle Rehber

Tekrardan teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kolonyalı -- 12 Ocak 2014; 2:02:13 >
  • eyv kardeşim :D infi aldım qnqlar bilerek fena vurdum herkese teq xd

Kha'Zix Jungle Rehber
  • Kha yı aldım önce burayı gördüm ve ründen herşeyine kadar dediğin gibi yaptım ve henüz kha oynayıp oyunu kaybetmedim 10 maçtır hiç kha aldıgımda oyunu kaybetmedim sen bu işi biliyorsun dostum
  • çok güzel yazmışsın ama bunları görüp gelip oyunları trollüyorlar sonra
  • Hocam eline sağlık, bu champı almak istiyodum bu rehber baya işime yarayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDS

quote:

quote:

nerf?

"1. oldum qnqlar" konunu bekliyorum

stream yap noooluur stream yap

Flame seviyon sanırım

• quote:

Buradaki Jax rehberimden sonra bir de Kha'Zix rehberi yapmak istedim

http://forum.donanimhaber.com/m_77938745/tm.htm

Ben kimim

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix jungle istatistiklerim

Kha'Zix Jungle Rehber

Neden Kha'Zix jungle?

PROS

- Hızlı clear

- Dragon ve Baron'u Q'su sayesinde çok hızlı kesebiliyor

- E skill'i hem gap closer olarak hem kaçma skill'i olarak kullanılabildiği için gankleri etkili

- Q ve pasif sayesinde 1v1'de güçlü, rakip jungle'la karşılaşırsanız alma ihtimaliniz yüksek

- Ortalama jungler'lara göre late game geçişi çok iyi

CONS

- Counter gank yediğinde etkisiz kalıyor

- Assassin olduğu için kill'e ihtiyacı var

- Tam potansiyeline ulaşabilmesi için top veya midde tank / bruiser tipi champion olmalı

Match history'den ufak bir kesit

Kha'Zix Jungle Rehber

RUNES

Kha'Zix Jungle Rehber

İsteyen birkaç tane daha armor penetration rune ekleyebilir ama bu şekilde dengeli olduğunu düşünüyorum. Karşı takım full ad ise glyph'leri duruma göre değiştirebilirsiniz.

MASTERIES

Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'zix için birçok farklı mastery sayfası yapmak mümkün ama bunun en iyisi olduğunu düşünüyorum. İsterseniz Feast yerine Expose Weakness'a da verebilirsiniz.

SKILLS

Kha'Zix Jungle Rehber

W'ye early game'de 2 tane verip bırakıyorum çünkü verdiği damage ve sustain yeterli oluyor.

EVOLVE

E > R > Q veya R > E > Q

Nerften sonra W'yi evolve'lamanın tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum. İlk olarak genellikle E evolve'luyorum bunun nedeni gankleri çok kolaylaştırması ve dive yapabilmemi sağlaması.

Önceden 11 lvl'da Q evolve ediyordum ama Q'ya gelen nerf ve R'ye gelen bufftan sonra bu şekilde daha iyi.

SUMMONER SPELL

Kha'Zix Jungle Rehber
    +
     Kha'Zix Jungle Rehber

Kha'Zix kırılgan bir champion olduğu için Flash zorunlu.

Smite zaten jungle için.

ITEM BUILD

Kha'Zix Jungle Rehber

Bu build'i bitirebilirseniz hem oldukça iyi damage'e sahip olursunuz hem de araya girdiğinizde kolay kolay ölmezsiniz. Bloodthirster'ın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum çünkü Kha'Zix lifesteal'dan çok fazla yararlanan bir champion değil. Ayrıca bu build'le %39 cooldown reduction'a sahip oluyorsunuz ki Kha'Zix için CDR çok önemli.

Alternatif item'lar

Çok fazla CC varsa Ionian yerine.

Kha'Zix Jungle Rehber

Karşıda çok fazla magic damage burst varsa düşünülebilir.

Kha'Zix Jungle Rehber

Karşıdaki ad carry feedlenmişse ve siz ona tek atamadan o size tek atıyorsa bu item'lar da düşünülebilir, Frozen Heart kasmayı düşünüyorsanız Ionian yerine Mobility boots alın.

Kha'Zix Jungle Rehber
    /
     Kha'Zix Jungle Rehber

Kritik Kha'Zix için çok işe yarar bir stat değil ama yine de hem armor hem damage'e ihtiyacınız varsa oyunda ikisini birden veren bir tane item var, bunu da bazı oyunlarda karşıya göre alıyorum.

Kha'Zix Jungle Rehber

Support AP veya Mikael gibi başka item'lar kasıyorsa ve oyun başında geriye düşmüşseniz takıma destek amaçlı kasabilirsiniz.

Kha'Zix Jungle Rehber

TEAMFIGHT & İPUÇLARI

Jungle'da kasarken W'yi her zaman jungle yaratıklarının yakınında durarak atın ki heal gelsin. Q'dan bonus damage kazanmak için de Ancient Golem ve Elder Lizard'ı keserken çalılıklara çekip öyle öldürün, bu sayede küçüklerle uğraşmadan isolation bonusunu kazanmış olursunuz, hp açısından sıkıntı yoksa önce küçükleri de öldürebilirsiniz. Gank atarken yapabilirseniz E kullanmak için rakibin Flash'ını bekleyin, bu sayede rakibin Flash'ı boşa gitmiş olur. Arkadan gank attığınız adam kuleye doğru kaçarken üzerine doğru E atarsanız bu çok hatalı bir hamle olur. Gank atarken W'yi de mutlaka kullanmaya çalışın, damage'i önemli olmasa da verdiği slow çok etkili olabiliyor.

Biriyle 1v1 yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey ultinin zamanlaması. Combo şu şekilde olmalı, E > Q > AA > W > R > AA > Q > R > AA > Q > W. Bu sayede hem pasiften 3 kere yararlanmış olursunuz hem de 3 kere Q vurmuş olursunuz. Pasifin zamanlamasını iyi yapmazsanız rakip slow yemediği için elinizden kaçabilir. Evolve'dan sonra bunu 4'lü şekilde de yapabilirsiniz. Ultiyi evolve ettikten sonra dikkat etmeniz gereken diğer şey 1 saniyelik damage reduction. Bu damage reduction iyi kullanıldığında Karthus, Lux, Fizz, Syndra, Veigar, Gragas gibi ağır burst damage vuran birçok champion'u engelleyebilir.

Eğer rakip takımda hp'si azalmış kimse yoksa kesinlikle teamfight'a önden girip 5 kişinin arasına zıplamayın. Kha'Zix'in görevi hpsi azalmış hedefleri tek tek yakalayarak öldürmektir. Bu nedenle takımda Karthus, Renekton, Malphite gibi araya girip herkesin hp'sini azaltabilen champion'lar olması Kha'Zix için çok büyük avantaj. Bu şekilde hp'si azalmış rakipleri temizlerken en çok dikkat etmeniz gereken şey Q'nun cooldownu. 2 tane düşük hp'li rakibi kovalarken, birini E+Q ile öldürdükten hemen sonra diğerine zıplamayın. Onun gittiği yöne doğru koşup Q tekrar geldiğinde atlamanız kill'i garantiye almanızı sağlar. Q dolmadan hemen atlarsanız rakip bir hamleyle siz onu öldüremeden kaçabilir. Bunu yapabilmek için Kha'Zix oynarken Q'yu mutlaka smartcast'e almanızı öneririm, diğer şekilde E bastıktan sonra daha yere düşmeden adama Q ile vurmak zor olabiliyor.

İsteğe göre rehbere ekleme yapabilirim, iyi oyunlar

güzel rehber favoriye ekledim

• Ben buildinde hasarı artsın diye vahşi de çıkıyorum önerirmisiniz yanlış mı yapıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yapraam Heri

Ben buildinde hasarı artsın diye vahşi de çıkıyorum önerirmisiniz yanlış mı yapıyorum ?

jungle kha ya önermem lane de isen 2. item kas
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.