Şimdi Ara

Jax Jungle Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
16
Favori
37.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır rehber yapmadım boş zamanımda bi tane yapayım dedim

Jax Jungle Rehber

Ben kimim

Jax Jungle Rehber

Jax statlarım

Jax Jungle Rehber

Neden Jax jungle?

PROS

- Çok yüksek base statlar

- Oyunun her aşamasında güçlü

- Jungle'ı hızlı ve güvenli

- Güçlü duelist, rakibi jungle'da yakaladığında affetmiyor, aynı sebepten Jax'a counter jungle yapmak oldukça zor

- Gap closer + stun ile kolayca gank atabiliyor

- Öğrenmesi kolay

CONS

- Built-in sustain olmadığı için lifesteal alana kadar jungle'ı potlarla idare etmek gerekiyor

- E ve R cooldowndayken açık hedef

- Janna gibi disengage yeteneği bol olan supportların olduğu takımlara karşı zayıf kalıyor

RUNES

Jax Jungle Rehber

Benim kullandığım runeler bunlar ama isteyen büyüklere movement speed de koyabilir. 3 tane crit kullanmamın nedeni oyundaki crit sisteminin RNG yerine PRNG bazlı çalışmasıdır. Orda %2.8 yazdığı halde aslında çok daha sık crit vuruyor. O critler sayesinde defalarca kill aldığımı bilirim.

Rakip takımda early game'i güçsüz bir ap carry varsa glyphler per level olabilir.

MASTERIES

Jax Jungle Rehber

Triforce + Atmas gibi bir build yapacaksanız Double Edged Sword yerine Frenzy'e verin.

SKILLS

Jax Jungle Rehber

Rakibin rede geleceğini düşünüyorsanız level 2'de Q'yu alabilirsiniz red'i alırken W almak daha iyi oluyor çünkü hem attack animasyonunu sıfırlıyor hem de pasif daha hızlı dolmuş oluyor. Cooldown'u da daha kısa. Mid game'de takımınızın CC'ye ihtiyacı varsa Q'dan önce E'ye vermek daha iyi olur. Jungle kesmekte sıkıntınız varsa early game'de E'ye birden fazla puan verebilirsiniz.

SUMMONER SPELL

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Teamfightlarda ADC veya APC'yi yakalamak için Flash çok işe yarıyor.

Smite zaten jungle için.

ITEM BUILD

Jax Jungle Rehber

Sonrasında karşı takıma göre alınabilecek seçenekler

Guardian Angel zaten Jax'ın olmazsa olmaz itemlarından, buildde mutlaka araya bir yere sıkıştırılmalı.

Jax Jungle Rehber

Karşı takım AD ağırlıklıysa çok işe yarayan bir item, üzerinizde Randuin varsa ADC'nin sizden kaçma şansı yok. Ayrıca ulti bastıktan hemen sonra Randuin'in aktifini kullanırsanız armor ve resist yükseldiği için slow oranı artar.

Jax Jungle Rehber

Yine karşı takım AD ağırlıklıysa fakat damage'e ihtiyacınız varsa Atma's Jax için gayet uygun bir item çünkü base hp'si oldukça yüksek ve kastığımız jungle itemi de hp veriyor.

Jax Jungle Rehber

Trinity'den sonra en iyi ofansif item.

Jax Jungle Rehber

Tamamen ofansif bir build kullanmak istiyorsanız Gunblade de Jax için çok iyi bir item.

Jax Jungle Rehber

MATCHUP

KOLAY - Jax jungle karşılaşmalarında bu championlara karşı rahatça üstünlük kurabilir.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

ORTA - Oyuncu yeteneğinin sonucu belirleyeceği dengeli karşılaşmalar.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

ZOR - Bu championlar oyuncuların aynı seviyede olduğunu varsayarsak jungle'da Jax'a üstünlük sağlayabilen championlar, bunlara karşı Jax alınmasını önermem, alsanız da counter jungle yaparken dikkatli olmalısınız.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

TEAMFIGHT & İPUÇLARI

Ultiyi her fırsatta kullanmaktan çekinmeyin çünkü cooldown'u oldukça kısa. Teamfightlar sırasında ultiyi ADC'ye yaklaştıktan sonra açın, ADC'ye yaklaşana kadar zaten kimse sizinle uğraşmaz. Jax yüksek base hp'si olduğu için ultisi açıkken full tank kasmış championlar kadar tanky olabiliyor. Eğer önemli bir hedefi stunlayabilecek durumda değilseniz mecbur kalmadıkça ulti ve E'yi aynı anda açık tutmayın. Farklı zamanlarda kullanırsanız aldığınız damage'i minimuma indirmiş olursunuz. Bu yüzden teamfight'a giriş anında önce E'yi, E bittikten sonra focus yemeye başlayınca da ultiyi açmak daha mantıklı. Bu şekilde E'yi bir teamfightta 2 kere kullanabilirsiniz. Ya da Guardian Angel almışsanız tekrar doğduğunuzda E yeniden kullanılabilir durumda olur.

Jungle'da W'yi mutlaka atak animasyonunu sıfırlamak için, auto ataktan hemen sonra kullanın. Q'yu da aynı şekilde auto ataktan hemen sonra kullanın ki maksimum DPS elde edebilesiniz. Biriyle 1vs1 yaparken de aynı şeyler geçerli. 1v1 sırasında eğer adam sizden kaçmıyorsa kesinlikle Q'yu W açarak kullanmayın. W'yi ayrı bir atak olarak yapın çünkü daha fazla DPS olur ve pasif daha hızlı dolar. WQ combosunu sadece sizden kaçan birini öldürmek için ya da harass yapıp çekilmek için kullanın.

Gank atarken E'yi Q basmadan biraz önce basın, E'yi adama zıpladıktan sonra açarsanız siz tekrar E basana kadar adam uzaklaşabilir. Ama çok erken basmamaya da dikkat edin yoksa adama Q atana kadar E'nin süresi biter, E'yi tam adama atladığınız anda patlatabilmeniz lazım. Yoksa attığınız gankler başarısız olur. Bu zamanlama 1v1 sırasında da çok önemli. Nocturne ile jungle'da karşılaşıp savaşıyorsanız E'yi boşa harcamamanız çok önemli çünkü Jax'ın auto atak üzerine kurulu championlara karşı üstün olmasının tek nedeni E skilli.

Bunlar dışındaki şeyler tamamen tecrübe gerektiren şeyler, ilk oyunlarınızda çok başarılı olamayabilirsiniz ama Jax'a alıştığınız zaman oyunu rahatça taşıyabilen bir champion. Rehberi beğendiğinizi umuyorum, iyi şanslar.

Jax Jungle Rehber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auspexa -- 12 Temmuz 2014; 22:19:08 >

• Okudum sade ve güzel olmuş. Atma's Impaler dışında her şeyi anladım da o neden ki (Son nerften sonra alan kalmadı)

Random number generator ile diğerinin (psödo herhalde) farkları neler bu arada bi link atsan bana

Bir de ben neredeyse aynı runelar ve masterylerle jungle kamplarını zor dönüyorum (i suck). 10-20 hp falan kalıyor b atıyorum. Diğer adama bakıyorum jungle'ı dönmüş bir de %70 hp ile gank atıyor. Rotam yanlış herhalde o konuda da bi aydınlatabilirsen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramazovX -- 16 Temmuz 2013; 1:21:12 >
  • rizörv
  • eline sağlık
  • Önlerden

-REKLAM ALANI-

Eline sağlık bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandor Clegane -- 16 Temmuz 2013; 1:41:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulctrum

Okudum sade ve güzel olmuş. Atma's Impaler dışında her şeyi anladım da o neden ki (Son nerften sonra alan kalmadı)

Random number generator ile diğerinin (psödo herhalde) farkları neler bu arada bi link atsan bana

Jax base hp sıralamasında en yüksek 3.champion, ancient golemden de 500 hp geliyo. Daha dün yaptım o buildi ancient golem + 2 doran + botrk + bot + atmas buildiyle 2910 hp ve 264 ad oluyor.

PRNG ve RNG arasında çok fark var ama basitçe anlatamam sana şöyle diyim normalde %2.8 oranla 35 vuruştan birinin kritik olması lazım ama çok daha fazla kritik vuruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auspexa -- 16 Temmuz 2013; 1:22:01 >

• Ben Kimim? Kısmı takip için yeterli hocam. Güzel rehber dememe gerek yok :D
  • Önlerden.Bu arada rehber için eline sağlık gerçekten uzun zamandır düzgün bir build-guide arıyordum buldum.Paylaşım için teşekkürler.
  • Eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Solotop için de eklemeler olursa tadından yenmez :D
  • Eline emeğine sağlık dostum, bende severek jungle jax oynuyorum gerçekten iyi iş çıkarıyor.Ben jax jungle oynarken exhaust alıyorum gerçekten çok etkili oluyor tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt Hunter

Solotop için de eklemeler olursa tadından yenmez :D

Solo top oynadım 5 kere falan çoğunda ezdim ama genel olarak oynadığım 4 rol var jungle, support, adc, mid o yüzden gerek yok
  • Hocam bence runelerde bi yere armor pen sıkıştırılmalı jungle ve jax oynanıyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaturaLweeD_

Hocam bence runelerde bi yere armor pen sıkıştırılmalı jungle ve jax oynanıyorsa.

Benim hesapta armor pen rune yok olsa belki koyabilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sasori-Sama

Eline emeğine sağlık dostum, bende severek jungle jax oynuyorum gerçekten iyi iş çıkarıyor.Ben jax jungle oynarken exhaust alıyorum gerçekten çok etkili oluyor tavsiye ederim.

Exhaust da güzel olur teamfightlarda adc'ye atınca mutlaka alırsın adamı ama flash çok önemli olduğu için o daha gerekli. 3 spell olsa 3.yü exhaust alırdım
  • İlk sayfadan. Bekliyordum bu rehberinizi teşekkürler.
  • İyiymiş jax gibi op bir heronun rehberi lazımdı
  • critick run ? ne kadar gereksiz olmus ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karthusnowulti

critick run ? ne kadar gereksiz olmus ..

O runeleri neredeyse bütün championlarda kullanıyorum ben ve onlar sayesinde yüzlerce kill almışımdır. Oyunun pseudorandom mekaniğini öğren ondan sonra eleştir.
  • ellerine sağlık, kesinlikle bana faydası olacak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.