Şimdi Ara

Kaza yaptım araç muhtemelen pert yorumlarınız fikirleriniz? (Foto var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
5.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün (27 nisan 2012) saat 14:00 gibi ankara çevre yolunda bir kaza yaptım. Kaza optimumun oralarda oldu. Çevre yolu normalde 4 şerit gidiş 4 şerit geliş olan bi yol. Fakat çalışmalardan ötürü bir yolu trafiğe kapamışlar. Siğer yönü 2 gidiş 2 geliş olarak bölmüşler. Ben kendi yönümün sol şeridinde 90 km bir hızla seyrediyordum sağ şeritteki megane birden o çevre yolunda U dönüşü yapıp ters istikamete dönmeye çalıştı. Yani yolun en sağından en solunda (hiç bir kavşak filan olmayan 2 yönlü trafiğin aktığı bir yerden) u çekmeye çalıştı. Bende 90 km hız ile seyrediyordum (normalde çevre yolunda limit 120 + %10 132dir). Aniden frene bastım fakat tabiki yeterli olmadı ve adama sürücü kapısından çarptım.

Kazanın etkisiyle adamın perde ve yan hava yastıkları açıldı. Benimkiler açılmadı ama gerekte yoktu zaten çünkü hiç bir yere çarpmadım. Emniyet kemeri yeterince korudu.
    Adamın arabasında annesi babası eşi çocukları da vardı ve bu şekilde arabaasında bir sürü can taşımasına rağmen böyle sorumsuz bir harekette bulundu.

Sevindirici olan ise tam çevre yoluna çıkarken, araçta yanımda kız arkadaşımda vardı ve arabayı fotoğraflardan da görüleceği üzere o kısımdan çarptım, kız arkadaşım emniyet kemerini takmıyordu, onu kemerini takması konusunda uyarmıştım ve o da uyarım üzerine takmıştı. Allahtan uyarmışım diyorum.

Fotoğraflar aşağıdadır. Nissan micra benim aracım, renault megane karşı tarafın aracı.

Yetkilli servis aracın pert olma ihtimalinin olduğunu söyledi, fakat en erken pazartesi belli olur dedi, eksper o gün gelcekmiş çünkü.

Sizce araç pert olur mu (motor bölmesinde bazı hasarlar varmış ve sağ ön kapıda sağ arka kapıya tam olarak dayanmış yani kapı geri gitmiş biraz aracın şasesi oynamış sanırım değil mi?) ? Ve kusurlu olan karşı taraf değil mi? Benim herhangi bir kusurum varmıdır sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj.turkmaster -- 29 Nisan 2012; 12:42:29 >

• Gecmis olsun pert olur gibi gözüküyor
  • Öncelikle geçmiş olsun. Kusurunuzun olmadığını düşünüyorum. Aracınızın da perte çıkacağını düşünmüyorum açıkçası, 10000TL yi geçmez masrafı yetkili serviste. Trafik bu, cana geleceğine mala gelsin. Kazada yaralanan olmaması sevindirici.
  • Geçmiş olsun Allah daha beterinden saklasın
  • Geçmiş olsun...Sizin aracınız pert olmaz gibi görünüyor.Hava yastıkları açılmamış.Çok fazla hasar yok gibi...Ön tampon+sağ ön çamurluk+ön kaput değişecek bunun yanında sağ ön aks kırılmış gibi duruyor....Tabi tam inceleme yapılması lazım.Bunun yanında megane perte çıkabilir..Suç sizde değil anladığım kadarıyla...Sağdan sola geçmiş adam...Adana nın dolmuşçuları da böyle.Sağ şeritten birden bire sol şeride kırıp kavşaktan dönmek isterler...Kaç defa kaza atlattım bu aynı hareket yüzünden....Tekrardan geçmiş olsun....
  • Geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun..
    . Hava yastığı açsaydı kesin pert olurdu..
    Şu haliyle eğer derinlerde daha ağır bir hasar yoksa bence pert olmaz gibi duruyor.
  • pert olmaz 7-8 bin masraf çıkar
  • Geçmiş olsun.

Eğer derinlerde görünmeyen fazla masraf yoksa pert olacağını düşünmüyorum.
    Zaten pert olmasına da gerek yok bence.
    Düzgünce yapılınca keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Geçmiş olsun.Benim kız arkadaşım da sinirlendiriyor beni.Ben en ufak mesafede bile takıyorum ama kendisi takmamak lehine direnç gösteriyor.Bir gün basacağım frene kafasını çarpacak olan o olacak.

Yalnız araç bence pert olmaz.Kayda değer bir masraf çıkar yalnız.10 bin TL ye yaklaşır herhalde.
  • Geçmiş olsun cana gelmemiş en önemlisi bu kazada anlattıklarınıza göre sizin bir suçunuz bulunmuyor gibi arabada Micra'nın kapıları biraz arkaya doğru esneme yapmış ancak şasi'de bir problem varmı resimlerden tam olarak gözükmüyor pert'e ayrılması birazda inceleyecek expertiz'in insiyatifine kalmış birşey genelde kararı onlar verdiği için ancak pert'e ayrılması bence sizin açınızdan daha iyi olur çünkü aracın kapılarında işlem yapılacağı için ve şasi'dede problem varsa düzeltileceği için ileride satılması biraz sıkıntı olur.
  • Büyük geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun...Suç sizde değil o sorumsuz insanda.Motora kadar girmiş, perte çıkması lazım bu aracın.Kaporta masrafı zaten 10 bin tutar. Birazda exper üzerinde baskı kurun perte çıkarın aracınızı, sağ kapıda geriye kaydıysa sağ ön direğinde işlem görmesi gerekir.
  • hava yastıkları açılsaymış keşke o zaman garanti pert di
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Geçmiş olsun.Benim kız arkadaşım da sinirlendiriyor beni.Ben en ufak mesafede bile takıyorum ama kendisi takmamak lehine direnç gösteriyor.Bir gün basacağım frene kafasını çarpacak olan o olacak.

Yalnız araç bence pert olmaz.Kayda değer bir masraf çıkar yalnız.10 bin TL ye yaklaşır herhalde.

15 bine yaklaiırsa micra olduğu için pert çıkarırlar sanırım
  • araç perte çıkmaz gibi duruyor yeni kasa olması ve hava yastıklarının patlamaması sebebiyle...
  • Öncelikle geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın diyelim.

Aracın pert olması çok muhtemel değil gibi.
  • geçmiş olsun, pert konusunu bilemem ama kusur konusunda karşı tarafın %100 suçlu olduğu aşikar....
  • aracınızda 5bin lirayı geçecek bir masraf göremiyorum. pert ihtimali imkansız gibi..
  • ankarada fatih oto kaporta var oraya götürün aracınızı dört dörtlük yaparlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.