Şimdi Ara

Kartuş Dolum Mürekkepleri ve Fotoğraf Baskısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
17.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kartuş dolumunda kullanılan mürekkepler genel olarak benzer yapıdadır. Siyah kartuş için çoğunlukla pigment temelli mürekkep kullanılırken, renkli kartuşlardaki mürekkep yapısı çoğunlukla dye temellidir. Dye fotoğraf kağıdıyla çıktı alınmadığı sürece suya karşı çok hassas olsa da renk canlılığı açısından pigment temelli renkli mürekkeplerden daha üstündür. Piyasada pigment temelli renkli mürekkep kullanan tipik kartuşlar Epson T0711-T0714 serisidir ki bu kartuşların mürekkebi de parlaklığı arttırılmış daha özel bir pigmenttir. Bu kartuşlar dışındaki hemen hemen bütün HP, Lexmark ve Canon kartuşlar sadece siyah renk için pigment kullanırlar, renkliler dye temellidir. Buradan da anlaşılıyor ki kullanıcılar arasındaki dye mürekkep korkusu yanlış yönlendirmeden kaynaklanmaktadır. Dye'nin de pigment'in de birbirlerine göre üstünlükleri ve negatif yönleri vardır ve ikisi de gerekli türlerdir.

Fotoğraf baskısında kullanılacak bir mürekkebin türünün orjinal mürekkeple aynı olması kaliteli bir baskı için yeterli değildir. Çünkü HP, Canon, Lexmark ve Epson gibi üreticilerin kullandığı mürekkeplerin renk tonları da farklıdır. Örnek vermek gerekirse; HP'de çok ideal renk tonlaması veren bir mürekkep Canon kartuşlarda kullanıldığında genel bir koyuluğa neden olur. Bu yüzden daha gerçekçi fotoğraf çıktısı almak istenirse kullanılacak mürekkebin doldurulacak kartuşa has üretilmiş olması her zaman daha ideal sonuçlar verecektir. Türkiye'ye getirilen mürekkeplerin büyük bir çoğunluğu HP kartuşlara uygundur, kaldı ki HP'de bile mürekkepler farklı tonlardadır. Yani mürekkebin renk tonu markadan markaya değişmekle birlikte kartuş modeline göre de değişebilmektedir.

Bu ayrıntı ilginizi çeker ve kaliteli fotoğraf baskısı almak üzere kartuşlarınızı kendiniz doldurmak isterseniz ideal fotoğraf baskısı konusunda iddialı olduğumuz "cescesor" marka mürekkeplerimizi internet üzerinde ya da İstanbul'daki mağazamızda bulabilirsiniz. Mürekkeplerimiz tıkanıklığa karşı direnç ile ilgili gittigidiyor kullanıcıları tarafından defalarca test edilmiş ve onaylanmıştır. Bu bağlamda siz son kullanıcıları kalite konusunda mutlu edeceğimizi düşünüyoruz.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: cescesor

Merhaba,

Kartuş dolumunda kullanılan mürekkepler genel olarak benzer yapıdadır. Siyah kartuş için çoğunlukla pigment temelli mürekkep kullanılırken, renkli kartuşlardaki mürekkep yapısı çoğunlukla dye temellidir. Dye fotoğraf kağıdıyla çıktı alınmadığı sürece suya karşı çok hassas olsa da renk canlılığı açısından pigment temelli renkli mürekkeplerden daha üstündür. Piyasada pigment temelli renkli mürekkep kullanan tipik kartuşlar Epson T0711-T0714 serisidir ki bu kartuşların mürekkebi de parlaklığı arttırılmış daha özel bir pigmenttir. Bu kartuşlar dışındaki hemen hemen bütün HP, Lexmark ve Canon kartuşlar sadece siyah renk için pigment kullanırlar, renkliler dye temellidir. Buradan da anlaşılıyor ki kullanıcılar arasındaki dye mürekkep korkusu yanlış yönlendirmeden kaynaklanmaktadır. Dye'nin de pigment'in de birbirlerine göre üstünlükleri ve negatif yönleri vardır ve ikisi de gerekli türlerdir.

Fotoğraf baskısında kullanılacak bir mürekkebin türünün orjinal mürekkeple aynı olması kaliteli bir baskı için yeterli değildir. Çünkü HP, Canon, Lexmark ve Epson gibi üreticilerin kullandığı mürekkeplerin renk tonları da farklıdır. Örnek vermek gerekirse; HP'de çok ideal renk tonlaması veren bir mürekkep Canon kartuşlarda kullanıldığında genel bir koyuluğa neden olur. Bu yüzden daha gerçekçi fotoğraf çıktısı almak istenirse kullanılacak mürekkebin doldurulacak kartuşa has üretilmiş olması her zaman daha ideal sonuçlar verecektir. Türkiye'ye getirilen mürekkeplerin büyük bir çoğunluğu HP kartuşlara uygundur, kaldı ki HP'de bile mürekkepler farklı tonlardadır. Yani mürekkebin renk tonu markadan markaya değişmekle birlikte kartuş modeline göre de değişebilmektedir.

Bu ayrıntı ilginizi çeker ve kaliteli fotoğraf baskısı almak üzere kartuşlarınızı kendiniz doldurmak isterseniz ideal fotoğraf baskısı konusunda iddialı olduğumuz "cescesor" marka mürekkeplerimizi internet üzerinde ya da İstanbul'daki mağazamızda bulabilirsiniz. Mürekkeplerimiz tıkanıklığa karşı direnç ile ilgili gittigidiyor kullanıcıları tarafından defalarca test edilmiş ve onaylanmıştır. Bu bağlamda siz son kullanıcıları kalite konusunda mutlu edeceğimizi düşünüyoruz.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

istanbulun neresinde mağazanız adres yazarmısın

• Tabiki ilgimizi çeker ve satın da alırız.Adres ve ya GG linki verirseniz.

Bu arada benim bir sorum olacak.OfficeJet J5780 yazıcı kullanıyorum.350 ve 351 no lu kartuş kullanıyor bu makina.Bu kartuşları nasıl resetleriz internette biraz araştırma yaptım farklı modellerin resetlemesini buldum fakat 350 ve 351 lere ait resetlemeyi bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
  • İlginiz için teşekkürler, mağazamızda aşağıdaki kartuşlar için üretilmiş mürekkepleri bulabilirsiniz, tüm mürekkepler gerçek fotoğraf kalitesini yakalayabilmek için kartuşa has üretilmiştir.

HP 21, 27, 56, 45, 15, 20 numaralı kartuşlar için siyah mürekkep
    HP 22, 28, 57, 58, 49, 78 numaralı kartuşlar için renkli mürekkep

HP 336, 337, 338, 339, 350, 363 için vivera siyah mürekkep
    HP 342, 343, 344, 351, 363, 88, 02 için vivera renkli mürekkep

Canon PGI-5BK siyahı
    Canon CLI-8BK siyahı
    Canon CLI 8 serisi renkli mürekkepleri
    *Canon PG-40 ve Canon CL-41 ile de uyumludur.

Epson T0481-T0486, T0551-T0554 vb kartuşlar için tam uyumlu mürekkep
    Epson T0441-T0444, T0611-T0614, T0711-T0714 DURABrite türü mürekkepler
    Epson T0801-T0806 için Claria tipi mürekkepler
    *Epson UltraChrome tipi mürekkeplerimiz bir süre sonra gelecektir.

Lexmark için genel uyumlu mürekkepler

Alternatif Çözümler Bilişim

Gülfem Hatun Mah. Hakimiyeti Milliye Cad.

No: 158 (Kançal İş Merkezi) Dükkan: 57A

Üsküdar/İSTANBUL

Tel: 0216 310 78 00

Adres Tarifi:

Üsküdar vapur iskelesinden 10 dakika yürünecek mesafede; belediye binasının karşı tarafında ve 60 m ileridedir.
    (Üsküdar ÖSYM Bürosu'nun karşısı)

Sanal mağaza adresimiz:http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Kartus_Yakiti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cescesor -- 21 Mart 2008; 18:35:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: makhan

Tabiki ilgimizi çeker ve satın da alırız.Adres ve ya GG linki verirseniz.

Bu arada benim bir sorum olacak.OfficeJet J5780 yazıcı kullanıyorum.350 ve 351 no lu kartuş kullanıyor bu makina.Bu kartuşları nasıl resetleriz internette biraz araştırma yaptım farklı modellerin resetlemesini buldum fakat 350 ve 351 lere ait resetlemeyi bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Açıkçası bu konuda biz de araştırma yaptık fakat herhangi bir kaynağa ulaşamadık. Kartuş boş uyarısı verdiği halde çıktı alıyor kullanıcılarımız.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: makhan

Tabiki ilgimizi çeker ve satın da alırız.Adres ve ya GG linki verirseniz.

Açıkçası bu konuda biz de araştırma yaptık fakat herhangi bir kaynağa ulaşamadık. Kartuş boş uyarısı verdiği halde çıktı alıyor kullanıcılarımız.

Ben çıktı da alamıyorum.
  • Cescesor un gittigidiyor daki dükkanından hp 363 serisi kolay doldurulabilir kartuş seti ve HP vivera mürekkeplerinden dün sipariş verdim. Hafta sonu olmasına rağmen aynı gün kargoya verdiler. Pazartesi büyük ihtimalle elimde olur. Hemen test edip sonuçları burada sizlerle paylaşırım. Uzun zamandır mürekkep araştırması yapıyordum. Aldığım önerilerin % 95 i cescesor marka üzerine oldu.

Hp 5180 yazıcımda ilk başta premium plus parlak 280 gr kağıt kullanmıştım. Fotoğraflara elimizi sürdüğümüzde hemen iz yapıyordu. @birolayd arkadaşımız advanced 250gr kağıtları önerdi. Bu kağıdın suya dayanıklılığı süper. Suyun altına bile tuttum Fotoğraf basarken uygun kağıt kullanmak sonucu etkileyen faktörlerden biri.
  • Ben de yakında alacağım HP C5180 yazıcı ile birlikte kullanmak üzere dolan tipte kartuş ve mürekkep almayı düşünüyorum.
    Bu sistemleri kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim. Tıkanma, akma, sızma, bulaşma gibi sorunlar oluyor mu?

Bir de mürekkepleri incelediğimde ayrı ayrı açık siyah ve siyah vivera mürekkepler olduğunu görüyorum.
    Bunları nasıl kullanıyoruz? Yazıcıyı henüz almadım ama 5 renkli 2 de siyah olmak üzere 7 adet kartuş mu kullanıyor?
    Aydaınlatabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
  •  Kartuş Dolum Mürekkepleri ve Fotoğraf Baskısı

Bahsettiğiniz yazıcıda açık siyah değil normal pigment bazlı siyah kullanılıyor. Açık siyah HP 58, HP 348 tipindeki fotoğraf kartuşlarında bulunan bir ton. Kolay doldurulabilir kartuşların tıpaları olduğu için mürekkep sızması söz konusu değil, sürekli besleme sistemi gibi ek yerleri bulunmuyor.
  • Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Dolan kartuşlardan ve Cescesor mürekkeplerden C5180 yazıcım ile birlikte kullanmak üzere ben de almış bulunuyorum.
    Yazıcıyı ilk kullanımım olduğundan içinden çıkan kartuşları takmak zorundaydım, o yüzden dolan kartuş sistemini bir süre sonra deneyebileceğim. Deneyimlerimi sizlerle paylaşırım.
  • Cescesor dan aldığım 363 serisi kolay dolan kartuşlar ile mürekkep setlerini dün teslim aldım. Çok itinalı bir şekilde kargolanmış. Herşey söz verdiği gibi hatta fazlası bile vardı. İşyerine gidemiyorsanız benim gibi gönül rahatlığıyla gittigidiyor alabilirsiniz.

Yazıcımda orjinal sarı kartuş daha önce bitmişti. Bu şekilde kullanıldığı için makine "mürekkep sistemi hatası" vermeye başladı. Cescesor dan aldığım kartuşları deneyemeden bitmiş kartuşla kullandığım için mürekkep sistemini hava yaptırmışım. Makinenin garanti kapsamında servise gitmesi gerekiyormuş Sorunu bulmamda yardımlarından dolayı cescesor a bir kez de buradan teşekkür etmek isterim.

Kartuş ve mürekkepleri denediğimde sonuçları burada sizlerle paylaşırım.
  • Merhaba,

Umarım en kısa zamanda yazıcınızı hazır halde teslim alabilirsiniz. HP 363 tipi kartuşlar mürekkep yoluna hava verince yazıcı donanımsal bir hata veriyor. Bu yüzden orjinal HP 363 kartuşların dolumunda bile içerideki mürekkebin tamamen bitmesine izin verilmemelidir. Orjinal kartuşlar saydam olmadığı için içerideki mürekkebin gerçek seviyesi hakkında tahminde bulunmak gerçekten zordur. Ekranda görülen mürekkep seviyeleri ise tahminidir ve gerçeği yansıtmaz. Orjinal HP 363 kartuşları yazıcı tarafından ilk defa boş görüldüğü anda bile içeride bir miktar mürekkep her zaman için kaldığından donanımsal arızaya sebep olmaz. Fakat kullanılmaya zorlandığında ya da dolum yapılıp kontrolsüzce baskı alındığında mürekkep tükeneceğinden donanımsal hata kaçınılmaz olacaktır. Bu hatayı teknik servislerin çoğu garanti kapsamında gidermektedir fakat bu daha ne kadar sürecektir; bilemiyorum. HP'nin dolum işlemine en güzel yanıtı veren kartuşları HP 336-339 serisi siyah kartuşlar ve HP 342-344 serisi renkli kartuşlardır. Dolum meraklısı forum kullanıcılarına bu kartuşları kullanan yazıcıları öneririm.

Saygılar

• Sarı kartuşun mürekkep seviyesine baktığımda çeyrek seviyede mürekkep gösteriyordu. Ama ekranda da sarı kartuşu hemen değiştirin uyarısı veriyordu. Yarın yazıcıyı servise gönderecem. Bakalım ne kadar sürede gelecek
  • Yazıcım garanti kapasamında değiştirildi ve servise gönderdikten 8 gün sonra 5180 yerine 6280 elime ulaştı. Cescesor un yukarıda bahsettiği gibi teknik servis de mürekkep bittiği için hava mürekkep sistemine zarar vermiş dedi. Hemen cescesor dan aldığım kartuşları denedim. Sonuç mükemmel. Orjinal HP kartuşlarla bastığım fotoğrafların aynısını cescesor mürekkeplerle aldım. Hatta daha parlak olduğunu söylesem yalan olmaz. Mürekkebin dayanıklılığı da çok iyi, ıslak elle dokundum herhangi bir etkilenme olmadı.

Üzüldüğüm tek nokta önceden HP kartuş alarak 6 ml mürekkebe 20 Ytl vermek oldu.

HP kullanan arkadaşlar gönül rahatlığıyla cescesor dan mürekkep alabilirsiniz. Test etmek istediğiniz resim olursa buraya ekleyin, çıktısını alıp buraya eklerim.
  • Cescesordan canon mp 460 için kartuş mürekkep siparişi verdim gayet güzel paket içerisinde teslim edildi ilk önce terettüdüm vardı aceba olurmu yapabilirmiyim uyum saglarmı sorun çıkarırmı dün akşam kartuşları doldurdum foto baskısı yaptım sonuç tek kelimeyle harika orjinal kartuş alma derdinden kurtuldum çok çok hesaplı sadece yazıcı ayarlarını yapıp yazdır dedimde yazdırmayı iptal edin kartuş boş uyarısı verdi yazıcı, tabi dikkate almadım çatır çatır yazdı fotoyu.her denemedede aynı uyarıyı verdi. tabi kartuş dolu tek yaşadım sorun bu oldu aslında burya yazdırdım fotoları koymayı düşündüm hem vaktim yokdu hemde nasıl eklendini bilmiyorum bi telefon yada foto makinadan çekilmiş pc ye aktarılmış hali birde yazdırılmış fotoyu yazıcının tarayıcısından geçirip o şekilde eklemeliyimki arada bariz fark olmadı görülsün kafalarda soru işareti olmasın inşallah beceririm kartuş doldurmak isteyen arkadaşlara tavsiye edebilirim

• merhaba gittigidiyorda epson 801-806 serisi kartuşlara uygun mürekkepleri göremedim. epson yazıcılar için mürekkep var ama özellikle 801-806 serisi mürekkepleri bulamadım. varsa linkini verebilirmisiniz.
    quote:

İlginiz için teşekkürler, mağazamızda aşağıdaki kartuşlar için üretilmiş mürekkepleri bulabilirsiniz, tüm mürekkepler gerçek fotoğraf kalitesini yakalayabilmek için kartuşa has üretilmiştir.

HP 21, 27, 56, 45, 15, 20 numaralı kartuşlar için siyah mürekkep
    HP 22, 28, 57, 58, 49, 78 numaralı kartuşlar için renkli mürekkep

HP 336, 337, 338, 339, 350, 363 için vivera siyah mürekkep
    HP 342, 343, 344, 351, 363, 88, 02 için vivera renkli mürekkep

Canon PGI-5BK siyahı
    Canon CLI-8BK siyahı
    Canon CLI 8 serisi renkli mürekkepleri
    *Canon PG-40 ve Canon CL-41 ile de uyumludur.

Epson T0481-T0486, T0551-T0554 vb kartuşlar için tam uyumlu mürekkep
    Epson T0441-T0444, T0611-T0614, T0711-T0714 DURABrite türü mürekkepler
    Epson T0801-T0806 için Claria tipi mürekkepler
    *Epson UltraChrome tipi mürekkeplerimiz bir süre sonra gelecektir.

Lexmark için genel uyumlu mürekkepler

Alternatif Çözümler Bilişim

Gülfem Hatun Mah. Hakimiyeti Milliye Cad.

No: 158 (Kançal İş Merkezi) Dükkan: 57A

Üsküdar/İSTANBUL

Tel: 0216 310 78 00

Adres Tarifi:

Üsküdar vapur iskelesinden 10 dakika yürünecek mesafede; belediye binasının karşı tarafında ve 60 m ileridedir.
    (Üsküdar ÖSYM Bürosu'nun karşısı)

Sanal mağaza adresimiz:http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Kartus_Yakiti/

• quote:

Orjinalden alıntı: joe_black

Yazıcım garanti kapasamında değiştirildi ve servise gönderdikten 8 gün sonra 5180 yerine 6280 elime ulaştı. Cescesor un yukarıda bahsettiği gibi teknik servis de mürekkep bittiği için hava mürekkep sistemine zarar vermiş dedi. Hemen cescesor dan aldığım kartuşları denedim. Sonuç mükemmel. Orjinal HP kartuşlarla bastığım fotoğrafların aynısını cescesor mürekkeplerle aldım. Hatta daha parlak olduğunu söylesem yalan olmaz. Mürekkebin dayanıklılığı da çok iyi, ıslak elle dokundum herhangi bir etkilenme olmadı.

HP kullanan arkadaşlar gönül rahatlığıyla cescesor dan mürekkep alabilirsiniz. Test etmek istediğiniz resim olursa buraya ekleyin, çıktısını alıp buraya eklerim.

BENIMDE YAZICI BOZULDU NE İLGİNÇTİRKİ O DOLAN KARTUŞLARI TAKTIKTAN 1 SAAT SONRA BOZULDU, BENIMKIDE 5180 YAZICI..... BEN DOLAN KARTUŞLARDAN ŞÜPHELENİYORUM :(

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet523

quote:

Yazıcım garanti kapasamında değiştirildi ve servise gönderdikten 8 gün sonra 5180 yerine 6280 elime ulaştı. Cescesor un yukarıda bahsettiği gibi teknik servis de mürekkep bittiği için hava mürekkep sistemine zarar vermiş dedi. Hemen cescesor dan aldığım kartuşları denedim. Sonuç mükemmel. Orjinal HP kartuşlarla bastığım fotoğrafların aynısını cescesor mürekkeplerle aldım. Hatta daha parlak olduğunu söylesem yalan olmaz. Mürekkebin dayanıklılığı da çok iyi, ıslak elle dokundum herhangi bir etkilenme olmadı.

BENIMDE YAZICI BOZULDU NE İLGİNÇTİRKİ O DOLAN KARTUŞLARI TAKTIKTAN 1 SAAT SONRA BOZULDU, BENIMKIDE 5180 YAZICI..... BEN DOLAN KARTUŞLARDAN ŞÜPHELENİYORUM :(

@mehmet523 hocam, benim yazıcı dolan kartuşları takmadan önce arıza yaptı. Kartuşlardan birisi bitmek üzere değiştirin uyarısı veriyordu ama mürekkep seviyelerinde tam bitmiş gibi görünmüyordu. Orjinal kartuşlarla bir çıktı alırken mürekkep sistemi hatası verdi.

Şuan dolan kartuşları kullanıyorum, 300 e yakın fotoğraf çıktısı aldım herhangi bir sorun yaşamadım. Sizin yazıcınız ne tür bir hata veriyor.

• quote:

@mehmet523 hocam, benim yazıcı dolan kartuşları takmadan önce arıza yaptı. Kartuşlardan birisi bitmek üzere değiştirin uyarısı veriyordu ama mürekkep seviyelerinde tam bitmiş gibi görünmüyordu. Orjinal kartuşlarla bir çıktı alırken mürekkep sistemi hatası verdi.

Şuan dolan kartuşları kullanıyorum, 300 e yakın fotoğraf çıktısı aldım herhangi bir sorun yaşamadım. Sizin yazıcınız ne tür bir hata veriyor.

kardeş bende de mürekkep sistem hatası mesajı gelıyor, hp ile görüştüm 2 gün içinde kargo gelecek alacakmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet523
    quote:

kardeş bende de mürekkep sistem hatası mesajı gelıyor, hp ile görüştüm 2 gün içinde kargo gelecek alacakmış

Hocam senin yazıcıda benim ki gibi hava yapmıştır büyük ihtimalle, HP benim yazıcıyı değiştirdi, 6280 gönderdiler. Yazıcıyı kargo evden aldıktan bir hafta sonra yenisini teslim ettiler.

Nette araştırdığım kadarıyla yazıcıyı resetlediğiniz de aynı hata büyük oranda gideriliyormuş, reset ile sorun gideremezseniz servise gönderin diyorlar. Ben reset attığımda sorun gitmemişti. Ama yurt dışında 5180 ve 3180 de bu hata çok fazla görülmüş.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.