Şimdi Ara

Kara Şimşek 'Kitt' satışa çıkarıldı...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
13.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 80'li yılların Amerikan dizisi "Kara Şimşek"in ateş eden, atlayan ve konuşan siyah spor arabası "Kitt" satılıyor.

David Hasselhoff'un, dizideki adıyla "Michael Knight"ın kullandığı 1982 model Pontiac Trans Am, California eyaletinin Dublin kentindeki Kassabian
    Motors'da dün yaklaşık 150 bin dolardan satışa sunuldu.

Kitt'in, dizideki gibi saatte 500 kilometre hızı yakalayamasa da ya da 15 metre havaya fırlayamasa da araçtaki tüm parçaların eksiksiz ve sağlam olduğu
    belirtildi.

Kitt'i San Diego'da 10 yıl önce düzenlenen müzayedede satın alan Tim
    Russo'nun, bugüne kadar her yerini yenilediği ve eksikliklerini giderdiği aracın
    içindeki birçok düğme işe yaramasa da en önemli parçası, önündeki yanıp sönen kırmızı ışığın hala durduğu kaydedildi.

A.A.

GAYET ALINTIDIR...

• negünlerdi..
  • nasıl da masum bakıyor

bunun bir sonra çıkan versiyonu vardı. yanlarından kanat benzeri çıkıntılar çıkıyordu ... hatırlayan var mı??
  • bu arada kitt sinema filmi formatında geri dönüyormuş

• hey gidi hey
  • Bir yanlışlık olmalı..

Çünkü General Motors dizi için yaklaşık 15 araç temin etmişti, bu araçlar 4 katagoriye ayrılıp yeniden modifikasyona maruz kaldı, şöyle ki;

1. tip araçlar rampalardan atlayabilmesi için daha ince lastik ve tüm alt tabanını kapatan/kaplayan bir materyal ile donatıldı...
    2. tip araçlar KITT'in kendi kendisini kullandığı sahnelerde arka koltukta oturan kişinin aracı kullanabilmesi için ön koltuğun içi boşaltılmıştı (arkadaki kişi de koltuk döşemesi ile ayni renk bir kıyafet giyiyordu ki sahneleri tekrar izlerseniz anlarsınız)
    3. tip araçlar normal Pontiac Trans- am dılar fakat camları karartma yapılan sahneler için camları filmliydi
    4. tip araçlar ise çekimlerde sadece normal araç fonksyonlarını karşılamak üzere standarttı (öndeki kırmızı flaşör hariç tabi)

yanılmıyorsam bunlara 83 yılında 4 adet de T-Top modeli eklendi ki bu araçları da ünlü Goliath bölümü ile başlayan 2. Sezon ile birlikte görebilirsiniz, tavanı 2 parça şeklinde açılabiliyordu...

Son olarak ilk araçlar arasında bulunan 2 adet araç da KITT'in son bölümlerinde imhasından sonra tekrardan düzenlenmesi sırasında takılan SUPER PURSUIT MODE daki dış öğeleri sağlayabilmesi için modifiye edildi....

Dizi sonunda 19 adet Pontiac Trans-am'dan sadece 4 tanesi sağlam durumdaydı fakat GM ile yapılan anlaşma gereğince bu arabalar imha edildi

Daha sonradan dizide Micheal Knight'ı canlandıran David Hasseloff tarafından yapılan replika KITT günümüzde orjinaline en benzer KITT replikasıdır, o da şu anda Keswich deki Cars of the Stars isimli müzede sergilenmektedir...

yani kısacası şu anda sadece replikaları vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 3 Nisan 2007; 23:21:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

Bir yanlışlık olmalı..

Çünkü General Motors dizi için yaklaşık 15 araç temin etmişti, bu araçlar 4 katagoriye ayrılıp yeniden modifikasyona maruz kaldı, şöyle ki;

1. tip araçlar rampalardan atlayabilmesi için daha ince lastik ve tüm alt tabanını kapatan/kaplayan bir materyal ile donatıldı...
    2. tip araçlar KITT'in kendi kendisini kullandığı sahnelerde arka koltukta oturan kişinin aracı kullanabilmesi için ön koltuğun içi boşaltılmıştı (arkadaki kişi de koltuk döşemesi ile ayni renk bir kıyafet giyiyordu ki sahneleri tekrar izlerseniz anlarsınız)
    3. tip araçlar normal Pontiac Trans- am dılar fakat camları karartma yapılan sahneler için camları filmliydi
    4. tip araçlar ise çekimlerde sadece normal araç fonksyonlarını karşılamak üzere standarttı (öndeki kırmızı flaşör hariç tabi)

yanılmıyorsam bunlara 86 yılında 4 adet de T-Top modeli eklendi ki bu araçları da ünlü Goliath bölümü ile başlayan 2. Sezon ile birlikte görebilirsiniz, tavanı 2 parça şeklinde açılabiliyordu...

Son olarak ilk araçlar arasında bulunan 2 adet araç da KITT'in son bölümlerinde imhasından sonra tekrardan düzenlenmesi sırasında takılan SUPER PURSUIT MODE daki dış öğeleri sağlayabilmesi için modifiye edildi....

Dizi sonunda 19 adet Pontiac Trans-am'dan sadece 4 tanesi sağlam durumdaydı fakat GM ile yapılan anlaşma gereğince bu arabalar imha edildi

Daha sonradan dizide Micheal Knight'ı canlandıran David Hasseloff tarafından yapılan replika KITT günümüzde orjinaline en benzer KITT replikasıdır, o da şu anda Keswich deki Cars of the Stars isimli müzede sergilenmektedir...

yani kısacası şu anda sadece replikaları vardır...

soylukan bilgine şaştım kaldım doğrusu

peki benim sorduğum, yanlarından kanat çıkan model neyin nesiydi?

yoksa hafızam bana bir oyun mu oynuyor

• quote:

Orjinalden alıntı: QamiQaze

yok hocam gayet doğru hatırlıyorsun, şöyle anlatiyim eminimki anımsayacaksın;

KITT 3 kez imha edildi; ilki Goliath bölümünde Garth Knight'ın kullandığı araç ile çarpışarak, ikincisi Knight Of The Juggernaut bölümünde egzost sisteminden füze yiyerek(ah canıım nasılda Micheal Knight a bişey olmasın diye onu fırlatıp kendini feda etmişti ), üçüncüsü ve sonuncusu da asit havuzuna daldığı 3. sezonda Junkyard Dog bölümünde.. heh sorunun cevabı da burada başlıyor biliyorsun bu bölümden sonra hummalı bir çalışma ile KITT'i tamir etmeye koyulmuşlardı ama kimse onun eskisi gibi olmayacağına inanıyordu falan filan, bunlar da azim etti eskisinden daha iyi bile olur ne diyonuz siz dediler ve araca ekstradan SUPER PURSUIT MODE denilen bir hadise eklediler, bu sayede yanılmıyorsam 400 mil gibi bir sürata çıkabiliyordu, bu sayede zaten uçağı kovaladı ve yakaladı anımsarsan

• evet tam buldum ki sen de yazmışsın, sağolasın soylukan

super pursuit mode

http://www.youtube.com/watch?v=407lo1iIZHI
  • hocam KITT benden sorulur bi ara replikasını yapmayı bile düşündüm ciddi ciddi, mavi bir trans am vardı.. olmadı.. inş gelecekte birgün
  • hocam kittle bi akrabalık yok dimi.... 7 ceddini andın arabanın :)
  • quote:

hocam KITT benden sorulur bi ara replikasını yapmayı bile düşündüm ciddi ciddi, mavi bir trans am vardı.. olmadı.. inş gelecekte birgün

şöyle baktım da biraz, ciddi ciddi tüm replika parçaları satılıyor: burun, dashboard, stop grubu, direksiyon, tavan... vay anasına yaf
  • he bir de super pursuit mode ile birlikte Micheal Knight ta da bi değişim olmuştur tipe bakarak anlayabilirsiniz oda bi modlara girmiş ama ne modu bilinmez, saçlar artık eski bonus model değildir, yanlardan daha kısadır öne fazla düşmez, bakışlar daha serttir pek gülmez falan
  • maslak sanayiden çıkmış havaları vardır demi?
  • 82 model ama asalete bak yaw ..
  • quote:

quote:

KITT 3 kez imha edildi; ilki Goliath bölümünde Garth Knight'ın kullandığı araç ile çarpışarak, ikincisi Knight Of The Juggernaut bölümünde egzost sisteminden füze yiyerek(ah canıım nasılda Micheal Knight a bişey olmasın diye onu fırlatıp kendini feda etmişti ), üçüncüsü ve sonuncusu da asit havuzuna daldığı 3. sezonda Junkyard Dog bölümünde.. heh sorunun cevabı da burada başlıyor biliyorsun bu bölümden sonra hummalı bir çalışma ile KITT'i tamir etmeye koyulmuşlardı ama kimse onun eskisi gibi olmayacağına inanıyordu falan filan, bunlar da azim etti eskisinden daha iyi bile olur ne diyonuz siz dediler ve araca ekstradan SUPER PURSUIT MODE denilen bir hadise eklediler, bu sayede yanılmıyorsam 400 mil gibi bir sürata çıkabiliyordu, bu sayede zaten uçağı kovaladı ve yakaladı anımsarsan

FİLMİN YÖNETMENI SENDIN GALIBA YADA SETTEN BİRİSİN SEN HANGISISIN SOLE CABUK YOKSA YOKSA MAYK SENMI GELDIN

• quote:

Orjinalden alıntı: PRODRİVER

quote:

quote:

FİLMİN YÖNETMENI SENDIN GALIBA YADA SETTEN BİRİSİN SEN HANGISISIN SOLE CABUK YOKSA YOKSA MAYK SENMI GELDIN

haha yok hoca sadece hastalık derecesinde bir fanatiğiydim

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: PRODRİVER

quote:

quote:

haha yok hoca sadece hastalık derecesinde bir fanatiğiydim

VALLA BI bakımdedım uzunca bıyazı gozume çarptı sen seneryyoyu yazmıssın bende mayk olmalı bu dedım ımza istıcektım

• o film projesi gercekmi varmi oyle bişey...

daha oncede bi filmi vardi sanirsam.

once eski bi araba oluyodu kitt (60 civari bi chevrolet falan gibi) sonra degisik bi arabaya takiyolardi bunun beynini hardiskini neyse artık...:)

Zaten bence pek tutmaz artık oyle bi teknoloji varki butun arabalar kitt gibi, atlayıp zıplamiyolar sadece...
  • Ne heyecanla izlerdim, dizinin çıkacağı günü iple çekerdim...
    Eski günlerime döndürdünüz beni...
    O araba rüyalarımın arabasıydı o zamanlar...

İnanın Türkiyede satılsa fiyatı uygun olsa düşünmeden alır,garajıma koyarım şu an
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.