Şimdi Ara

KANOLA YAĞI İLE DİZEL MOTOR ÇALIŞIRMI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
9
Favori
24.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normal mazot satılmıyor artık diye biliyorum.
  • haklısınız
    satılan tüm nizami dizeller "euro dizel" tabir edilen düşük kükürtlü dizel ve hepsi de yeni nesil dizel araçlara uygun.
    Saygılar
    quote:

Orijinalden alıntı: Cela Soylu
    Normal mazot satılmıyor artık diye biliyorum.
  • İstanbulda kırsal motorin denilen şey artık satılmıyor ama hala 2 çeşit mazot satıyorlar. Anadolu tarafında yol kenarlarında ucuz mazot satan benzin istasyonları var, nasıl oluyor bilmiyorum ama 40-50 kuruş daha ucuza satıyorlar. Genelde kamyoncular alıyor zaten.
  • astra h dızel sahıbı bırı olarak marketten aldıgım kanola yağını %50 karıstırarak depoya koysam ne olur netıce? .ok yoluna gıtmeyek...
  • 1.3 cdti enjektörlerin tamiri mümkün ve enjektörler ucuz. Başka hasarları bilemem.
    eğer geçen günlerde forumda yazan fluence a %50 kanola yağ koyan forumdaşımız olmasaydı ".ok yoluna gitme ihtimaliniz yüksek" derdim ama şimdi ben de kararsızım. şu an bende de 1.3 cdti 75 bg corsa var. ben şahsen bu arabada cesaret edemem. ama önceki 89 jetta dizelimde ağlatıyordum yağı :D
    Ayrıca ikisini ayrı ayrı boca ederseniz karışmayabilirler depo içinde. benzer bir tecrübem oldu. tavsiyem ikisini dışarıda bidonda karıştırıp deneyin ve ilk başta karışım miktarında kanola yağını çok az tutun. Mesela %20 diyelim. önce tepkilerde filan bir sıkıntı var mı onu bir gözlemek lazım.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa
    astra h dızel sahıbı bırı olarak marketten aldıgım kanola yağını %50 karıstırarak depoya koysam ne olur netıce? .ok yoluna gıtmeyek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 31 Ağustos 2012; 18:06:55 >

• dün bim den 20 lt kanola yagı aldım... 20 lt full'den akaryakıt üzerine kanola yagını boşalttım sanırım 7-8 lt kadarda depoda yakıt vardı dün gece bugün 600 km kadar yol yaptım herhangi bir problem yok..
  • arkadaşlar şöyle bir durum var ben aylık ortalama 6.000 km gibi yol yapıyorum arabada 150.000 km ye geldi.. belkide aracın sürekli hareket etmesinden dolayı yağ negatif etki etmiyordur.. 70.000 kmden itibaren 10 numara yağ , ucuz mazot ve kanola yağı kullandım herhangi bir problemle karşılaşmadım. buna cesaret etmemdeki sebepte aynı araçın 105 bg line ırak mazotu kullanan silopi de bir müşterimdi.. sadece bana 10.000 km de bir mazot filtresini değiştirdiğini söyledi..
  • quote:

arkadaşlar şöyle bir durum var ben aylık ortalama 6.000 km gibi yol yapıyorum arabada 150.000 km ye geldi.. belkide aracın sürekli hareket etmesinden dolayı yağ negatif etki etmiyordur.. 70.000 kmden itibaren 10 numara yağ , ucuz mazot ve kanola yağı kullandım herhangi bir problemle karşılaşmadım. buna cesaret etmemdeki sebepte aynı araçın 105 bg line ırak mazotu kullanan silopi de bir müşterimdi.. sadece bana 10.000 km de bir mazot filtresini değiştirdiğini söyledi..

Güzel ve mantıklı yöntem
  • quote:

arkadaşlar şöyle bir durum var ben aylık ortalama 6.000 km gibi yol yapıyorum arabada 150.000 km ye geldi.. belkide aracın sürekli hareket etmesinden dolayı yağ negatif etki etmiyordur.. 70.000 kmden itibaren 10 numara yağ , ucuz mazot ve kanola yağı kullandım herhangi bir problemle karşılaşmadım. buna cesaret etmemdeki sebepte aynı araçın 105 bg line ırak mazotu kullanan silopi de bir müşterimdi.. sadece bana 10.000 km de bir mazot filtresini değiştirdiğini söyledi..

Yakıt tüketim değerleriniz nedir peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountr

quote:

Yakıt tüketim değerleriniz nedir peki?

uzun bir süredir karma olarak 5.7 lt / 100 km.. kışın 6.1 lt - 6.4 lt arasında değişiyor ... Mayıs ayında 110 bg lik otomatik olanla değiştirmeyi düşünüyorum. Fluence fiyat / performans açısından tatmin edici bir araç.. Önceleri uzun süre antipatik gelmesine rağman..

• ucuz mazot bu arada ortalama olarak lt bazında 3.50 tl /lt baz alırsak .. %18 kdv siz 3 tl civarına mal oluyor yuvarlak hesap 6 lt / 100 km olarak alsak kdv siz 18 krs / km gibi bir rakam çıkıyor.. Şereflikoçhisara gelmeden enerji petrol de eurodiesel bayramda 3.39 tl idi. 185 tl lik mazot aldım ...Agzına kadar dolu depo ile fluence ile 1.100 km yol yaptım.
  • hocam yolda ben mevcut fiyatlarla 30 40 kr ucuza mazotçu gördüm mü korkuyorum. iyi cesaret. hiç sıkıntı yaşadınız mı?
    Saygılarımla
  • quote:

ucuz mazot bu arada ortalama olarak lt bazında 3.50 tl /lt baz alırsak .. %18 kdv siz 3 tl civarına mal oluyor yuvarlak hesap 6 lt / 100 km olarak alsak kdv siz 18 krs / km gibi bir rakam çıkıyor.. Şereflikoçhisara gelmeden enerji petrol de eurodiesel bayramda 3.39 tl idi. 185 tl lik mazot aldım ...Agzına kadar dolu depo ile fluence ile 1.100 km yol yaptım.

Ben yağ ile karışık kullanımda tüketimi sormuştum :) Bir de kdvsiz mazot nasıl oluyor ki?
  • dci ile crdi arasında bir fark yok diye biliyorum
  • genel hatları ile ben de öyle biliyorum. ikisi de common rail sistem.
    Saygılar
    quote:

Orijinalden alıntı: xmiralay
    dci ile crdi arasında bir fark yok diye biliyorum
  • Citroen Nemo 1.4 Dizel araca koyarsak çalışırmı? Babamın aracına koymayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

hocam yolda ben mevcut fiyatlarla 30 40 kr ucuza mazotçu gördüm mü korkuyorum. iyi cesaret. hiç sıkıntı yaşadınız mı?
    Saygılarımla

ben yıllarca hep markalı ve katkılı yakıt kullandım,shell firması yüzünden yolda kaldım,adamlar sahip bile çıkmadılar,geçen temmuzda aklıma dank etti,biz eskiden 50 prm kükürtlü yakıtı euro dizel diye kullanıyorduk,şimdi rafineriden 10 prm kükürtlü tek tip yakıt çıkıyorsa neden daha fazla ödeyeyim diye,po nun pro dizelini,shelin fulsave dizzelini kullandım hiç fark göremedim.bulunduğum yerde petrotürk istasyonu var,tüm yakıtlar indirimli,şuan da mazot 3.65 ,onu kullandım sıkıntı yaşamadım.
    tatilde çorumda turkuaz dan yakıt aldım sıkıntı yok,trabzonda kadoilden indirimli aldım fark göremedim,dönüşte terme de yeni açılan mola diye bir istasyonda yoğunluğu gördüm ve girdim,yaklaşık 10 dakika sıra bekledim ve 3.29 dan yakıt aldık,duman atma çekiş düşüklüğü gibi bir sıkıntım olmadı.

kısacası işlek merkezi bir yerden bence yakıt almada sıkıntı yok,diğer yabancı firmalara kendimizi soydurmanın bir anlamı yok,tabi bu benim şahsi düşüncem.

• ÇALIŞIR
  • cevap için teşekkürler.
    bu çorumdaki turkuaz neredeydi tam olarak?
    quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-
    ben yıllarca hep markalı ve katkılı yakıt kullandım,shell firması yüzünden yolda kaldım,adamlar sahip bile çıkmadılar,geçen temmuzda aklıma dank etti,biz eskiden 50 prm kükürtlü yakıtı euro dizel diye kullanıyorduk,şimdi rafineriden 10 prm kükürtlü tek tip yakıt çıkıyorsa neden daha fazla ödeyeyim diye,po nun pro dizelini,shelin fulsave dizzelini kullandım hiç fark göremedim.bulunduğum yerde petrotürk istasyonu var,tüm yakıtlar indirimli,şuan da mazot 3.65 ,onu kullandım sıkıntı yaşamadım.
    tatilde çorumda turkuaz dan yakıt aldım sıkıntı yok,trabzonda kadoilden indirimli aldım fark göremedim,dönüşte terme de yeni açılan mola diye bir istasyonda yoğunluğu gördüm ve girdim,yaklaşık 10 dakika sıra bekledim ve 3.29 dan yakıt aldık,duman atma çekiş düşüklüğü gibi bir sıkıntım olmadı.

kısacası işlek merkezi bir yerden bence yakıt almada sıkıntı yok,diğer yabancı firmalara kendimizi soydurmanın bir anlamı yok,tabi bu benim şahsi düşüncem.

• quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

cevap için teşekkürler.
    bu çorumdaki turkuaz neredeydi tam olarak?
    quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

rica ederim.samsun çıkışına doğru sağda,yanında da güzel bir leblebi lokum satan cafeteryası vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.