Şimdi Ara

Kahramanmaraş Deprem Bölgesi İnternet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle depremde hayatını kaybeden kişilere Allah rahmet eylesin, evlerini kaybeden kişilere büyük geçmiş olsun diliyorum. Ben Kahramanmaraş'ta orta okul öğretmeniyim. Yaşanan depremi buradaki durumu, çocukların gözünden görebiliyorum. Evet olanlar oldu, fakat asıl üzerimize düşen görev şimdi burada. Yaşam yeni yeni kuruluyor. Bir çok konteyner kent var ve yardım sıkıntısız olarak gelmekte. Bir çok gönlü bol ve yardımsever arkadaşlar var. Teşekkürlerimi borç bilirim.

Burada bir çok evi yıkılan, evsiz kalan veya benim gibi görev yapmaya gelen arkadaşlar konteyner kente yerleştirildi. Çevremizde ortalama 5000 adet konteyner ev bulunmakta ve ortalama 8000-9000 kişi yaşamakta.("Merkezde 15 bin 391, kırsalda 11 bin 40 konteyner ev dağıtımı gerçekleştirildi. Toplamda 26 bin 71 konteyner evimiz vatandaşların hizmetine sunulmuş durumda."#Trt Haber) Artık yaşamımızın ve eğitimin en altın kuralı internet altyapısının olması. Araştırmalar için, ödevleri sisteme girmek için, kafamızı dağıtmak için bile olsa açıp bir dizi izlemek. Teknolojiden geri kalmamış bir gelecek nesil yetiştirmek için internetimiz olması gerekiyor. Burada bir çok insan bu durumdan mustarip ve arayışta. Ücreti ney ise vermeye razı bir çok konteyner ev bulunmakta. Gerekli firmalardan destek bekliyoruz. Air-fiber, uydu internet, en azından bir bas istasyonu bile olsa telefonumuzun internetinden giriş sağlamak.

Umarım forumda açtığım bu yazı ilgili kişilere ulaşır.

Teşekkürler.

• turkcell superbox kollarını açtı sizi bekliyor Kahramanmaraş Deprem Bölgesi İnternet 

• power-pc P kullanıcısına yanıt

Baz istasyonu yok diyor superbox şartları var kafalarına göre vermiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 28 Kasım 2023; 22:27:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superbox-redbox gibi altyapısız alan 2-3 arkadaş oldu. Sonuç aynı, çünkü o cihazlarda baz istasyonu ile internete bağlanıyor. Telefondan ne görüntülü görüşme, ne de banka hesaplarına girip işlem yapılabilir.

• Önemli bir konu ve mesela ben yeni öğrendim bölgede internet sorunu olduğunu, umarım bir an önce gereken yapılır

• para sorunu yoksa uzaynet.

Kahramanmaraş Deprem Bölgesi İnternetuzaynet
    Uzaynet Limitsiz Paketler - Uzaynet
    https://uzaynet.com.tr/paketler/uzaynet-limitsiz-paketler/
  • Geçmiş olsun.

Bölgenizde yaşadığınız sorunları şuraya aktarır mısınız?

tuketici.btk.gov.tr

Ayrıca

Btk Diyarbakır Bölge Müdürlüğü

Bağlı İller:

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Siirt, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak

Adres:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğü

Elazığ Cad. Eski Vali Konağı No:4 Yenişehir/DİYARBAKIR

Tel:   (0412) 383 21 00

Faks: (0412) 229 46 42

Btk Mersin Bölge Müdürlüğü

Bağlı İller:

Mersin, Niğde, Adana, Hatay, Karaman, Osmaniye, G.antep, Kilis, Antalya, Konya, K.maraş

Adres:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Mersin Bölge Müdürlüğü

Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı

Kurtuluş Meydanı Klas Plaza A Blok No:70

Akdeniz / MERSİN

Tel: (0324) 241 18 60

Faks: (0324) 241 18 62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 30 Kasım 2023; 20:47:55 >

Teşekkür ederim araştırmanız için, evet değerli bir paylaşım, fakat benim amacım her konteyner evine ulaşılabilir bir internet olması. Burada yaşayan bir çok aileye, çocuğa uygun internet hizmeti verilmesi için çabalıyorum. Tekrardan teşekkürler

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgi için gerekli yerlere başvuruları yapıyoruz. Umarım çözüme kavuşur. İnternet firmalarından yetkili kişilere ulaşabilsek aslında daha hızlı sonuçlar alabiliriz belki de ama ulaşmak zor sanırım. Çünkü burada bir sürü abone olabilecek insan var, onlar içinde karlı bir yatırıma dönüşebilir.

• oxer1 kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam geçmiş olsun tekrar.

konteyner'a asla yatırım yapmazlar, telekom olaylara para gözü ile bakıyor. asla yatırım yapmaz. baz istasyonlarını güçlendirmeleri için bastırın, bir ihtimal magnet verebilirler.

Konteyner kentlerde direklerin üzerinden dağıtım ile internet veriyorlar hatta forumda da onlarca arkadaşımız paylaştı fotoğraflarını.

Hocam benim edindiğim bilgilere göre onlar, Koç holding 'in yaptığı konteyner kentlerde var. Bizim burada halen yok. Umarım bizim tarafa da birisi görür, ve işlemleri hızlandırır.

altyapı yoksa baz istasyonu mu ?

İnşallah size de ulaşır, üstte paylaştığım bilgilerden taleplerinizi iletin lütfen resmi kurumlara.

bizim 2002 depreminden sonra 1 yıl sonra altyapı gelmişti o zamanlar bakır kablo çekmişlerdi.

• Selamlar Arkadaşlar, Dün yeni güzel bir haber aldık. Umarım yakın zamanda internete kavuşacağız. Herkese teşekkür ederim.

İnternet bağlantısı yapıldıktan sonra tekrar detaylarını paylaşırım.

Kahramanmaraş Deprem Bölgesi İnternet

Hocem merakle sizi takip ediyorum. Degisen birsey var mi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.