Şimdi Ara

kafayı yedirmek üzere olan 2.1 ses sistemi tercih sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yakın zamanda bir laptop alıcam kendime , ondan sonra da bu minimalist hayata 2.1 ses sistemi ile devam edicem . 5.1 ler çok fazla ve benim için gereksiz . Zaten müziği laptop'tan değil mp3 player'dan dinliycem ki mp3 player da i-river h340 yani bilenler bilir şu an türkiye piyasasında alınabilecek en kaliteli sesi veren mp3 player o yüzden ses kartı falan da uğraşmıycam direk line-in kablosuyla alete takıcam ; şimdi kararsızlığımı sormak için size de danışayım dedim epeydir araştırıyorum ve amacım 1000'lerce rms lik sistemler değil kaliteli sistemler , bas-tiz-mid dengesi mümkün olduğunca iyi olan sistemler . Şimdi adaylara geçelim

1.Logitech Z-2300 ,http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=2831&productid=bd45107
    meşhur zaten herkes biliyor ama bu sistemde sırf bas veriyor , dinledim ve tiz'lerle mid'ler hiç hoşuma gitmedi bence müzik için uygun değil ama hakkaten çok güçlü ona laf yok

2.Altec-Lansing MX5021 ,http://www.aztekteknoloji.com/urun.asp?marka=ALTEC&mg=AL-HPL&urun=MX5021
    Bunu da cevahir'de EP center'da uzun uzun inceledim , thx sertifikalı ve oldukça iyi bas seslere sahip . Genel ses kalitesi olarak z-2300'den üstün ve uzaktan kumandalı line-in girişine sahip vs. ama birşeyler eksik tam olarak ne bilemiyorum

3.Altec-lansing FX6021 ,http://www.aztekteknoloji.com/urun.asp?marka=ALTEC&mg=AL-HPL&urun=FX6021
    Bunu da EP center'da inceledim aynı gün ve ses kalitesi çok çok iyi , "in concert" diye bie teknolojiden bahsediyor ve uydularla 6 adet driver var ama bunun da maalesef bas'ları tatmin düzeyinin çok altında , oldukça boğuk ve güçsüzdü maalesef ama uydular gerçekten çok başarılı

4.Bose Compaion 3 ,http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17229&productid=evbosecomp3
    Meşhur BOSE , gene EP center'da dinleme imkanı bulduğum bir set . Tasarım , kullanım vs herşey çok iyi (fiyat dışında maalesef) o küçücük uydulardan çıkan sese insan hayret ediyor ama bunun da uyduları subwoofer'ı epey bir bastırıyordu . Açıkcası insan 600 milyona daha iyi birşeyler bekliyor

5.Harman Kardon Soundsticks II ,http://www.deppo.com/shop/product.phtml?id=440845&pid=16614
    Listedeki çıkış gücü en zayıf hoparlör ama dediğim gibi çıkış gücüne değil kaliteye göre alacağım için bunu da listeye koydum . Bunu hiçbir yerde dinleyemedim ama şekli çok hoşuma gidiyor , diyorum bırak bu kocaman subwoofer'ları falan minimalist bir dizayn yarat , laptop'un yanında küçük ve kaliteli birşeyin olsun , aykırı bir dizaynı olsun , odaya bir kız gelirse gizli gizli tasarıma ne kadar önem veren bir insan olduğum mesajını vereyim o da "salak kendini uzay gemisinde yaşıyor zannediyor" desin (yani şekli dünyayı istilaya gelen uzaylılar gibi ) , hiç dinleyemedim ama incelemelerde başarılı olduğu söyleniyordu ki amacı da zaten mp3 player'larla kullanmak bu aletin

6.Creative i-trigue L3800 ,http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=27&product=14097
    Aslında diğerlerinin yanında bunun ne işi var diyenler olabilir ama i-trigue benim beğendiğim bir seri ve bu da f/p olarak diğerlerinin epey üstünde , ayrıca dinleyeceğim şey de mp3 yani oldukça kötü kalitede bir sıkıştırma formatı . Bu L3800'de creative'in kendi mp3 player'larını hedef alarak dizayn ettiği ve şık görünümlü bir sistem . Ayrıca uzaktan kumandası da var her ne kadar creative'in mp3 player'larıyla uyumlu da olsa ancak yabancı sitelere abktığımda yukardaki sistemlerin hepsi 8,9 puan alırken bunun 7 küsür alması biraz düşündürücü tabi

inanın o kadar zorlanıyorum ki seçim yapmakta , EP'de dinlediklerim hakkında yorumlarım tam objektif olmayabilir çünkü ortam çoook büyük ve çok gürültülü , alınca da uzun süre kullanacağım bir 2.1 sistemim olsun istiyorum , görünüş şık olmalı ve ses kalitesi herşeyden önce iyi olmalı , çıkış gücü benim için hiç de önemli değil oyun falan oynamıyorum çok az film seyrederim esas önemli olan müzik , yardımcı olabilecek arkadaşlarıa şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civilcivil -- 13 Ocak 2006 18:35:51 >

• @civilcivil creative triguenin rewievlarından düşük puan alması bana kalırsa bass ların eksiklğinden olabilir. senin yerinde olsam kesinlikle Altec-Lansing MX5021 alırdım. bass mid tiz hepsi mükemmel. ben dinledim ve sesi köklediğimde çokk şaşırdım. gram bozulma yok ne ses kalitesinde nede subwoofer da. uydular asla ezilmiyor. memnun kalacağına emin olduğum bir set. megaworksteki tizlerin birebir aynısı var. üstelik gücüde çok sağlam. diğer setlerden Harman Kardon ı dinlemedim .
  • bas-tiz dengesi olarak fx 6021'e göre aslında daha iyi evet ama 6021'in de uydularını dinledikten sonra insanın gözü öbüründe kaliyor , ne vardı da 5021'in subwoofer'ından koysalarmış 6021'e
  • dediğin doğrudur . benim kişisel görüşüm tiz eksikliğini bir yere kadar çekebilirim ama bassın uydulara göre düşük kalması veya sesi çok açmak istediğim zamanlarda ( ortalığı yıkacak kadar olmasada ) subwooferın yeterli olmasını beklerim. zaten fx 6021 alacağıma gider trigue alırım ama 5021 deki bass tiz dengesine ben hayran kaldım. birde dikkatlice 6021i dinlemem gerek tabi.
  • bence 2.1 ler arasında en kaliteli malzeme ve en temiz ses i-trigue 2.1 3300 dedir.Üstüne 2.1 tanımam çok süper sesi var ve hiçbir şekilde distorsiyon olmaz ben 7.1 creative audigy 2 zs platinium pro ses kartı ile kullanıyorum o bile distorsiyona sokamıyor gerisini siz düşünün
  • evet biri daha demişti trigulerde 3300 bir üst modeli olan 3400 den de iyimiş ama hiçbi yerde bulunmuyor haberiniz olsun.
  • hepsi çok çok kaliteli setler ben senin yerinde olsam bose companion3 alırım en azından bütçen müsaitse...zaten i-trigue L3800 nerden baksan 250-300 ytl'yi bulur sıfır satış fiyatı yeni model çünkü, hepsiburadadan 585 ytl'ye boseyi alabilirsin...
  • bose , en son baktığımda D&R'da daha da ucuzdu ve de 12 taksit imkanı vardı ama onun da basları beklediğimden zayıftı açıkcası , yoksa uyduların ses kalitesi , dizayn vs herşey çok üstün ama işte kararsızlığa düşünce bir kere en küçük farklılığa bile takılabiliyor insan . Zaten büyük ihtimalle ya altec'lerden birini ya da onu alıcam
  • Ben 2.1 olarak klipsch promedia 2.1 i öneriyorum

kafayı yedirmek üzere olan 2.1 ses sistemi tercih sorunu

MAXIMUM ACOUSTIC OUTPUT:
    106dB SPL
    CROSSOVER FREQUENCY:
    HF: 5kHz
    TWEETER:
    0.75" Poly compression driver
    HIGH FREQUENCY HORN:
    90° x 40° MicroTractrix® Horn
    WOOFER:
    3" long-throw fiber-composite cone
    SUBWOOFER:
    One side-firing 6.5" (16.51cm) long-throw fiber composite cone
    AMPLIFIER:
    Digital/Linear A/B amplifier; discrete MOSFET output power section
    ENCLOSURE MATERIAL:
    Satellites: ABS
    Subwoofer: MDF
    ENCLOSURE TYPE:
    Satellites—sealed
    Subwoofer—bass reflex
    INPUTS:
    MP3 two-channel soundcard miniplug
    OUTPUTS:
    Headphone
    DIMENSIONS:
    Satellite: 8.5" (21.59cm) x 4.2" (10.67cm) x 5.67" (14.4cm)
    Subwoofer: 9.5" (24.13cm) x 9.8" (24.9cm) x 10.2" (25.9cm)
    WEIGHT:
    Satellite: 2.1 lbs. (0.95kg)
    Subwoofer: 16 lbs. (7.26kg)
    ACCESSORIES:
    SAT 2 Stand
    WB-1 Bracket
    (each sold separately)
    FINISHES:
    Black
    VOLTAGE:
    110/120 VAC
    EXPORT VOLTAGE:
    230 VAC
    BUILT FROM:
    2000

--------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virus_h5 -- 13 Ocak 2006 19:00:03 >

• güzel söylüyorsun da bunu türkiye'de bulabileceğim bir yer var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: civilcivil

güzel söylüyorsun da bunu türkiye'de bulabileceğim bir yer var mı?

www.akustik.com.tr

buradan bilgi alınabilir
  • Altec lansing ATP3 tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.