Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.165
Cevap
275
Favori
3.120.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ıstanbul çiftehavuzlar da oturuyorum (kızıltoprak-göztepe arası bilemyenler için) samsung tv'mde çıkıyor sony olanlarda mutlaka el ile ekleme vardır dijital kanalları natgeo adv. ve skynews'ı ben burada yayına başladığını okuduktan sonra el ile girdim tv'ye normalde ise eğer kanal eklenmiş olursa TD tarafında tv kendi kendine yüklüyordu sony'lere özel bostancı da kaynaklanan bir durum olduğunu sanmıyorum aşağı yukarı aynı hizmet bölgesindeyiz...

SKYNEWS ve NAT GEO ADVENTURE FREKANS BİLGİLERİ "434.000 MHZ ve 256 QAM "
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

ben ıstanbul çiftehavuzlar da oturuyorum (kızıltoprak-göztepe arası bilemyenler için) samsung tv'mde çıkıyor sony olanlarda mutlaka el ile ekleme vardır dijital kanalları natgeo adv. ve skynews'ı ben burada yayına başladığını okuduktan sonra el ile girdim tv'ye normalde ise eğer kanal eklenmiş olursa TD tarafında tv kendi kendine yüklüyordu sony'lere özel bostancı da kaynaklanan bir durum olduğunu sanmıyorum aşağı yukarı aynı hizmet bölgesindeyiz...

SKYNEWS ve NAT GEO ADVENTURE FREKANS BİLGİLERİ "434.000 MHZ ve 256 QAM "

öncelikle şunu sormak istiyorum siz set top box ile mi seyrediyorsunuz yoksa conaxla mı?bahsettiğiniz değerler set top boxa mı giriliyor?

benim sony 46w5500 de tarama tipini hızlı tarama olarak seçtiğinizde frekans girebiliyorsunuz.oraya 434 mhz değerini girebiliyorum.onun altında AĞ NO'SU diye bir yer çıkıyor ve oraya 5 haneli sayı girebiliyorsunuz. başka da değer girilecek bir yer yok.

256 QAM değeri buraya mı girilecek?AĞ NOSU dediği bu QAM değerimidir?Girilecekse 5 haneye 25600 olarak mı girilecek yoksa 00256 olarak mı acaba?
    Bilen varsa,yardım ederse çok makbule geçer.Ben her iki şekilde de yaptım ama taramayı çok ama çok yavaş yapıyor.Bu hızla yaparsa taramayı 2 saatten fazla sürede bitirir.Bu normalmidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10kerem -- 26 Eylül 2010; 0:05:24 >
  • QAM Değeri otomatik 64- 128- 256 diye oluyor zaten siz girmiyorsunuz tv de kayıtlıdır mutlaka.
  • hayır samsung le46-b651 üzerinden conax modül ile sadece bende show tv yer değiştiriyor kanal sorunu olarak... son 2 kanal yani skynews e nat geo advemture normalde kendisi otomatik eklenmesi gerekirken ben kendim elle girmek zorunda kaldım bence tüm sorunlar teledünyadan kaynaklanıyor şimdiye kadar en az 5-10 kanal kendi kendine bularak kurdu tv'im son 2 kanal bide show tv olayı teledünya sıkıntısını gösteriyor bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klondike

Merhaba arkadaşlar.
    Bende bir buçuk ay önce teledünya abonesi olmuştum ve fatura yerine cep mesajı göndermişler.Size belki komik gelecek ama faturayı nerelere yatırabiliyoruz? Acil yazarsanız sevinirim.

bankalar alıyor diye biliyorum ben internet üzerindenhttp://www.teledunya.tv/onlineislemler.html den girip kredi kartıyla ödüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk58hakan -- 26 Eylül 2010; 16:02:36 >
  • selam TD'ciler...

İstanbul Avrupa yakasındayım / Neotion Conax modül ve Sony 46EX401 kullanıyorum. 119 kanal var. SKYnews ve NGC Adventure yok. HD yayınlar çok iyi.

bilen varsa sorum şu: TD'ye yeni abone oldum ve kanalları TV'de istediğim numaralara yerleştirdim. ertesi sabah hepsi sıfırlandı ve TD'nin kendi alfabetik sırası geri geldi... hadi neyse dedim oturdum yarım saat bir daha sıralama yaptım. 1 gün geçti yine sıfırlandı :( bunun sıfırlanma nedeni nedir ve nasıl düzelir? neotion conax modülle sıralama hep sıfırlanıyor mu? (TV'nin otomatik ayar yap vb her tür seçenegini kapattım)
  • modülle TD izlemek işkence yaws.. bende HD set box var...iyiki almışım.yarı fiyatına kampanyasına katılın..kurtulun..conax tan =)

herkese iyi TD ler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muticoo

modülle TD izlemek işkence yaws.. bende HD set box var...iyiki almışım.yarı fiyatına kampanyasına katılın..kurtulun..conax tan =)

herkese iyi TD ler...

2. odaya isteyenlere zor o biraz. 2. odaya kampanya olmuyor ya 220tl verip hd box alcaksın yada modül diyorlar :=(
  • ben hala izleyemiyorum bu nasıl iştir yaa .. Conax modülle avcılar tarafında nat geo adv. skynews ve ictimai tv yi izleyebilen var mı arkadaşlar bu iş ciddiye bindi artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanmekiker

ben hala izleyemiyorum bu nasıl iştir yaa .. Conax modülle avcılar tarafında nat geo adv. skynews ve ictimai tv yi izleyebilen var mı arkadaşlar bu iş ciddiye bindi artık

ben bursa'dayım, bir süredir içtimai tv'ye servis yok diyor.
    2-3 gündür de eurosport2 yok...
    samsung 32c530+neotion conax
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

quote:

modülle TD izlemek işkence yaws.. bende HD set box var...iyiki almışım.yarı fiyatına kampanyasına katılın..kurtulun..conax tan =)

herkese iyi TD ler...

2. odaya isteyenlere zor o biraz. 2. odaya kampanya olmuyor ya 220tl verip hd box alcaksın yada modül diyorlar :=(

ben conaxla seyrediyorum.şuana kadar nat geo adv ve skynews'ün çıkmaması dışında modülde sorun yaşamadım.bu sorunda td den kaynakladığı kanaati yaygın çünkü çoğu kişi de var.

bu arada 2.abonelik için başvurdum.105 tl ye hd kutu aldım ayda sadece 4,5 tl fark ödeyeceğim.daha takılmadı.bakalım kutu nasıl olacak.forumdan takip ettiğim kadarı ile takılmalar oluyormuş.bakalım göreceğiz.böylece her ikisini de kıyaslama imkanım olacak.(artık nat geo adv ve skynews kutudan çıkar herhalde )

modül kullanacaksanız:

-öncelikle tv markasına karar verin.benim tvim sony.sonyler genelde problem çıkartmıyor.diğer markalarda samsung ve philipslerde sorun çıkabiliyor(forumda okuduklarımdan bu sonuca vardım.sizlerde inceleyebilirsiniz.başka markaları kötülemek maksadı ile yazmıyorum bunları)

-tv yi seçtiniz,sıra modülü seçmeye geldi.piayasada orjinal ve çakma tabirli 2 cins modül var.benimki biberli,üzerinde almanca das original yazan technicrypt conax.biraz pahalı ama şuana kadar belirttiğim 2 kanal dışında problem yaşamadım.alacağınız modül adınıza düzenlenmiş faturalı ve üzerinde seri numarası faturada yazan olmalı ki değiştirme imkanınız olsun.

-modül olunca ilave set top box'a dolayısı ile extra bir şeye gerek kalmıyor.yer kaplamıyor,kablo kirliliği yok.kutunun çektiği extra elektrik yok.

-en önemlisi kanalları istediğiniz sıraya dizebiliyorsunuz.kutuda duyduğum kadarı ile favori listesi yapıyormuşsunuz ama kutu gücellemelerinde bu listeniz her seferinde siliniyormuş.dolayısı ile her seferinde yeniden yapacağız herhalde.kutuda kanalları belli numaralara sabitlemişler.benim ilk 10 kanalım 1 den başlamak üzere trt-1,trt-2,trt-hd,kanal d,ntv,ntv spor,star,show,atv ve fox

bu şekilde ezbere kanal değiştirebiliyorum ama kutuda bu kanallar rastgele yerleştirilmiş ezbere hayatta değiştiremezsiniz.mutlaka favori listesi yapmanız lazım.

-modülde ,tv kumandasını kullanabiliyorsunuz .kutu da bu şans yok tv kumandası sadece tv yi açıp kapamaya birde sesi açmaya yarıyor.

-modülde kanal geçişleri 3-4 saniye sürüyor.kutuda bilemiyorum ne kadar bu süre.

-modülde kutuda bahsedildiği gibi taklıma olayına hiç ama hiç rastlamadım.kutudaki takılma tesisattan diyorlar .tesisatınız kötü ise oluyormuş.ayrıca tv-ve kutu arasındaki bağlantılarda önemli bu durumda.modülde bu extra kablolama olmuyor dolayısı ile bu risk yok.(tabii ki tvnize gelen tesisat kötü ise modüün suçu olmuyor bu.)

bakalım kutu bağlansın ,kutunun artısı olacak mı göreceğiz.ben modülden çok ama çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10kerem -- 27 Eylül 2010; 23:43:43 >
  • quote:

quote:

herkese iyi TD ler...

ama yine kart tek ondan çıkartıp ona sokacaksın..yarı fiyatına olan kampanya denenebilir...bence modül başlı başına sorun...
  • sony+ conax modül
    bütün kanallar mevcut
    yer: izmir
  • Yaa bu modülü kötülüyen ^kişi^ Acaba hayatında Sony tv ve conax modüle sahip olup
    Teledünya izlemişmidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vavien1

Yaa bu modülü kötülüyen ^kişi^ Acaba hayatında Sony tv ve conax modüle sahip olup
    Teledünya izlemişmidir..

evet muticoo conax şöyle conax böyle kötü diyorsun bende almayı düşünüyorum bu aralar varsa bildiğin birşey paylaşta bilelim çelişkiye düşüyoruz
  • arkadaşlar
    bende bugün teledünyaya abone oldum ama sd set box ile hd set box arasında kararsız kaldım gittiğim yerdeki görevli kanallar hd olrsa hd kutu işe yarar dedi ve kanal sd ise kutunun hd olmasının bi önemi yok dedi ve bende sd kutu aldım..lcd im ise full hd

görüntü sizce çok fark edermi görevlinin dediklerine katılıyo musunuz
  • full hd tv ye sd receiver helal... sabah erkenden değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion23
    arkadaşlar
    bende bugün teledünyaya abone oldum ama sd set box ile hd set box arasında kararsız kaldım gittiğim yerdeki görevli kanallar hd olrsa hd kutu işe yarar dedi ve kanal sd ise kutunun hd olmasının bi önemi yok dedi ve bende sd kutu aldım..lcd im ise full hd

merhaba
    sd ile hd yayin kalitesi ozellikle full hd tv de ciddi fark eder.keske hd kutu alsaydiniz.diger taraftan sizin tv niz dvb-c desteklide olabilir.eger boyle ise en guzeli
    conax modul alip sd ve hd tum kanallari izlemektir.
    selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion23

arkadaşlar

LCD niz varsa neden SD kutu aldınızki?Tabi HD kanalları izlemeyeceğim ben diyorsanız ayrı mesele.6 HD kanal var zaten şuan TD de...
  • quote:

quote:

herkese iyi TD ler...

Merhaba,
    Bende kendi DVB-C Modülü olan Panasonic TX-P42G15E Plazma Tv var. HD Set top Box almak ile conax modül almak aynı fiyata maloluyordu, ben de gerekirse HD STB'i başka odaya taşır orada da izlerim diye tercih ettim. Kurulumu yapan görevli çocuklar, sohbet sırasında modül alsam ikinci abonelik mi almam gerekir diye sorduğumda, sadece kart almamın yeterli olduğunu, onu da 10 lira civarında alabileceğimi söylediler. Bu bilgi doğru mudur, yani conax modül alırsam, kutuyu başka odada kullanıp, alacağım 2. kart ile Panasonic TV'de Teledünyayı izleyebilir miyim 2. Aboneliğe gerek kalmadan?
    Bir de şu sorum var, bende 116 TV kanalı 8 Radyo kanalı olmak üzere 124 kanal çıkıyor. Hem HD-STB ile tarattığımda hem de TV'nin kendi DVS-C modülü üzerinden tarattığımda çıkan kanal sayısı aynı. Tabi TV'nin kendi modülü üzerinden ancak şifresiz 8 kanalı izleyebiliyorum,genelde arkadaşlar 117'si Tv, 8'i radyo 125 kanaldan bahsediyorlar. Eksik olan kanalı nasıl öğrenebilirim, bu kanlların bir listesini bulabileceğim bir yer var mı? (Bende Nat Geo adv. ve skynews kanalları çıkıyor) Eksik olan kanal Yeşilçam olabilir mi? şu an çıkmıyor, ama bildiğim kadarıyla eskiden çıkıyordu bu kanal (birkaç ay önce Panasonic Tv yi yeni aldığım zamanlarda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gidivar -- 28 Eylül 2010; 23:56:25 >
  • 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.