Şimdi Ara

Kablo İnterneti ADSL Modem ile Paylaştırmak. [Resimli :) 19-9-2007] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
6
Favori
60.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Elimde bir tane Ka blosuz modem airties 205 ( bir tane ethernet çıkışı var ) ve bir tane airties kablolu 4 ethernet çıkışı olan bir tane modem var.!!

Kablolu modem ile kablosuz modemi baglayabilir miyim? Kablolu modemi router gibi kullanabilir miyim?

Evde kabloyla bağlanan cihazlar var TV (DLNA ) , Harddisk gibi... Bunları DLNA ile modeme bağlamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
  • denemek lazım
  • resimler açılmıyor yenileyebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI
    Ek 3: [21 Kasım 2010]
    Değerli arkadaşlar,
    Bu başlığı 2007 senesinde açmışım. Kabaca üstünden 3 sene geçmiş diyelim.
    O dönem wireless router'ların fiyatları günümüzde ki gibi uygun değildi, ciddi anlamda pahalıydı.

O yüzden elimizdeki donanımlarla geçici çözümler üretmek adına bu konuyu açmış, neyin nasıl yapılması gerektiğini anlatmıştım.

Bu kadar sene sonra, kaliteli router fiyatlarının da gayet uygun fiyatlara düşmesi üzerine yazımda ufak bir ek, güncelleme yapmak durumundayım.
    Zira ortalama her hafta özel mesajdan bu konuyla ilgili 1-2 okkalı soru geliyor. Benim de verdiğim cevaplar beş aşağı beş yukarı aynı oluyor.

Dilerseniz diğer kişilere özelden gönderdiğim mesajı bir de burada yazayım.

Yukarıda da yazdığım gibi kaliteli router fiyatları böylesine ucuzlamışken, 50-55 TL'ye sıfır Linksys'nin routerlarından alın. (İkinciel çok daha ucuza, 25-30 TL'ye bulabilirsiniz.)

Bu konuda önerebileceğim TEK MARKA Linksys'nin 2 modelidir.

http://www.vatanbilgisayar.com/linksys-wrt110-wrt110-54mbps-rangeplus-kablosuz-router/productdetails.aspx?I_ID=37260
    http://www.vatanbilgisayar.com/linksys-wrt54gh-wrt54gh-125mbps-kompakt-kablosuz-router/productdetails.aspx?I_ID=41506

Hiç bir problem yaşamadan hem uydunet, hem ADSL'de sıkıntısız bir şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Ben de öyle kullanıyorum şu anda.

Bu konfigürasyonun artısı, yararı şu olacaktır.

Kablolu, düz bir modem + Linksys Router ile internetinizi istediğinizi gibi dağıtabilirsiniz, kontrol edebilirsiniz.

Tek başına alacağınız router joker gibi olacaktır, her modemle uyum içerisinde çalışacaktır.
    Düşünün 2. elde 30-40 TL'ye satılan U.S. robotics modemlerden bir tanesini biz 10 seneye yakındır 7/24 saat durmaksızın kullanmaktayız.

Kaliteli bir router (Linksys kesinlikle) + kaliteli ADSL Modem (U.S. Robotics olabilir, tavsiye ederim, taş gibi modemdir.)
    Kaliteli bir router (Linksys kesinlikle) + kaliteli Kablo internet Modem (Kesinlikle Motorola'dan şaşmayın)

Günümüzde en iyi çözüm yukarıdaki 2'li konfigürasyonlardır.
    Zira kaliteli, wireless özellikli ADSL / Kablo modem fiyatından çok daha ucuza mal edebilirsiniz.
    2'li konfigürasyonların toplam maliyetleri daha ucuza gelir.

Umarım bu son önerim sizlere yardımcı olur.

Geçmiş bayramınız kutlar iyi günler dilerim.

Dogrusu budur. Zira 2007 senesinde anlatilanlar ile de 2 bilgisayardan fazlasini baglamak mumkun degildi.

• arkadaşlar
    Scientific atlanta epc2203 modemim var
    belkin router modemim var

kablolu internetimi router vasıtasıyla kablosuz yapmaya çalışıyordum
    ama modemim içine girilmiyor.dhcp yi devre dışı bırakamadım

sonra rastgele
    1-TCP/IP-DNS değiştirme kısmının altında
    2-gelişmiş
    3-WINS
    4-En altta TCP/IP üzerinde NETBIOS devre dışı bırak.

seçenegini seçtigimde wirelles kullanabildim.
    nette böyle bir bilgi bulamadım.
    yapamayanlar bunu deneyebilirler.
  • Güzel anlatım, eline sağlık.
  • Teşekkürler. Zorunlu bir kere mahsus konuyu uplamam gerekiyor.
  • muhteşem bir yazı
  • sb5101i'yi bir türlü paylaştıramadım.

sırasıyla zyxel 660hw1v2 ve airties rt 212 ile denedim.

gittim wireless ayarını yaptım.
    dhcp yi kapattım derken ip'yi 192.168.100.2 yaptım.

sonra ikisine sırayla reset attım.

lakin sadece 1 aleti wireless ile bağlarken diğerlerini bağlamıyor.
    1 tanesi bağlandımı diğerlerine özel ip atıyor, manuel ayar ile dahi girilmiyor.

ne yapmam lazım??

bunları bırakıp airties TL-WR743ND ap/client router mı alayım?

hangisini yapmak mantıklı sizce??
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.