Şimdi Ara

Jetta 1.6 TDİ 11 litre yakıyor yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
19.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 2013 model dizel 1.6 motorlu jetta aldım 2 hafta önce. Aracıma bakım yaptırdım sürmeye başlayınca anladımki ortalama 11 litre yakıyor. Çewremdekilerde 5-6 lt. Yakıyor. Kmde 80-90 kuruş yaktı bugünde. Enjektörlerinede baktırdım sorun yok diyor ustalar. Sorunu bulamadım anlayacağınız. Bilgisi ve tavsiyesi olanlardan yardım bekliyorum. Bu şekildede birine satmaya vicdanım el vermiyor

• Gecen dengesizin biri passat 1.8 tsi ile 4.7 litre yaktigini idda ediyordu aracin fabrika verisi 6 litre sehir disi yollarda yani abarttikca abart gercekten artik vw fanboylari can sıkıyor bana fotografini atmis e kardesim nerden bileyim 40 km boyunca egimli bir yol olmadigini cevap yazmamak lazim aslinda
    quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Gecen dengesizin biri passat 1.8 tsi ile 4.7 litre yaktigini idda ediyordu aracin fabrika verisi 6 litre sehir disi yollarda yani abarttikca abart gercekten artik vw fanboylari can sıkıyor bana fotografini atmis e kardesim nerden bileyim 40 km boyunca egimli bir yol olmadigini cevap yazmamak lazim aslinda
    Onu ben de gördüm 1.8TSİ motorun besmele çekip yerinden kalkması yarım litre zaten
    zx6r kullanıcısına yanıt
    zx6r demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Aracı zorlayarak kullanıyorsan, sert fren dur kalk yapıyorsan normaldir. Ortalama tüketimi sıfırla tekrar aynı güzergahta git gel. Tüketimi ölç. Değer düşmezse aracı servise götür normal değil o kadar yakması.

2.0 passat variant DSG yoğun trafikte bile en azla 8 yakıyordu. Sizin değer baya fazla.
    Nerde yoğunda 8 yakmış sizde uzun dönem dsg 190 hp ortalamam 9 litre üstelik 160 bin nügyslu yerde yaşıyorum nerdetse yüzde 70 uzun yol. Fabrikayı bile yalancı çıkarıyorsunuz
    Enjektor problemi 2010 2012 arasi tum vw uretimi 1.6 tdi larda mevcut 60 70 bin km de yokus cikarken dikis makinesi gibi calismaya baslar ve bunun oncesi yakit zaten cogalir. 1.6 tdi polom 2011 model o yildan beri kullanmaktayim 10 12 litre arasi yakiyodu. Dogus otoda yaptirdim. Simdi 7 litrelerde cok sakin kullanirsam 6 litrelerde geziniyo. 3 tane usta bunda bisey yok diye yollamislardi beni senin gibi . Enjektorlerin 2012 uretimidir ve bu 1.6 tdilarin kanayan yarasidir.
    Kardeşim bende istanbul trafiginde 1.2 tdi poloyla 7 lt yakıyorum fabrika verisi 4.4... şehiriçinde benim arabayla 4.4 hatta 4.0 yakanlar var forumda zorlasalar hiç yaktırmayacaklar..

yolbilgisayarına bakıpda bu kadar yakıo diyorsan yol bilgisayarına güvenme depoyu fulle bir şehiriçinde gez 400 km örneğin.. tekrar fulle bak duruma kaç lt yakmış..istanbul trafigi gibi ortalama hızın 15 20 km oldugu bir yerdeysen 8 9 hatta 10 lt mazot normal...
  • Arac ilk calistiginda yuksek gosterir ortalamayi kisa mesafe kullaniyorsaniz arac isinmadan hep trafikteyse normaldir
  • Arabanız kaç kilometrede?

Şehiriçi kullanıyorsanız yol bilgisayarı kendi sıfırlanınca o değerlerden başlar zaten, kısa mesafe gidince de pek düşmez.

Size tavsiyem boş bir yola çıkın, yol bilgisayarını sıfırlayın 90-100 ile sabit gidin, 4-5 km boyunca gidin, yol bilgisayarındaki tüketim 4.5 litrenin üzerinde olursa o zaman anormallik var demektir.
  • Aracı zorlayarak kullanıyorsan, sert fren dur kalk yapıyorsan normaldir. Ortalama tüketimi sıfırla tekrar aynı güzergahta git gel. Tüketimi ölç. Değer düşmezse aracı servise götür normal değil o kadar yakması.

2.0 passat variant DSG yoğun trafikte bile en azla 8 yakıyordu. Sizin değer baya fazla.
  • Enjektor problemi 2010 2012 arasi tum vw uretimi 1.6 tdi larda mevcut 60 70 bin km de yokus cikarken dikis makinesi gibi calismaya baslar ve bunun oncesi yakit zaten cogalir. 1.6 tdi polom 2011 model o yildan beri kullanmaktayim 10 12 litre arasi yakiyodu. Dogus otoda yaptirdim. Simdi 7 litrelerde cok sakin kullanirsam 6 litrelerde geziniyo. 3 tane usta bunda bisey yok diye yollamislardi beni senin gibi . Enjektorlerin 2012 uretimidir ve bu 1.6 tdilarin kanayan yarasidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Arabanız kaç kilometrede?

Şehiriçi kullanıyorsanız yol bilgisayarı kendi sıfırlanınca o değerlerden başlar zaten, kısa mesafe gidince de pek düşmez.

Size tavsiyem boş bir yola çıkın, yol bilgisayarını sıfırlayın 90-100 ile sabit gidin, 4-5 km boyunca gidin, yol bilgisayarındaki tüketim 4.5 litrenin üzerinde olursa o zaman anormallik var demektir.
    Aracım 88.000 kmde. Dur kalk şehrin trafiğine göre yapıyorum adanada yaşıyorum. Düz yolda bir süre gittim tavsiyelerinize yakın başka durumlardada denedim ama sonuç aynı. İlginiz içinde teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qkhn0112 -- 9 Nisan 2018; 1:19:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Aracı zorlayarak kullanıyorsan, sert fren dur kalk yapıyorsan normaldir. Ortalama tüketimi sıfırla tekrar aynı güzergahta git gel. Tüketimi ölç. Değer düşmezse aracı servise götür normal değil o kadar yakması.

Nerde yoğunda 8 yakmış sizde uzun dönem dsg 190 hp ortalamam 9 litre üstelik 160 bin nügyslu yerde yaşıyorum nerdetse yüzde 70 uzun yol. Fabrikayı bile yalancı çıkarıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: qkhn0112

Aracım 88.000 kmde. Dur kalk şehrin trafiğine göre yapıyorum adanada yaşıyorum. Düz yolda bir süre gittim tavsiyelerinize yakın başka durumlardada denedim ama sonuç aynı. İlginiz içinde teşekkürler

Alıntıları Göster
    Sürekli dur kalkta kullanıyorsanız 11 litre başlangıçtan itibaren kısmında normal bir tüketim, fakat zamanla azalması lazım.

Bir de depoyu fulleyip deneme yapın, fulledikten sonra bir rota belirleyin atıyorum şehir dışı 100 kilometrelik yol, yine sıfırlayın yol bilgisayarını, normal şartlarda 5 litre mi yaktı, mazot 5.30 tl, 100 km sonra aracınızın deposunu doldurun 25-26 lira yakıt alması lazım. Eğer bu şekilde de 11 litre görünüyorsa, 55-60 lira yakıt alır ki bu da kesinlikle normal bir durum değildir. En yakın bir servise başvurmalı, enjektör kaynaklı olabilir zira motorun kronik problemi.

• Bulunduğunuz bölge rampa ise veya performanslı kullanıyorsanız değer normal. Arkadaşın golf 7 dsg tdi aracı 10.5lt gösteriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 9 Nisan 2018; 2:0:11 >
  • Kardeşim bende istanbul trafiginde 1.2 tdi poloyla 7 lt yakıyorum fabrika verisi 4.4... şehiriçinde benim arabayla 4.4 hatta 4.0 yakanlar var forumda zorlasalar hiç yaktırmayacaklar..

yolbilgisayarına bakıpda bu kadar yakıo diyorsan yol bilgisayarına güvenme depoyu fulle bir şehiriçinde gez 400 km örneğin.. tekrar fulle bak duruma kaç lt yakmış..istanbul trafigi gibi ortalama hızın 15 20 km oldugu bir yerdeysen 8 9 hatta 10 lt mazot normal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

Kardeşim bende istanbul trafiginde 1.2 tdi poloyla 7 lt yakıyorum fabrika verisi 4.4... şehiriçinde benim arabayla 4.4 hatta 4.0 yakanlar var forumda zorlasalar hiç yaktırmayacaklar..

Aynen bende 11 litre yakıyorum. Istanbul trafiği her türlü zarar.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    Gecen dengesizin biri passat 1.8 tsi ile 4.7 litre yaktigini idda ediyordu aracin fabrika verisi 6 litre sehir disi yollarda yani abarttikca abart gercekten artik vw fanboylari can sıkıyor bana fotografini atmis e kardesim nerden bileyim 40 km boyunca egimli bir yol olmadigini cevap yazmamak lazim aslinda
  • Bende de vardı geçen yıllarda jetta, bu kadar yakmaz ortalama değer değildir 11 litre. Yukarıda da denmiş kısa mesafe tüketiminizdir bu, jetta yol bilgisayarı sıfırlıyor. En basit ve sağlam çözüm fulleyin depoyu km' yi not alın bir süre kullanın yeniden fulleyin, kullandığınız km aldığınız yakıt sizin tüketiminizdir.

Benim çok yakan İ30' un bile genel ortalaması 8,2.
  • Yetkili serviste yazılım güncellemesi yaptırmanız gerekli. (Yol bilgisayarı yüksek tüketim + enjektör sesi problemlerini yaşadım yazılım öncesi)
  • Doğru ortalama için en az 700-800km yol yapmanız lazım. Her benzincide sıfırlarsanız yanılırsınız.
  • quote:

Onu ben de gördüm 1.8TSİ motorun besmele çekip yerinden kalkması yarım litre zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman

Enjektor problemi 2010 2012 arasi tum vw uretimi 1.6 tdi larda mevcut 60 70 bin km de yokus cikarken dikis makinesi gibi calismaya baslar ve bunun oncesi yakit zaten cogalir. 1.6 tdi polom 2011 model o yildan beri kullanmaktayim 10 12 litre arasi yakiyodu. Dogus otoda yaptirdim. Simdi 7 litrelerde cok sakin kullanirsam 6 litrelerde geziniyo. 3 tane usta bunda bisey yok diye yollamislardi beni senin gibi . Enjektorlerin 2012 uretimidir ve bu 1.6 tdilarin kanayan yarasidir.
    Aynen bende de 2012 octavia vardı onda da aynı enjektör sorunu vardı , bu yıllarda üretilen ve siemens enjektörlü araçların hepsinde enjektörler sıkıntılı .. ben ayar yaptırdım , yakıt tüketimi düştü ama sabah çalıştırmada rölanti sallaması vardı , araştırdım ve huylandım direk sattım
  • quote:

bunların arabaları yakıt üretiyor bence başka türlü olamaz. dünyanın en büyük üçkağıtçısı şehiriçi 8.5 litre yakmış bizim elemanlar ise yoğun trafikte 8 yakıyor ne diyeyim kaileye bile almamak lazım. kesin e5 te 60-70 le giderkenki yakıt tüketiminden bahsediyordur.
  • quote:

Tsi la ne alakasi var simdi bu konunun?
  • Hocam o yaktığı değil ürettiği mazottur bence.

Bi daha bak.

Fazla binme depo taşabilir mazallah...

Şaka maka birazdan şehir içi 5,5lt ciler gelir. Birde foto koyarlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.