Şimdi Ara

İzmir soguklar geldi klimaların durumu nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
2
Favori
19.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmirde soguklar bastırdı, buca akıncılar dışarısı 0 derece 1 derece arası klima 24 saattir çalışıyor, yer 30 metre kare 14000 btu ınverter fujitsu içerisi 22 dereceye ayarlı ama salon 22,8 derece, defros bir şey yok süper ısıtıyor, sizlerde durum nedir.

tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: AyderYaylası

İzmirde soguklar bastırdı, buca akıncılar dışarısı 0 derece 1 derece arası klima 24 saattir çalışıyor, yer 30 metre kare 14000 btu ınverter fujitsu içerisi 22 dereceye ayarlı ama salon 22,8 derece, defros bir şey yok süper ısıtıyor, sizlerde durum nedir.

tamam

hocam tam aklımdaki başlığı açmışsın.
    havalar kendini gösterdi. kağıt üzerindeki teknik verilerin az çok sınanabileceği soğuk havalardayız
    şimdi gerçekten klimanızın ısıtma performansından memnunmusunuz ?
    memnunsanız veya değilseniz kullandığınız marka ve modeli yazarsanız hangisi ak koyun hangisi kara koyun az çok bilgi edinebiliriz sanırım.
    böylece benim gibi aylardır klima arayışında olanlarında kafasındaki soru işaretleri kalkmış olur.

• şu an dışarısı -2 derece ve içerisi canavar gibi 22,5 - 23 derece arası, dahada sogumasını bekliyorum, çarşamba günü asıl soğuklar gelecekmiş.
    eger -5 veya -10 derece arası olursaki inşallah olur bakarız kaliteli klimalara.
  • gece gaziemir - 2 yer yatak odası sabaha kadar açık ve klimam general plazma serisi 12.000btu inverter canavar gibi defrost olayı yok. akşamları mitsubishi heavy hyper inverter 12.00btu oda canavar gibi çalıştı maaşallah..........
  • Şu an dışarısı 1 derece, klima 22 dereceye ayarlı içerisi 22,5-23 derece arası, bu klima harika,

Defros yok, sokagımızda 3 klima defrosa girdi.
  • 22,5 derece ıc sıcaklık sıze yetıyor mu kı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Primobolo

22,5 derece ıc sıcaklık sıze yetıyor mu kı?

Klimayı ayarlarsam 25-28 derece kısa sürede yapıyor o gücü var ama ben 22,5 derecede şortla oturuyorum, ısı kişiye göre değişen bir şey bana 22-24 derece süper sıcak gelir annem 28 derecede yeni ısınmaya başladım der
  • Merhabalar arkadaşlar.Ben manisalıyım.İklimsanın kampanyası bitmeden bende 30,9,2009 tarihinde fujitsu general ASHB18LDCZ plazma klimayı aldım.12 ay taksitle.Tabi daha önce havalar bu günkü gibi soğuk degildi iki üç günden beri soguklar başladı ve eksilere düştü.Bende klimayı çalıştırıyorum ama 24,saat degil on veye 12,saat çalıştırıyorum.Tabi generalin performansı iki üç gündür meydana çıktı.Arkadaşlar hakikaten general inverter çok başarılı gerçekten üflemesi çok sıcak harika.ben 25,derecede çalıştırıyorum 30,metre kare odam ve onun karşısındada 10,metre bir ufak odam var gerçektende iki odayıda ısıtıyor.Yanlız arkadaşlar yazmışlar hava -2.lerde cihaz defrost yapmadı demişler.Ben dikkat ettim manisa dün -3 idi Bu gün sabah -2,yi gösteriyordu derece.dün de çalıştırdım klimayı bu günde çalıştırdım tamam cihaz süper ısıtıyor ama iki üç saat çalıştıktan sonra cihaz duruyor dış ünütenin arkası buz bağlamış iç ünüte duruyor dış ünüte çalışıyor cihaz buzu eritiyor ve buz gibi su akıyor dıranaj borusundan bu eritme esnasında cihazın iç ünütesinde çalışınca yanan kırmızı ışık arasıra yanıp sönüyor ve cihaz 6veya 10,dakika sonra bu işlemi yaptıktan sonra tekrar çalışmaya başlıyor ve aynen sıcaklığı vermeye devam ediyor yani sıcaklıkta bir düşme yok yani ılık hava verme yok ateş gibi sıcaklık çıkarıyor.Tekrar 3,saat sonra cihazın dış ünütesi arka petek kısmı buz baglıyor ve tekrar bu anlattıklarım işlemleri yapıyor cihaz.Arkadaşlar ben manisanın bir ilçesinde oturuyorum emekliyim yaşım 51,daha öncede bir kaç marka cihaz almıştım ama tabi onlar inverter degildiler.ilk defa inverter bir cihaz aldım çok araşrırdım ve manisa iklimsadan ASHB18LDCZ generali aldım ve çok memnunum.Cihaz gerçektende güzel ısıtıyor.3. saat çalıştıktan sonra tekrar bu buz çözme işine başlıyor o işlemide ,10,dakika içinde bitiriyor performansından hiç bişey kaybetmeden tekrar ısıtmaya devam ediyor.Hepinize iyi günler..

• Ha arkadaşlar şunu yazmayı unutmuşum oğlum öğretmen onun çalıştığı yerde üç ayrı marka klima var bu gün sabah sordum baba cihazlar nakavt oldu yani açtık ama sıcakla soguk arası ılıktan biraz daha soguk üflüyorlardı dedi...
  • iclavak,

bilgilendirme için teşekkürler, izmirde bulundugum bölgede şu an için klimamda tek defros olmadı bunu 24 saattir gözlemliyorum, bende emekliyim ve çalışmıyorum, o yüzden pek uyumuyorum klimaları gözlüyorum eger defrosa girerse yazarım,
    sizin şartlarınızla yani manisa ile izmir iklim şartları sanırım aynı degil yada izmir içinde belki farklı olabilir mesela evka 4 ile alsancak bir degildir şartlar açısından, nem oldumu zaten defrosa girmeyen klima kalmaz onuda düşük dereceden başlayarak çalıştırırsanız onada pek yakalanmaz, direk 28-30 derece yaparsanız defros girmesi kaçınlımz olur onun için hava ne kadar soguksa ilk çalıştırmayı o kadar aşagıdan başlatın,
    mesela dış hava 0 derece içerisi 8 derece, siz klimayı 16 derece yapın bakın ieçerisi 14 derece oldu 18 yapın 16 oldu 20 yapın gibi kademe kademe artırın defros pek olmaz.

bilgilendirmeniz için teşekürler, bende buradan gelecek bilgilere göre bir klima daha alacagım.

• selamlar arkadaşlar izmir de ikamet ediyorum bende general plazma ashb 09 lcdz var 2-2.5 ay falan oldu takılalı takıldığı oda 13m2 civarı takıldığı günden itibaren sabah saat 12 gibi açılır gece saat 1 gibi kapanır set ayarı 23 derecede içeride termometre var tv nin üzerinde duruyor derece genelde 25 de kalıyor buda termometrenin bizim yaşam alanımızdan biraz yukarıda olmasından kaynaklanıyor şimdiye kadar dış üniteyi takip ederim defrosta girmedi (maşallah) babamlarda samsung var ben bekarken onu kullanırdım sıcaklık 10 derecenin altına düştüğünde dış ünitesi tamamen buz kalıbı olurdu onun şimdi babamlar ılık havalarda kullanırlar onu bir tavsiye üzerine aldım bende bu klimayı çok soğuklarda pek ısıtmayacağı yönündeydim ama beni şu ana kadar hayal kırıklığına uğratmadı

ayder yaylası arkadaşın dediği gibi sıcaklık kademeli olarak arttırılırsa hem elektrik sarfiyatı az olur hem defrost olmaz bende aynı fikirdeyim ama benim hanım açıyor klimayı anlamadığı için öyle şeylerden gündüz 23 derecede açılır gece 23 derecede kapanır tavsiye ederim klima alacaklara

• general gercekten bizi yanıltmadı ve ben bu forumda fujitsu ile birebir demiştim ve tavsiye etmiştim herkese, umarım bundan sonra da bizi utandırmaz
  • Son mesajı yazdıgımdan beri evden çıktım ve klimayı 20 derece sessiz moda aldım yani asla kapamam 24 saat çalışır,
    evden çıkınca 20 derece sessiz mod evde iken 22 derece sessiz modda çok nadiren 23 yaparım, bu klimayı bilen bilir, nedenmi 22 yapıyorum çünkü 22 yapınca 23 dereceye kadar çıkıryor sessiz modda iken eger yüksek fan hızında ise 24,5 dereceye kadar çıkıyor 22 dereye ayarlıyken süper bir klima ve ben 24 derecede salonda şortla oturuyorum,

evden çıktım dedim ya şöyle bir gezeyim hemde gözüm yükselerde olsun dedim klimaları takip ettim ve defrosa giren klimalar gördüm, kliması olan arkadaşlara ugradım bir çay içtim klimaları hakkında konuştuk, bazıları ısınamıyoruz dediler ısınamamakda haklı idiler çogununki market klimaları idi 300 tl klimalar, şimdi birisi ile bizim eve geldik ailesi ile adamlar şaşırdı bu ne ya dediler yandılar sıcaktan.
  • Şu an dışarısı -2 derece evin diğer odaları 8 ve 10 derece olmak üzere değişiyor (kullanılmayan odalar) salonda klima 22 dereceye ayarlı termometre 23,1 derece gösteriyor ısıyı,

termometre klimadan uzakta ücra bir köşede ve yaklaşık oturma seviyesinde,

klima fan hızı otomatikde çalışıyor şu an sorun yok, defros neki
  • 3 saattir Karşıyaka Halk eğitimdeydim. bulunduğum sınıfta arçelik neo plasma bir klima vardı. kaç btu vb. bilmiyorum ama çok iyi ısıttı içeriyi ve bir problem çıkarmadı ama sesli çalışıyordu. klimanın üstündeki gösterge 30 u gösteriyordu.tahminen günde 6-7 saat çalışan bir klima. akşam 5-8 arası orda olacağım yine. aynı istikrarı gösterecek mi bakalım. ben klimalardan anlamam milletin siniri bozmadan yapabileceğim basit bir test varsa söylerseniz bir denerim.
  • AyderYaylası .Arkadaşım bilgin için teşekkür ederim.Kademe kedeme ısı için termostatı artırma fikrin gerçekten çok iyi bu kilimayı defros işinden kurtarırmı.Benim cihazı ilk çalıştırma derecem 26,dereceden açıyorum klimayı belkide yüksek dereceden başladığım için defrosa giriyor,dediğiniz gibi düşük dereceden başlasan cihazı ilk açışta dediginiz gibi yavaş yavaş ısı yükseldikçe artırsam dereceyi belkide defros işide geç olur yanlız bu dediğiniz olayı yarın yapacagım kardeşim .Bilgine teşekkür ederim.Birde demiştim oglum öğretmen çalıştıgı yerdeki öteki marka klimaları bu gün çalıştırmışlar hepsi soğuk üflüyordu kapattık dedi....General klima süpper.......

• quote:

Orijinalden alıntı: iclavak

AyderYaylası .Arkadaşım bilgin için teşekkür ederim.Kademe kedeme ısı için termostatı artırma fikrin gerçekten çok iyi bu kilimayı defros işinden kurtarırmı.Benim cihazı ilk çalıştırma derecem 26,dereceden açıyorum klimayı belkide yüksek dereceden başladığım için defrosa giriyor,dediğiniz gibi düşük dereceden başlasan cihazı ilk açışta dediginiz gibi yavaş yavaş ısı yükseldikçe artırsam dereceyi belkide defros işide geç olur yanlız bu dediğiniz olayı yarın yapacagım kardeşim .Bilgine teşekkür ederim.Birde demiştim oglum öğretmen çalıştıgı yerdeki öteki marka klimaları bu gün çalıştırmışlar hepsi soğuk üflüyordu kapattık dedi....General klima süpper.......

Bir şey degil efendim, bilgimizi paylaşalımki dogruyu bulalım,

evet benim senelerdir yaptıgım denemelerle bunu gördüm eger çok soguk havalarda klimayı 26-28-30 gibi dereceye ayarlayıpta başlatırsak klima hemen defrosa giriyor (yani girmesi gerektigi zamanda giriyor),

birde mümkünse klimayı hiç kapatmayın böylece daha az elektrik çeker ınverter oldugu için, mesela evden çıkıyoruz 3-5 saat için kapıyoruz ama ev olmuş 23-25 derece kapayınca düşüyor 8-10 dereceye (çok soguklarda) bunu tekrar 25 dereceye getirene kadar daha fazla elektrik gidiyor.

• Arkadaşlar izmirdeki evimde 1735 zibro var klima bu gece fıssladı desem yeridir. dışarısı -2 vardır bornova atatürk mh. klima bu gece hep kendini ısıttı bizi değil . Ama aynı şey ödemişteki 2041 için geçerli değil . Makina komple buz bile tutsa gayet iyi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmmdkrgl

Arkadaşlar izmirdeki evimde 1735 zibro var klima bu gece fıssladı desem yeridir. dışarısı -2 vardır bornova atatürk mh. klima bu gece hep kendini ısıttı bizi değil . Ama aynı şey ödemişteki 2041 için geçerli değil . Makina komple buz bile tutsa gayet iyi çalışıyor.

zaten biri üst grup ürün, digeri alt grup ürün,

2041 yüksek performans, acaba 1735 serisi hepmi böyle yoksa sizdekindemi bir sorun var bence bunu bir bilene sorun ve hemen servis çagırın eger sorun varsa degiştirsinler,

ayrıca bu konu bütün klimalara açık arkadaşlar izmir ve çevresinde oturanlar ne olur sizde yazın bu performansa göre klima alacaklar var ve benim gibi ikinciyide alacaklar var hep aynı marka merakımız yok ama general-fujitsuda klimaymış canım

• AyderYaylası.Arkadaşım sizinde dediginiz gibi bende bir ikinci klima almak istiyorum 12,metre kare bir odam var tek pencere ve pinapen.Benimde tercihim GENERAL FUJITSU olacak yanlız bu oda için normal klima düşünüyorum inverter degil.Ya arkadaşlar general gerçekten ısıtıyor..........
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.