Şimdi Ara

İzmir Bornova Fiber çalışmaları -Adil Kullanım Geldi- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
13.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forbest1907

eger sende evine fiber baglatmak istersen bana haber verebilirsin ben superonlineda calışıyorum.bana ulaşabileceğin adres erhanpehlivanli@hotmail.com yada 0 543 486 82 13

Mayıs-Haziran 2009'da aynı ekiplerce döşenmesi tamamlanmış kablolardan acaba neden internet vermediğinizi de açıklar mısınız ... Süperonline belediyeye döşetiyor; kablolar süpenonlineın ama sadece döşüyor bitince hizmet vermek yok... Nasıl oluyor bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 19 Kasım 2009; 22:55:50 >
  • Arkadaş nerden bilsin ,işin doğrusuhttp://forum.donanimhaber.com/m_35849032/mpage_1/key_//tm.htm#35849032 burda ben barış iletişim'da çalışıyorum demişti sonradan superonline'da çalışıyoruma çevirmiş ,superonline bayisi olabilirler yani soruna cevap bekleme.
    İzmirde durum görünüşe göre biraz garip ,belediye kazı yapıyorsa bunun superonlinela alakası ne ?Bu kısmı anlamadım (diğer yerlerde mobese için yapılan kazılarda kenri fiberlerinide ilave ediyor gibi bir durum vardı ama izmirde durum epey değişik anlaşılan ).
    süperonline fiber çeksede sitelere bağlantı yapıyor ,site türü bir yerde değilseniz kapınızın önündende geçse fiber zor bağlamaları eğer etrafta site falan yoksa durum süperonline için normal yada güzergahın üstündeki bir çalışmayı görüp umutlandınız herkes gibi.

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Mayıs-Haziran 2009'da aynı ekiplerce döşenmesi tamamlanmış kablolardan acaba neden internet vermediğinizi de açıklar mısınız ... Süperonline belediyeye döşetiyor; kablolar süpenonlineın ama sadece döşüyor bitince hizmet vermek yok... Nasıl oluyor bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 19 Kasım 2009; 23:45:37 >

• site olayı nedir ben onu anlıyamadım manyak falanmı bunlar acaba
    herkes sitedemi oturuyor
    bunlar ttneti bu mantıkla değil zorlamak rakip bile olamaz
    yazık bu kafaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeNRy__

site olayı nedir ben onu anlıyamadım manyak falanmı bunlar acaba
    herkes sitedemi oturuyor
    bunlar ttneti bu mantıkla değil zorlamak rakip bile olamaz
    yazık bu kafaya

1 koyup 2 değil 22 alalım mantığı. En az olanı 10 kat 20 daire olan 5-6 apartmandan oluşan sitelere çekiyorlar ki kazanç maksimum olsun. Bari aldıklarını yatırıma çevirseler...
  • quote:

yeşilova ya ne zaman gelicek bu bornova ya bağlı orasıda
    bornova gelişmiş bir yer değil bir kere
    göz boyama yerlerinemi döşeniyor bu fiber sadece
    öyleyse at çöpe ttneti sevmiyorum ama kırsal mırsal diye küçük görmüyor her yerde en azından hizmet veriyor
    bu fiber olayı fazla tutulmaz bu mantıkla

Kafan güzel galiba?

İlk olarak Mavişehir ve Buca ya(buda dan emin değilim) döşenmişti daha sonra Bornova ya geçtiler.İnternet kullanım yüzdesi olarak belki Bornova ve Buca İzmir in en yoğun bölgeleri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

quote:

öyleyse at çöpe ttneti sevmiyorum ama kırsal mırsal diye küçük görmüyor her yerde en azından hizmet veriyor

Kafan güzel galiba?

İlk olarak Mavişehir ve Buca ya(buda dan emin değilim) döşenmişti daha sonra Bornova ya geçtiler.İnternet kullanım yüzdesi olarak belki Bornova ve Buca İzmir in en yoğun bölgeleri...

superonline'ın yer seçmesindeki kriter internet kullanımı falan değil, tek kriteri "site" olup olmaması. en azından uzun bir süredir böyle.

• quote:

quote:

Kafan güzel galiba?

seninki daha güzel galiba

quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

quote:

Kafan güzel galiba?

superonline'ın yer seçmesindeki kriter internet kullanımı falan değil, tek kriteri "site" olup olmaması. en azından uzun bir süredir böyle.

bu site mantığıyla gittikleri sürece 1 adım ileri gidemezler

• Henry TT ile ilgili polemiğe girmek istemiyorum seninle ancak şunu unutma ki TT ADSL için telefon hattını şart koşuyor ve bu hat içinde SABİT ÜCRET ödeme zorunluluğu var :) O yapılan yatırımlar beğen yada beğenme senden benden çıkıyor..
  • quote:

quote:

bu site mantığıyla gittikleri sürece 1 adım ileri gidemezler

aynen öyle, sitedeki dairelerin hepsi superonline aliyor sanki.
  • quote:

quote:

quote:

Kafan güzel galiba?

Tamam kardeşim öyle sen haklısın.Benim işyerimin bulunduğu mahalleye gelip bütün apartmanlarla da bağlantı kurmadılar.Bütün mahallede toplam 2-3 tane site vardır ama adamlar site bolluğundan orayı seçtiler.Sen kazandın tebrikler

• arkadaşlar öncelikle şunu açıklayayım benim bayim falan yok ben sadece superonline satış temsilcisiyim.altan dijitalde çalışıyordum ordan ayrıldım barış iletişime geçtim.superonlineda çalışıyorsam iş değiştirmiyecekmiyim.gelelim neden şimdilik sitelere veriliyor bu hizmet.şimdi öncelikle türk telekomun hizmetini nasıl yaptığını anlatayım sizlere.türk telekom bundan 30 yıl önce devlet elindeyken istediği gibi heryeri kazıp istediği gibi alt yapı yapmış.daha sonra bu ülkedeki tek telefon kurumu olduğu içinde insanlar hizmeti beğensede beğenmesede mecburen telefon almışlar.zamanla internet yayıldıkça gene alt yapısını istediği gibi yapmış.ve bunların hicbirine para vermemiş çünkü devlet elinde olduğu için bedava kazmış kapatmış.internet isteyene demişki telefonun yoksa internette yok demiş.insanlarda mecbur kabul etmiş.bilirmisinizki şuan türkiyede sadece internet için evine telefon alan 5.5 milyon abone var.bu da türk telekomun her ay sadece sabit ücretlerden kazandığı 55 milyon tl kazanıyo.bu şuan için türkiye şartlarında kazanılan en yüksek para.fakat bu kadar kazanıma rağmen verilen hizmet sıfırdı.şimdi superonline dünyada 11 ülkede kullanılan sistemi türkiyeye getirdi ve herşeyiyle tamamen kendisine ait olan bir sistem.alt yapı çalışmaları için belediyeden izin istiyorsun sana 6 ay sonrasına izin veriyor.ama zamanında türk telekom devlet elindeyken rahatça kazmış.iş superonline gelince 6 ay bekle.ayrıca şuan piyasadaki ikinci telefon şebekesi olacak.düşünsenize türk telekom kampanya yapıyor 300 dakika 27 tl çok iyi diyorsunuz.fakat superonlinede 300 dakika sadece 18 tl.ve sabit ücretinizde yok.fiber kabloyu döşemek 1-2 binliralık bir olay değil arkadaşlar.bu kadar pahalı bir sistemi ilk olarak siteleremi vermek mantıklı yoksa kalkıpta 5 dairenin olduğu bir apartmanamı vermek mantıklı.siz olsaydınız napardınız.hiçmi verilmicek tekli yerlere verilcek ama zamanı var.işte olay kısaca böyle.ayrıca şuan israilli iş adamlarının elinde olan türk telekom neden sizce alt yapısını yükseltmiyor.ben söyliyeyim.nasıl olsa herkez bana mecbur diyordu ya zamanında devlet şimdi onlarda aynısını diyor.nasıl olsa ben tekim bu ülkede diyorlardı fakat şuan tutuştular ve müşterilerini tek tek arayıp hızını 8 mbps ye yükseltelimmi diyorlar.hoş veremiyorlar ya.umarım anlamışınızdır neden şimdilik sitelere verildiğini bu hizmetin

• Arkadaşım istediğin yerde çalışabilirsin buna kimsenin lafı olmaz olamaz , superonline satış temsilcisiyim diyorsun ,superonlinedamı çalışıyorsun?Yoksa superonline bayiindemi çalışıyorsun ,maaşını superonlenamı ödüyor ,sigortanı superonline'mı yaptı?Yoksa Bosh bayiinde çalışanlarda ben bocshta çalışıyorum desin ,yaptığını bir kelime oyunu olarak görüyorum ama bilesin .
    Barış iletişim için google'a baktım bulduğum şu "Barış İletişim, Superonline ile Fiber İnternet İzmir Bölge satış ve servis anlaşması yapmıştır. "

6 ay sonra izin veriyorlar superonline'a demişsin şimdi iş kazmakla bitmiyor sevgili arkadaşım birde o kazılan yerleri geri kapatıp asfaltlamak var ,superonline ya bu parayı cebinden ödeyecek yada asfalt yapılacağı zamanı bekleyecek ,herhalde karı cebe indirirken harcamalarını halka ödetecek değil .

quote:

arkadaşlar öncelikle şunu açıklayayım benim bayim falan yok ben sadece superonline satış temsilcisiyim.altan dijitalde çalışıyordum ordan ayrıldım barış iletişime geçtim.superonlineda çalışıyorsam iş değiştirmiyecekmiyim.

Bir daha böyle saçma sapan şeyler yazma ,TT alan şirket nereli sahibi kim bir öğren önce .TTa laf sokmak için iyice saçmalamışsınız ki buna gerek yok aklı başında herkes fiyatlardan ve altyapıdan şikayetçi.Böyle saçmalıkları bırakıp işinize bakın .
    quote:

ayrıca şuan israilli iş adamlarının elinde olan türk telekom neden sizce alt yapısını yükseltmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 22 Kasım 2009; 2:48:28 >

• Superonline Bornova'da sadece ege diyalizin orada değil, ege lisesinin orada da çalışmalar yapıyor, ben aldım, gayette memnunum. Adamlarla da baya bir konuştum, çok ciddi bir altyapı çalışması var ve site istemelerinin sebebi yapılan yatırım maliyetinin yüksekliği. İş sadece fiber döşemekle bitmiyor, bir de apartman girişine gayet ciddi bir "huawei yönetilebilir fiber switch" koyuyorlar. Problemin switchin güvenliğini sağlamak olduğundan bahsettiler, sitelerde genelde güvenlik uygulaması bulunduğu ve apartmanlar, ya da müstakil evlerde bu tarz bir güvenlik sağlanamadığı için koymak istemiyorlar, artı konulan ekipman ücretinin astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Bu arada altyapı çalışmasını sadece superonline yapmıyor, izmirnet adı altında yapılıyor ve yapılan altyapı sadece superonline'ın hizmetine verilmiyor, aynı zamanda izmir belediyesince de kullanılacağını söylediler. Fiberin bant genişliği göz önüne alındığında neden mavişehir meydandaki kameraların IP kameralar olduğu da netleşir diye düşünüyorum.

Bir de "sitedeki herkes alıyor sanki" diye bir cümle kurulmuş, oturduğum site yeni olduğu için ne telefon, ne adsl var. Herkes *seve seve* alıyor, ve açıkçası bugüne kadar adsl'e verdiğim paraya da acıdım, çünkü hem bedava voip telefonunuz, hem de gerçek anlamda kesintisiz bir internet hizmetiniz oluyor. Ayrıca türk telekom'un yaptığı gibi '8 mbite kadar' diye laf cambazlığı da yapmıyorlar, çatır çatır 10 Mbit hızı veriyorlar. Üstüne adsl bağlatmak için ödediğiniz telefon sabit ücretlerinin olmaması da cabası. Kim ne derse desin parayı hak ediyorlar.

Bornova'ya da *gelişmemiş* diyen güzel kardeşim, içinde üniversite olan, metro sistemine doğrudan entegre ve genç nüfus yoğun bir semtten bahsediyoruz. İstersen gelişmişlik kavramını bir daha gözden geçir. Sadece site yoğun olduğu için Mavişehir'den başladılar hizmete, ama asıl hedef ayda 1 GB bile veri indirmeyen kişiler değil, aktif olarak interneti kullananlar, o yüzden de Buca ve Bornova'ya geçtiler.

• obarlas selamlar çok açıklayıcı güzel bir mesaj olmuş tebrikler...Ancak su switch konusunu pek anlayamadım..Kablotv kurulumunda da apartmanının içine giriş katına bir kutu koyuyorlar ve güvenliği de yine onlar tarafından sağlanmış oluyor kilitleme yöntemiyle..Bu yüzden güvenlik şartının pek de mantıklı olduğunu düşünmüyorum..
    Birde hangi siteden aldığını da söylersen çok sevinirim :) çünkü çok site tarzı yerleşim var evka3 de bildiğin gibi o yüzden soruyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 23 Kasım 2009; 11:42:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: obarlas

Superonline Bornova'da sadece ege diyalizin orada değil, ege lisesinin orada da çalışmalar yapıyor, ben aldım, gayette memnunum. Adamlarla da baya bir konuştum, çok ciddi bir altyapı çalışması var ve site istemelerinin sebebi yapılan yatırım maliyetinin yüksekliği. İş sadece fiber döşemekle bitmiyor, bir de apartman girişine gayet ciddi bir "huawei yönetilebilir fiber switch" koyuyorlar. Problemin switchin güvenliğini sağlamak olduğundan bahsettiler, sitelerde genelde güvenlik uygulaması bulunduğu ve apartmanlar, ya da müstakil evlerde bu tarz bir güvenlik sağlanamadığı için koymak istemiyorlar, artı konulan ekipman ücretinin astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Bu arada altyapı çalışmasını sadece superonline yapmıyor, izmirnet adı altında yapılıyor ve yapılan altyapı sadece superonline'ın hizmetine verilmiyor, aynı zamanda izmir belediyesince de kullanılacağını söylediler. Fiberin bant genişliği göz önüne alındığında neden mavişehir meydandaki kameraların IP kameralar olduğu da netleşir diye düşünüyorum.

Bir de "sitedeki herkes alıyor sanki" diye bir cümle kurulmuş, oturduğum site yeni olduğu için ne telefon, ne adsl var. Herkes *seve seve* alıyor, ve açıkçası bugüne kadar adsl'e verdiğim paraya da acıdım, çünkü hem bedava voip telefonunuz, hem de gerçek anlamda kesintisiz bir internet hizmetiniz oluyor. Ayrıca türk telekom'un yaptığı gibi '8 mbite kadar' diye laf cambazlığı da yapmıyorlar, çatır çatır 10 Mbit hızı veriyorlar. Üstüne adsl bağlatmak için ödediğiniz telefon sabit ücretlerinin olmaması da cabası. Kim ne derse desin parayı hak ediyorlar.

Bornova'ya da *gelişmemiş* diyen güzel kardeşim, içinde üniversite olan, metro sistemine doğrudan entegre ve genç nüfus yoğun bir semtten bahsediyoruz. İstersen gelişmişlik kavramını bir daha gözden geçir. Sadece site yoğun olduğu için Mavişehir'den başladılar hizmete, ama asıl hedef ayda 1 GB bile veri indirmeyen kişiler değil, aktif olarak interneti kullananlar, o yüzden de Buca ve Bornova'ya geçtiler.

hocam bunlar çok güzel ama
    bende izmirde oturuyorum sen bornova da ne kadar süredir oturuyorsun bilmiyorum ama benim hayatım buca ve bornova da geçdi
    gelişmemiş diyorsun aklımda kalan şeyler fazladır ondan
    ttneti bende sevmiyorum
    ama superonline bana göre ttnet de daha berbat bir konumda şuanda
    superonline bağlatmak için siteyemi taşınıcam ben
    site dışında bir yere geleceğide yok bunun belli
    o zaman beni alaka etmez superonline ın nasıl hizmet verdiği
    bana göre sıfır hizmet veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 435431543543535 -- 23 Kasım 2009; 13:43:15 >

• quote:

o zaman beni alaka etmez superonline ın nasıl hizmet verdiği
    bana göre sıfır hizmet veriyor

Ben sadece aldığım hizmetin kalitesinden bahsettim, almadığınız/alamadığınız bir hizmet elbette sizin açınızdan sıfır olacaktır. Nereye varmak istediğini anlamadım açıkçası.

Not:
    Bornova doğumluyum, ancak son 8 yıldır Bornova'da oturuyorum, öncesinde de 20 yıl kadar Buca'da yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.barlas -- 23 Kasım 2009; 13:49:16 >
  • bu hizmet değil bu başka birşey
    nasıl bir sözleşme yapıyorlar bilmiyorum ama heralde para tıkır tıkır ellerine geçecek şekilde olmalı
    hizmet olsa tüm halka yapılır
    bu aynı memura doktora zam verilipde emekliye öl denmesi gibi birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 435431543543535 -- 23 Kasım 2009; 13:55:16 >
  • Hocam, eğer konuyu Türksat/Uydunet forumunda tartışıyor olsaydık dediğinizi bende desteklerdim, ama sonuçta internet hizmetini veren özel bir şirket, belediye değil. Adam tabii ki de yatırımını en iyi şekilde değerlendirmek ve en kısa zamanda maliyetini geri alıp kara geçmek istiyor ve bunun kadar doğal bir şey de olamaz.
  • sende haklısın tabiki
    ama biri yer biri bakar kıyamet bundan kopar
  • Valla TTNet bizi yıllardır yiyor, kıyamet falan kopmuş değil henüz ;)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.