Şimdi Ara

iTunes Kullanımı Ve Onunla İlgili Sorular { Ana Başlık } (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.702
Cevap
6
Favori
357.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeter artık iPOd bugün yine dondu :(((((.Daha önce de olmuştu.Bir şarkıyı açıyorum şsrkı tam açlcak yukarda şu an çalınan yazıyor ama ekran hala şarkıyı seçtiğim listeyi gösteriyor ve şarkı çalmıyor.Reset de attım ama kaldı öyle.Eve gelince pcye bağladım geçti daha önce de aynen böle olmuştu neden böyle oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yarkinderya

yeter artık iPOd bugün yine dondu :(((((.Daha önce de olmuştu.Bir şarkıyı açıyorum şsrkı tam açlcak yukarda şu an çalınan yazıyor ama ekran hala şarkıyı seçtiğim listeyi gösteriyor ve şarkı çalmıyor.Reset de attım ama kaldı öyle.Eve gelince pcye bağladım geçti daha önce de aynen böle olmuştu neden böyle oluyor?

ipodu restore ettim bni daha sorun çıkamdı ama neden donmuştu?
  • aynısı bende de oldu geçen gün tam şarkıya başlarken takıldı tabi ışığı da açık kaldığı için kısa sürede bitti. itunes dan resetledim şu anda sorun yok ama şu albüm kapaklarını attığım şarkılarda ekran sola kayarken bir anlık yavaşlama oluyor o yüzden artık resim atmıyorum.
  • Arkadaslar bunun sebepleri:
    iPodunuzun pilinin azalması.
    Uzun sure içinde pcye baglamamanız,
    Bilgisayarınızın yavaslıgı.
    iPod takıldıgında menu ve orta tusa aynı anda basın.6 saniye sonra yeniden calacaktır ipod.Takılmadan sakınmak için yapılacak en onemli şey ise komutları yavas vermeniz.Mesela menude gezdiniz sarkıcıyı buldunuz bekleyin 2 saniye sonra playe basın.Menu tusuyle geri donmek isteyince takılıyor bnm ipod daha cok.Ana menuye cıkmak için menu tusuna uzun basın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: soulmate

Arkadaslar bunun sebepleri:
    iPodunuzun pilinin azalması.
    Uzun sure içinde pcye baglamamanız,
    Bilgisayarınızın yavaslıgı.
    iPod takıldıgında menu ve orta tusa aynı anda basın.6 saniye sonra yeniden calacaktır ipod.Takılmadan sakınmak için yapılacak en onemli şey ise komutları yavas vermeniz.Mesela menude gezdiniz sarkıcıyı buldunuz bekleyin 2 saniye sonra playe basın.Menu tusuyle geri donmek isteyince takılıyor bnm ipod daha cok.Ana menuye cıkmak için menu tusuna uzun basın.

benimkinin pili fulldü ama komutları hızlı verdiğim için takıldı heralde zaten artık olmuyor
  • evet benimki de büyük ihtimalle hızlı komutlardan sonra takılıdı. dikkat edelim bu konudaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impreze_delisi -- 9 Nisan 2007; 0:04:43 >
  • Arkadaslar baslık aşağılara düşmüş biraz toparlayalım
    -------------iPod donmaları hakkında....
    Öncelikle şu aralar konuşulan takılma konusuna değinmek istiyorum.Bildiğiniz gibi iPodların içinde 32mb ram bulunmakta.Eger gui de bir problem yoksa bu ram iPodun ideal çalışması için yeterli.Ancak her cihaz oldugu gibi iPodlarda ani komutlara pek gelmezler.Bu durumda yapılacak sey reset atmaktır.Eger bu takılma problemleri artmaya başlamışsa yapılması gereken restoredur.Bu sayede yazılım yenilenen alet şööyle bir kendine gelir.Eğer yazılımda problem yok benim hızlı komutlarım sebebiyle boyle donuyor derseniz hatırlatırım ki reset pil omrunu kısaltır ve pili yorar.iPodunuzun sağlıklı çalışması için bağladığızınız bilgisayarda onemlidir.Eğer size problem yaratmayan hızlı bir iTunes kullanıyorsanız bu iPodunuzun yazılımına etki edecektir.Cunku hızlı iTunes sorunsuz vve hızlı guncelleme yapar.Kendimden ornek vermek gerekirse 256 mb ramli 40 gb harddiskli notebookta iPod guncelliyordum.Ama taktir edersenizki iTunes sarkıları atmamaya -69 kodlu problemleri vermeye basladı.Bunlarla es zamanlı olarak iPod yazılımı yavasladı.Tum verileri babamın iş yerindeki bilgisayara goturdum.(1024 ram amd 64 işlemci 160 gb hdd)iTunes daha hızlı çalıştı.iPoda atamadığım şarkıları attım daha hızlı guncelledim ve bunlara bağlı olaraktan iPod hızlandı.(Artık mac var ve problem yok).Sonuc olarak benim tavsiyem iPodu iyi bir bilgisayara kurulmus iTunes 7 ile guncellemeniz.
    ----------iPod pili hakkında.
    Arkadaşlar yeni iPod almak isteyenler pil konusunda endişeli.Oncelikle iPod pili bence sarj aleti ile sarj edilmeli.Nedenini bilmiyorum ama emin olun usb ile aynı zamanda yaptıgım sarj prizden sarjdan daha az gidiyor.İkincisi ise yeni alınan iPod pilinin çabuk bitmesi.Arkadaşlar pil için sabredin.2 ay sonra toparlanıyor.Muthiş bir pil suresi veriyor.Ama bunu daha oteya goturmek için yapılması gerekenler:
    -Ekran ışığını 2 saniye yapın.
    -Muzikleriniz için listeler olusturun.Tus kilidini açık bırakmayın.
    -Video ipod varsa ekran parlaklığını kısın.
    -Shuffle songs yapın.Şarkıları tek tek secmeyin bu sayede menu içinde gezintilerden kurtularak pil omrunu arttırırsınız.
    -Son olarak apple guncellemelerini kontrol edin.
    -------- iPod ekstraları hakkında
    Ekstralardan haberiniz vardır elbet.Ancak uyarmam gereken su ki Podzilla gibi 3.parti ipod yazılımlarından uzak durun...Bunlar garantide olumsuzluklara yol açmakta ve bazen silinmeyerek iPodunuza donanımsal hata bırakmaktadır.Eğer oyun meraklısı iseniz iPodu satın psp alın.Ama illa iPodumda oyun oynamak istiyorum derseniz apple ın oyunları mevcut.(Video için)Ama tabiki paralı:(.iPodunuzda yapabileceginiz en guzel extra ise tvye baglayıp dvd olarak kullanma.2 ytllik kablolar bile işinizi gorur.iPod dahilindeki resimleri slayt yapmak ise cok yararlı bir ozellik.Tv ye baglayınca ne demek istedigimi anlayacaksanız.iPodun bir diger guzel ozelliği ise alarmı tv ye bagladıgınız kablo ile iPodu aux girişinden muzik setine baglayabilirisiniz.Alarmı kurun ve sabah iPod sizi uyandırsın....

Son olarak:
    iPod bildiğiniz gibi apple urunu.Muzik piyasasınıda yonlendirmekte.Garantisine servise guvenin.Apple hem cok taraftarı hem de cok dusmanı olan firma.Ama soyle bir sey var ki hep şık devrim yaratan kullanışlı cihazlar urettiler.Bu yuzden iPod killerlar asla iPod killer olamayacaklar.Olmaları için once iTunes killer olmaları gerekir...

• quote:

Arkadaslar baslık aşağılara düşmüş biraz toparlayalım
    -------------iPod donmaları hakkında....
    Öncelikle şu aralar konuşulan takılma konusuna değinmek istiyorum.Bildiğiniz gibi iPodların içinde 32mb ram bulunmakta.Eger gui de bir problem yoksa bu ram iPodun ideal çalışması için yeterli.Ancak her cihaz oldugu gibi iPodlarda ani komutlara pek gelmezler.Bu durumda yapılacak sey reset atmaktır.Eger bu takılma problemleri artmaya başlamışsa yapılması gereken restoredur.Bu sayede yazılım yenilenen alet şööyle bir kendine gelir.Eğer yazılımda problem yok benim hızlı komutlarım sebebiyle boyle donuyor derseniz hatırlatırım ki reset pil omrunu kısaltır ve pili yorar.iPodunuzun sağlıklı çalışması için bağladığızınız bilgisayarda onemlidir.Eğer size problem yaratmayan hızlı bir iTunes kullanıyorsanız bu iPodunuzun yazılımına etki edecektir.Cunku hızlı iTunes sorunsuz vve hızlı guncelleme yapar.Kendimden ornek vermek gerekirse 256 mb ramli 40 gb harddiskli notebookta iPod guncelliyordum.Ama taktir edersenizki iTunes sarkıları atmamaya -69 kodlu problemleri vermeye basladı.Bunlarla es zamanlı olarak iPod yazılımı yavasladı.Tum verileri babamın iş yerindeki bilgisayara goturdum.(1024 ram amd 64 işlemci 160 gb hdd)iTunes daha hızlı çalıştı.iPoda atamadığım şarkıları attım daha hızlı guncelledim ve bunlara bağlı olaraktan iPod hızlandı.(Artık mac var ve problem yok).Sonuc olarak benim tavsiyem iPodu iyi bir bilgisayara kurulmus iTunes 7 ile guncellemeniz.
    ----------iPod pili hakkında.
    Arkadaşlar yeni iPod almak isteyenler pil konusunda endişeli.Oncelikle iPod pili bence sarj aleti ile sarj edilmeli.Nedenini bilmiyorum ama emin olun usb ile aynı zamanda yaptıgım sarj prizden sarjdan daha az gidiyor.İkincisi ise yeni alınan iPod pilinin çabuk bitmesi.Arkadaşlar pil için sabredin.2 ay sonra toparlanıyor.Muthiş bir pil suresi veriyor.Ama bunu daha oteya goturmek için yapılması gerekenler:
    -Ekran ışığını 2 saniye yapın.
    -Muzikleriniz için listeler olusturun.Tus kilidini açık bırakmayın.
    -Video ipod varsa ekran parlaklığını kısın.
    -Shuffle songs yapın.Şarkıları tek tek secmeyin bu sayede menu içinde gezintilerden kurtularak pil omrunu arttırırsınız.
    -Son olarak apple guncellemelerini kontrol edin.
    -------- iPod ekstraları hakkında
    Ekstralardan haberiniz vardır elbet.Ancak uyarmam gereken su ki Podzilla gibi 3.parti ipod yazılımlarından uzak durun...Bunlar garantide olumsuzluklara yol açmakta ve bazen silinmeyerek iPodunuza donanımsal hata bırakmaktadır.Eğer oyun meraklısı iseniz iPodu satın psp alın.Ama illa iPodumda oyun oynamak istiyorum derseniz apple ın oyunları mevcut.(Video için)Ama tabiki paralı:(.iPodunuzda yapabileceginiz en guzel extra ise tvye baglayıp dvd olarak kullanma.2 ytllik kablolar bile işinizi gorur.iPod dahilindeki resimleri slayt yapmak ise cok yararlı bir ozellik.Tv ye baglayınca ne demek istedigimi anlayacaksanız.iPodun bir diger guzel ozelliği ise alarmı tv ye bagladıgınız kablo ile iPodu aux girişinden muzik setine baglayabilirisiniz.Alarmı kurun ve sabah iPod sizi uyandırsın....

Son olarak:
    iPod bildiğiniz gibi apple urunu.Muzik piyasasınıda yonlendirmekte.Garantisine servise guvenin.Apple hem cok taraftarı hem de cok dusmanı olan firma.Ama soyle bir sey var ki hep şık devrim yaratan kullanışlı cihazlar urettiler.Bu yuzden iPod killerlar asla iPod killer olamayacaklar.Olmaları için once iTunes killer olmaları gerekir...

soulmate sen de olmasan kim bilgilendirce bizi

bu arada pil işi harbiden sonradan açılıyo.Benim pil ilk başlarda çok dayanmıyordu ama şu anda kaç gündür dimliyorum yalnızca 1 seviye eazaldı .Bir de prizden şarj etmek illa ki gerekiyor mu zaten iPodu zor aldım bir de şarj aletini nasıl alcam zaten benim şarj aletine gerek yok laptop var heryere götütrdüğüm için heryerde şarj edebiliyorum

• iPod nanoya video yükleyip TVye bağlayıp tvde film izleyebilir miyiz?
  • arkadaşlar 2 gündür ipodumu açtıgımda hemen açılmıyr braz beklyr snra siyah ekran üstünde elma ,işareti çıkıyr belli 1 süre snra tekrr her hangi 1 tuşa bastığımda açılıyr 2 gün içinde 2 kere oldu
    acaba ne zamndır pc ye baglamadım... ondan olabilirmi
  • Yarkinderya iPod Videoyu tvde kullanabilirsin.Bu basit iş.Video ayarları altında, tv çıkışı var onu aç,tvye bagla iPodu.Bu kadar.Ayrıntılı soruların olursa buradayız.
    Peace'nPeace
    Bu durum iPodunu 2-3 saattir kullanmayınca olusur.iPod tamamen kapanmış demektir.Eğer açtığında kaldığın yerden devam ediyor elma logosu çıkmıyorsa sadece uyumuştur iPod...
  • saol soulmate...
    ipod senle daha basit ve daha zevkli
  • quote:

Orjinalden alıntı: peaceandpeace

saol soulmate...
    ipod senle daha basit ve daha zevkli

Bişey diil..

• reset ve restore arasındaki fark nedir? itunes daki restore du sanırım, peki resetlemek nasıl oluyor?
  • Reset iPod donduğunda yapılan:
    MENU&ORTA TUŞA 6-10 SANİYE ARASI BİRLİKTA BASILI TUT.
    Restore:
    iPod içindeki yazılımın restore edilmesini yeniden yuklenmesini sağlayan işlem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yarkinderya

iPod nanoya video yükleyip TVye bağlayıp tvde film izleyebilir miyiz?

evet soruma cevap alamayacak mıyım?
  • iPod nanoda malesef boyle bir ozellik yok....
  • (daha bir satır daha gidebilirim ama yeter)

neden yok ki olsa süper olurdu

• benim bir sorunum var...masaustu pc de ki playlistimden sarkılar yukledim, dizustu pcye ipodu taktıdıgımda, baska bir playlist bulundu, erase&sync diye mesaj geliyor ya,işte ok diyorum yani silsin ve synclesin..ugrasıyor daha sonra "the ipod cannot be synced,the disk could not be read from or written to" diyor yani işte okuyamıyor ya da yazamıyor..neden acaba?bir turlu laptoptaki sarkıları yukleyemiyorum

nerede hata var?omur boyu masaustu pcden mi atıcam sarkıları
  • quote:

Arkadaşlar bu kadar zaman soru yanıtladık şimdi benim bir sorum var...
    Ben windowstan mace gectim muziklerimi mac a aktardım sonra itunes ile macde ipodu guncelledim veri olarak hiçbir kaybım yok,yanlız tek problem biçimin hala windows olarak gozukmesi?

bicim ilk windowsta yapildigi icin oyle kaliyor. duzelmesi icin mac e baglayip
    yeniden bicimlendirmek gerekiyor. bence mac te bicimlendir yeniden
    zaten muziklerinide aktarmissin silip yuklemesini beklersin sadece
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.