Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
37
Favori
1.785.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet reklamdaki araba yeni opel astra..ben ilk başta acaba seat leonmu diye tereddüt ettim ama dikkatlice baktım her sefer ve astra olduğuna karar verdim..istanbulun göbeğinde yaşıyorum hergün tabiri caizse istanbul kazan ben kepçe..ama hala trafikte göremedim yeni astra..
  • İzmir'e gel. Burda dolu görürsün Yeni Astra'yı...
  • Ayrıca forumda Petrol Ofisi ve Opel reklamı ile ilgili yeni başlık altında konudan bahsettim. Sadece Yeni Astra yok. Tam 7 farklı Opel Araç var.
  • Petrolofisi ile GM Türkiye'nin çeşitli promosyon anlaşmaları var.
  • PO reklamda h kasa astra corsa chevrolet captıva var yeni astra( j kasa) göremedim gözdenmi kacırdım??
  • bu arada 14.140 bg sport donanımlı aracın siparişini ordu opel ateş bayisine vermiş bulunmaktayım teknik gri.mart ayında teslım alacagım aracı.guncel fıyatından bıraz ındırım aldım.mart ayında extra bır ındırım olursa onuda uygulayacaklar...
  • hayırlı olsun sıparısı tam olarak ne zaman verdıınız bıraz daha bılgı verebılırmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar 52

bu arada 14.140 bg sport donanımlı aracın siparişini ordu opel ateş bayisine vermiş bulunmaktayım teknik gri.mart ayında teslım alacagım aracı.guncel fıyatından bıraz ındırım aldım.mart ayında extra bır ındırım olursa onuda uygulayacaklar...

fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz?
  • 48.500 + bandrol anlaştık.bundan aşşagı fıyat alan varsa haber beklıyorum..
  • 14.140 sport teknık gri gecen hafta verdım siparişi.arac ne konumda uretımdemı gemıdemı bılgı veremedıler.(otv hurda ındırımı gıbı devlet tarafından bır ındırım olursa uygulamıyacaklarını soyledıler)satış temsılcısı osman bey gecen hafta antalyada toplantıda olduklarını araca yogun talep oldugunu ve fıyatlarda bir düşüş on görmedıklerını ınsıgnıa dakı fıyat polıtıkasının astrada da devam edeceklerını soyledi
  • Mavi olan değilde video nun başında siyah, çok az görünen bir araç var.Sanırım o yeni astra:)

http://www.vidivodo.com/353357/kadir-inanir-ve-yaban-reklam-videosu

İŞTE YENİ OPEL ASTRA!

İŞTE YENİ OPEL ASTRA!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 13 Şubat 2010; 0:35:23 >

• ben de dün altunizadedeki opel bayisine gittim ve üç arabayı da gördüm cosmo 180 bg olan zaten anlatmaya gerek yok çok çok acaip bişey içine oturmaya kıyamadım :) ama şimdi kızıyorum kendime bu fırsatı neden değerlendirmedim diye :)

ama biraz daha mütevazi olmam gerektiğini düşünüp 115 bg enjoy ve 115 bg sport modellerini daha yakından inceledim,

buralarda cosmodan bahsedilirken hep ya o zaman enjoy falan alınmaz alındı mı cosmo alacaksın diyordum ki yakından gördüğümde içine oturduğumda hakkaten saçmalama dedim kendi kendime

çok beğendim enjoy en opsiyonsuz olanına binmeme rağmen, hazır binmişken keşke param olsa da anahtarı alıp gitsem dedim kendi kendime

arabaya oturduğumda bu araba benim olmalı dedim keşke fırsatım olsa da alabilsem dedim, bu iki modelde de navigasyon yoktu ama ben ona rağmen güzümün nav sistemini aramadığını rahatlıkla söyleyebilirim belki ilk kez binmiş olmanın verdiği heyecandan ötürüdür kim bilir :)

tek sıkıntı olarak arkada oturacaklar için biraz dar gibi geldi bana tabi öndeki koltukları ileri çekerek yeterli seviyeye getirilebilir ama orjinaline baktığımda dar geldi ve arka kısma doğru bi basıklık var sanki,

kabul ediyorum aile arabası değil ama ailenle gittiğinde de uzun yola onların rahat etmesi de önemli bir etken benim için

tek olumsuzluk bu geldi gözüme, e tabi bir de yakıt tüketimi işi var burada 9.7 lerden bahsediliyor dün aynı zamanda nissan qasqai e baktım orada bile ortalama yakıt tüketimi 7-8 civarıyken jeep sınıflarında sayılabilecek bir otomobil için, astra gibi hb bir araba için 9.7 çok fazla değil mi?

kuzenime diyorum tüp taktırırız ne olacak o da diyor ki opel gibi bi arabaya tüp mü taktırılır yazık olur dedi orjjinalliğini bozma dedi :)

fiyatı enjoy 46300 sport 47 küsür bişeydi diye hatırlıyorum

beni de şaşırtan bu oldu arada bu kadar az bir fiyat farkı varken sportu almak daha mantıklı değil mi? donanım olarak sportun bir çok donanım farkı var diye biliyorum arka sayfalarda yazıyordu ama sayfa sayfa araştırma yapmak lazım ne yalan söylim üşendim :) size de sormayacam artık bıkmışsınızdır aynı sorulara cevap vermeyi ama bu kadar fiyat farkı az geldi bana ve alan adam neden enjoyu alsın da sportu almasın dedirtti bana

• Söylediğiniz fiyat Enjoy değil Enjoy Plus'ın fiyatı olmalı.
    Plus olmayan, yani standart Enjoy ile Sport'un arasında belirttiğinizden çok daha fazla fiyat farkı var.

Enjoy Plus olduğu zaman donanım olarak Sport'a epey yaklaşmış oluyor, haliyle fiyatı da yakın oluyor.

Bütçesini zorlayarak Enjoy Plus'un fiyat seviyesine çıkmış olan biri aradaki fark az da olsa daha fazla zorlamak istemeyebilir.
  • ben bunu dedim ama şimdi o araba 20000 olsun yine de almam imkansız çünkü yeni mezun oldum ve hala iş arıyorum, sırf içimdeki astra sevdası için gittim oraya arabaya da binince içim bir hoş oldu :)

O yüzden arada 1000 liradan az bir fiyat farkı olduğu için o kadar para verebilen onu da verir mantığıyla dedim bunu :) ama sizin dediğiniz de mantıklı tabi

sport modelin farlarındaki fark astrayı daha agresif gösterdiğini farkettim ön farlarındaki ve arka farlarındaki koyuluk enjoydan ayıran bir özellik olarak düşündüm
  • Koyu renk far ve stoplar aracı kesinlikle daha çekici gösteriyor, kendi Corsa Sport'umdan bilirim

Aslında "Sport"ların Opel modelleri içinde her zaman farklı bir yeri olmuştur.
    Perfore deri direksiyonlardan yüksek yan destekli spor koltuklara, karartılmış farlardan krom çerçeveli gösterge tablolarına kadar pek çok özellik ile Sport'lar her zaman meraklısına en üst versiyon olan Cosmo'dan bile daha çekici gelmiştir.

Bu tip detayların dışında, Sport'ların aslında en önemli özelliği ise kısa ve sert yaylar kullanılarak alçaltılmış şasi ve buna uygun sert amortisör, kalın stabilizatör çubukları vb süspansiyon sistemi parçaları ile birlikte özellikle de kısa turlu direkt tepkili direksiyon sistemini sunan "spor şasi" idi.

Opel çok uzun yıllardır bu geleneği sürdürmekteydi; yakın zamandan ve güncel modellerden örnek vemek gerekirse Astra H, Corsa D ve Insignia'nın Sport modelleri (Enjoy "spor" paket ile karıştırılmamalı) hep bu bahsettiğim konsepte uygun olarak üretilmekteydi.

Fakat nedense yeni Astra'da bu gelenekten vazgeçerek Sport modele spor şasiyi standart olarak koymadılar, ekstra bedel karşılığında alınabilen bir özellik olarak opsiyon listesine eklediler. GM Türkiye, Opelseverlere opsiyondan yana pek şans tanımadığı için de, bu dinamik sürüş beklentisi içinde olan Türk müşteriler için pek iyi bir gelişme olmadı.

Bu arada meraklıları için bu yeterince olumsuz değilmiş gibi bir de alçaltılmış spor şasiyi FlexRide ile birlikte vermiyorlar, müşteri ikisinden birini tercih etmek zorunda kalıyor.
    (FlexRide'ı tercih etmeyip 18 veya 19 jant opsiyonlarını isteyen müşterilerin spor şasiyi otomatik olarak aldıklarını da eklemek gerek, tabii bu Almanya ve diğer bazı Avrupa ülkeleri için geçerli)

Bütün bu gelişmelere bakarak, yeni Astra'da tercihi Sport yerine Cosmo'dan yana kullanmak daha anlamlı olacak gibi görünüyor.

Tabii bütçeden bağımsız olarak konuşuyorum

• opel fiyat listesini yeniden düzenlemiş. İnsignia'da da indirim uygulamış. 2000 tl kadar. indirim uygulanmayan bi yeni astra kaldı. oda yakınmı dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edit73

opel fiyat listesini yeniden düzenlemiş. İnsignia'da da indirim uygulamış. 2000 tl kadar. indirim uygulanmayan bi yeni astra kaldı. oda yakınmı dersiniz.

İnşallah:D
  • astranın ki değişmeyecekmiş öyle dedi altunizadede ki gittiğim bayii

broşür istemiştim dedi fiyat listeleri yenileniyor o yüzden broşürümüz yok

indirim yapılacak dedi astra indirime girer mi dedim hayır dedi astrada indirim olmayacakmış adama göre
  • osman agbı kod belli olmadıgına gore
    ?daha uretımde degıl demek degılmı?
    osm@n:
    ?onu paylaşmazlar
    ?şöyle oluyor
    ?örn model kodu 0ab68 pazarlama kodu tc48
    ?oyle kodlar var
    Çağlar:
    ?evt
    osm@n:
    ?her araba ıcın
    ?arac uretılır
    ?bı kodu vardır
    ?arac geldıkten sonra derkı
    ?fabrıka
    ?bu aacın kodu budur
    ?sıstemde acılmıstır
    ?channel 21 de n arac sıparısı verılebılır der
    ?ama once uretır her bayıye gönderır
    ?ondan sonra
    Çağlar:
    ?bır arkadas dedıkı ben ınsıgnıa aldım aracım hangı gemıde gemının hangı lımanda oldugunu bayıden gordum dedi
    osm@n:
    ?sıstem mesajı gonderıır
    ?bızdede ole
    ?hangı aracın hangı lımandan yuklendıgını
    ?gorebılırsın
    ?gemı gelsı raporları gelır
    ?gumruk raporları gelır
    ?hepsı bellıdır
    Çağlar:
    ?şimdı bız neyı beklıyoruz
    ?channel 21 mı?
    osm@n:
    ?sımdı arac muhtmelem uretıme gırdım gırecem asamasındadır
    ?turkıye 140 ların sıpraslerını vermstır
    ?uretılır
    ?ve o sıparısı veren ulkeye gemı ıle gınderılır
    Çağlar:
    ?pekı bu fabrıkaya adetı turkıye opel sızden aldıgı sıparıse goremı adet belırlıyomu
    ?yoksa zaten turkıyeye 500 tane gelecek ayrıldı mantıgıylamı gelıyo?
    osm@n:
    ?belırler bızden onerı ıster bazen
    ?ama asıl olan söyle
    ?ben mesela bayıye kac araba cekıyorum ateşe orduya tum arablar dahıl atıyorum pazar payına göre 35 araba
    ?stokla gıdıyorum
    ?opel turkıyde
    ?yurtdısındakı dıger ulkeler gıbı su kadar su arabadan ıstıyroum bu kadar bu arabadan ıstıyorum su renkte su donanımda
    ?dıye sıparısını
    ?yazar
    ?cunku ordada pazarlama ve lojıstıkte pazar durumuna göre
    ?stok olusuturlar
    Çağlar:
    ?su almanyada stok olupda ordan araba cekılmıyo verdıgın sıparıse gore uretılıp gelıyo..
    ?pekı benım arac nerde hangı ulkede uretılıyo?
    osm@n:
    ?tam detayını bılmıyorum
    ?ama almanya
    ?yuksek ıhtımalle
    ?her yenı arac almanyada
    ?baslar
    ?her ulke sıparısını verır
    Çağlar:
    ?gemıye yuklendıgı yer bır ıp ucu olmuyomu?
    osm@n:
    ?ve o ulke ıcın uretım bantı olustururlar ve ona gore uretılrer
    ?gonderırler
    ?evet
    ?hangı nerden cıkıslı oldugunu aracın arac numarası bellı oldugunda
    ?anlayabılırız
    ?bı sıtem var arac numarasını gırıgımızde o arac ıle ılgılı yuklenme lımanına kadar grebılıyoruz

• Aracı aldıgım satış temsılcısıyle msn konusmamı aktardım...14.140 sport donanım..
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.