Şimdi Ara

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
27
Favori
37.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Bizim buralara yağmur yağar sonra belki kar başlar o da tutmaz zaten

Istanbul'un neresindesiniz siz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orçun Bostancı

quote:

Pendik
  • Beylikdüzü'nde bugün 10 derece birden düşüş oldu, yarın havanın daha da soğuması bekleniyor. Hava da bir yere kadar soğuyabilir, neticesinde elbet kar gelecektir
    Bruoglione, Donanım Haber / İstanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bruoglione -- 3 Aralık 2013; 22:52:52 >
  • quote:

quote:

quote:

Pendik

Bu sistemde en şanslı yer pendik olabilir yağış açısından. Cumartesi pazar günleri paylaşırsiniz bizimle

• quote:

quote:

quote:

quote:

Pendik

Bu sistemde en şanslı yer pendik olabilir yağış açısından. Cumartesi pazar günleri paylaşırsiniz bizimle

Hadi bakalım

Yağar inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruoglione

Beylikdüzü'nde bugün 10 derece birden düşüş oldu, yarın havanın daha da soğuması bekleniyor. Hava da bir yere kadar soğuyabilir, neticesinde elbet kar gelecektir
    Bruoglione, Donanım Haber / İstanbul

Yarın hava 2 derece ısınıyor cumartesi gününe kadar totalde 7-8 derecelik artış olacak ancak cumartesi öğleden sonra sıcaklık 12-15 derece birden düşecek ve kar yağışlari başlayacak.

• Konunun içeriğini bozduysam öncelikle özür dilerim..

Ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler
  • MGM su buharı haritasında buhar giderek uzaklaşmış.Rüzgar hızlı ve kuzeyden geliyor iyice kuru soğuk bir hava olacak.Sıcaklıklar da zaten düşecek.Pazar günü kar yağmaması için bir sebep şu an gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YumukluSucurta.

quote:

quote:

quote:

Pendik

Bende Küçükyalı'danım. Burdada aynısı oluyor. Yağmurdan sonra kar. Şöyle bir yüzünü gösterip gidiyor .

Bu sene kış sert geçecek önümüzdeki hafta kış tahmini yayinlayacağım. Sizinde dediğiniz gibi alçak semtlere çok kuvvetli bi sistem gelmedikten sonra kar etkili yağamıyor ama bu sene sürprizlere açık

• Merhabalar konumuz hayırlı olsun. Ben Yalova'dan katılıyorum. Bol karlı bir sezon diliyorum saygılar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedate

Merhabalar konumuz hayırlı olsun. Ben Yalova'dan katılıyorum. Bol karlı bir sezon diliyorum saygılar:)

Hoşgeldiniz pazar sabahı Yalova süpriz yapabilir kar severlere

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Pendik

Bende Küçükyalı'danım. Burdada aynısı oluyor. Yağmurdan sonra kar. Şöyle bir yüzünü gösterip gidiyor .

Bu sene kış sert geçecek önümüzdeki hafta kış tahmini yayinlayacağım. Sizinde dediğiniz gibi alçak semtlere çok kuvvetli bi sistem gelmedikten sonra kar etkili yağamıyor ama bu sene sürprizlere açık

Keşke haftaya bi fırtına kopsada okullar tatil olsa. Vizeler de başlıyor hem .

(Vize=Sınav)

Öyle bir ihtimal var ama kesin değil yağışın pazartesi günü şiddetine bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevin_Lonnie

Konunun içeriğini bozduysam öncelikle özür dilerim..

Ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Estağfurullah benim açımdan sorun yok ama site kuralları gereği belki sorun olabilir net bi bilgim yok burada çok yeniyim adminler anlayış gösterirler

• quote:

Evet gelelim tahminimize
    6 Aralık cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren güne kuvvetli sağanak yağmurla uyanacagiz. Aşağıda eklediğim tabloda 1500 metre yükseklik haritasında istanbul üzerinde sıcaklığın -8 ile -11 dereceler arasında olduğu görülüyor kırmızı daire içine aldım. Bu da yer seviyesinde sıcaklığın -2 ile +3 dereceler arasinda olacağını gösteriyor ki bu değerler kar açısından yeterli. Cumartesi aksam saatlerinden itibaren şehrin yüksek semterinde başlayacak kar yağışı kuvvetli rüzgârla birlikte il geneline yayılmasıni bekliyorum. Pazar günü kar yağışı il genelinde devam etmesi bekleniyor sıcaklıklar gündüz maksimum 3 dereceye kadar çıkabilir. Özellikle pazar aksam saatlerinde maslak levent Avcılar Ümraniye Gaziosmanpaşa Arnavutköy gibi yüksek semtlerde kar topu oynanabilecek seviyede örtü oluşabilir. 8 aralık pazartesi hava biraz daha soğuyacak ve özellikle anadolu yakasında kar daha etkili olarak yagabilir. Kar yağışı 9 aralık Salı günü öğlen saatlerinde şehirden tamamen ayrılmış olacak ancak soğuk hava bir süre daha bizlerle. 13 aralık tarihinde yeniden 1 günlük kar yağışı ihtimali var ama onuda ilerleyen günlerde konuşuruz. Sorularınız ve merak ettiğiniz detaylar için burada olacağım

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

Pazartesi günü istanbul'da kar örtüsü oluşabilir mi ?
    Okullar pazartesi günü için tatil olabilir mi ? Son bir şey daha yağış açısından nasıl geçeceğini düşünüyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BrianRoscoe

quote:

Evet gelelim tahminimize
    6 Aralık cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren güne kuvvetli sağanak yağmurla uyanacagiz. Aşağıda eklediğim tabloda 1500 metre yükseklik haritasında istanbul üzerinde sıcaklığın -8 ile -11 dereceler arasında olduğu görülüyor kırmızı daire içine aldım. Bu da yer seviyesinde sıcaklığın -2 ile +3 dereceler arasinda olacağını gösteriyor ki bu değerler kar açısından yeterli. Cumartesi aksam saatlerinden itibaren şehrin yüksek semterinde başlayacak kar yağışı kuvvetli rüzgârla birlikte il geneline yayılmasıni bekliyorum. Pazar günü kar yağışı il genelinde devam etmesi bekleniyor sıcaklıklar gündüz maksimum 3 dereceye kadar çıkabilir. Özellikle pazar aksam saatlerinde maslak levent Avcılar Ümraniye Gaziosmanpaşa Arnavutköy gibi yüksek semtlerde kar topu oynanabilecek seviyede örtü oluşabilir. 8 aralık pazartesi hava biraz daha soğuyacak ve özellikle anadolu yakasında kar daha etkili olarak yagabilir. Kar yağışı 9 aralık Salı günü öğlen saatlerinde şehirden tamamen ayrılmış olacak ancak soğuk hava bir süre daha bizlerle. 13 aralık tarihinde yeniden 1 günlük kar yağışı ihtimali var ama onuda ilerleyen günlerde konuşuruz. Sorularınız ve merak ettiğiniz detaylar için burada olacağım

Pazartesi günü istanbul'da kar örtüsü oluşabilir mi ?
    Okullar pazartesi günü için tatil olabilir mi ? Son bir şey daha yağış açısından nasıl geçeceğini düşünüyorsun ?

Çok düşük bir ihtimal çünkü alcak semtlerde kar yagacak ama tutmayabilir. Valilik bu işi belli olmaz trafiği rahatlatmak için 1 günlük tatil yapabilir pazar gecesi yağış durumuna bakmak gerekli şimdiden net konuşmak zor sistem yaklaşınca tekrar değerlendirme yaparız.

• Ankara için söyleyebileceğiniz bir şey var mı? Yine geçen sene gibi sadece ayaz mı geçecek? Bir de son olarak, Ankara için de böyle konu açmanız mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

Ankara için söyleyebileceğiniz bir şey var mı? Yine geçen sene gibi sadece ayaz mı geçecek? Bir de son olarak, Ankara için de böyle konu açmanız mümkün mü?

Ankara için de böyle bir konu açılabilir tabii ki. Ankara benim tahminimce bu sistemden kar alır yağış miktarını sistem yaklaşınca tekrar değerlendiririz.

•  İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 4 Aralık 2013; 0:28:23 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

Ankara için söyleyebileceğiniz bir şey var mı? Yine geçen sene gibi sadece ayaz mı geçecek? Bir de son olarak, Ankara için de böyle konu açmanız mümkün mü?

Ankara için de böyle bir konu açılabilir tabii ki. Ankara benim tahminimce bu sistemden kar alır yağış miktarını sistem yaklaşınca tekrar değerlendiririz.

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

İyimiş.

Stone Gone - Tornado

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.