Şimdi Ara

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
27
Favori
37.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orçun Bostancı

quote:

Orijinalden alıntı: &ROİD

Balikesirin durumu nasil?

6 aralık cumartesi akşam saatlerinden itibaren Balıkesir il genelinde yoğun kar yağışı ve fırtına etkili olmasını bekliyorum.

Güzel haber oldu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi &ROİD -- 3 Aralık 2013; 13:28:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

ben böyle konuları seviyorum ya eskiden geliyorlardı ne güzel bu işten anlayanlar bir ton grafik filan koyuyorlardı anlatıyorlardı bir sürü birde o grafikleri ( hiç anlamadığım halde okuyordum konuyu ) güzel oluyordu kar hayalleri ile uyuyordum bundan 7 8 yıl önce..

Şimdi hiç biri geliyor "balkanlardan gelen soğuk hava yarın İstanbulu etkisi altına alacak yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor" deyip gidiyor hiç tadı tuzu yok arkadaş bu ne ya.

Selamlar haklısınız eskiden belki teknoloji bu kadar iyi değildi ama emek vardı yapılan ise saygı duyulurdu :) bizde modelleri yayınlarız gerekli anlatımları yaparız burada zaten hobimiz bu :) akşam tablolari ekler bi özet geçerim sistemi degerlendiririz.

Hah şöyle ya :) onu umut etmesi bile güzel belki o koca sistem buraya da gelir diye düşünüyor insan anlamayınca tabi normalde olmayacak şeyleri umut edebiliyorsun

• Burada hava tahmini mi yapılıyor yoksa havadan sallamasyon mu?
  • quote:

Selamlar
    Daha önceden farklı bir forumda İstanbul çevresi için hava durumu ve kar tahminleri yapıyorduk baya başarılı olduk ancak bazı sorunlardan dolayı artık bu forumdan devam edeceğim. Soru ve görüşleriniz için yazabilirsiniz keyifli forumlar.

Diğer forumu sırf kar tahminleri için takip ederdim.Kısaca süre önce ayrıldığınızı okumuştum.Sizi burada görmek gayet güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Burada hava tahmini mi yapılıyor yoksa havadan sallamasyon mu?

4-5 güne belli olcak tahmin mi sallamasyon mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_1991

quote:

4-5 güne belli olcak tahmin mi sallamasyon mu

evinde meteoroloji istasyonu mu kurdun birader naptın?
  • Son gfs ve ECMWF değerlerine göre sistem baya bi törpilenmiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrianRoscoe

Son gfs ve ECMWF değerlerine göre sistem baya bi törpilenmiş gibi.

Yani
  • quote:

Hava tahmini yapılıyor uluslararası gözlem istasyonlarından alınan verilerle tahminler yapiyorum. Ulusal kanallarda dahi hava tahminlerimizi yayınlıyoruz zaman zaman. Eve meteoroloji istasyonu kurmaya gerek yok bunun için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatkork

quote:

Selamlar
    Daha önceden farklı bir forumda İstanbul çevresi için hava durumu ve kar tahminleri yapıyorduk baya başarılı olduk ancak bazı sorunlardan dolayı artık bu forumdan devam edeceğim. Soru ve görüşleriniz için yazabilirsiniz keyifli forumlar.

Diğer forumu sırf kar tahminleri için takip ederdim.Kısaca süre önce ayrıldığınızı okumuştum.Sizi burada görmek gayet güzel

Teşekkürler birazdan genel bi tahmin yayinlayacagim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: YumukluSucurta.

quote:

Selamlar

İlgi alanlarına 2 kere sanat yazmışsın söyliyim dedim. Daha zamanı var kar'ın bence yakın zamanda yağmaz bence .

O sorun değil düzeltirim birazdan bakalım tahmin konusunda kim haklı çıkacak birazdan genel tahmin yayınlayacağım

• bu hafta istanbulda yağmur veya kar var mı ?
  • Hocam çarşamba-cumartesi arası izmir için ne düşünüyosun ona göre valiz hazırlıcam da en kalınları mı koyayım :) bu arada ben de itü meteoroloji mühendisliği öğrencisi sayılırım bu sene hazırlık atlayıp seneye 1.sınıf olucam inşallah. Size pm atıcam ilerde, güzel konu takipteyim

• İstanbul ne durumda
  • Evet gelelim tahminimize
    6 Aralık cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren güne kuvvetli sağanak yağmurla uyanacagiz. Aşağıda eklediğim tabloda 1500 metre yükseklik haritasında istanbul üzerinde sıcaklığın -8 ile -11 dereceler arasında olduğu görülüyor kırmızı daire içine aldım. Bu da yer seviyesinde sıcaklığın -2 ile +3 dereceler arasinda olacağını gösteriyor ki bu değerler kar açısından yeterli. Cumartesi aksam saatlerinden itibaren şehrin yüksek semterinde başlayacak kar yağışı kuvvetli rüzgârla birlikte il geneline yayılmasıni bekliyorum. Pazar günü kar yağışı il genelinde devam etmesi bekleniyor sıcaklıklar gündüz maksimum 3 dereceye kadar çıkabilir. Özellikle pazar aksam saatlerinde maslak levent Avcılar Ümraniye Gaziosmanpaşa Arnavutköy gibi yüksek semtlerde kar topu oynanabilecek seviyede örtü oluşabilir. 8 aralık pazartesi hava biraz daha soğuyacak ve özellikle anadolu yakasında kar daha etkili olarak yagabilir. Kar yağışı 9 aralık Salı günü öğlen saatlerinde şehirden tamamen ayrılmış olacak ancak soğuk hava bir süre daha bizlerle. 13 aralık tarihinde yeniden 1 günlük kar yağışı ihtimali var ama onuda ilerleyen günlerde konuşuruz. Sorularınız ve merak ettiğiniz detaylar için burada olacağım

İstanbul için kar tahminleri (Gönüllü Meteorologlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orçun Bostancı -- 3 Aralık 2013; 22:21:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mert969

Hocam çarşamba-cumartesi arası izmir için ne düşünüyosun ona göre valiz hazırlıcam da en kalınları mı koyayım :) bu arada ben de itü meteoroloji mühendisliği öğrencisi sayılırım bu sene hazırlık atlayıp seneye 1.sınıf olucam inşallah. Size pm atıcam ilerde, güzel konu takipteyim

Çarşamba cumartesi günleri arası herhangi bir sıkıntı yok sadece sağanak yağmur görebilirsiniz İzmir dolaylarında. Mesajınızı bekliyorum, dönüş yolunda Bursa civarlarinda kar süprizi olabilir iyi yolculuklar

• Trabzon'da bugün yaklaşık 2-3 saat boyunca hafif bazende artan bir kar yağışı gözlemledim ayriyetten kar tuttu ve çoğu yer bembeyaz oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin_Lonnie

Trabzon'da bugün yaklaşık 2-3 saat boyunca hafif bazende artan bir kar yağışı gözlemledim ayriyetten kar tuttu ve çoğu yer bembeyaz oldu

Aslında zamanım olsa ayri bir başlıkta genel tahmin yayınlamak isterdim. Önümüzdeki hafta karadeniz Bölgesinde özellikle Zonguldak çok güzel kar yağışı alacak. Trabzon'da da 10 aralik sonrası kar yağışı ihtimali var

• Bizim buralara yağmur yağar sonra belki kar başlar o da tutmaz zaten
  • Kar sogugu var ama

Kucuk camlica

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.