Şimdi Ara

İsrail: 'İslamcılara karşı son kale de düştü'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsrail'deki haber sitelerinden Ynet'in bazı yetkililere dayandırarak verdiği habere göre, Türkiye'de 4 komutanın istifası İsrail'de endişelere neden oldu.
    TEL AVİV - İsrailli haber sitelerinden Ynet, İsrailli yetkililere atfen verdiği haberinde, Türk Genelkurmayındaki gelişmeler nedeniyle İsrail'in endişeli olduğunu belirtti.

Haberde, İsrailli yetkililerin, ''Ankara'daki siyasi gelişmeleri derin endişeyle izlediği'' ve özellikle Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'le birlikte, diğer üç kuvvet komutanının görevlerini bırakmasıyla ilgili endişelerini dile getirdikleri kaydedildi.

Habere göre, adı verilmeyen İsrailli bir yetkili, ''Bu hareket Başbakan Erdoğan ve İslamcıların işine yarıyor. Bu gelişme, Türkiye'de islamcılara karşı son kalenin de düştüğü anlamına geliyor'' ifadelerini kullandı.

İsrailli yetkililer, söz konusu gelişmenin, Mavi Marmara olayıyla ilgili BM'nin Palmer raporu üzerinde bir uzlaşmaya varılması ihtimalini de etkileyeceğini öne sürerken, bir yetkilinin bunun, Türkiye'den özür dilenmesi konusunda hükümeti zorlayan Savunma Bakanı Ehud Barak'ı, özür dilenmesine kesinlikle karşı oldukları bilinen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon karşısında da zayıf düşüreceğini iddia etti.

Haberde, Başbakan Erdoğan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birlik ve beraberlik içinde görevlerini sürdürmeye devam edeceğini söyleyerek, Türk hükümetinin oluşan endişeleri gidermeye çalıştığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de ''kimsenin olanları bir kriz gibi görmemesi gerektiği ve yaşananların kendi çapında olağanüstü bir durum olsa bile, herşeyin kendi yörüngesine girdiği'' yolundaki sözleri hatırlatıldı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25237230/

• İsrail bu
    MİT müsteşarı -sabetaycı olmayan- Hakan Fidan atanınca da baya endişelenmişti ki haklılar
  • İsrailli yetkililer de yorum yaptıktan sonra... İsviçreli bilim adamların araştırmalarını beklememiz gerek sanırım. :))

İşin şakası bir yana, yarın borsaya bakacağız. Ekonomik olarak nasıl dönüt alınacak acaba?
    Dışarıdan çok farklı yorumlandı bu süreç, İsrail de kendi çıkarları doğrultusunda taraflı yorumlayacaktı elbette ki.
  • Eee... Tank modernizasyon ihalesini Fransa'nın teklifinin çok daha üzeri rakama İsrail'e veren ve neredeyse yeni tank fiyatına getirenlerin halefleri gidince tabi ki üzülmüşlerdir.

İsrail ile aramızdaki son gerginliği hatırlayın: T.C. Başbakanı İsrail ile ilişkilerin askıya alındığını söylüyordu...
    Çok değil ertesi sabah Genelkurmay'dan birileri bir yerden fırlar gibi fırlayıp 'İsrail ile ilişkilerimiz eskisi gibi devam edecektir' diyordu...

Yahu siz kimsiniz? Maaşlı atanmışlar ne zamandan beri seçilmişlerin önüne geçti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

İsrailli yetkililer de yorum yaptıktan sonra... İsviçreli bilim adamların araştırmalarını beklememiz gerek sanırım. :))

İşin şakası bir yana, yarın borsaya bakacağız. Ekonomik olarak nasıl dönüt alınacak acaba?
    Dışarıdan çok farklı yorumlandı bu süreç, İsrail de kendi çıkarları doğrultusunda taraflı yorumlayacaktı elbette ki.
    İsrailin karşı çıktığı herşey bizim için faydalıdır
    İsrail ile ilgili bir haberde benden.

İsrailliler ayaklandı.
    Arap Baharı'nın Ortadoğu ülkelerinde estirdiği rüzgardan İsrail de payını aldı. İsrail'de başta Tel Aviv, Kudüs, Hayfa, Ber Şeva, Aşdod, Nasıra olmak üzere 11 değişik kentte eş zamanlı düzenlenen ve yaklaşık 150 bin kişinin katıldığı gösterilerde, protestocular hükümetten daha ucuz konut ve daha iyi yaşam koşulları talebinde bulundu.
    http://www.hurriyet.com.tr/planet/18380959.asp?gid=381

Tayyip kime bulaşsa kimyasını bozuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

İsrailin karşı çıktığı herşey bizim için faydalıdır
    İsrail ile ilgili bir haberde benden.

İsrailliler ayaklandı.
    Arap Baharı'nın Ortadoğu ülkelerinde estirdiği rüzgardan İsrail de payını aldı. İsrail'de başta Tel Aviv, Kudüs, Hayfa, Ber Şeva, Aşdod, Nasıra olmak üzere 11 değişik kentte eş zamanlı düzenlenen ve yaklaşık 150 bin kişinin katıldığı gösterilerde, protestocular hükümetten daha ucuz konut ve daha iyi yaşam koşulları talebinde bulundu.
    http://www.hurriyet.com.tr/planet/18380959.asp?gid=381

Tayyip kime bulaşsa kimyasını bozuyor

Alıntıları Göster
    İsrailde durumdan memnun olmadığına göre doğru yoldayız

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

İsrailde durumdan memnun olmadığına göre doğru yoldayız

Alıntıları Göster
    Bu İsrail iyice şaşırmış.Koskoca Türk ordusunu ne ergenekon,ne balyoz,ne de dört tane komutanın istifası bitirir.TSK bu devleti kuran öncü bir kurumdur ve sonuna kadar da eserini koruyacak,kollayacaktır.
  • Esas komik olan şey ise şuydu:

Kişisel menfaatler ve koltuk sevdası araya girdi mi bir yahudi diğer yahudiyi anında satıyordu :-)

Zamanında 'Mehmet Yaşar BÜYÜKANIT' genelkurmay başkanı seçilmeden bir kaç ay önce Büyükanıt'ın yahudi ve Sabetaycı olduğuna dair internette bir bilgi dolaşmaya başlamıştı. Hem de Büyükanıt'ın ve geriye dönük olarak 4-5 kuşak dedesinin T.C. kimlik numaralarına kadar soyağacı ispatlı olarak ortaya dökülmüştü. Soyadı kanunundan öobe değiştirdikleri gerçek soyadlarına kadar her türlü bilgi vardı. O günlerde ulusalcı medya ve bazı CHP'liler o kişisel bilgileri AK PARTİ veya F.G. Cemaati yayınladı diye ortalığı ayağa kaldırdı. Derken aradan bir kaç yıl geçti ve ERGENEKON davası kapsamında tutuklanan eski jandarma genel komutanı 'Mehmet Şener ERUYGUR' un lojmanından Büyükanıt'a ve ailesine ait tüm resmi bilgilerle paparazzilere taş çıkartan özel bilgilerin yer aldığı bir dosya çıktı.

O olaydan sonra Büyükanıt ile Eruygur'u bir arada gören olmadı. Ardından da Mehmet Şener ERUYGUR'un Sabetaycı ve yahudi kimliği ortaya döküldü.

Sahte yahudi peygamber Sabetay Sevi'nin yolundan gidenlerin sünnet olarak uyguladıkları 'Mehmet' ön adı her ikisinde de vardı.

Bizim istihbaratcıların dediklerine göre MOSSAD'ın Türkiye'deki haber kaynaklarının başında Museviler ve Sabetaycılar geliyor... Demekki onlara milliyetcilik veya din damarından girmeleri kolay oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Ülkü_

Esas komik olan şey ise şuydu:

Kişisel menfaatler ve koltuk sevdası araya girdi mi bir yahudi diğer yahudiyi anında satıyordu :-)

Zamanında 'Mehmet Yaşar BÜYÜKANIT' genelkurmay başkanı seçilmeden bir kaç ay önce Büyükanıt'ın yahudi ve Sabetaycı olduğuna dair internette bir bilgi dolaşmaya başlamıştı. Hem de Büyükanıt'ın ve geriye dönük olarak 4-5 kuşak dedesinin T.C. kimlik numaralarına kadar soyağacı ispatlı olarak ortaya dökülmüştü. Soyadı kanunundan öobe değiştirdikleri gerçek soyadlarına kadar her türlü bilgi vardı. O günlerde ulusalcı medya ve bazı CHP'liler o kişisel bilgileri AK PARTİ veya F.G. Cemaati yayınladı diye ortalığı ayağa kaldırdı. Derken aradan bir kaç yıl geçti ve ERGENEKON davası kapsamında tutuklanan eski jandarma genel komutanı 'Mehmet Şener ERUYGUR' un lojmanından Büyükanıt'a ve ailesine ait tüm resmi bilgilerle paparazzilere taş çıkartan özel bilgilerin yer aldığı bir dosya çıktı.

O olaydan sonra Büyükanıt ile Eruygur'u bir arada gören olmadı. Ardından da Mehmet Şener ERUYGUR'un Sabetaycı ve yahudi kimliği ortaya döküldü.

Sahte yahudi peygamber Sabetay Sevi'nin yolundan gidenlerin sünnet olarak uyguladıkları 'Mehmet' ön adı her ikisinde de vardı.

Bizim istihbaratcıların dediklerine göre MOSSAD'ın Türkiye'deki haber kaynaklarının başında Museviler ve Sabetaycılar geliyor... Demekki onlara milliyetcilik veya din damarından girmeleri kolay oluyor.

Ordu,Dışişleri,Basın-Medya,Sanayi,Yargı
    Ülkemizdeki asıl savaşın kaynağı eminim daha anlaşılır hale gelmiştir
    Detaylara inipte banlanmayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: nocen

quote:

Orijinalden alıntı: _Ülkü_

Esas komik olan şey ise şuydu:

Ordu,Dışişleri,Basın-Medya,Sanayi,Yargı
    Ülkemizdeki asıl savaşın kaynağı eminim daha anlaşılır hale gelmiştir
    Detaylara inipte banlanmayım...

Alıntıları Göster
    istikrarıda! israilliler sürdürüyor olmasın onların keyfi yerinde merak etmeyin bkz:ishak alaton 2 komutana içerlenmezler sipariş haberler..

Ona bakarsan israil ve abdyi sadece aa yayınladı diğer ülkelerin tebriğini göremedik
    http://www.aa.com.tr/tr/israilden-erdogana-kutlama-2.html
    bende karşıyım bu tip bukalemunlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Aksakallı Dede

istikrarıda! israilliler sürdürüyor olmasın onların keyfi yerinde merak etmeyin bkz:ishak alaton 2 komutana içerlenmezler sipariş haberler..

Ona bakarsan israil ve abdyi sadece aa yayınladı diğer ülkelerin tebriğini göremedik
    http://www.aa.com.tr/tr/israilden-erdogana-kutlama-2.html
    bende karşıyım bu tip bukalemunlara

Alıntıları Göster
    http://www.sanliurfa.com/haber35946-tsk-istifasina-ab-degerlendirmesi.htm

Kendinizi bari kandırmayın yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

http://www.sanliurfa.com/haber35946-tsk-istifasina-ab-degerlendirmesi.htm

Kendinizi bari kandırmayın yahu.

Alıntıları Göster
    Benim anlamadığım bi olay var şimdi.. Komutanlar istifa etti , tamam. Yerlerine başka komutanlar gelecek.. Buraya kadar her şey normal..

Ama bugün haberde gördüm yunanistan istifalardan sonra alarm verildi ege denizin de diye ( tam böyle değildi ama buna yakın bir şeydi ). Daha yenide bu başlığı gördüm.. İstifa edince ne gibi zararı veya kârı olacak diğer ülkelerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Benim anlamadığım bi olay var şimdi.. Komutanlar istifa etti , tamam. Yerlerine başka komutanlar gelecek.. Buraya kadar her şey normal..

Ama bugün haberde gördüm yunanistan istifalardan sonra alarm verildi ege denizin de diye ( tam böyle değildi ama buna yakın bir şeydi ). Daha yenide bu başlığı gördüm.. İstifa edince ne gibi zararı veya kârı olacak diğer ülkelerin.

Alıntıları Göster
    İsrailli Türkün Türkden sonra en yakın dostudur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyone -- 2 Ağustos 2011; 12:24:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onlyone

Şaka yapıyosun galiba ?
  • quote:

quote:

Şaka yapıyosun galiba ?

Alıntıları Göster
    Yo ciddiyim, yahudiler tarih boyunca Türklerle sorun yaşamamış nadir milletlerdendir
    Bu sebeple yahudi Türk boyları bile vardır
    Özellikle Türkiyede yahudi düşmanlığı filistin olaylarından sonra başlamıştır, o da araplarla aynı dini paylaştığımız için
    Yoksa Osmanlıda da Türkiye cumhuriyetinde de daha öncelerinde de yahudiler hep dostumuz olmuştur
    Tabi 3. sınıf masonluk siyonistlik kurgularıyla düşman gibi lanse edilebilir ama gerçekten yahudiler müslümanlar içinde Türkleri açık ara farkla çok sever
    Hatta çoğu hristiyan unsurdan bile çok severler
    Onların da bize bizim de onlara yardımlarımız olmuştur
    Mesela ABD de Türkiye yanlısı olan amerikalıların %90 ı yahudi kökenlidir

• quote:

Yo ciddiyim, yahudiler tarih boyunca Türklerle sorun yaşamamış nadir milletlerdendir
    Özellikle Türkiyede yahudi düşmanlığı filistin olaylarından sonra başlamıştır, o da araplarla aynı dini paylaştığımız için
    Yoksa Osmanlıda da Türkiye cumhuriyetinde de daha öncelerinde de yahudiler hep dostumuz olmuştur
    Tabi 3. sınıf masonluk siyonistlik kurgularıyla düşman gibi lanse edilebilir ama gerçekten yahudiler müslümanlar içinde Türkleri açık ara farkla çok sever

+ Benim bildiğim kadarıyla, Filistinliler zamanında Türkiye karşıtı terör örgütlerini destekliyorlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Öyle biri işte

quote:

+ Benim bildiğim kadarıyla, Filistinliler zamanında Türkiye karşıtı terör örgütlerini destekliyorlardı

Alıntıları Göster
    Terör örgütünü destekliyor demek yanlış olur
    İsraile karşı sovyetler filistine zamanında yardım ediyordu, filistindeki kamplarda da komunistler eğitim görüyordu, birçok pkklı dhkpc li insan buralarda eğitim gördükten sonra örgütlerinin kurulmasında öncülük etmiştir
    Fakat zamanında yapılmış bu dolaylı yardım bence şuanki filistini zan altında bırakmamalı

Toplumda araplara karşı ciddi bir sempati, yahudilere karşı ciddi bir nefret var
    Bunu sadece dine bağlıyamıyorum, ciddi bir cehaletin sonucu
    Sadece dinden ötürü olsa putperestler dini açıdan semavi dinlere göre daha kötüdür, niye ülkemizde hintli düşmanlığı yok?
    Veya müslüman bir halka eziyet ediyorlar diye ise Ruslar kafkasyada filistinlilerin 10 katı insan öldürdü, sırplar buna keza...

Ben bu düşmanlığın rant sebebiyle medyanın dolduruşu ve cehalet yüzünden olduğunu düşünüyorum

• quote:

Alıntıları Göster
    ülke küçük israile düşman edilmiş, tayyipin ve yaboz dincilerin yaptığını israil başbakanı ve halkı yapsa şimdiye savaş ilan edilmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-058B8D3E6 -- 3 Ağustos 2011; 20:59:43 >
  • quote:

İsraile karşı sovyetler filistine zamanında yardım ediyordu, filistindeki kamplarda da komunistler eğitim görüyordu, birçok pkklı dhkpc li insan buralarda eğitim gördükten sonra örgütlerinin kurulmasında öncülük etmiştir
    Fakat zamanında yapılmış bu dolaylı yardım bence şuanki filistini zan altında bırakmamalı

Toplumda araplara karşı ciddi bir sempati, yahudilere karşı ciddi bir nefret var
    Sadece dinden ötürü olsa putperestler dini açıdan semavi dinlere göre daha kötüdür, niye ülkemizde hintli düşmanlığı yok?
    Veya müslüman bir halka eziyet ediyorlar diye ise Ruslar kafkasyada filistinlilerin 10 katı insan öldürdü, sırplar buna keza...

Ben bu düşmanlığın rant sebebiyle medyanın dolduruşu ve cehalet yüzünden olduğunu düşünüyorum

Yahudiler kimsenin dostu değildir , sadece kendilerini düşünürler üstün ırk olduklarını zannedirler , ve çıkarcıdırlar tabi bu benim görüşüm

• quote:

quote:

Yahudiler kimsenin dostu değildir , sadece kendilerini düşünürler üstün ırk olduklarını zannedirler , ve çıkarcıdırlar tabi bu benim görüşüm

Alıntıları Göster
    sayın @furkan kaç tane yahudi tanıdığınızı merak ediyorum?
    benim şahsen tanışma fırsatım olmadı ama internet üzerinden onlarcası ile arkadaş olduk, birçoğuyla yıllardır görüşüyorum ve samimiyetimizi, iyi niyetimizi, güvenilirliğimizi test edecek çok fırsatım oldu, kesinlikle yanıldığınızı düşünüyorum
    umarım görüşlerinizin temeli internette dolaşan deli saçmaları, tevrata dayandırılan yalan yanlış iftiralar değildir
    bence çok ciddi ve yanlış önyargılarınız var

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.