Şimdi Ara

işlemcinin ön yüzüne thermal macun bulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar öncelikle herkese. Anakartımın ram slotları ağrızalandığı için dün söküp bugün gönderdim. Neyse dün işlemciyi çıkardığımda işlemcinin ön yüzüne yani anakartın işlemci yuvasına takılan kısmına thermal macun bulaştığını gördüm temizlemeye çalıştım ama çok hassas olduğu için zarar verecem korkusuyla ellemedim. Anakart geldiğinde sizce bu işlemciye zarar verirmi yaada şimidien vermişmidir yoksa sorun olmadan anakarta akabilirmiyim ?

• oraya nasıl bulasdı macun ılgınc ...ama zarar vermez .. sonucda ıletken bakır gıbı bır malzeme .. ıslemcıyı yerıne takmadan once dıs fırcası gıbı bırseyler ( gıbısı fazla ) .. temızlersenız sıkıntı olmaz ...
  • Hocam daha önce kurulumu kendim yapmaya tırsıyordum yapamam falan diye. Ondan bilgisayarı vatana toplattım orda kurulumu yapıldı ama o işlemciyi görünce pişman oldum anakartıda vidalarken resmen delmişler bidaha kurulumu kendimden başka hiçkimseye yaptırmam bilgisayarı. İşlemciyi çıkardığımda macun vardı üzerinde diş fırçasıyla fırçalarsam bir zarar görmez mi işlemci?
  • yumusak bır fırcayla bısı olmaz dostum dedıgım gıbı ıslemcının ıletken uclarında bır kayıt yazılım bısı yok .. sadece ıcındekı devrelere ıletken olma ozellıgı tasıyor .. yumusak fırca mesela resım fırcalarıda oalbılr ...

... teknık servıs elemanlarının ıscılıgıne gelınce ..ben hıc gırmıyım o konuya ..ben bılgısayarcı degılım .. konusunca cok konusuyorum bu konuda bırazda kırıcı oluyorum .. o yuzden yorum yapmıyorum ...ıyı forumlar ..

• Hmmm fırçalayim ozaman şimdi. Cidden teknik servis elemanları çok fena insanlar kendi malları olmayınca gerçekten çok hor savurabiliyor. Milyar verilen malzemeleri çöp ediyorlar. Aslında forumda ortaklaşa işi bilen yazılım donanımcılardan oluşan ekip kurup şirket açacaksın hem herkes doğru bilgiiyi alacak hem teknik servis incelikle kendi malınmış gibi yapılacak.
  • haha .. yaratıcı ..hıc aklıma gelmemısdı ..ama emın ol herkesı ısı gucu vardır .. ogrencılık ayrı bır durum tabıkı ..onunda tadı baska ..
  • Hocam bende 1 buçuk senedir çalışıyorum yazılımcı olarak Ama özledim valla öğrenciliği ...
  • valla bende cok büyük bi arıza olmadığı sürece(chipset gibi..)asla vermem teknik servise
  • hayat ıste .. degerını bılmek gerekıyor ... zaman akıyor ..
  • hocam yumuşak uçlu diş fırçası ile güzelce temizle bişi olmaz daha önce nigga arkadas bilir benimkindede kıl mıl toz moz vardı pc sapıtıp donuyordu temizledim diş fırçası ile sorun kalmamısta pinlere macun bulaşmış ve öyle kullanırsan cpu sapıtabiliyo pc donma felan yapabiliyor. not: özellikle macun iki pin arasına yapışırsa iletken oldugu için iki pini birbirine bağlamıs gibi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yununu -- 28 Mart 2012; 22:41:40 >

• Çok teşekürler yorumlar için şuan diş fırçasıyla iyice temizledim görünürde macun kalmadı. Anakartı daha bugün verdim minimum 2 hafta bana geri dönmez çizgi elektronikte şuan gelince deneyip sonucu söyleyecem Bakalım ne zaman dönecek. Birde anakartta sorun yaşamaya başladıktan sonra yeni bios indirmiştim yeni biostan sonra garip bir durum oldu ilk başta psu dandır dedim ama sonra anakarta vurdum sorunu. Bilgisayarı açıyorum ledler yanıyo fanlar dönüyo 3 saniye sonra çat kapanıyo 2 saniye sonra açılıp aynı şeyler oluyo ve sonra kendi kendine açılıyordu bilgisayar. Sürekli aynı şekilde çalışması hiç şaşmadı 4. değil hep 3. de açıldı bende anakarttan diye düşündüm sizce psuda bir sorun varmıdır. Voltaj değerleri hepsi normal hiçbir sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yununu

hocam yumuşak uçlu diş fırçası ile güzelce temizle bişi olmaz daha önce nigga arkadas bilir benimkindede kıl mıl toz moz vardı pc sapıtıp donuyordu temizledim diş fırçası ile sorun kalmamısta pinlere macun bulaşmış ve öyle kullanırsan cpu sapıtabiliyo pc donma felan yapabiliyor. not: özellikle macun iki pin arasına yapışırsa iletken oldugu için iki pini birbirine bağlamıs gibi olur

haha... hatırladım ... hatırladım ... ustad o sac nasıl gırdı oraya bee.. ... o gun soracakdım sormadım .. ben hızlı yasayan gordumde senın kadarını gormedım ..

banlanmasak ıyı valla bu arada ..

• Ehuehe banlanmayız ben yine soru sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

quote:

hocam yumuşak uçlu diş fırçası ile güzelce temizle bişi olmaz daha önce nigga arkadas bilir benimkindede kıl mıl toz moz vardı pc sapıtıp donuyordu temizledim diş fırçası ile sorun kalmamısta pinlere macun bulaşmış ve öyle kullanırsan cpu sapıtabiliyo pc donma felan yapabiliyor. not: özellikle macun iki pin arasına yapışırsa iletken oldugu için iki pini birbirine bağlamıs gibi olur

haha... hatırladım ... hatırladım ... ustad o sac nasıl gırdı oraya bee.. ... o gun soracakdım sormadım .. ben hızlı yasayan gordumde senın kadarını gormedım ..

sorma hocam yaw olay şöyle gelişmişti ben forumdan 2.elden anakart ve işlemci almıstım cocukta işlemciyi anakarta takılı yollamıstı bende hiç sökmeden üstüne fanı takmıştım sonra baktım pc donuyor felan power da 350düşüktü powerdan sanmıştık başta sonra aklama geldi işlemciyi söküp takayım dedim macunu yenileyim sonra bi baktım saç teli sıkısmıs onu çıkardım ne olur olmaz diyede fırçayla bi temizlemiştim sonra donma felan kalkmıstı tam komedi okadar uğraş kıldan pc donsun tabi sonradan powerıda değiştirdim şimdi problem yok

• işlemcinin bacaklarında mi saç vardi nasil girdi ya o oraya
  • quote:

quote:

quote:

sorma hocam yaw olay şöyle gelişmişti ben forumdan 2.elden anakart ve işlemci almıstım cocukta işlemciyi anakarta takılı yollamıstı bende hiç sökmeden üstüne fanı takmıştım sonra baktım pc donuyor felan power da 350düşüktü powerdan sanmıştık başta sonra aklama geldi işlemciyi söküp takayım dedim macunu yenileyim sonra bi baktım saç teli sıkısmıs onu çıkardım ne olur olmaz diyede fırçayla bi temizlemiştim sonra donma felan kalkmıstı tam komedi okadar uğraş kıldan pc donsun tabi sonradan powerıda değiştirdim şimdi problem yok

hehe ... o kadarda ondandır bundandır .. kaptırmıs gıdıyodum ben .. sorunun kaynagını duyunca ısyerındeydım koptum gulmekden arkadasa gosterdım yorumları bız nelerden suphe ederken ne cıktı dıye ..

senihcan .... hocam senın soruna anakart gelsın bakalım konuya yaz yıne ... psu dan olabırl haklısın .. olmadı bıosla oynarız yıne .. cozerız bırsekılde evellah ..

• quote:

quote:

quote:

e tabi işlemcinin kıldan midesi bulandı demi

• quote:

Orijinalden alıntı: senihcan

Çok teşekürler yorumlar için şuan diş fırçasıyla iyice temizledim görünürde macun kalmadı. Anakartı daha bugün verdim minimum 2 hafta bana geri dönmez çizgi elektronikte şuan gelince deneyip sonucu söyleyecem Bakalım ne zaman dönecek. Birde anakartta sorun yaşamaya başladıktan sonra yeni bios indirmiştim yeni biostan sonra garip bir durum oldu ilk başta psu dandır dedim ama sonra anakarta vurdum sorunu. Bilgisayarı açıyorum ledler yanıyo fanlar dönüyo 3 saniye sonra çat kapanıyo 2 saniye sonra açılıp aynı şeyler oluyo ve sonra kendi kendine açılıyordu bilgisayar. Sürekli aynı şekilde çalışması hiç şaşmadı 4. değil hep 3. de açıldı bende anakarttan diye düşündüm sizce psuda bir sorun varmıdır. Voltaj değerleri hepsi normal hiçbir sorun yok.

o problem genelde ram ayarlarından yada ram slotlarında problem varsa kaynaklanıyo zamanlama ve mhz yada ram problemli ise acınca bir kaç sefer reset atıyor sonra açılıyor pc tam sinyal alamıyo ramler yada uygun hızlarda değilken öle sapıtıyo bazen

• hatta anakartın spekar takılıysa bazen acılmadıgında reset atarken 3kısa 1 uzun mu 1kısa 3uzun mu ölye bir bipppp diye seste veriyo hiç sinyal alamazsa
  • O zaman sorunun kaynağı kesinleşti :D 6 tane ram lotu var 2,4,6. slotlar kullanılıyor triple için. bende anakartta 2. slot yandı ramde gitti servise verdim ramide neyse yeni ramde almıştım sadece 4,5 ve 6. slottaki ramleri görüyordu bilgisayar ama 6 gb olması gerekirken windows 4gb gördü cpu-z 6 gb gösteriyodu falan filan 1,2 ve 3. slot hepten gidik olunca demek ondan böyle işler yapıyormuş bilgisayar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.