Şimdi Ara

İŞLEMCİNİN DÜŞÜK HIZDA ÇALIŞMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar iyi forumlar. Benim elimde AMD FX 9370 4.4 GHz işlemci mevcut. Fakat Afterburner programı yardımıyla CS:GO'da 1.5 GHz hızla çalıştığını ve sabit kaldığı gördüm. Anakartım 200 Watt üstü overclock izin vermiyor ki zaten overclock yapmakta istemiyorum. Velhasıl yardımcı olabilecek birisi varsa teşekkür ederim zira macundu, temizlikti bunları hali hazırda yapmış bulunmaktayım biosa da baktım ama her şey normal.

İşlemci: AMD FX 9370
    Anakart: MSI 990 FXA Gaming
    Ekran kartı: MSI 1050
    Sıvı soğutucu: Cooler Master 120mm
    RAM: Dual 4x4
    PSU: Vector 750 Watt

Normal hızında kullanabilmek istiyorum 4.4 nerede 1.5 nerede güç seçeneklerini de denedim hala aynı İyi forumlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bios sifirla dostum tekrardan yaz biosu.

• Denedim fakat bir düzelme olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutamıyorsundur. Veya anakartın güç ayarı hatalı olabilir. Ama bana kalırsa soğutma yetersiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart voltajı otomatik veriyorsa kendin bir değer ver. Örnek: 1.325v gibi.

• ramler ile pcie portlarin arasinda sata girislerinin orada slow mode switch diye bir tus var onu diger konuma getireceksin makine kapaliyken.

• quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

Soğutamıyorsundur. Veya anakartın güç ayarı hatalı olabilir. Ama bana kalırsa soğutma yetersiz

Hocam soğutma ile ilgili bir problemim yok işlemci ısısıyla ilgili önceden sorun yaşıyordum ama fanların gücünü %80 üstü yaptığımda hiçbir oyunda ısınma problemiyle karşılaşmadım ki zaten stok fanla kullanıyorlar 990fxa serisi anakartları. Ben sıvı soğutucuyla kullanıyorum ısıdan kaynaklı bir problemim yok şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

ramler ile pcie portlarin arasinda sata girislerinin orada slow mode switch diye bir tus var onu diger konuma getireceksin makine kapaliyken.

Hocam tam systemfan2 üstünde Slow Mode yazan bir tuş var yalnız ben bu tuşu daha önceden de görmüştüm fakat hiç ellememiştim. Uyguladım fakat sonuçta bir değişiklik olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Anakart voltajı otomatik veriyorsa kendin bir değer ver. Örnek: 1.325v gibi.

Bios üzerinden voltaj ayarları devre dışı ve manuel olarak ayarlama yapmama izin vermiyor. Msi after ile voltajı arttırdığımda pc siyah ekran oluyor ve reset atılmadıkça öyle kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnegzokarub

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

ramler ile pcie portlarin arasinda sata girislerinin orada slow mode switch diye bir tus var onu diger konuma getireceksin makine kapaliyken.

Hocam tam systemfan2 üstünde Slow Mode yazan bir tuş var yalnız ben bu tuşu daha önceden de görmüştüm fakat hiç ellememiştim. Uyguladım fakat sonuçta bir değişiklik olmadı.

o tuş sıvı nitrojen oc'sinde sistem açılsın windows açılsın diye işlemciyi 1.5 ghz yapan bir şey çünkü malum 7 ghz vurup windowsu açamayabilirsin hatta boot bile etmez.windows açılsın yazılımsal oc yapalım gibi bir işe yarıyor o tuşu hangi konumda tuttuğunu bilemediğim için diğer konum dedim araştır bence netten neymiş ne değilmiş ne olması gerekiyormuş diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnegzokarub

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Anakart voltajı otomatik veriyorsa kendin bir değer ver. Örnek: 1.325v gibi.

Bios üzerinden voltaj ayarları devre dışı ve manuel olarak ayarlama yapmama izin vermiyor. Msi after ile voltajı arttırdığımda pc siyah ekran oluyor ve reset atılmadıkça öyle kalıyor.

Son sürüm bios yüklüyse önceki sürümde dene. Bir de işlemcini başka anakartta deneyip sorunun anakartta olup olmadığını öğrenebilirsin.

• Teşekkürler ama sorun devam etmekte işlemci ve anakartta bir sorun yok 2si birleşince ne oluyorsa oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.