Şimdi Ara

işlemcim yanıyo yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar amd 3600 x2 işlemcim asus mnpv-mx board 512 ram dandik bi powerim var.işlemciyi yeni aldım
    sıcaklık bosta 40-45 oyun oynarken 50 yi geciyor.macun surdum tekrar sokp taktım işe yaramadı ne yapsam da sıcaklığı düsürsem?

• Arkadaşım brisbane çekirdekli ise o sıcaklık normal değil. (Gerçi hiçbiri için normal değil o ısının normal olduğu yegane işlemciler P4 ve PD serisindedir.)

Fan montajında bir hata olmalı ya da farketmeden işlemciye fazla gerilim verdin.

He PSU dandik demişsin eğer şebeke gerilimi de dalgalı ise işlemciye fazla gerilim gidiyor olabilir.

NOT: AMD işlemcilerin ısı sorunu yoktur söyleyenler bilgisiz ya da yalancıdır. (Arkadaşım bu sana değil bazıları AMD ısınıyor yazısı görrür görmez balıklama dalıyor da)

Bunun dışında fazla gerilime maruz kalan tüm elektronik parçalar ısınır. Yani AMD nin kalitesi ile alakalı bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 29 Mayıs 2007; 13:08:46 >

• brisbane çekirdekli baska psu ile de denedim.fan suan 3600 prm devirde .neolduğunu anlayamıyorum ne yapmam lasım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someday__55 -- 29 Mayıs 2007; 0:17:40 >
  • Bekleme konumunda.
    Intel Pentium D 940

işlemcim yanıyo yardım!!

Seninki yanıyorsa benimkine ne oluyor?
  • pentium d lerde normal deniliyo bilmiyorum .amd için abartı bence ustelik kasa da acık duruyo su anda

işlemcim yanıyo yardım!!
  • 50dereceye yanıyo mu dyosun? p4 3.0Ghz prescottum suan 89derecede calisiyor. ve bunun nedenini henuz bulamadim.

cpuya giden voltaji nerden dusurebilirim? arttirma varda dusurme yok sanrim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lede -- 29 Mayıs 2007; 0:41:38 >
  • normal arkadaşım ne var bunda benim işlemci boşta 50 derece görüyor ve fan 3900-4000 küsür RPM görüyor

@TuVNeRa

67 derece ama benimki o sıcaklıkta olsa heralde fan 5000 i geçerdi

45 te 3500 çünkü :D
  • Keşke benimde 50 derece olsa.Normalde 65-70 derece.Oyun oynarken 97-101 arası değişiyo.Ancak dizüstü.Isınması normal.50 derece artık sıcak sayılmıyor.Aksine soğuk.
  • aynı board ve aynı işlemcisi olan arkadasımın işlemcisi 30 derecede çalışıyo.ve bana seninki yanıyo diyince ister istemez korkuyorum.pentiumlarda yuksek ısı normal ama amd lerde bu zaman kadar ısı sorunu duymadım.fakat ısıyı azaltmanın yolunu bi turlu bulamıyorum .ne olaki?
  • ısıyı düşürmek için bir kaç önerim var...
    cpu-z ile voltaj a bakın karşılaştırın arkadaşınızla...
    aynı voltaj farklı ısı ise, fan söküp daha kaliteli bir termal macun kullanarak kurallara uygun bir şekilde sürün (çok ince bir ayarı çünkü)...
    sonra iyice emin olarak fanı oturtun ve değerleri bizimle paylaşın...
  • oerdem saoalsın dediklerini yaptım ama bi değişiklik yok kasadan farkedermi sence peki?
  • kasa içi hava akımı çok önemli kardeş bi kontrol et
  • kasam acıkta su an hatta butun parcaları sokup dısardada denedim açılış sıcaklığı 38-40 oluyo.acaba ankartta veya işlemcide sorun olabilirmi?
  • Arkadaşlar Pent D915'im neden 40 dereceyi geçmiyor ?
    Windows masa üstünde 34C civarı gezinirken full load'da yarım saat max derece 42-43C gördü...

İnanmazsınız STOK FAN İLE 3.6'da kullandım 1 ay,aynı anda 45 dakika Orthos ve Memtesti dayadım,MAX 55C gördü...

Pent D ler hep baya ısınıyor deniyordu(ki bende öyle biliyorum),ama bende neden durum böyle ?

Bence arkadaşta başka bir sorun var.

Termal macun değişin,Kasa içi hava akımına dikkat edin,fan bloğunun ayaklarında kırık,çatlak var mı kontrol edin,cpu-z ve biostan işlemcide ki gerilimi kontrol edin...

Ben fan montajı,blok ayakçıklarından şüphelendim...

Not:Psu nun dandikliği dalgalanmaya sebep olabilir.Bu da işlemciye giden gerilimi stabil tutmayabilir.Bir ihtimal de bu.
  • benim p4 3 prescott var idlede 60 loadda 70-80 dolaşıyo seninki hiç bişey 50 abartı olmaması lazım yada ben intel kullandığım için öle biliyomamdeler en fazla 40 filan çalışması lazım bizim arkadaşta öle
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_550

benim p4 3 prescott var idlede 60 loadda 70-80 dolaşıyo seninki hiç bişey 50 abartı olmaması lazım yada ben intel kullandığım için öle biliyomamdeler en fazla 40 filan çalışması lazım bizim arkadaşta öle

Evet amd ler daha düşük ısılarda çalışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someday__55

arkadaşlar amd 3600 x2 işlemcim asus mnpv-mx board 512 ram dandik bi powerim var.işlemciyi yeni aldım
    sıcaklık bosta 40-45 oyun oynarken 50 yi geciyor.macun surdum tekrar sokp taktım işe yaramadı ne yapsam da sıcaklığı düsürsem?

kardeş normaldir..stok fandan performans beklemeyeceksin.. digitalworld ünde eli sıcaksuya değmio haa
  • quote:

Orjinalden alıntı: someday__55

arkadaşlar amd 3600 x2 işlemcim asus mnpv-mx board 512 ram dandik bi powerim var.işlemciyi yeni aldım

Bence bir bios güncellemesi yap çünkü bendeki m2nvm asus anakartta benzer bir sorun yaşamıştım bios güncellemesi ile sıcaklık doğru okunmaya başladı.

Ha bide kasa içi hava sirkülasyonu iyi olması gerekir.
  • bende de 3600x2 var İdle da 30-45 loadda 50-60 çalışıyor.
  • Bende de X2 3600 Var. İşlemci şuan 1900@2.45 Ghz.'de çalışıyor. Max. olarak 47 dereceyi görüyorum. Ben işlemcimin çok ısındığını düşünüyordum meğer benimkinden daha fazla ısınanları da varmış (CPU soğutucusu olarak Artic Cooling Freezer Pro 64'ü kullanıyorum)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.