Şimdi Ara

İşlemci Sorunu ve Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemcimde oluşan bir problemden dolayı iki farklı değer görünmekte. Daha önce her iki çekirdekte 2,53 GHz görünürken birkaç aydır 2,53 ve 1,73 gibi iki farklı değer göstermekte. Tahminen işlemci tırnaklarında bir hata oluştu. Daha önce sistem olarak Win XP kullanıyordum daha sonra Win7 Home Premium kurdum. Win 7 kurduktan sonrada işlemci değerlerinde bir problem görünmüyordu her ikisi de 2,53 GHz olarak görünüyordu ve performans ile ilgili bir problemim yoktu. Online olarak oynadığım bir oyuna ait 8 farklı pencere açıyor üstüne Skype programını da açmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. Fakat şimdilerde ise aynı online oyuna ait 2 pencereyi açtığım zaman bilgisayar resmen kendini kaybediyor. İşlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum fakat bu socket farklılıkları ve anakart ile uyumu konusunda fazla bir tecrübe sahibi olmadığım için ne almalıyım bilemiyorum. Şuan ki mevcut işlemcim Intel Core Duo 2 E7200 modelidir. Uyumlu ve daha kaliteli tavsiyeleriniz neler olur. Bu arada işlemcim 775 pin. Önbelleğin en az 3M olmasını istiyorum. Bilgisayarımı genellikle online oyunlarda kullandığım için işlemci önbelleğinin yüksek olması bana avantaj sağlayacaktır. Sisteme ait 2 farklı resim gönderiyorum. Lütfen boş muhabbet için kimse yorum yapmasın. Gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşlardan öneri beklemekteyim. Son olarak Anakartım G41-M Combo'dur. DDR2 ve DDR3 uyumlu.

• Win7 güç tasarrufu modunu kapatın işlemci hızınız düşmeyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç Tasarrufu Etkin değil zaten
  • anakart'a Q8400 modeli uyuyor.ikinci elde rahat bulabilmeniz gereken bir modeldir.hızın düşmemesi için biostan speed-step özelliğini de kapatabilirsiniz açıksa.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3505
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.