Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.900.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Orijinalden alıntı: gereksiziste

@KAPTANELVIS
    Ben şahsen 2 ytıldan fazla bir zamandır bitkisel secenekleri denemekteyim.
    Çörekotu ilk kullandıklarımdandı.
    Cok azda olsa şikayetlerimi azalttı.
    Sonra daha fazla etki görebilmek icin çörekotu soguk preslenmiş yagını kullandım bir iki ay kadar.

Onunda etkisi cok farklı olmadı.

Sonra tanıdıgım bi attar arkadasım maniasada bitkisel ilaçlar üreten ve ürünlerini sattıgını söyledigi bir attarın tedavi yöntemini önerdi.
    Çörekotu yagı ve 2 farklı yag içilecekti ve bitkisel karısım bir cayda kullanılıcaktı aynı zamanda.

Kullandım ve bir süre sonra tamamen şikayetlerim kayboldu.
    Ürünler bittikten sonra ise tekrar başa döndük.

Muhtemelen diyet yapıp ve birkaç defa üstüste kullansam tamamen iyileşicektim.

En etkili yöntem ise saf ozon yagı oldu.
    İçtigim ilk gün neredeyse tamamen şikayetlerimi ortadan kaldırdı.
    Tabi onuda devam ettirmek gerekiyor tedavi edene kadar sanırım.

Vesselam doktorların tedavi ve ilaçları ile aylarca sürede elde edilen gelişmeleri kimi zaman 1 gnde kimi zaman 1 haftada bitkisel ürünlerle elde edebildim.

Tabi ben ibs hastası degilim ve kullandıgım ürünlerde ülser icindi.
    Lakin bu ürünlerin bazıları hem mide hemde barsaklara etki eden ürünlerdi.

Bu acıdan belkide ibs hatası sizler icinde etki edebilir.

Eger düşünürseniz kullanmayı attar arkadasımın web adresini verebilirim.
    Kırşehirde kendisi.

Satılan bitkisel karısım cayı 15 tl civarında ve yaglarda adet bası 3-15 tl arasıydı hatırladıgım kadarıyla.
    Yani ilk kullanım icin satın aldıgınızda sanıyorum 40-50 tl civarı bir miktar tutar.

Ben heryolu denedim ve deniyorum.
    Bu hastalık ve şikayetler kanser gibi cünkü.
    Allah bir cıkar yol göstersin hepimize inş.

çayın ve yağların adını verebilir misiniz ?

Site yönetiminin haksız cezası nedeniyle 5 gündür yazamadım kusura bakmayın.
    Kullandıgım çay karısımının linkini asagıya ekliyorum.
    Linkteki firma bahsettigim arkadasımın firmasıdır.
    O karısım bende cok etkili olmustu.
    Buna ek olarakta 3 adet yag karısımı vardı onu hatırlamıyorum.

Bu firma sahibi beyfendiyi arayıp sivastan mustafa isimli arkadasınızın barsak problemi için manisadan bir uzman yag karısımı ve cay vermiş bunlar nedir bende almak istiyorum derseniz yardımcı olur inş.

http://www.hafsasultanbaharat.com/bitkisel-caylar/kantoron-otu-karisik-bitkisel-cay

http://www.hafsasultanbaharat.com/kantoron-otu-karisik-bitkisel-tablet?filter_name=kantoron%20otu aynı etkiyi verirmi acaba ? ve candidaya zarar verir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazomir

Arkadaşlar yarın sabah kpss sınavım var, kahvaltıda ne yemeliyim ki midem ötüp durmasın? :( tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum

Su içersen felaket guruldama yapar sınavdan önce falan içme yanına al mümkünse sınavdan sonra iç.Aç karna falan içme su kola falan..Nereden mi biliyorum tecrübe
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

quote:

Orijinalden alıntı: Lazomir

Arkadaşlar yarın sabah kpss sınavım var, kahvaltıda ne yemeliyim ki midem ötüp durmasın? :( tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum

Su içersen felaket guruldama yapar sınavdan önce falan içme yanına al mümkünse sınavdan sonra iç.Aç karna falan içme su kola falan..Nereden mi biliyorum tecrübe

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende bugün Colidur rifaksimin 200 mg aldım az önce 2.yi içtim bakalım ne olacak?

Rifaksimin ile ilgili bir profesör doktorun yaptığı çalışma (ibs ile ilgili) özellikle son kısmı iyi okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 6 Mayıs 2016; 11:04:37 >

• turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bugün Colidur rifaksimin 200mg aldım az önce ikinciyi içtim bakalım ne olacak?

Bir profesör doktorun ibs ile ilgili yaptığı test colidur rifaksimin kullanmış özelliklle son kısımları iyi okuyun.

http://www.viratrabzon.com/yazar/irritabl-barsak-sendromunda-yeni-tedavi-secenekleri-2321.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 6 Mayıs 2016; 11:04:51 >
  • turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar bu ibs reflü ile alakalı olabilir. ben bir haftadır yastığımı yükseltip öyle yatmaya başladım hemen ertesi gün şikayetlerim baya azaldı. isterseniz siz de deneyin belki işe yarar
  • quote:

quote:

quote:

@KAPTANELVIS
    Ben şahsen 2 ytıldan fazla bir zamandır bitkisel secenekleri denemekteyim.
    Çörekotu ilk kullandıklarımdandı.
    Cok azda olsa şikayetlerimi azalttı.
    Sonra daha fazla etki görebilmek icin çörekotu soguk preslenmiş yagını kullandım bir iki ay kadar.

Onunda etkisi cok farklı olmadı.

Sonra tanıdıgım bi attar arkadasım maniasada bitkisel ilaçlar üreten ve ürünlerini sattıgını söyledigi bir attarın tedavi yöntemini önerdi.
    Çörekotu yagı ve 2 farklı yag içilecekti ve bitkisel karısım bir cayda kullanılıcaktı aynı zamanda.

Kullandım ve bir süre sonra tamamen şikayetlerim kayboldu.
    Ürünler bittikten sonra ise tekrar başa döndük.

Muhtemelen diyet yapıp ve birkaç defa üstüste kullansam tamamen iyileşicektim.

En etkili yöntem ise saf ozon yagı oldu.
    İçtigim ilk gün neredeyse tamamen şikayetlerimi ortadan kaldırdı.
    Tabi onuda devam ettirmek gerekiyor tedavi edene kadar sanırım.

Vesselam doktorların tedavi ve ilaçları ile aylarca sürede elde edilen gelişmeleri kimi zaman 1 gnde kimi zaman 1 haftada bitkisel ürünlerle elde edebildim.

Tabi ben ibs hastası degilim ve kullandıgım ürünlerde ülser icindi.
    Lakin bu ürünlerin bazıları hem mide hemde barsaklara etki eden ürünlerdi.

Bu acıdan belkide ibs hatası sizler icinde etki edebilir.

Eger düşünürseniz kullanmayı attar arkadasımın web adresini verebilirim.
    Kırşehirde kendisi.

Satılan bitkisel karısım cayı 15 tl civarında ve yaglarda adet bası 3-15 tl arasıydı hatırladıgım kadarıyla.
    Yani ilk kullanım icin satın aldıgınızda sanıyorum 40-50 tl civarı bir miktar tutar.

Ben heryolu denedim ve deniyorum.
    Bu hastalık ve şikayetler kanser gibi cünkü.
    Allah bir cıkar yol göstersin hepimize inş.

çayın ve yağların adını verebilir misiniz ?

Site yönetiminin haksız cezası nedeniyle 5 gündür yazamadım kusura bakmayın.
    Kullandıgım çay karısımının linkini asagıya ekliyorum.
    Linkteki firma bahsettigim arkadasımın firmasıdır.
    O karısım bende cok etkili olmustu.
    Buna ek olarakta 3 adet yag karısımı vardı onu hatırlamıyorum.

Bu firma sahibi beyfendiyi arayıp sivastan mustafa isimli arkadasınızın barsak problemi için manisadan bir uzman yag karısımı ve cay vermiş bunlar nedir bende almak istiyorum derseniz yardımcı olur inş.

http://www.hafsasultanbaharat.com/bitkisel-caylar/kantoron-otu-karisik-bitkisel-cay

http://www.hafsasultanbaharat.com/kantoron-otu-karisik-bitkisel-tablet?filter_name=kantoron%20otu aynı etkiyi verirmi acaba ? ve candidaya zarar verir mi ?

Alıntıları Göster
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:13:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzselim_

arkadaşlar bu ibs reflü ile alakalı olabilir. ben bir haftadır yastığımı yükseltip öyle yatmaya başladım hemen ertesi gün şikayetlerim baya azaldı. isterseniz siz de deneyin belki işe yarar

Hocam reflü olsa bulantı falan olurdu bende yok.Ben çok üzüntülü zamanlar geçirdim öyle oldu bu hastalık bende kolonoskopi yaptı doktor bağırsak temiz durumun pskilojik dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 27 Eylül 2014; 23:14:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elvis-Presley

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Elvis hocam ben bugün colidur rifaksimin 200mg aldım eczacıya sordum cipralex antidepresanı reçetesiz alabilir miyim diye evet dedi 10mg ve 20mg varmış.Ben colidurun etkisini merak ettiğim için antidepresan almadım doğru mu yaptım acaba ya?
  • keskin41 K kullanıcısına yanıt
    sayın keskin41, şikayetleriniz tam olarak nelerdi ve sizi iyileştiren neydi.ben günde 2-4 defa büyük abdeste gidiyorum ama tam rahatlayamıyorum ve bağırsaklarda aşırı gaz oluşuyor.sizde de böylemiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: POTENZA06

Bu mesaj silindi.
    ...........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:14:50 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    iBS için en son sarımsağı keşfettim ve bunun birçok ibsli arkadaşa hatta kaptan elvise dahi iyi geldiğini gördüm yani okudum bu gayet sevindirici bir haber deneme yanılma yöntemi ile bu hastalığa kalıcı bir çözüm bulmak içi araştırmaya devam etmek gerekir.

Sarımsak ve sarımsaklı limon kürü bende etkilerini kısaca yazayım daha detahlı olarak okumak isterseniz forumdaki yazılarıma göz atabilirsiniz aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok

1 bağırsak gazı sorunu tamamen bitti eskiden limon portakal vs yesem bile şidetli gaz ve guruldama yapardı fakat şuan birçok gıda beni rahatsız etmiyor

2 mide kazınma olayı yüzde 70 azaldı eskisi kadar şiddetli açlık hisetmiyorum bunu limon ve sarımsak kürünün helikobakter pyloriye etki ederek yok etmesine bağlıyorum bu kürü tekrar yapmayı planlıyorum.

3 Dışkılama olayı kesinlikle tutarsızdı ve sarımsak ve sarımsaklı limon kürü denemelerimden sonra düzene girdi günde 4 5 defa büyük tuvalete cıkmama rağmen rahatlama olmuyordu fakat şuanada 1 defa yeterli olyorbazı günler 2 kere gitsemde 3 veya 4 kere çıkmıyorum .

4 şuan için çözemediğim en büyük sorun asit sorunu sağ tarafa değilde sol tarafa yattığımda sanki asit fokurtuyo bağırsakalrımda özelikle sol al dueduom bölümünde bunuda kısmen peptik ülser ve antral gatrite bağlamaktayım bu sorunu çözmek için yeni doğal yöntemler denemekteyim umarım faydalı sonuçlar alıp size de olumlu ceveplar yazabilirim.

En son ÇAM BALI -SARIMSAK VE TARCIN I KARIŞTIR GECE YATARKEN DOLU BİR YEMEK KAŞIĞI SABAHTA AÇ KARNINA DOLU BİR YEMEK KAŞIĞI TÜKETİYORUM 3 GÜNDÜR BU UYGULAMAYI SÜRDÜRÜYORUM

Sonuç olarak mide ve bağırsakalar bu şekilde gaz konusunda çok rahatlıyor sarımsağı balla tüketiğiniz için ağız kokusunu ciddi oranda bertaraf etmektedir denemenizi tavsiye ediyorum bu karışımı son olarak limon suyu ekledim doğal limon tabi bu şekilde daha verimli olduğunu buldum.

Şuan için amacım bağırsak kalın ve ince baırsaktan söz ediyor guruldamaya başladığında bu saniyeler içinde kesecek bir kür bulmaya çalışıyorum umarım bu çalışmalarım bir sonuça ulaşır ABD VE AVRUPA ÜLKEREİNDE BUHASTALIKTAN MUZDARİP BİR ÇOK İNSAN VAR BİLİMSEL MAKALELER IŞIĞINDA YENİ BİR ÇÖZÜM YOLU ARAŞTIRIYORUM BULDUĞUMDA SİZLERLERLE PAYLAŞAÇAĞIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 30 Eylül 2014; 20:00:59 >

• yazate48 kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 9 Şubat 2020; 13:15:26 >
  • quote:

Umarım hem kendimiz hemde başkaları için kalıcı bir çözüm bulacağız kardeşim aramaya devam bulana kadar durmak yok

Bu hastalığın ateşlenme dönemleri var şuan öle bir dönem yaşadığını düşünüyorum bu dönemlerde etki edebilecek kadar etkili bir çözüm bulsak işimize gücümüze bakacağız çok iyi olacak ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

Umarım hem kendimiz hemde başkaları için kalıcı bir çözüm bulacağız kardeşim aramaya devam bulana kadar durmak yok

Bu hastalığın ateşlenme dönemleri var şuan öle bir dönem yaşadığını düşünüyorum bu dönemlerde etki edebilecek kadar etkili bir çözüm bulsak işimize gücümüze bakacağız çok iyi olacak ...

Alıntıları Göster
    citoles kullanan oldu mu bugün psikiyatri bunu yazdı yan etkileri okudum ishal var falan yani bi öldürmediği eksik sadece korkuttu...

• caga17 C kullanıcısına yanıt
    Cipralex kullanıyorum bende aynı etken iyidir.Yalnız ishalimi geçirmedi gazı geçirdi lopermid kullanıyorum ishal için malesef....

Anafranilemi başlasam bilemedim.tekrar randevu alayım 1 senedir çekiyoruz kafayı yedirtecek.
  • quote:

quote:

Bende ateşlenme veya sönme dönemleri yok.
    Lakin yazın sıcak havalarda belki biraz daha stabil diyebilirim.
    KArın bölgem üşüdügünde gaz daha fazla oluyor.O nedenle yazları biraz daha iyiyim gündüz saatleri.

Dedigim gibi; midesi hasta adam sinirli ve streslidir.
    Ben zaten yapısal olarak aşırı sinirli bi adamım.Ayrıc uzun yıllardır süregeln sorunlarda ciddi şiddette strese sebep olmakta.Buda ibs olmak icin ideal oranda 2 sebep maalesef.

Ama gerekirse mide barsak ne varsa aldırıp kurtulucam bu iblis hastalıktan.
    1 hafta sonra 34 oluyorum ve hala eve kapanmıs işsiz bir adamım :S

Allahtan belamızı bulmuşuz bi defa.

Kaptan hocam moralini hiç bozma.Herkesin şartları ve imtihanı farklı.Gün geçtikçe daha fazla yol alındığını görüyorum.İnşallah kalbinin güzelliği gibi her şey düzelecektir.Olumsuz düşünceler her zaman insani 2 kademe geride bırakır.Herkesin sağlığına kavuşması dileğiyle.Pes etmek yok daha çok işimiz var

• quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

quote:

quote:

Bende ateşlenme veya sönme dönemleri yok.
    Lakin yazın sıcak havalarda belki biraz daha stabil diyebilirim.
    KArın bölgem üşüdügünde gaz daha fazla oluyor.O nedenle yazları biraz daha iyiyim gündüz saatleri.

Dedigim gibi; midesi hasta adam sinirli ve streslidir.
    Ben zaten yapısal olarak aşırı sinirli bi adamım.Ayrıc uzun yıllardır süregeln sorunlarda ciddi şiddette strese sebep olmakta.Buda ibs olmak icin ideal oranda 2 sebep maalesef.

Ama gerekirse mide barsak ne varsa aldırıp kurtulucam bu iblis hastalıktan.
    1 hafta sonra 34 oluyorum ve hala eve kapanmıs işsiz bir adamım :S

Allahtan belamızı bulmuşuz bi defa.

Kaptan hocam moralini hiç bozma.Herkesin şartları ve imtihanı farklı.Gün geçtikçe daha fazla yol alındığını görüyorum.İnşallah kalbinin güzelliği gibi her şey düzelecektir.Olumsuz düşünceler her zaman insani 2 kademe geride bırakır.Herkesin sağlığına kavuşması dileğiyle.Pes etmek yok daha çok işimiz var

Alıntıları Göster
    Kesin çözüm Atarax Ve Paxil Sabah 25 mg Ataraz Atıyorum oglende yarım Paxil 20 mg . Cok iyiyim takla atiyorum suan sevinçten deneyin Görün : ) bende ilk 2 ay cipralex kullandım tam etkı Etmedi ama %70 sıkayetlerim azaldi . Ataraz ve paxil hayatımı kurtardi IBs den eser Yok Deneyin gaz maz hiç birşey kalmıyor Deneyen arkadaşlar sonucları yazssın .. Ben çok çektim 1 yıl Acile 40 kere gittim agrı sancı ve batmalardan Dolayi gozumun acık oldugu her sanıye huzursu z ve Gaz tuvalet hissi tuvaleti yapınca bosalamama hissi .. Dediklerimi uygulayın kurtulun Ben hiç kurtulamıcam sanmıştım Yeniden Doğdum ;) Almanyada Bir doktor Tavsiyesi ile atarax ve paxil e geçtmiştim ;) ozellikle mide rahatsızlıgı ıle başlayan ibs lerde kesin çözüm budur kendımden bılıyorum . ayrıca her turlu teste girdim 150 ye kadar kan tahlili 3 Endoskopi 2 Kolonoskopi hiç birşey yoktu . bir tek midede aşırı gastrit helikobakteri vardi . Helikobakteri yi 3 lü antibiyotik tedavisi ile temızledık ama sıkıntılar devam etti cipralex 3 ay 3 haftadır atarax ve paxil hayat kurtardi .. Onem ile soyluyorum Bu acıyı cekmektense DENEyin Faydasını görünnnnnnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin41 -- 1 Ekim 2014; 21:15:20 >

• keskin41 K kullanıcısına yanıt
    sy keskin41, öncelikle geçmiş olsun çok sevindim, inşallah bizde iyileşiriz. biz cipralex kullanacakmıyız,yoksa sadece Atarax Ve Paxili mi? nerden başlamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptançile

sy keskin41, öncelikle geçmiş olsun çok sevindim, inşallah bizde iyileşiriz. biz cipralex kullanacakmıyız,yoksa sadece Atarax Ve Paxili mi? nerden başlamak lazım.
    Arkadaşlar dün cipralex antideprasan 20 mg tablet aldım tok karna yatmadan önce içtim gece yarısı kalkınca baş ağrısı reflü boğaz dil kuruması mide bulantısı oldu.Cipralex kullanan arkadaşlara soruyorum:

Cipralexi doğru bir şekilde mi kullanmışım,sizde de böyle etkiler oldu mu?Ve ne kadar sürede etki etmeye başlar?

Bu arada keten tohumu kapsülü çörek otu kapsülü ve prof. dr. yazdığı için aldığım rifaksimin colidur 200 mg bir fayda etmedi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz999 -- 6 Mayıs 2016; 11:05:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz999

Arkadaşlar dün cipralex antideprasan 20 mg tablet aldım tok karna yatmadan önce içtim gece yarısı kalkınca baş ağrısı reflü boğaz dil kuruması mide bulantısı oldu.Cipralex kullanan arkadaşlara soruyorum:

Cipralexi doğru bir şekilde mi kullanmışım,sizde de böyle etkiler oldu mu?Ve ne kadar sürede etki etmeye başlar?

Bu arada keten tohumu kapsülü çörek otu kapsülü ve prof. dr. yazdığı için aldığım rifaksimin colidur 200 mg bir fayda etmedi :(

Alıntıları Göster
    ilk 1 hafta böyle sıkıntılar yapar takma kafana turkuaz 1 hafta sonra düzelirsin .. colidur Ve diğer ilaçlari çöpe At bosuna içme Cipralx kullan 1-2 ay sonra atarax kullan 1 ay geçip gider kafada bu iş ibs . Demedi demeyin

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.