Şimdi Ara

iPod Touch JailBreak! Yüklemeler! Anlatımlar! Tavsiyeler! (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.726
Cevap
9
Favori
622.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar installerı yukledimfakat doğru yükleyemediniz diye hata veriyor.ipodtouchfans de şu cevabı aldım ama vterminalde nası yazıcam bilemiyorum

Did you do:

su root

alpine

chmod -R 4777 /Applications/Installer.app

chmod a+srx /Applications/Installer.app/Installer

chown -R root:wheel /Applications/Installer.app

exit

killall Springboard

edit:hallettim putty adlı bi programla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferisss -- 14 Ağustos 2008; 14:44:51 >
  • 2.0.0 la 2.0.1 in farkı nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dodi--

2.0.0 la 2.0.1 in farkı nedir?

iPod daha hızlı açılıyo.Klavye daha çabuk tepki veriyo.Bu kadar diye biliyorum.
  • Keşke wireless ım olsa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@ldırg@n

quote:

Orjinalden alıntı: dodi--

2.0.0 la 2.0.1 in farkı nedir?

iPod daha hızlı açılıyo.Klavye daha çabuk tepki veriyo.Bu kadar diye biliyorum.

acaba gerçekten böyle bir fark varmı yoksa psikolojik olarakmı bize böyle geliyor :P

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferisss -- 14 Ağustos 2008; 22:20:34 >
  • Gerçek
  • iTouch ını satıp iPhone 3G sahibi olmak isteyenler için:

Vodafone'un satış planlarının da içinde bulunduğu birçok ülkenin ön ödemelerini ve sonrasında aylık ödemelerini en alttaki tabloda görüyorsunuz. Biz de buradan yola çıkarak; "acaba bizim ülkemizde de bu tarz fiyatlardan satışa sunulabilir mi?" diye bir soru sorduk kendimize. Biraz bakkal hesabı yaparak kabaca bir Vodafone tarife fiyatı çıkarmaya çalıştık. Aslında tarifeler desek daha uygun olur. Çünkü birçok ülkede Vodafone ayrı ayrı tarifelerle iPhone 3G satıyor.

Avusturalya'yı baz alırsak, birçok anlaşma şekli görüyoruz. İş ve normal kullanıcı anlaşmaları toplamda 8 farklı anlaşma tipine göre sıralanıyor. Bunlar da kendi içinde kullanıcının cebine ve isteğine göre değişiyor. Bazılarında iPhone bedelini dahi vermiyorsunuz. Aylık en az verilen bedel ise 49 dolar. Buna karşılık 310 dolarlık konuşma ve mesaj hediye ediyorlar. iPhone ücreti ise 250 dolar oluyor(8gb modeli).

Bizde bu plan uygulanırsa, vergileri de içine kattığımızda minimum planda aylık yaklaşık 100ytl ödüyoruz(Avusturalya doları ile Amerikan doları arasındaki farkla beraber). Buna karşılık 400ytl'lik konuşma hediye edilmesi biraz hayal olarak gözüküyor. 200-300 ytl bedava konuşma ve sınırsız mesajlaşma, iyi bir anlaşma olabilir.

Yeni Zelanda'daki anlaşma koşulları ülkemizde olmasını düşündüğümüz koşullar ile uyuyor aslında. Şöyle ki; 2 tip anlaşmaları var, biri aylık 80, diğeri 130 dolar. 80 dolarlıkta, 120 dakika konuşma, 600 mesaj ve 250mb data bulunuyor. 130'lukta, 250 dakika konuşma, 600 mesaj ve 500mb data bulunuyor. Bunları 24 ay devam ettirmeniz gerekiyor. Ayrıca sabit ücretleri ise; 8gb: 80'lik pakette 549, 130'lukta 449, 16gb: 80'likte 699, 130'lukta 599.

Bu fiyatları bize uyarlamak çok da zor değil. Yeni Zelanda doları ile aramızda çok da büyük bir fark yok. Bu sebepten direk çevirebiliriz. Vergiler ile birlikte aylık 130ytl civarında bir paraya (250mb data yerine konuşma verildiği düşünülürse.) 200 dakika konuşma ve 600 mesaj. 210ytl civarında bir paraya da 400 dakika konuşma ve 600 mesaj vermeleri muhtemel. Ama bu çok pahalı geleceğinden biz biraz daha kırparsak 80 ytl'ye aylık 120 dakika konuşma ve 500 mesaj verilmesi uygun olacaktır.

Diğer ülkeleri de içine katacak olursak. Vodafone'nin Türkiye'deki politikası şu olabilir:

Sabit bedel: 8Gb 500, 16Gb 700 dolar.
    24 ay, aylık konuşma bedeli: 80 ytl.
    Avantajları: iPhone sahibi olmak, 120-150 dakika her yöne bedava konuşma (ya da 300-400 dakika şebeke içi,bunu tarifelere göre de düzenleyebilir.), 500 mesaj ve aylık 30mb data.
    Eğer anlaşmasız alınmak istenirse de; 8Gb 1000 dolar, 16Gb 1250 dolar. (Vergiler dahil)

Tabii ki bu yaptığımız hesaplar tutmayabilir. Vodafone Türkiye'ye bir sürpriz yapıp, geldiğinden beri yapmadığı bir kampanya ile daha az maliyetlerde iPhone 3G satabilir. Ama diğer yandan da, hiç acımadan verdiğimiz fiyatların 2 katına kadar da arttırabilir.

Hep beraber önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak:http://www.cep-lab.com/haber/vodafoneun-iphone-3g-plani/

• Beklemedeyiz...
  • 2.0 ve üzeri versiyon kullanan arkadaşlar App Store'dan uygulama indirirken dikkatli olunuz.Bazı uygulamalarda şaşırtıcı fiyatlar bulunmakta.Ücretsiz diye gördüğünüz ve indirmeye karar verdiğiniz bir uygulama yükleme sayfasında ücretli olabiliyor.Alışverişinizi yaparken dikkatli davranmakta yarar var.

• quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

2.0 ve üzeri versiyon kullanan arkadaşlar App Store'dan uygulama indirirken dikkatli olunuz.Bazı uygulamalarda şaşırtıcı fiyatlar bulunmakta.Ücretsiz diye gördüğünüz ve indirmeye karar verdiğiniz bir uygulama yükleme sayfasında ücretli olabiliyor.Alışverişinizi yaparken dikkatli davranmakta yarar var.

Para para para

• bi uygulama gördüm 139 dlar mı 149 dolar mı ne?
  • I am Rich vardı bi ara kaldırdılar şimdi store'dan 1000 dolardı
  • quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

I am Rich vardı bi ara kaldırdılar şimdi store'dan 1000 dolardı

evet bende var ama hiçbi işe yaramıyo
  • Installer 4 kullanan arkadaslara sesleniyorum
    Arkadaslar ben biseyler yukluyorum fakat spring boardda gorunmuyor.AMA Ftp ile gorebiliyorum.bir yardimci olabilirmisiniz teskkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferisss -- 16 Ağustos 2008; 13:14:02 >
  • 2.0.1 versiyonlu cihaza nasıl tema yükleriz installer dan.Programsız kullanıyo mu?
  • Bende 2.0 cydia var installer ı restore etmeden yükleyemez miyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: amylee

Bende 2.0 cydia var installer ı restore etmeden yükleyemez miyim ?

Yuklersin googledan yaZ indir. Daha sonra yukle ipoda izinleride 755 yap.wirelessin varsa cute FTP ile atabilirsin :)
  • yaw bende wireless yok ben bu program oyun vs. gibi uygulamaları pc ye indirip sonra pc den ipod touch'a kurabileceğim bi program yokmu acaba yoksa fazlamı hayal kuruyorum?
  • Ben de bugun 16gb ipod touch aldim. itunes dan 2.0.1 fw yi satin alip kurdum. Simdi ne yapayim eglenceye ortak olmak icin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Keops|Egypt

Ben de bugun 16gb ipod touch aldim. itunes dan 2.0.1 fw yi satin alip kurdum. Simdi ne yapayim eglenceye ortak olmak icin

Dostum niye satın aldın.Forumdaki bi linkte satın alınmışı vardı.

winpwn programını indir ve satın aldığın 2.0.1 versiyonunu kır ve eğlenceye katıl.Hadi kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.