Şimdi Ara

iPhone SE 2020'i kim neden alır? iPhone SE 2020 inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
7.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5000 lira ve üzerindeki ekran paneli 2010 yılında çıkan iphone 4 ile aynı, hatta ppi değeri düşük, üstüne amoled de yok.

Tarihler 2020 yi gösterirken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Symbianist

Size yalan borcum mu var? Gayet de rahat oynanıyor. Hatta sıralamada efsanevi rütbelerim mevcut. Hem ÇO hem de BR’de.

400 dolara gidip de Redmi Note 9s mi alayım? Dört kamerası olmasına rağmen HDR açık şekilde 1080p60 kayıt yapamayan cihazı mı alayım? 1080p’yi geçtim bu cihaz HDR video kaydı yapamıyor. Dört kamera var ama kuru kalabalık. Müzik kalitesi desen yanından geçemez. İçinde hangi DAC kullanıldı bilmiyoruz. Çoğu kişi bilmez ama 2015’te çıkan iPhone 6s’te Cirrus Logic 338S1285 çift amplifikatör mevcut. Ses kalitesi de oldukça iyidir. Kaç yıl önceki model üstelik. Note 9s’in muhtemelen ses performansı iPhone SE’nin yanından dahi geçemez. Video ve müzik konusunda pek bir şey beklememek lazım. Dahası saçma sapan hatalarla dolu arayüzü ve iki yıl sonra güncellenmeyecek olması da cabası. Ben nasıl bankacılık uygulaması yükleyip güvenle kullanacağım? Hele de böyle bir cihazda. Bir sorun ya da arıza yaşadığında karşınızda bir yetkili yok. Resmi bir teknik servisi ve çağrı merkezi yok. Ama ben iPhone SE’yi aldığımda 6 yıllık gücelleme desteği alacağımı, herhangi bir sorunla karşılaştığımda gerekirse cihazımı sıfır modelle değiştirebileceğimi biliyorum.

Note 9s’e karşı eksisi küçük ekranı sayılabilir. Film ve video izlemek daha keyiflidir. Ama hepsi bu kadar. Daha fazlası yok. Ayrıca GarageBand gibi bulunmaz bir nimet mevcut. Android’de bu kalitede bir stüdyo uygulamasını bulamazsın. Ayrıca iRig gibi özel aparatlar da cabası. Stüdyo kalitesinde müzik yapabilme imkanı tanıyor. Tüm bunlar bir araya gelince ekran dezavantajını düşünmüyorsun.

Ha benim bunlarla işim yok. Kamerası ve sesi idare etsin oyunu 60 fps oynatsın video içeriklerini büyük ekranda izlemek istiyorum diyen gider alır o başka. Sonuçta herkesin tercihi. Sheeplik olarak görenler önce kendi sheepliklerine baksınlar diyorum.
    Bukadar doğru anlatılabilir ama malesef fanboy arkadaşlara bunu anlatamazsın. 2016 model SE kullanıyorum 2016 yılında çıkmış bi android telefonu getirinde ezip geçeyim bu donanımla bu devirde neler yaptığını görün applenin.
    Her zaman söylerim apple fakir tekefonudur prestiji vardır ama fakir adam bir kere alır 5-6 yıl kullanır. Ben her yıl telefon değişme lüksüne sahip biri değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akıllı telefondan anladığı tek şey pubg mobil denen oyun olanlar tabi iPhone nedir bilmez. Xiaominin 4 kamera ile yapamadığını cihaz tek kamera ile yapıyor. daha önce iphone kullanmadım ama bi sonraki tercihim iphone olacak.
  • 700 Euro'luk iPhone 11 resmi satış fiyatı 7300 TL
    400 Euro'luk iPhone SE resmi satış fiyatı 5300 TL

Türkiye'deki bu fiyat mantıksızlığını ortadan kaldırırsa Apple SE'yi satar, yoksa Türkiye'de satamaz... 400 Euro'luk iPhone SE'nin yukarıdaki tabloya göre 4200 civarı, ideal olarak ise 3999 TL olması gerekiyordu.

Edit: Sakın dolar demeyin, Türkiye satış fiyatı Avrupa fiyatlarına göre belirleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 4 Haziran 2020; 0:49:54 >
  • Öncelikle Apple ın home tuşu olan en güncel telefonu ikincisi donanımın 11 le aynı olması üçüncüsü küçük ekranlı telefon kullanmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla dördüncüsü fiyatına rağmen 6-7sene kullanılabilecek bir ürün (gelecek güncellemeleri alır)beşinci son ve en önemlisi o bir Apple ürünü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Symbianist

Size yalan borcum mu var? Gayet de rahat oynanıyor. Hatta sıralamada efsanevi rütbelerim mevcut. Hem ÇO hem de BR’de.

400 dolara gidip de Redmi Note 9s mi alayım? Dört kamerası olmasına rağmen HDR açık şekilde 1080p60 kayıt yapamayan cihazı mı alayım? 1080p’yi geçtim bu cihaz HDR video kaydı yapamıyor. Dört kamera var ama kuru kalabalık. Müzik kalitesi desen yanından geçemez. İçinde hangi DAC kullanıldı bilmiyoruz. Çoğu kişi bilmez ama 2015’te çıkan iPhone 6s’te Cirrus Logic 338S1285 çift amplifikatör mevcut. Ses kalitesi de oldukça iyidir. Kaç yıl önceki model üstelik. Note 9s’in muhtemelen ses performansı iPhone SE’nin yanından dahi geçemez. Video ve müzik konusunda pek bir şey beklememek lazım. Dahası saçma sapan hatalarla dolu arayüzü ve iki yıl sonra güncellenmeyecek olması da cabası. Ben nasıl bankacılık uygulaması yükleyip güvenle kullanacağım? Hele de böyle bir cihazda. Bir sorun ya da arıza yaşadığında karşınızda bir yetkili yok. Resmi bir teknik servisi ve çağrı merkezi yok. Ama ben iPhone SE’yi aldığımda 6 yıllık gücelleme desteği alacağımı, herhangi bir sorunla karşılaştığımda gerekirse cihazımı sıfır modelle değiştirebileceğimi biliyorum.

Note 9s’e karşı eksisi küçük ekranı sayılabilir. Film ve video izlemek daha keyiflidir. Ama hepsi bu kadar. Daha fazlası yok. Ayrıca GarageBand gibi bulunmaz bir nimet mevcut. Android’de bu kalitede bir stüdyo uygulamasını bulamazsın. Ayrıca iRig gibi özel aparatlar da cabası. Stüdyo kalitesinde müzik yapabilme imkanı tanıyor. Tüm bunlar bir araya gelince ekran dezavantajını düşünmüyorsun.

Ha benim bunlarla işim yok. Kamerası ve sesi idare etsin oyunu 60 fps oynatsın video içeriklerini büyük ekranda izlemek istiyorum diyen gider alır o başka. Sonuçta herkesin tercihi. Sheeplik olarak görenler önce kendi sheepliklerine baksınlar diyorum.
    Video çekmek sizin için bu kadar önemli ise bir şey diyemeiyeceğim ama redmi dote 9 pro 48 megapixel ayrı 10 x zoom ayrı geniş çekim ayrı ve bokeh efekti için ayrı olan kamerası ile fotğraf konusunda daha iddialı ve daha çok seçenek sunuyor siz de buna katılırsınız diye düşünüyorum o zaman video çekme ve ses oynatma hariç her konuda oyun, film, fotoğraf çekme, ekran, batarya, depolama kapasitesi, hızlı şarj, özgürlük konusunda redmi note 9 daha iyi diğer iki konuda iphone iyi. buna rağmen 2000 lira daha ucuz bu konuda seçimler neyse ona göre seçim yapılmalı bir youtuber için apple metrobüste giderken udemyden ders izlemek isteyen bir mühendis için note 9 daha iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 4 Haziran 2020; 2:11:45 >

• javaprof kullanıcısına yanıt
    hocam eski android bir kullanicisi olarak yaziyorum butun android fahis fiyata satiyor sattiktan sonra koylu kurnazi gibi gormuyorlar musteriyi hangi android firmasi 4 5 sene guncelliyorki telefonu mesut çevikin androidler neden cok ramle iyi calisiyor videosunu izleyin youtubeda 2 iphone 8 2 gb ram ama oppo 8 gb ramli teleofnla pub g akiciligi ayni hatta daha iyi.
  • iPhone 8 plus sonrası xiaomi'ye geçtim ben böyle rezil kamera görmedim göz var nizam var rezalet derecede kalitesiz fotoğraflar çekiyor ama sorsanız 3 kamera 4 kamera sorsanız 26372 megapiksel :D şu an elimdeki xiaomi mi se mi deseler iphone se derim net.

• Fan boy lar hariç bu hurda yı kimse almaz

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Hele pil ömrü ve gücü rezalet.
    Pil ömrünü anladım da gücü rezalet derken? İçinde A13 var, tüm androidlerden daha güçlü.

• İşlemci ve kamerası iyi kalan herşey çöp.
    4.7 inç 750p ekranın savunulacak bir yanı yok!
    Sürekli ona bakacaksınız arkadaş, sürekli PUL a bakacaksınız.
    Bir telefonda en önemli şeylerden biri ekrandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

Pil ömrünü anladım da gücü rezalet derken? İçinde A13 var, tüm androidlerden daha güçlü.

Alıntıları Göster
    Pilin gücü. 1821 mAH.
  • mastermus M kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 4 Haziran 2020; 10:10:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

5000 lira ve üzerindeki ekran paneli 2010 yılında çıkan iphone 4 ile aynı, hatta ppi değeri düşük, üstüne amoled de yok.

Tarihler 2020 yi gösterirken.
    Dostum ekran panelinin LCD olmasını geçiyorum onu kabulllenip alıyoruz ama panellerin çoğunda sarı ekran sıkıntısı mevcut Apple bunuda sorun olarak kabul etmiyor. Sadece benim aldığım ve bizzat şahidi olduğum 5 6 iPhone 11 modelinde true tone ve Night shift kapalı olmasına rağmen bildiğiniz sarı gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 4 Haziran 2020; 10:29:25 >
  • 4.300 tl ye Samsung Note 10 lite aldım.
    Apple eko sistemine mahkum değilseniz fiyat/performansı güzel telefon tavsiye ederim.
    Bu pul ekranlı iphone Se 2020'den çok daha doğru bir tercih bence.
    İşlemcisi herşeye yetiyor. 8gb/128 gb + çift hat+ microsd , S Pen, 3.5 jack girişi, 4500mah pil + hızlı şarj, super amoled ekranı vs bir dolu artısı da var.
    (ip68 sertifikası ve kablosuz şarj olmaması eb büyük eksisi)
    Kamerası ve gece çekimi çok iyi, video çekimi iyi.
    Ama video çekiminde iphonelar hala en iyi sonucu veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 4 Haziran 2020; 10:37:56 >
  • Hepsiburada iPhone SE buyback kampanyası iyi mi? Alacağım için sormuyorum, merakımdan soruyorum.
  • Galaxy s10e 4600 lira bu telefon ile farkı işlemci ve işletim sistemi geri kalan her özelliği daha iyi

• Ekranı bataryası kötü, 5G yok. OnePlus 8'in %35'i kadar dayanıyor. Biraz daha para ekleyip Amiral gemisi almak daha karlı olur

• Vergiler bu kadar yüksek olmasa gerçekten fiyat olarak uygun bir telefon olacaktı. Android cihazlar 2 yılı zar zor tamamlarken apple cihazlar ise uzun ömürlü kullanılabilmektedir. En güzel taraflarından biri geniş ekosistem ve tüm modellere aynı anda gelen güncellemeler...

• Telefonu fakir Apple fanboyları alır başka da bir sebep yok. Her şeyi kırpılmış, 3Ddmarkta 3973 puan ile rakiplerinden resmen fark yiyor. Android amiral gemileri 7300 puanla eziyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.