Şimdi Ara

Iphone, Ipad 2 ile Airplay + Apple TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iphone ve Ipad 2 ile Airplay + Apple TV Almak
     Iphone, Ipad 2 ile  Airplay + Apple TV

Fotograflardan da göründüğü üzere Apple TV el kadar bir cihaz. Bu cihazı mevcut TV’nize takarak itunes storedan müzik film vs (2-3 $ dolar gibi çok ucuz bir fiyata) satın alabilir,kirlayabilir; internet radyo istasyonlarını online olarak dinleyebilir; itunes üzerinden kendi film, müzik ve fotoğraflarınızı atarak tvden izleyip ,dinleyebilirsiniz.

İlerleyen Günlerde Airplay İle Yapılabilecekler
    Bildiğim kadarıyla şu an için iphone, ipad, ipod oyunları airplay ile büyük ekrana getirme ozelligi yok. Ancak "The Incident" oyunu (bildiğim kadarıyla) airplay uyumlu olarak çıkacak.İlerleyen günlerde Apple TV ios oyunları için güzel bir tv-out cihazı olabilir..

Kısa bir süredir ABD bulunuyorum. Bir kaç gün içersinde ipad 2 alacağım ve Apple TV alma konusunda kararsız kaldım.Ipad 2 ile kullanılan HDMI kablosu, Apple TV olmadan da kullanışlı olur mu?Fiyatı 99 $ Apple TV almak ne kadar mantıklı? Yorumlarınız bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalbi_kirik_serseri -- 8 Mart 2011; 20:49:44 >

• Bu yazdıklarının tıpatıp aynısını ben de merak ediyorum gerçekten Çünkü HDMI kablo ile ilgili tanıtım fotoğraf ve videolarında gördüğüm kadarıyla; HDMI kablo ile tam ekran bir görüntü elde edemiyoruz. LCD'ye bağladığım zaman şahsen yanlarda siyah boşlukların olmasını istemem.. HDMI aparatı ile ilgili videoları merakla bekliyorum. Sen de bekle derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: erjunt

Bu yazdıklarının tıpatıp aynısını ben de merak ediyorum gerçekten Çünkü HDMI kablo ile ilgili tanıtım fotoğraf ve videolarında gördüğüm kadarıyla; HDMI kablo ile tam ekran bir görüntü elde edemiyoruz. LCD'ye bağladığım zaman şahsen yanlarda siyah boşlukların olmasını istemem.. HDMI aparatı ile ilgili videoları merakla bekliyorum. Sen de bekle derim
    Ben Apple TV kullaniyorum.

Bilgisayardaki iTunes'taki tum videolari ve muzikleri TV den izleyebiliyorsunuz, veya TV home theater dan muzikleri dinleyebiliyorsunuz.
    Bunun disinda ITunes store'dan filmleri kiralayip izleyebiliyorsunuz, ve oldukca guncel filmler var. Mesela su an Social Network ve 127 Days gibi daha birkac aylik ve daha DVD si cikmamis filmler Itunes Store'dan 4.99 dolara kiralanabiliyor, ustelik DVD den daha iyi kalitede, 720p HD.
    Dizileri de kiralayabiliyorsunuz nolum basina 0.99 dolar ve 720p.
    Podcast'ler filan ucretsiz izlenebiliyor.
    Bir de netflix var tabi, binlerce film ve dizi, aylik uyelikle izlenebiliyor (ayda 10 dolar) ancak ne yazik ki bu turkiyede calismiyor.

Airplay'e gelince, o kadar guzel calisiyor ki, sadece IPad - IPhone icin aksesuar olarak bile alinabilir. Mevcut halinda airplay, IPad'de calisan videolari (youtube, film, dizi vs) tek dokunusla aninda TV ye aktariyor.
    4.3 ile uygulamalardaki videolari, resimleri, sunumlari da aktarabilecegi soyleniyor, cok daha guzel olacak...

Sonuc olarak 99 dolar bu cihaz icin o kadar uygun ki, sadece bilgisayarinizdaki herseyi bilgisayari saga sola tasimadan TV den kolaylikla seyredebilmek veya iOS cihazinizdaki videolari genis ekrandan seyredebilmek icin bile alinir.
    Uzerine Itunes store ve netflix var, ve sinemadan yeni kalkmis filmler HD olarak 5 dolar odeyerek seyredilebiliyor, mukemmel...

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Bilgisayardaki iTunes'taki tum videolari ve muzikleri TV den izleyebiliyorsunuz, veya TV home theater dan muzikleri dinleyebiliyorsunuz.
    Bunun disinda ITunes store'dan filmleri kiralayip izleyebiliyorsunuz, ve oldukca guncel filmler var. Mesela su an Social Network ve 127 Days gibi daha birkac aylik ve daha DVD si cikmamis filmler Itunes Store'dan 4.99 dolara kiralanabiliyor, ustelik DVD den daha iyi kalitede, 720p HD.
    Bir de netflix var tabi, binlerce film ve dizi, aylik uyelikle izlenebiliyor (ayda 10 dolar) ancak ne yazik ki bu turkiyede calismiyor.

Airplay'e gelince, o kadar guzel calisiyor ki, sadece IPad - IPhone icin aksesuar olarak bile alinabilir. Mevcut halinda airplay, IPad'de calisan videolari (youtube, film, dizi vs) tek dokunusla aninda TV ye aktariyor.
    4.3 ile uygulamalardaki videolari, resimleri, sunumlari da aktarabilecegi soyleniyor, cok daha guzel olacak...

Sonuc olarak 99 dolar bu cihaz icin o kadar uygun ki, sadece bilgisayarinizdaki herseyi bilgisayari saga sola tasimadan TV den kolaylikla seyredebilmek veya iOS cihazinizdaki videolari genis ekrandan seyredebilmek icin bile alinir.
    Uzerine Itunes store ve netflix var, ve sinemadan yeni kalkmis filmler HD olarak 5 dolar odeyerek seyredilebiliyor, mukemmel...

Alıntıları Göster
    Ben birsey merak ettim...Bildigim kadariyla filmleri US storedan kiralayabiliyorsun ve bunu yapabilmen icin ya Amerikadan alinmis bir kredi kartin olmali veya surekli fahis fiyatlara internetten Itunes gift card aliyor olmalisin. Bu sorunu nasil cozdun? Tesekkurler

• quote:

Değerli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Ancak Itunes aracılığıyla film kiralama hem ücretli olması hemde Türkiye şartlarında internetten indirilmesinin uzun zaman alması sebebiyle pek kullanışlı olmayacağını düşünüyorum.Bunun yanında kablosuz olarak ipodunuzdaki müzikleri ses sisteminize aktarmak, iphone'daki uygulmaları HD ekranda kullanmak çok kullanışlı olacağını değerlendiriyorum. Hatta Airplay, XBox'ın pazar payını eline geçirebilceği yeni bir Apple devrimi bile olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalbi_kirik_serseri

quote:

Değerli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Ancak Itunes aracılığıyla film kiralama hem ücretli olması hemde Türkiye şartlarında internetten indirilmesinin uzun zaman alması sebebiyle pek kullanışlı olmayacağını düşünüyorum.Bunun yanında kablosuz olarak ipodunuzdaki müzikleri ses sisteminize aktarmak, iphone'daki uygulmaları HD ekranda kullanmak çok kullanışlı olacağını değerlendiriyorum. Hatta Airplay, XBox'ın pazar payını eline geçirebilceği yeni bir Apple devrimi bile olabilir.

Alıntıları Göster
    Up

• quote:

Up

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    fim indirme yok ki apple tv de zaten
    dahili bir depolama alanı yok zaten
    itunesdan bir film kiraladağınızda onu stream ediyor oynatırken
    türkiyede adsl hızıyla nasıl olur emin değilim ama 4-5 megabit bağlantı yeter gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

fim indirme yok ki apple tv de zaten
    dahili bir depolama alanı yok zaten
    itunesdan bir film kiraladağınızda onu stream ediyor oynatırken
    türkiyede adsl hızıyla nasıl olur emin değilim ama 4-5 megabit bağlantı yeter gibime geliyor

Alıntıları Göster
    tivibu ev kullaniyorum ayni mantikla calisiyor. 8-16 mbps arasi baglanti gidiyor tivibu box una HD yayinlar kesintisiz izlenebiliyor. bence apple tv de internet cok yavaslamadigi zamanlar sorunsuz kullanilabilir. bence 99$ fiyat uygun bu urun icin. ben de almayi dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratsey

tivibu ev kullaniyorum ayni mantikla calisiyor. 8-16 mbps arasi baglanti gidiyor tivibu box una HD yayinlar kesintisiz izlenebiliyor. bence apple tv de internet cok yavaslamadigi zamanlar sorunsuz kullanilabilir. bence 99$ fiyat uygun bu urun icin. ben de almayi dusunuyorum.

bilkom 2. nesil apple tv yi getirmiyor diye biliyorum türkiyeye.
    ayrıca us adresli kredi kartı lazım itunes store'dan faydalanmak için
    netflix için de geçerli bir us e-mail adresi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark-knight -- 12 Mart 2011; 13:38:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

quote:

Orijinalden alıntı: muratsey

bilkom 2. nesil apple tv yi getirmiyor diye biliyorum türkiyeye.
    ayrıca us adresli kredi kartı lazım itunes store'dan faydalanmak için
    netflix için de geçerli bir us e-mail adresi gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Apple ürünleri ve ios konusunda yeniyim.Sadece 2-3 Aydır iphone4 kullanıyorum.Bu teknoloji beni çok etkiledi.Keşke daha önce tanışmış olsaydım.Eğer Sitiv amca isterse Airplay ve HD aktarım ile çok fazla yeniliğe gebe olduğunu değerlendiriyorum.Siz nasıl görüyorsunuz?

Netflix kullanmak için US Apple id yeterli diye biliyorum.US apple id almakta o kadar zor değil.

Apple TV alırsam Bilkomdan almayacağım, direk Abd'den alacağım.Zaten sadece Hd kablosu 39 $.

Sizce Ipad 2 alınca Hd kablosu alınmalı mı? HD kablosunun ne kadar gerekli? Hd kablosu almak mı, yoksa 99$ Apple TV almak mı? Yoksa hiç almamak mı?

• quote:

Apple ürünleri ve ios konusunda yeniyim.Sadece 2-3 Aydır iphone4 kullanıyorum.Bu teknoloji beni çok etkiledi.Keşke daha önce tanışmış olsaydım.Eğer Sitiv amca isterse Airplay ve HD aktarım ile çok fazla yeniliğe gebe olduğunu değerlendiriyorum.Siz nasıl görüyorsunuz?

Netflix kullanmak için US Apple id yeterli diye biliyorum.US apple id almakta o kadar zor değil.

Apple TV alırsam Bilkomdan almayacağım, direk Abd'den alacağım.Zaten sadece Hd kablosu 39 $.

Sizce Ipad 2 alınca Hd kablosu alınmalı mı? HD kablosunun ne kadar gerekli? Hd kablosu almak mı, yoksa 99$ Apple TV almak mı? Yoksa hiç almamak mı?

benim de Amerikadan arkadasim gelecek yakinda ona aldirtmayi dusunuyorum. ipad icin HD kablo ancak isyerinde sunum falan icin gerekli olabilir bence, yoksa evde ipadi tv'ye baglamak gereksiz biraz. Apple TV almak mantikli ;)

• quote:

iPad 2'nin HDMI ile TV'ye bağlantısının tek görüntüsü şu an Apple'ın paylaştığı resim. O resimde de TV'nin kenarlarında siyah boşluklar kalıyor. Yani görüntü ekran formatına göre genişlemiyor. Eğer film izlerken de o şekilde kenarlarda boşluk kalacaksa kesinlikle Apple TV çok daha mantıklı. Bunun cevabını ilerleyen günlerde öğrenicez sanırım
  • quote:

quote:

iPad 2'nin HDMI ile TV'ye bağlantısının tek görüntüsü şu an Apple'ın paylaştığı resim. O resimde de TV'nin kenarlarında siyah boşluklar kalıyor. Yani görüntü ekran formatına göre genişlemiyor. Eğer film izlerken de o şekilde kenarlarda boşluk kalacaksa kesinlikle Apple TV çok daha mantıklı. Bunun cevabını ilerleyen günlerde öğrenicez sanırım

Alıntıları Göster
    US iTunes Store uzerinden alisveris yapmak için PayPal hesabi kullanabiliyoruz yanilmiyorsam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hebeeee

quote:

Movie yani film oynatırken tam ekran oluyor tvyi kaplıyor, menülerde dediğin gibi boşluklar var ama tvlerde ekranı kapla diye bi ayar var menüyede full ekran yapabilirsin, bende component kablosu vardı açıkcası görüntüyü iyi vermiyordu şimdi hdmi alayım dedim fakat apple tvde kafama yatmadı değil hani karar veremedim bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeebani -- 12 Mart 2011; 23:59:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeebani

quote:

quote:

Movie yani film oynatırken tam ekran oluyor tvyi kaplıyor, menülerde dediğin gibi boşluklar var ama tvlerde ekranı kapla diye bi ayar var menüyede full ekran yapabilirsin, bende component kablosu vardı açıkcası görüntüyü iyi vermiyordu şimdi hdmi alayım dedim fakat apple tvde kafama yatmadı değil hani karar veremedim bende.

İşte bu çok güzel bir haber Apple TV'yi sırf görüntü aktarma için kullanacaksan(Yani Amerika'da yaşamıyorsan) o kadar para vermenin bir anlamı yok bence. Kablosuz görüntüyü aktarmak her ne kadar çok ilgi çekici olsa da 60$ fark verilir mi orası kişiye göre değişir.. Ben şahsen vermem. Veremem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zeebani

quote:

quote:

İşte bu çok güzel bir haber Apple TV'yi sırf görüntü aktarma için kullanacaksan(Yani Amerika'da yaşamıyorsan) o kadar para vermenin bir anlamı yok bence. Kablosuz görüntüyü aktarmak her ne kadar çok ilgi çekici olsa da 60$ fark verilir mi orası kişiye göre değişir.. Ben şahsen vermem. Veremem

Alıntıları Göster
    Kablosuz görüntü aktarmak ii bişey olsa gerek de şu ipod ile telefon edilebildiğini duydum bu gerçekten mümkün mü ipod touch yani - Aytaç I touch

• Merak ettiğim birşey var, bu airplay ilk nesil ipadler ile çalışıyor değil mi. 4.3 e update ettim ipadi ama hiçbiryerde airplay ile ilgili bir ayar göremedim. Apple tv alip etkinlestirince mi cikiyor bu ayarlar yoksa app mi yuklemem gerekiyor. Birde apple'in sitesinde hoparlöre falan bağlanıyor böyle ürünler türkiye'de var mi? Benimde merakimi artirdi tesekkurler centauri bana masraf kapisi actigin icin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikselcik

Kablosuz görüntü aktarmak ii bişey olsa gerek de şu ipod ile telefon edilebildiğini duydum bu gerçekten mümkün mü ipod touch yani - Aytaç I touch

Skype yada Wirofon kurarsanız, bir de mikrofonlu kulaklık alırsanız mümkün

quote:

Orijinalden alıntı: tym

Merak ettiğim birşey var, bu airplay ilk nesil ipadler ile çalışıyor değil mi. 4.3 e update ettim ipadi ama hiçbiryerde airplay ile ilgili bir ayar göremedim. Apple tv alip etkinlestirince mi cikiyor bu ayarlar yoksa app mi yuklemem gerekiyor. Birde apple'in sitesinde hoparlöre falan bağlanıyor böyle ürünler türkiye'de var mi? Benimde merakimi artirdi tesekkurler centauri bana masraf kapisi actigin icin :)

Derdiniz sırf hoparlöre bağlamak ise ben belkin bluetooth music receiver kullanıyorum bunun için. Gayet başarılı bir alet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pikselcik

Skype yada Wirofon kurarsanız, bir de mikrofonlu kulaklık alırsanız mümkün

quote:

Orijinalden alıntı: tym

Merak ettiğim birşey var, bu airplay ilk nesil ipadler ile çalışıyor değil mi. 4.3 e update ettim ipadi ama hiçbiryerde airplay ile ilgili bir ayar göremedim. Apple tv alip etkinlestirince mi cikiyor bu ayarlar yoksa app mi yuklemem gerekiyor. Birde apple'in sitesinde hoparlöre falan bağlanıyor böyle ürünler türkiye'de var mi? Benimde merakimi artirdi tesekkurler centauri bana masraf kapisi actigin icin :)

Derdiniz sırf hoparlöre bağlamak ise ben belkin bluetooth music receiver kullanıyorum bunun için. Gayet başarılı bir alet

Alıntıları Göster

AirPort Express
    İnternetten araştırdığım kadarıyla Apple TV sadece televizyonunuzun görüntü aktarmasını sağlıyor.Ipad/Iphone/Ipod ile kablosuz olarak hoparlöre bağlantı yapmanız için ise Airport Express'e ihtiyacınız var.Airport Express de tıpkı Apple TV gibi küçük bir cihaz.Kullanımı oldukça kolay.Airport Express'i Speakerınızın jakına ve elektirik prizine takarak Ipad/Iphone/Ipod'daki müziği kablosuz olarak dinleyin.Bu kadar basit.Ayrıca Airport Express'ı printerınıza bağlayarak kablosuz çıktı alabiliyorsunuz.

Son öğrendiklerime göre Airport Express daha mantıklı gelmeye başladı.Apple TV hoparlöre ses aktarımı yapabilinse daha makul olabilirdi.Biraz daha bekleyip ipad 2 kullanıcılarının yorumlarına göre Airport Express alabilirim.Fiyat olarak Apple TV=Airport Express=99 $

Daha önce tecrübesi olan arkadaşların tavsiyeleini bekliyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.