Şimdi Ara

iPhone 6C, iPhone 5S'den biraz daha büyük batarya taşıyacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

quote:

Orijinalden alıntı: bircancan

Apple, yazılımına guvenip pil kapasitesini yükseltmiyor, buna 6s ve 6s plus misal,bu is hep yazılımla bitmiyor,uyan apple cok geridesin apple kullanıcısıyız diye, diger cihazları da almıyoruz,ne cıkarırsa onunla yetiniriz diyoruz, sharp yeni eyes ekranın üretimine başladı, sony ve digerleri o ekran a 2016 da gecer, apple ise 3 sene sonra gecer.

diğer cihazları almayıp niye apple ile yetiniyorsun o zaman. daha iyisi varsa git onu al. kölesi misiniz apple ın

Apple a söyledim yanlıs anladınız heralde.donanımhaber formu,yardimlaşma, halkı,dogru bir sekilde bilinclendirmek için var ,samsung ve apple için kölelik yapmak için kurulmamıstır.sonuçta cihaz alacak zar zor para biriktirip gelip burda bilgi edinmek icin gelen nice insanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bircancan -- 30 Aralık 2015; 2:44:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple batarya olayini bilerek dusuk tutuyor ki ileride artirip kaymagini yemek icin.

• Apple, iPhone'un özelliklerini kullanıcılarını kaybetmeyecek şekilde arttırır veya değiştirmez. Eğer tüm geliştirmeleri direkt bir cihaza koyarsa sonraki çıkacak modelin farklı olmadığından tepki almaz istemez ki böyle yaparak farklılaşmayı sağlıyor. Çıtayı yükseltirsen kullanıcının gözü daha fazlasını ister. Ama yavaş yavaş tempoyu sağlarsan kullanıcı buna alışır.

Android ortamında ise rekabet ortamı daha fazla olduğu için ister istemez kağıt üstünde rakamları kullanıcıların gözlerine sokmak zorundalar. Apple gibi gıdım gıdım arttırma imkanları pek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 30 Aralık 2015; 2:55:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi ciddi geliyor sanirim ufak model. Bence adi 6c olmaz "c" takisi bir defa cuvalladi tekrar ayni isimi kullanicaklarini sanmiyorum

• ip7 satışa çıkınca ip6'nın fiyatı 450$'a düşer. Şimdi "ben küçük ekran seviyorum, 4" tam ideal" diyen appleboy'lara bakmayın ip6'nın fiyatı düşünce kimse 4"in yüzüne dahi bakmaz. Apple da bunu biliyor bence. O yüzden ip6 üretimi durdurur büyük ihtimalle. Ancak 6c'nin fiyatı yine çok uygun olmayacak. 450$ bile olsa burada 2000 liranın üstünde olur (2150 lira diye tahmin ediyorum) Bence Apple'ın asıl amacı büyük ekranlı ip'un 450$'a satılmasını engellemek. Yoksa ip6 satışı yüksek olur. Ama ip6'nın üretimi biterse büyük ekran ip isteyen "mecburen" 550$'dan başlayan fiyatlarla ip6s alacak. Yoksa bu devirde 4"lik bi telefona 2000 vermek çok mantıklı değil. Ben de küçük ekran seviyorum. Gittim 1300'e z3c aldım. Ama z3c'nin ekran çok da küçük değil. 5"-5.5"e göre küçük ama neredeyse ip6-6s ile aynı ekran boyutuna sahip. Hem de adı gibi oldukça kompact. Ekran boyutu 6s ile aynı ama telefon boyutu 5s kadar.

• Yakında iPhone 6c plus çıkarsa şaşırmayın, baksanıza zırt pırt gereksiz yere model çıkarıyor, apple bozdu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 30 Aralık 2015; 8:42:28 >
  • ip6'nın fiyatı ip7 çıkınca 450$'a düşecek. Şimdi "yok ya ben 4"ten büyük ekran sevmiyorum" diyen appleboy'lar ip6'nın fiyatı düşünce 4" ekranın yüzüne dahi bakmaz. Apple da bunu biliyor. O yüzden bilerek 6'nın üretimini durdurup 4"lik 6c çıkaracak demek ki. 6c'nin fiyatı 450$ olsa bile burada 2000 lira üstü olur (2150 TL)

• 2 gb ram koyarlarsa buna helal olsun

• 2gb parmak izi okuyucu bide a9 işlemciyle gelirse 6 yı gölgede bırakır gerci 4 ınch ekran bu saatten sonra kaç kişi alır o muamma

• Ben 1510 mah bataryalı 5c ile 6-7 saat kullanım süresi alıyorum iyi değil mi ? Ön kamera da aynıymış.
  • iPhone 6 mı satıp bunu alıcam. sabırsızlıkla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doom II

çok orijinal gerçekten, ön kameranın olayı yakından fotoğraf çekmektir çekilen yer zaten küçük bir alan 1.2 mp çözünürlükteki bir görüntü insan suratının yansısını dijital ortamda kaliteli bir şekil oluşturulması için gayet yeterlidir burada 10mp olması suratındaki gözenekleri,çizgileri.tüyleri abartı bir şekilde öne çıkarmak dışında bir işe yaramaz kaliteli 1.2 mp bir kamera iş görür, son olarak örnekle bitireyim iphone 6 1.2mp, 6s 5mp ikisinin arasında kalite açısından bir fark yok sadece kullanıcıyı rakamlarla tatmin etmek var ki apple bunu çok yapan bir firma değil bu konuda androidli cihazların eline kimse su dökemez, akıl var mantık var 500 liraya satılan cihazlarda 13mp kamera oluyor soruyorum burada iyi bir şey olsa bir işe yarasa o fiyata onu verirler mi ama kime anlatıyoruz ki 13 mp yani boru değil.

Orjinaldi, vasat altı oldu.
    Rakamları önemsemediğini söylediğiniz şirket bile tek nesilde kamera çözünürlüğünü 4 katına çıkarmış.Tek nesilde 4 katına. Tek nesil, 4 kat.
    Uyanabildiniz mi?
    Sizse bu çözünürlük farkını "çizgileri ve tüyleri 'abartı' bir şekilde ortaya çıkarmak" olarak yorumluyorsunuz.
    Gülünç doğrusu.
    10 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilmiş fotoğrafı 1.2 mp'e düşürüp, 1.2 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilen görüntüyü karşılaştırdığınızda aradaki farkı görecek kapasiteye sahip olmadığınız belli.
    İşte bu yerinde sayan, kimseye bir artısı olamayacak düşünceler hep bu yüzden :/

1.2 mp;
    iPhone 6C, iPhone 5S'den biraz daha büyük batarya taşıyacak

5 mp;

Yorum sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x X x -- 30 Aralık 2015; 14:46:31 >

• 1,570 -> 1,642

Ne büyük gelişme.

• x X x X kullanıcısına yanıt
    tim cook dönemindeki apple'ın da artık rakamlara oynamaya başladığını görüyoruz ama bu konuda androidli chazlar kadar yanılgıya sokmuyorlar insanları 4 kat 4 kat dediğiniz kameraları karşılaştırın isterseniz sonra konuşalım.
    Bilmediğini bilmeyen insan gülünçlüğünün farkına varamaz birde karşına geçer alay eder sizinde yazdıklarınızdan hiçbir şey bilmediğiniz ortada, şimdi oturup size yarım saat yazı yazamam ancak bu konuda merakınız varsa öğrenmek isterseniz gider internetdeki milyonlarca olan makalelerden bazılarını okur biraz bilgilenirsiniz sonra tartışırız, şimdilik size diyeceğim o kadar küçük sensöre piksel sığdırmaya çalıştıkça kalite bozulur verim düşer niteliksiz pikseller oluşur grenlenme artar ışık renk doygunluğu kötüleşir ancak çok kaliteli, üretim teknolojisi yüksek sensörlerde bu dediklerim olmadan küçük bir alanda sağlanabilir onu da takmazlar telefonlara telefonda pahalı olur çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 30 Aralık 2015; 18:04:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x X x

quote:

çok orijinal gerçekten, ön kameranın olayı yakından fotoğraf çekmektir çekilen yer zaten küçük bir alan 1.2 mp çözünürlükteki bir görüntü insan suratının yansısını dijital ortamda kaliteli bir şekil oluşturulması için gayet yeterlidir burada 10mp olması suratındaki gözenekleri,çizgileri.tüyleri abartı bir şekilde öne çıkarmak dışında bir işe yaramaz kaliteli 1.2 mp bir kamera iş görür, son olarak örnekle bitireyim iphone 6 1.2mp, 6s 5mp ikisinin arasında kalite açısından bir fark yok sadece kullanıcıyı rakamlarla tatmin etmek var ki apple bunu çok yapan bir firma değil bu konuda androidli cihazların eline kimse su dökemez, akıl var mantık var 500 liraya satılan cihazlarda 13mp kamera oluyor soruyorum burada iyi bir şey olsa bir işe yarasa o fiyata onu verirler mi ama kime anlatıyoruz ki 13 mp yani boru değil.

Orjinaldi, vasat altı oldu.
    Rakamları önemsemediğini söylediğiniz şirket bile tek nesilde kamera çözünürlüğünü 4 katına çıkarmış.Tek nesilde 4 katına. Tek nesil, 4 kat.
    Uyanabildiniz mi?
    Sizse bu çözünürlük farkını "çizgileri ve tüyleri 'abartı' bir şekilde ortaya çıkarmak" olarak yorumluyorsunuz.
    Gülünç doğrusu.
    10 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilmiş fotoğrafı 1.2 mp'e düşürüp, 1.2 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilen görüntüyü karşılaştırdığınızda aradaki farkı görecek kapasiteye sahip olmadığınız belli.
    İşte bu yerinde sayan, kimseye bir artısı olamayacak düşünceler hep bu yüzden :/

1.2 mp;

5 mp;

Yorum sizin

evet aradaki farkı görecek kapasitede değilim o yüzden mark 3 kullanıyorum boş yere para verdim tüh. 10mp çözünürlüğündeki bir sensörle çekilmiş fotoğrafı 1.2mp düşürürsen kalite tabi ki düşer hem çözünürlüğü onda birine düşürüyorsun hemde bu dönüşümü yapan program kayıplar yaşatıyor, ben de sana diyorum ki o öndeki 10mp kamerayla kaliteli 10mp bir fotoğraf makinesini arasında dağlar kadar fark olur öndeki küçücük sensörle profesyonel 10mp lik bir kameranın kalitesinde fotoğraf çekemezsin üstüne dandik sensöründe pikseller artırdıkça görüntü çamur gibi olur.
    'İşte bu yerinde sayan, kimseye bir artısı olamayacak düşünceler hep bu yüzden' bu cümleyi kurmuşsun yerinde saymamak insanları gereksiz rakamlar kandırmaksa böyle kalması daha iyi, şuan ki teknoloji küçük sensörlede yüksek çözünürlüğü kaldıracak kadar gelişmedi apple inovasyonu yüksek bir şirket amaçları kaliteyi bozmadan mp yükseltmek 6s serisinde bunu başarmışlar o beğenmediğin 1.2 piyasadaki çoğu cihazdan daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 30 Aralık 2015; 16:31:46 >

• Konu basligi turkceyi katletmis resmen

• Doom II kullanıcısına yanıt

tim cook dönemindeki apple'ın da artık rakamlara oynamaya başladığını görüyoruz ama bu konuda android kadar yanılgıya sokmuyorlar insanları

Burada android vs ios mu konuşuyoruz? Neden konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz?

Bilmediğini bilmeyen insan gülünçlüğünün farkına varamaz birde karşına geçer alay eder sizinde yazdıklarınızdan hiçbir şey bilmediğiniz ortada, şimdi oturup size yarım saat yazı yazamam ancak bu konuda merakınız varsa öğrenmek isterseniz gider internetdeki milyonlarca olan makalelerden bazılarını okur biraz bilgilenirsiniz sonra tartışırız,

Ok

şimdilik size diyeceğim o kadar küçük sensöre piksel sığdırmaya çalıştıkça kalite bozulur verim düşer niteliksiz pikseller oluşur grenlenme artar ışık renk doygunluğu kötüleşir ancak çok kaliteli, üretim teknolojisi yüksek sensörlerde bu dediklerim olmadan küçük bir alanda sağlanabilir onu da takmazlar telefonlara telefonda pahalı olur çünkü.

O kadar küçük sensörü zaten siz savunuyorsunuz. Neyi savunacağınızı şaşırdınız herhalde :)

4 kat 4 kat dediğiniz kameraları karşılaştırın isterseniz sonra konuşalım.

Yukarıda karşılaştırdığım fotoğraflara zaten 4 kat 4 kat dediğim fotoğraflar.

evet aradaki farkı görecek kapasitede değilim

Belli olmuştu.

o yüzden mark 3 kullanıyorum boş yere para verdim tüh.

mark 3 ne?
    :(

10mp çözünürlüğündeki bir sensörle çekilmiş fotoğrafı 1.2mp düşürürsen kalite tabi ki düşer hem çözünürlüğü onda birine düşürüyorsun hemde bu dönüşümü yapan program kayıplar yaşatıyor,

Burada neyden bahsettiğimi anlamadığınız belli oluyor. Tekrar okuyun ilgili kısmı.

ben de sana diyorum ki o öndeki 10mp kamerayla kaliteli 10mp bir fotoğraf makinesini arasında dağlar kadar fark olur öndeki küçücük sensörle profesyonel 10mp lik bir kameranın kalitesinde fotoğraf çekemezsin üstüne dandik sensöründe pikseller artırdıkça görüntü çamur gibi olur.

Profesyonel 10 mp kamera ne?

'İşte bu yerinde sayan, kimseye bir artısı olamayacak düşünceler hep bu yüzden' bu cümleyi kurmuşsun yerinde saymamak insanları gereksiz rakamlar kandırmaksa böyle kalması daha iyi, şuan ki teknoloji küçük sensörlede yüksek çözünürlüğü kaldıracak kadar gelişmedi apple inovasyonu yüksek bir şirket amaçları kaliteyi bozmadan mp yükseltmek 6s serisinde bunu başarmışlar o beğenmediğin 1.2 piyasadaki çoğu cihazdan daha iyidir.

1.2 mp'de inovasyon?

• x X x X kullanıcısına yanıt
    '10 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilmiş fotoğrafı 1.2 mp'e düşürüp, 1.2 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilen görüntüyü karşılaştırdığınızda' bu noktada sensör ve lens kalitesi devreye girer ama genelleme yaparak konuşamayız, hangi markanın hangi sensörünün kullandığı ,yüzey alanı,kaç mikron olduğu,diyaframı, lens kalitesi, mercek sayısı, kullanılan yazlımsal iyileştirmeler, işleme motoru bunları bilmeden genelleme yapmak doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 30 Aralık 2015; 18:30:34 >
  • quote:

'10 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilmiş fotoğrafı 1.2 mp'e düşürüp, 1.2 mp ortalama kalitede bir kamera ile çekilen görüntüyü karşılaştırdığınızda' bu noktada sensör ve lens kalitesi devreye girer ama genelleme yaparak konuşamayız apple hangi markanın hangi sensörünü kullandığı ,kaç mikron olduğu,diyaframı, lens kalitesini kullanılan yazlımsal işleme motoru bunları bilmeden genelleme yapmak doğru olmaz .

Tüm mesajıma cevabınız bu mu?
    Emin olmak için soruyorum ona göre cevap vereceğim.

• evet seni dinliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 30 Aralık 2015; 18:33:39 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.