Şimdi Ara

iPhone 6 Plus 2915 mAH pil ve 1 GB RAM barındırıyor. Düşünceleriniz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
6.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bence de şimdilik yeter ama 2 yıl bile değil eğer seneye s serisi 2 gb ram ile gelirse o zaman biterler. ve dediğiniz gibi özellikle çözünürlükten dolayı plus.
  • Hd ekran yok daha

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BERKKA35

Hd ekran yok daha

Sizi pistten alalım. Bir konu hakkında bir halt bilmeden neden yorum atar bir insan anlamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 23:07:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Arkadaşlar bir konuyu hala daha anlamayanlar var. Biri demişki bilmem kaç sene öncesinin telefonu S3'te 2100 mah batarya var.
    Batarya fiziksel olarak ne kadar büyürse miliamper değeri o oranda artar. Iphone 6 kasası o boyut ve incelikte diğer bileşenleri ile birlikte ancak 1800 miliamper'lik bataryaya müsade ediyor.
    Öncelikle bunu anladıysanız, apple neden daha kalın bir iphone yapıp daha büyük bir batarya koymadı konusunu tartışabilirsiniz

Edit: imla

İphone'daki bataryanın yarısı büyüklüğündeki bataryaya 5000ma bile basarsın ama belki 3 belki 4 kez şarj edersin.
    Smasung'un bataryası 5s'deki bataryadan küçük ama birisi 1400 birisi 2100 ma, acaba neden ? Acaba hangisi 2 yıl giderken hangisi 6 ayda perte çıkıyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Hd ekran yok daha

Sizi pistten alalım. Bir kou hakkında bir halt bilmeden neden yorum atar bir insan anlamam.

Iphone 6 diye okudum:d

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram nasıl yetmez deniliyor anlamıyorum.Bu işin teknik boyutu var ve burada kaba tabiriyle bu yetip yetmeme konusu ramden çok daha öncelikli özellikler tarafından belirleniyor.Ram bu konuda figürandır.

Yoksa 1gb ram li 2048 x 1536 çözünürlüğe sahip İPAD AİR çok iyi performans sunamazdı.Ben 1 kişinin bile bu aletten şikayetçi olduğunu duymadım.

BU sebeple ram e takılmayın.Bunun için ne teknik sebebiniz var ne de başka bir sebep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 19 Eylül 2014; 23:08:30 >
  • quote:

quote:

Hd ekran yok daha

Sizi pistten alalım. Bir konu hakkında bir halt bilmeden neden yorum atar bir insan anlamam.

Birde 4000 mesajı var. Artık rütbelilere sapıtmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 19 Eylül 2014; 23:09:57 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

quote:

quote:

Hd ekran yok daha

Birde 4000 mesajı var. Artık rütbelilere sapıtmaya başladı

4280 mesajı var gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencer!

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

quote:

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.

Aptal görüntüsü veren 3G diye zırlayan siz olmayın sakın. Hiçbir markanın fanatiği değilim. Elde olan bu, şekeri alınmış çocuk gibi yırtınmanın alemi yok. Bir günü çıkaramıyorsanız sizde sıkıntı var, ben çok rahat kullanıyorum. Yüksek pil diyip duruyorsunuz da diğer markaların ki çok mu farklı yani. iphone ile diğerleri arasında bariz 2-3 gün varmış gibi saçma sapan cahilce yorumları bırakın. İşyerinde S4 kullanan da var, xperia z kullanan da var, s3 kullanan da var hepsi bir gün olmadan şarj ediyor. Eeee demekki sadece bu telefonda değil tüm akıllı telefonlar aktif kullanımla bir günü zor çıkarıyormuş değil mi! O zaman internetle işin çok madem alırsın sim kartlı ipad mini retinanı, yanına da minicik nokia 1200 ya da philips xenium u, telefonda sana 1 hafta şarj garantisi veriyorum. Tabletle de her işini telefondan kat kat fazlasıyla görürsün. Dert edecek birşey kalmadı, bakın bu kadar basit. Hem de yarı fiyata....Adam Ferrari kullanıyor niye bu kadar çok yakıyor diyor, sizinkisi bu hesap. Hem her işi yapsın, hem akıllı olsun hem de şarjı az gitsin. Kusura bakmayın bu devirde öyle güçlü bir batarya kullanan firma yok. Varsa biz de kullanalım, bir hafta akıllı telefonumuzu şarj etmeyelim olur mu?!

Yok bu iş öyle değil. Adam ferrari alıyor binlerce dolara ama üzerinde 1.6 tsı motor var. Bunun gibi düşünün.
    İphone şarj konusunda zayıf bunun savunulacak tarafı yok. yahu 2 milyar para veriyorsunuz nasıl susup görmezden gelebilirsiniz ki. Neden daha yüksek pil kapasitesi olmasın bunu istemek yerine, aldıgınız ürünün hakkını tam anlamıyla istemek yerine buna da şükür diyorsunuz. Garip.

Jaguar 1.6 motorla 650 beygir/ton motor üretiyor. Bu iş araba ile karıştırılamaz. İkisi başka dünya

• Yazılım,İşlemci(ler),gpu uyumu hala eşsiz bir alet İphone.Üzerine uzun ömürlülük(pil ömrü,yazılımsal ömür),apple store ve uygulamalarıda ekleyin.

Bu 4 konudaki uyumu devam ettikçe ve kasa kalitesi hala en iyilerden olmaya devam ettikçe bu alet SA-TA-CAK.

Senelerdir google dan yazılım alacağına kendi yazılımını üretseydi samsung gibi firmalar belki o zaman iosun tahtı sallanırdı.Ancak hala ilk tercih olmaya devam edecektir birçok kişiye göre iphone.

Bu arada insanların tercihlerine saygılı olun artık.Herkes aynı düşünse zaten bugün biz burda olmazdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 19 Eylül 2014; 23:15:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman

bence 3g kapatma olayının gitmesinin sebebi artık diğer ülkelerin bazılarında 4f LTE ye geçilmiş olması ve büyük ihtimal ülkelerinde sinyal azalınca edge değil 3g çekiyordur artık nasıl şimdi gprs geçmiyorsa onlar için artık kapatılması gereken şey LTEondan dolayı artık LTE kapatma yeri var saçmamı evet saçma ama şimdilik yapacak birşey yok biz geri kaldığımız için oluyor bunlar haklımısınız haklısınız doğal olarak

3G'ye geçmemiş olan o kadar çok ülke var ki, geri getireceklerinden pek ümidim yok ama umarım getirirler.
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    türkcell vodafone ve avea uygulamalarından işi halletmiş millet ama neen okadar uğraşılsın alttan çekilen yere koymaları gerek bencede
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman

türkcell vodafone ve avea uygulamalarından işi halletmiş millet ama neen okadar uğraşılsın alttan çekilen yere koymaları gerek bencede

Oraya koymalarını da istemiyoruz artık, Ayarlar'a getirsinler yeter.
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Evet bu da irdelenmesi gereken bişey. Note 2 ye 1.5 yıl zor dayandı birde çoğunlukla 24 saatte bir şarja koyuyordum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Arkadaşlar bir konuyu hala daha anlamayanlar var. Biri demişki bilmem kaç sene öncesinin telefonu S3'te 2100 mah batarya var.
    Batarya fiziksel olarak ne kadar büyürse miliamper değeri o oranda artar. Iphone 6 kasası o boyut ve incelikte diğer bileşenleri ile birlikte ancak 1800 miliamper'lik bataryaya müsade ediyor.
    Öncelikle bunu anladıysanız, apple neden daha kalın bir iphone yapıp daha büyük bir batarya koymadı konusunu tartışabilirsiniz

Edit: imla

Madem öyle, aynı boyutta olan g3 nasıl 3000 mah pili barındırıyor, bir de bunu açıklar mısın?

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    beklentiler baya düşmüş ama apple bu ne zaman müşteri dinlediki :d
  • 1810 mAh komedi, sanırım PLUS alın diyorlar, kardesim plusta da birsey yok ki, buyuk ekran disinda hicbir ozelligi yok, büyük ekran için tepsi gibi cihazı 3-5 gün taşırsın, sonra batar adama, ki göreceğiz 2.ele ne kadar çabuk düşeceğini.

Bu sene cihazlar fail.

Seneye note 5 zirveye kurulabilir, zira plus yine ayni gelecek, 3-5 donanim guncellemesinin disinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 19 Eylül 2014; 23:46:01 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sencer!

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

quote:

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.

Aptal görüntüsü veren 3G diye zırlayan siz olmayın sakın. Hiçbir markanın fanatiği değilim. Elde olan bu, şekeri alınmış çocuk gibi yırtınmanın alemi yok. Bir günü çıkaramıyorsanız sizde sıkıntı var, ben çok rahat kullanıyorum. Yüksek pil diyip duruyorsunuz da diğer markaların ki çok mu farklı yani. iphone ile diğerleri arasında bariz 2-3 gün varmış gibi saçma sapan cahilce yorumları bırakın. İşyerinde S4 kullanan da var, xperia z kullanan da var, s3 kullanan da var hepsi bir gün olmadan şarj ediyor. Eeee demekki sadece bu telefonda değil tüm akıllı telefonlar aktif kullanımla bir günü zor çıkarıyormuş değil mi! O zaman internetle işin çok madem alırsın sim kartlı ipad mini retinanı, yanına da minicik nokia 1200 ya da philips xenium u, telefonda sana 1 hafta şarj garantisi veriyorum. Tabletle de her işini telefondan kat kat fazlasıyla görürsün. Dert edecek birşey kalmadı, bakın bu kadar basit. Hem de yarı fiyata....Adam Ferrari kullanıyor niye bu kadar çok yakıyor diyor, sizinkisi bu hesap. Hem her işi yapsın, hem akıllı olsun hem de şarjı az gitsin. Kusura bakmayın bu devirde öyle güçlü bir batarya kullanan firma yok. Varsa biz de kullanalım, bir hafta akıllı telefonumuzu şarj etmeyelim olur mu?!

Yok bu iş öyle değil. Adam ferrari alıyor binlerce dolara ama üzerinde 1.6 tsı motor var. Bunun gibi düşünün.
    İphone şarj konusunda zayıf bunun savunulacak tarafı yok. yahu 2 milyar para veriyorsunuz nasıl susup görmezden gelebilirsiniz ki. Neden daha yüksek pil kapasitesi olmasın bunu istemek yerine, aldıgınız ürünün hakkını tam anlamıyla istemek yerine buna da şükür diyorsunuz. Garip.

Bu arkadaşı takmayın siz, her konuya aynı şeyi yazıyor cevabını alınca gidiyor. Alıştık. Takmamak en iyisi.

Adam kötü birşey yazmamış ki nedir bu onu takmayın bunu takmayın tavırları?

• quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Adam kötü birşey yazmamış ki nedir bu onu takmayın bunu takmayın tavırları?

Arkadaşın diğer yorumlarını ve üslubunu, diğer konulara attığı yorumları bildiğinizi düşünmüyorum. Zaten birini resimli bir şekilde gösterdim.
  • Ben zırt pırt cihaz değiştiren biri değilim. Büyük ekran önceliğim. Evim'de İpad Air var. Arka planda 20 oyun açıkken dh formuna girebiliyorsam isterse 50MB Ram olsun , umurum değil ! "İpad Air"in donanımından ne derece karşılaştırma yapabiliriz arkadaşlar ? Bilgili birisi lütfen açıklasın , bilgilendirsin bizleri. BEn düz mantıkla düşündüm...
    1GB Ram ile Plus'ın 3-4 yıl gideceğini "NET" bir biçimde öğrenmeden nakit 2830 TL vermem. ( Şu an elimdeki telefon 5 yıllık bir külüstür bu arada )
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.