Şimdi Ara

iPhone 6 Plus 2915 mAH pil ve 1 GB RAM barındırıyor. Düşünceleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
6.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone 6 1810 mAh pil barındırıyor.
    Kaynak: iFixit.com

iPhone 6'nın pili düşündürücü olsa da 6 Plus'ın bataryası tatmin edici bence. 2915 mAH çok iyi oldu. Tabi ki rakipleri kadar iyi değil ama 5S'te oldukça gelişim gösteren şarj ömrü (iOS 8'e kadar öyleydi, sağolsunlar 3G'yi kapatamıyoruz artık) 6 Plus'ta daha büyük bataryayla bir adım ileri taşınacağa benziyor. Sizin düşünceleriniz nelerdir? iPhone'lar rakiplerine oranla daha düşük kapasiteli bataryalarıyla bilinir ama 6 Plus'ta rakiplerine çok yakın bir batarya kullanılmış. Ayrıca şunu da söylemekte fayda var, iOS ve Android'in kaynak kullanımı bir değil. iOS, daha düşük kapasiteli bir bataryayla kendisinden yüksek kapasiteli bataryaya sahip Android'lere eşdeğer/yakın performans gösterebiliyor. Ve 6 Plus'taki pil kapasitesi cidden çok iyi. Android cihazlardaki 3200 mAH'a eşdeğer/yakın bir performans vereceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Kaynak kullanımı az, optimize sistem, gereksiz sensörler yok. Gayet memnun kalacağımız düşünüyorum 6 Plus'ın pil süresinden.

RAM'in 1 GB olduğu ise kesinleşti. iOS'in ne kadar az kaynak tükettiğini ve donanımı ne kadar verimli kullandığını hepimiz biliyoruz. 1 GB RAM yeterli olacaktır. Düşünceleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 20 Eylül 2014; 2:42:01 >

• Ekrani buyuk mantik basit birsey beklememek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Ekrani buyuk mantik basit birsey beklememek lazim

Konuda yazdığım gibi, iPhone'lar rakiplerine oranla daha düşük kapasiteli bataryalarıyla bilinir ama 6 Plus'ta rakiplerine çok yakın bir batarya kullanılmış. Demek istediğim daha kötüsünü bekliyordu insanlar.
  • 6 nın durumu kötü 1810 nedir yaa 3 sene öncesinin telefonu s3 te 2100mAh batarya var. ios 8 ile 3g de kapanmıyor yarım gün kullanılır artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

6 nın durumu kötü 1810 nedir yaa 3 sene öncesinin telefonu s3 te 2100mAh batarya var. ios 8 ile 3g de kapanmıyor yarım gün kullanılır artık

3G'ye geçiş bile yapmamış pek çok ülke varken bu yaptıkları cidden anlamsız oldu.
  • Sırf şu batarya yüzünden 6+ alacağım sonrada elimde taşıyacağım tuğla gibi olacak iş değil...
  • Ben gunü rahat kurtaracagını düşünüyorum lakin Apple gibi pazarlama ustası bor sırketten 3000 mahı görmesini beklerdim zira pazarlama stratejısı olarak 2915 Mah Insanda acaba mı dedırtırken 3000 Mah dedıgınzaman tamam ya kabul diyor ınsanlar psikolojik olarak sayıların büyüsüne kapılarak.

• Nolur iPhone 6 ya 2.100-2.200 mAh pil koysalardı, bataryası yine 4-5 gibi olacak diye 6plus alıcam, Note gibi koca telefon kullanıcam. Bu kadar cimri olunmaz ya. iPhone 5'i şarj etmekten ciğerim soldu, gerçi bataryası öldü sayılır ama olsun.
  • Sabah 09:00 da %96 yla ciktim, 4 bucuk saat gecti %35 kaldi (5s) . Mail yazdim ve whatsapp kullandim, yarim saatte telefonla konustum maksimum. Batarya olayi buyuk problem iphone da, cok rezil durumda batarya performansi, azicikta olsa batarya konusuna takiksaniz iphone dan uzak durun.

Sirf su batarya konusu yuzunden almamak lazim aslinda ama iste daha iyi bi telefon yok piyasada maalesef.

• Arkadaşlar bir konuyu hala daha anlamayanlar var. Biri demişki bilmem kaç sene öncesinin telefonu S3'te 2100 mah batarya var.
    Batarya fiziksel olarak ne kadar büyürse miliamper değeri o oranda artar. Iphone 6 kasası o boyut ve incelikte diğer bileşenleri ile birlikte ancak 1800 miliamper'lik bataryaya müsade ediyor.
    Öncelikle bunu anladıysanız, apple neden daha kalın bir iphone yapıp daha büyük bir batarya koymadı konusunu tartışabilirsiniz

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluebest -- 19 Eylül 2014; 13:41:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Ekrani buyuk mantik basit birsey beklememek lazim

Konuda yazdığım gibi, iPhone'lar rakiplerine oranla daha düşük kapasiteli bataryalarıyla bilinir ama 6 Plus'ta rakiplerine çok yakın bir batarya kullanılmış. Demek istediğim daha kötüsünü bekliyordu insanlar.

İns dedigin gibi olur ama sahsen beni ilgilendiren 6 nin performansi buyuk ekran kullanmicam icin 5ste basta cok iyiydi ama sonraki guncellemelerden sonra diger iphonelar gibi oldu android kullanabilsem htc alirim ama ios en iyisi iste

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

6 nın durumu kötü 1810 nedir yaa 3 sene öncesinin telefonu s3 te 2100mAh batarya var. ios 8 ile 3g de kapanmıyor yarım gün kullanılır artık

3G'ye geçiş bile yapmamış pek çok ülke varken bu yaptıkları cidden anlamsız oldu.

Etkinlikte 20nm teknolojisi ile üretildigi için daha az ısınma daha az enerji tüketimi falan filan okudular bir güzel. Kendi kullandıgım cihaza bakıyorum ayrıntılı pil tüketiminde oyunda oynasam uygulamada çalıştırsam internetede girsem her halükarda en büyük yüzde ekrana ait oluyor. Hayır maliyetimi yüksek mAh yüksek bataryanın ? Zaten yeterince fiyatı dayıyorsun bari yüksek Mah olsun kullanıcıların rahat etsin.
    Aklıma şu sebep geliyor bataryalı kapaklarada bir pazar oluşturalım. Birazda reklamın kötüsü olmaz apple kullanıcıları elinde telefonla orada burada sarj ederlerse reklamımız olur diye düşünüyolar herhalde

• 6+ bir günü 3G kullanarak 5 saat ekran süresi ile çok rahat çıkarır. 1500lik pili iOS'in kullanımı ile Android'in kullanımı çok fark ediyor 3000lik Androidlerden daha iyi iş çıkarır.
  • Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.
  • quote:

Akıllı telefon kullanıyor, bir günde bitiyor diyor..Sanki diğer telefonlar 3-4 gün gidiyor da....Beğenmiyorsan Philips Xenium kullan en az 2 hafta şarjı unut. Daha az kullanırım dersen 40 güne kadar bekleme süresi var.

Daha once de farkli bir konuda benzer bir yorum yapmistiniz sanirim,milyarlarca para verilecek bu cihaza,is adami olan var devamli disarda calisan var tatile gitmek var ne bileyim herkes ofis icinde calisip aksam evine gitmiyor,arkadasta kalacaksin 3g den biseyler yapman lazim cat diye olmadik yerde kapanmasi insani cileden cikartiyor,ben illa sarj cihazimi yanimda tasimak zorunda miyim? biseyde istemiyoruz yani sabah % 100 olan cihaz aksam 11 den % 5 olsun yeter ama nerdeee? Biraz 3g acip takil saat 4 de % 20 kalmis boyle is mi olur arkadas

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Ben gunü rahat kurtaracagını düşünüyorum lakin Apple gibi pazarlama ustası bor sırketten 3000 mahı görmesini beklerdim zira pazarlama stratejısı olarak 2915 Mah Insanda acaba mı dedırtırken 3000 Mah dedıgınzaman tamam ya kabul diyor ınsanlar psikolojik olarak sayıların büyüsüne kapılarak.

Evet psikolojik sınır diyoruz buna. 3000 mAH yaparak en azından psikolojik sınırı geçip tepkileri azaltabilirlerdi. Çok doğru buluyorum dediğinizi.

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Sabah 09:00 da %96 yla ciktim, 4 bucuk saat gecti %35 kaldi (5s) . Mail yazdim ve whatsapp kullandim, yarim saatte telefonla konustum maksimum. Batarya olayi buyuk problem iphone da, cok rezil durumda batarya performansi, azicikta olsa batarya konusuna takiksaniz iphone dan uzak durun.

Sirf su batarya konusu yuzunden almamak lazim aslinda ama iste daha iyi bi telefon yok piyasada maalesef.

iOS 8'e kadar 5S'teki pil performansından gayet memnunum ben. 3G'de hala başarılı değil o ayrı bir konu ama 3G harici kullanımlarda çok iyi performans gösteriyor. Aslına bakarsanız 3G'de gösterdiği 4.5-5 saatlik kullanım süresinden de memnunum ben. Ama iOS 8 bozdu işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 14:13:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pit0N

quote:

Savunma olayının mıcırını çıkardınız. Bu pil'i savunan marka fanatiğidir.

Pil konusunda iyi değiliz, bunu savunup aptal görüntüsü vermeyin dışarı.

Aptal görüntüsü veren 3G diye zırlayan siz olmayın sakın. Hiçbir markanın fanatiği değilim. Elde olan bu, şekeri alınmış çocuk gibi yırtınmanın alemi yok. Bir günü çıkaramıyorsanız sizde sıkıntı var, ben çok rahat kullanıyorum. Yüksek pil diyip duruyorsunuz da diğer markaların ki çok mu farklı yani. iphone ile diğerleri arasında bariz 2-3 gün varmış gibi saçma sapan cahilce yorumları bırakın. İşyerinde S4 kullanan da var, xperia z kullanan da var, s3 kullanan da var hepsi bir gün olmadan şarj ediyor. Eeee demekki sadece bu telefonda değil tüm akıllı telefonlar aktif kullanımla bir günü zor çıkarıyormuş değil mi! O zaman internetle işin çok madem alırsın sim kartlı ipad mini retinanı, yanına da minicik nokia 1200 ya da philips xenium u, telefonda sana 1 hafta şarj garantisi veriyorum. Tabletle de her işini telefondan kat kat fazlasıyla görürsün. Dert edecek birşey kalmadı, bakın bu kadar basit. Hem de yarı fiyata....Adam Ferrari kullanıyor niye bu kadar çok yakıyor diyor, sizinkisi bu hesap. Hem her işi yapsın, hem akıllı olsun hem de şarjı az gitsin. Kusura bakmayın bu devirde öyle güçlü bir batarya kullanan firma yok. Varsa biz de kullanalım, bir hafta akıllı telefonumuzu şarj etmeyelim olur mu?!

• quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Arkadaşlar bir konuyu hala daha anlamayanlar var. Biri demişki bilmem kaç sene öncesinin telefonu S3'te 2100 mah batarya var.
    Batarya fiziksel olarak ne kadar büyürse miliamper değeri o oranda artar. Iphone 6 kasası o boyut ve incelikte diğer bileşenleri ile birlikte ancak 1800 miliamper'lik bataryaya müsade ediyor.
    Öncelikle bunu anladıysanız, apple neden daha kalın bir iphone yapıp daha büyük bir batarya koymadı konusunu tartışabilirsiniz

Edit: imla

Dediğiniz şey aslında doğru ama verdiğiniz örnek yanlış. iPhone 6'nın ekran boyutu 4.7 inç hatırlatırım, 4 değil. Aklınız 4 inçe gitti sanırım. S3'ün ekranı 4.8 inç ve 2100 mAH batarya var. iPhone 6'nın ekranı 4.7 inç neredeyse eşit sayılırlar, pekala daha büyük bir pil koyulabilirdi.

quote:

Etkinlikte 20nm teknolojisi ile üretildigi için daha az ısınma daha az enerji tüketimi falan filan okudular bir güzel. Kendi kullandıgım cihaza bakıyorum ayrıntılı pil tüketiminde oyunda oynasam uygulamada çalıştırsam internetede girsem her halükarda en büyük yüzde ekrana ait oluyor. Hayır maliyetimi yüksek mAh yüksek bataryanın ? Zaten yeterince fiyatı dayıyorsun bari yüksek Mah olsun kullanıcıların rahat etsin.
    Aklıma şu sebep geliyor bataryalı kapaklarada bir pazar oluşturalım. Birazda reklamın kötüsü olmaz apple kullanıcıları elinde telefonla orada burada sarj ederlerse reklamımız olur diye düşünüyolar herhalde

Olabilir dediğiniz şey, ama yine de en azından 3000 mAH yaparak psikolojik sınırı geçebilirlerdi 6 Plus için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 14:11:47 >

• quote:

Siz böylesine mantıksız ve saçma bir mesaj atmış birisiniz ve her konuya aynı şeyi yazıyorsunuz, ne olur susun artık.

quote:

Yıl olmuş 2014 sonu hala 3G yi kapatayım diyenler var. Kardeşim cebinde iPhone var, o zaman gidip 3000mha lı android telefon alacaksın ya da akıllı telefon kullanmayacaksın gidip Philips Xenium alıp 2 hafta şarj derdinden kurtulacaksın. Ya ben 7 aydır iPhone 5s kullanıyorum bir gün bile 3G çekimini kapatmadım. Normal kullanımda bir günü hayli hayli çıkardım. Yüklü kullanımda mutlaka gün içerisinde şarj ettim. Durgun kullanımda çok rahat 2 günü gördüm ve hepsinde de 3G açıktı. Hücresel açıkken şarj gidiyor dersin anlarım da 3G yi dert edipy şarjım gitmiyor diyenleri anlamıyorum.

Hem akıllı telefonun ki bu telefon iPhone; her özelliğini kullanayım, androidte olmayan canavar gibi uygulamaları kullanayım diyorsun hem de 2G de dursun telefonum şarjı gitmesin diyorsun. O zaman yukarıda dediğim telefonları kullanacaksın. Yüklemeyin o zaman ios 8'i, kullanın, direnin bakalım ios 7 ye ios 6 da olduğu gibi, nereye kadar dayanacaksınız...

Bugüne kadar 2G-3G dönüşümlü kullananlar sanki 2 günde bir şarj ediyor gibi muamele yapıp serzenişte bulunmasın. Onlar da her gün şarj ediyordu telefonlarını çünkü aktif olarak kullanıyorlar. O zaman 3G niye yok diye ağlamanın yeri yok, bu kadar basit.

Bu mesajınıza verdiğim cevabımı tekrar koyuyorum buraya.

Milyonlarca kisi sarji azaldiginda ama yine de internette gezinmesi gerektiginde 3G'yi kapatip Edge kullaniyor. Ozellikle benim gibi Whatsapp kullananlar icin 3G'nin hicbir geregi yok. Yok neymis 3g kullanmayacaksaniz akilli telefon almayacamisiz. Bu sizin bilgisizliginizi gosterir. Mesela ekran kapaliyken ben neden 3G'yi acik birakayim ekran kapaliyken neden bosu bosuna 1.5 - 2 kat sarj yesin. Whatsapp, mail ve Twitter'da kullanirken neden bosu bosuna 3G'yi acip sarjimi harcayayim. Dedigim gibi milyonlarca kisi sarji azaldiginda 3G'yi kapatip Edge ile kullanmaya devam ediyor. Ayrica Hucresel Veri kapali olsa bile 3G acik oldugunda sebeke 3G modunda kaliyor ve yine normalden sarji daha cok tuketiyor. Ve yalan soyluyorsunuz evet, 3G, Edge'den cok daha fazla sarj harcar sunu bu forumda bunu test etmis herkes rahatlykla soyleyebilir, telefon ureticileri ve incelemelerde editorler bile bunu soyluyor hadi onlary gectim neredeyse 2-3 kat daha fazla sarj yedigi basit bir testle bile anlasilabilirken siz gelmis bir sey degismiyor diyorsunuz. Ben bu testi defalarca kez denedim ozellikle yazin. Emin olun forumda binlerce kisi 3G'nin cok daha fazla sarj goturdugunu rahatlikla size soyleyecektir. 5 saat rahat gidiyor demişsiniz, evet gidiyor doğru. Ama Edge modunda da rahat 7-8 saat gidiyor. Bu kullanim amacina ve duruma gore degisir. Adam sarji azaldiginda ve telefona ihtiyacı oldugunda her seyi acip birakmasi mi daha mantikli yoksa sarji göturecek seyleri kismasi mi. Az mantik yahu. Sarji varken veya sarj etme problemi yoksa adam acar zaten o ozellikleri. Biz burada sarja ihtiyacımız oldugu zamanlarda yapilacak seyleri konusuyoruz. Bos cene caliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 19 Eylül 2014; 14:20:52 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.