Şimdi Ara

İphone 4 Tepki vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İphone 4 Jb'li telefonum var. Bu sabah telefonda birden servis gitti ve geri yükleme için itunesa bağlamak gerekli tarzı bir uyarı çıktı ardından açma/kapama tuşu ve home tuşuna aynı anda basarak reboot yapmaya çalıştım. Elma logosu çıktı ardından kapandı ve bir daha açılmadı. Bir kaç uğraştan sonra yalnızca ekran ışığı geldi bir süre sonra o da gitti. Şarja bağladığımda da telefon tepki vermiyor.
    Denediğim yöntemleri yazarsam cevaplar daha tatmin edici olacaktır;
    1- Açma/Kapama + Home tuşuna uzun süre bastım (İtunesa bağlı ve bağlı olmadan)
    2- Home tuşuna basarken itunese bağladım
    3- DFU moda almaya çalıştım
    4- Normal bi şekilde açmaya da çalıştım tabikide :)
    yine de hiçbir sonuç alamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AzraellTr

İphone 4 Jb'li telefonum var. Bu sabah telefonda birden servis gitti ve geri yükleme için itunesa bağlamak gerekli tarzı bir uyarı çıktı ardından açma/kapama tuşu ve home tuşuna aynı anda basarak reboot yapmaya çalıştım. Elma logosu çıktı ardından kapandı ve bir daha açılmadı. Bir kaç uğraştan sonra yalnızca ekran ışığı geldi bir süre sonra o da gitti. Şarja bağladığımda da telefon tepki vermiyor.
    Denediğim yöntemleri yazarsam cevaplar daha tatmin edici olacaktır;
    1- Açma/Kapama + Home tuşuna uzun süre bastım (İtunesa bağlı ve bağlı olmadan)
    2- Home tuşuna basarken itunese bağladım
    3- DFU moda almaya çalıştım
    4- Normal bi şekilde açmaya da çalıştım tabikide :)
    yine de hiçbir sonuç alamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

imkanın varsa alttaki iki vidayı söküp arka kapağı açıp, bataryanın flexini çıkartıp takmayı dene(tabi orda da 2 adet vida var),

3g kullanırken başıma sürekli geliyordu, bu şekilde çözüm bulmuştum, ama 4te işe yarar mı emin değilim...

zaten buda işe yaramazsa donanımsal bi sorun vardır...

• arkadaşa katılıyorum eğer düzelmesse bataryayı değiştirerek denemenizde fayda var
  • cihazın garantisi devam ettiği için açmak istemiyorum. Baska fikriniz varsa sevinirim. Cihazı açamadım hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzraellTr

cihazın garantisi devam ettiği için açmak istemiyorum. Baska fikriniz varsa sevinirim. Cihazı açamadım hala

Eğer dikkatli bi şekilde açarsan garantinin gideceğini sanmıyorum; anlamaları çok zor, vidaları fazla zorlamazsan ve batarya altından çıkan naylonsu birşey var onu katlayıp eğip bükmezsen anlamaları çok çok zor :)
    Çünkü garanti çıkartması boardın vidalarında hatta tek vidasında mevcut, ona dokunmazsan bişey olmaz muhtemelen...

Ama en temizi tabiki garantiye göndermek, hiç riske girmemek..
  • Arkadaşlar telefonu garantiye gönderdim sonuc olarak sıvı teması oldugunu ve 890 Tl gibi bir masraf cıkarttılar su teması olmamasına ragmen gorustugum yetkılıler terden dahii olabiliyor dediler.

Sonuç olarak tüketici hakem heyeti oradanda mahkemeye başvuracağım
  • Teknoloji gelistikce siviya duyarlilik artiyor ya da teknik servislerin siviya duyarliliklari artiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.