Şimdi Ara

iPhone 4, sanki pilimin altı delik diyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başıma gelişinin ardından yaptığım araştırmada bazı access pointlerin iphone'un şarjını içtiğini öğrendim. İlgili tartışma BURADA

Olay şöyle gelişti,
    TTNetin bedava verdiği wireless modemi kendiminkinden daha iyi(Huwaie 802.11N) olduğu için kullanmaya başladım. Uyurken telefonumun şarjının çok hızlı azaldığını farkettim %45 gösteriyordu sabah şarj etmeme ve neredeyse hiç kullanmamama rağmen. Uyandığımda telefon kapanmıştı. Sonra iki gündür yaptığım değişiklikleri düşünüp, internette aradim, sonuç ortada. Yukarıdaki linkte bağlantı sinyal seviyesi düşük olduğu için iphone daha falza güç harcıyor diyor bence bundan daha büyük bir sorun var. Neyse eski modemi taktım

• hocam gece yatarken wifiyi niye açık bırakıyorsun o kısmını anlamadım

kapat gitsin,hatta ben uçak moduna alıyorum.
  • dostum link kırık.sinyal seviyesi düşük olduğu her türlü bağlantıda her cihaz daha fazla enerji harcar.bu bilinen bir gerçek.bunun wireless modemle olan bağlantısını kuramadım.heuwienin modemlerinde düşük sinyal sorunumu varmış?
  • ben gece bırakırım sabaha %1-2 gitmiş oluyor
  • aslında en iyisi uçak moduna almak da 1 gün olur 2 gün olur sonrasında unutuluyor.Benim telefonumun şarjı 2-3 gün gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

ben gece bırakırım sabaha %1-2 gitmiş oluyor

Aynen.
  • Bende aksam koysam ertesi aksama gıdım azalma olmuyor.%100 ile bırakıyorum sürekli öyle.En son pil surem:
    Kullanım---9 saat 30 dakika
    Beklemede---2 gun 21 saat
  • ya aynı sorun bende var wifi açık kalınca sabaha telefon kapalı oluyor bende wifi yi kapatıyorum
  • Allah Allah bende yok.
  • Restore at tekrar jb yap telefona sorun kalmaz..

benimde başıma geldi benzer bi olay..bi gecede % 11 şarj gitmişti çok şaşırdım sonra restore + final sürümüyle jb ypatım şuan normalde döndü 2.5 zorlarsamda 3 gün gidiyor şarj
  • Telefonunuzda çok eklenti yüklü olabilir ve arkada çalışan programlar olabilir
  • Arkadaşlar kesinlikle arkada çalışan programlara dikkat etmek lazım. Bunun dışında bazen bakıyorum telefona kullanılan ram miktarı 100 mb lara çıkıyor hiç bir program açık değilken. Bir respring ile kendine geliyor kullanım miktarı ve pil sarfiyatı minimum seviyeye düşüyor. Telefonu çok kullandığım zamanlarda bi respring çekip koyuyorum cebime. Anlamadan gidiyor yoksa pili
  • Arkadaşlar, öncelikle ilginize teşekkürler.
    Ben eğer böyle bir sorunun varlığından %100 emin olmasaydım buraya yazmazdım.

Arkaplandakı uygulamaları hiç kapatmasan bile, kilitli konumdaki iphone 4 bir gecede tam şarj bitirmez. Apple'ın en büyük iddiası buydu; Multitasking - Done the right way.

Son olarak bu wifi sorununun, gerçek bir sorun olduğunu belirtiyor ve pil sorunu yaşayanların bunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum.

Bi de wi fi kapatmak 3g açmak flan uzun vadede çok vakit harcayacak seyler en azından 4-5 sn harcarsın kilidi ac wifi yi kapatmak için. Gün içinde 2 kere açıp 2 kere kapasan 20 sn yapıyor. 12 günde 4 dk. 1 ayda ~ 10 dk 1 yilda 2 saat. Eğer şarj acil lazım değilse biraz rahat takılmak lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.