Şimdi Ara

Iphone 3GS Servis Yok - Etkinleştirilmedi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, pc ye itune programı yükledim ve bana güncelleme seçeneği çıktı bende tıkladım. Etkinleştirilmiyor ve servis yok sorunu yaşadım. Bunu yapabiliyor musunuz acaba?

Iphone 3GS Servis Yok - Etkinleştirilmedi Sorunu

sim şifreli değil

• Sorun Halledilmiştir...
  • Sorunu nasıl çözdünüz acaba ?
    Eğer açıklarsanız benzer sorun yaşayan arkadaslara da rehber olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 333

Sorunu nasıl çözdünüz acaba ?

Telefonculara götür teknik servis yazana, bazıları diyecektir bu artık ipod olmuştur, imei kopyalamış vs.

en fazla 30 - 50 tl alırlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_y

quote:

Telefonculara götür teknik servis yazana, bazıları diyecektir bu artık ipod olmuştur, imei kopyalamış vs.

Hmm yani adam size bu iPod olmuştur deyince telefon birden etkinleşti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

quote:

quote:

heheh yok yahu bir kaç kişiye gösterdim, biri imei kopyalanmış dedi, biri bu artık ipod olmuş dedi, çöp diyen bile oldu yani.

Daha sonra tanıdığım bir abiye götürdüm Jailbreak yükledi sorun çözüldü.

Telefoncular 30-50 tl arasında bir mebla alıyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

quote:

quote:

heheh yok yahu bir kaç kişiye gösterdim, biri imei kopyalanmış dedi, biri bu artık ipod olmuş dedi, çöp diyen bile oldu yani.

Daha sonra tanıdığım bir abiye götürdüm Jailbreak yükledi sorun çözüldü.

Telefoncular 30-50 tl arasında bir mebla alıyorlar

Heh bu çözüm daha açıklayıcı olmuş.

• jailbreak kurduktan sonra redsnow ile aktivasyon yapmışlar sanırım. peki şuan telefon sürümü kaç ?
  • quote:

jailbreak kurduktan sonra redsnow ile aktivasyon yapmışlar sanırım. peki şuan telefon sürümü kaç ?

Sürüm 4.1
  • Telefoncuya kalırsan adam ucuza almak için telefona calinti sana hirsiz muamelesi bile yapıyor. kendi de sanki size iyilik edermiş gibi al su 20 30 u hadi git yoksa polis falan uzar diyo :D telefoncu at diyorsa 5 kere düşünmek lazım. benimde aslında aklima direk simkart yuvası sorunu geldi etkinleştirilemiyor deyince. ayrica ne saçma imei kopalansa sms gelir imei nonuz kopyalanmıs falan filan diye.
  • evet benzer bir sorun ben de yaşamıştım. sonrasında telefoncu 4.1 sürüm atıp geri vermişti. sonrasında 5.1.1 yapın dediğimde ise 4.1 in üzerine güncelleme yaparız demişti telefoncu. direk attığımda son sürümü sim kart hatası aldım demişti. bilmiyorum bu sorunu tam olarak nasıl çözdüklerini. ama 4.1 e döndüğünde sorun ortadan kalktığı kesinleşti sanırım.
  • 3gs min bir süre önce çekimi azaldı ve telefonda servis yok yazısı çıkmaya başladı. i tunese bağladım ve iphonu yanlışlıkla 6.0.1 e yükselttim. daha sonra işler iyice karıştı. ABD den gelme jailbreakli bir telefondu, daha önce unlock olduğu halde yine lock durumuna geçmişti. şu adresten durumunu kontrol edebilirsiniz. (http://www.swiftunlocks.net/iphone_widget/iphone.php ) benimki ATT den alınmıştı. ATT sitesinden başvuranları ücretsiz unlock işlemi yapıyor. unlock açılmış ise önce redsn0w_win_0.9.15b3 ile iPhone2,1_6.0_10A403_Restore.ipsw yeniden jailbreak yaptım. eğer 6.0.1 yüklü ise 10A523 olabilir zaten redsnowda bunu tanımıyor 10A403'ü indirin. Jailbreakin nasıl yapılacağı birçok sitede var aratabilirsiniz. Basebandımıda redsnowdan ipad basebandı downgradeile 05.13.04 e düşürdüm. Cydia nın çalışması için redsnowdan justboot yapın. cydiadan telefona ultrasnow kurun sonra şu sitedenhttp://www.unlockboot.com/2012/08/how-to-check-iphone-original-carrier.html SAM kurun çalışması gerekli.
    ben bu şekilde telefonu çalıştırabildim. kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardag -- 2 Ocak 2013; 17:34:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.